Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
130 135
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Cioran
-4 / 6

@Demot249 Ale postaraj się przeanalizować sytuację bez uprzedzeń. Areszt tymczasowy nie jest karą, ale elementem śledztwa, który ma zapobiec ukrywaniu się sprawców przed wymiarem sprawiedliwości lub/i mataczeniem (np. ustalaniem zeznań). Tablice autorstwa mistrza Tchorka zostały zniszczone -- co było oczywistym aktem wandalizmu, którego nie sposób usprawiedliwić -- przez ludzi, którzy nie ukrywali swojej tożsamości. Przeciwnie! Byli z tego dumni i dokonywali swego występku w obecności kamer państwowej telewizji. Wobec tego wniosek o areszt, nawet gdyby został złożony, pewnie nie obroniłby się przed sądem i popsułby prokuratorowi statystki. Tymczasem wandale, którzy zniszczyli fasadę wspomnianej zabytkowej świątyni, zrobili to nocy, zbiegli, ukrywali się, a sąd uznał, że istnieje obawa utrudniania śledztwa, matactwa (np. ustalania zeznań), bo nie dysponował tak oczywistym materiałem dowodowym jak w pierwszej sprawie. Naprawdę uważasz, że sędzia SR Anna Tyszkiewicz, która podpisuje się pod różnymi petycjami stowarzyszenia Iustitia, zgodziłaby się z prokuraturą kierowaną przez ministra Ziobrę, gdyby wniosek o areszt był w jakiś sposób polityczny? Ja mam wątpliwości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+1 / 1

100 tysięcy złotych za zamalowanie napisu? Czy to nie przesada?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+1 / 3

Sprawczy aktów wandalizmu powinni być karani z podobny sposób. I przede wszystkim powinni naprawić wyrządzoną szkodę. Czyli gość który pomalował fasadę powinien zapłacić za jej odmalowania, a członkowie klubu powinni usunąć naklejki albo zapłacić za ich usuniecie.

p.s.
A swoją drogą ciekawe, kto w Polsce tworząc tablice upamiętniające zbrodnie II wojny światowej, starał się ukryć narodowość sprawców? Cytuję za doniesieniami medialnymi:
-Warszawski Klubu Gazety Polskiej przyklejał na tablice plakietki ze słowem "Niemcy" w miejsce, gdzie widniało słowo "hitlerowcy" .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tymczasowylogin
+2 / 2

@Rydzykant
tablice tworzyli ludzie, którzy przeżyli wojnę.
Ludzie, którzy widzieli dobrych i złych ludzi po obu stronach, i którzy uznali, że to nie Niemcy byli winny (w znaczeniu "wszyscy Niemcy"), a hitlerowcy, naziści i inni otumanieni ideologią II Rzeszy. I, żeby nie utrwalać nienawiści do narodu, zdecydowali się na taki, a nie inny napis na pomnikach. Oni nie chcieli ukrywać narodowość sprawców, oni wskazywali winnych, bez względu na narodowość.
Przypomnę, że wielu wyższych rangą oficerów w Oświęcimiu (Auschwitz) to byli Austriacy, nie Niemcy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+1 / 3

@tymczasowylogin
Tablice tworzył Karol Tchorek, umieszczono na nich tekst zgodnie z życzeniem fundatora, czyli... państwa.
Nie można powiedzieć że tylko, Niemcy byli zbrodniarzami (sam Hitler był z Austrii) ani że wszyscy Niemcy byli zbrodniarzami. Dlatego akcję klubowiczów uważam za nadużycie i jak każdy wybryk chuligański powinna zostać naprawiona.
Natomiast zastanawia mnie dlaczego postawiłeś minusa. Czy twoim zdaniem nie wszystkich wandali należy karać, a przynajmniej żądać od nich naprawienia szkody?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tymczasowylogin
0 / 0

@Rydzykant
To nie był mój minus. Teraz masz ode mnie plusa, dla równowagi. :)

Zauważę, że "Państwo" reprezentują ludzie i to ci konkretni ludzie podejmują decyzje. Może są zarchwizowane dokumenty dotyczące konkursu na te tablice, i może są tam nazwiska tych ludzi, ale nie wiem gdzie tego szukać. I nie wiem czy warto.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
0 / 0

@Rydzykant Sprawcy byłi różn. Ci, co na Wołyniu nabiljali dzieci na widły nie byli, prawda, rasy germańskiej. Dziś oni stawiają pomniki zbrodnarzom a my, w ramach wstawania z kolan, głaszczemy ich po główce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Demot249
0 / 0

@Rydzykant

Towarzyszu!

To jak z niejakim Jezusem - jakby na tablicy "Jezusa wydał Judasz a zabili okupanci Cezara" napisać "Jezusa wydali Żydzi a zabili Rzymianie".

Coś dociera?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
0 / 2

@Demot249
Twoją wypowiedź należy rozszerzyć:
"Jezusa zdradził Judasz, Żydzi wydali Piłatowi i nakłonili go do wydania wyroku śmierci, a zabili Rzymianie podlegli Cesarzowi".
Oczywiście na tak długi tekst może zabraknąć miejsca na tablicy. Ale jak się to ma do potrzeby karania wszystkich chuliganów, Towarzyszu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem