Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
810 831
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M konto usunięte
+17 / 25

W sumie ani to wina PiS ani zasługa PO ale jak byłoby na odwrót z tymi sukcesami to dziś PiS by to bezczelnie wykorzystywało do propagandy, a więc nie ma co ich oszczędzać!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I konto usunięte
+14 / 14

@MaksParadys Przecież PiSuary już wykorzystały do swojej propagandy medal Kubackiego. Najpierw słowa dupowłaza Babiarza na antenie, a potem tweet Kurskiego. Najgorsze, że ciemny, zacofany lud to kupił.
Ja lubię skoki i oglądam od lat bez względu na to, jak idzie naszym. Tylko mam od tego Eurosport, a nie rządową telewizję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+9 / 9

@MaksParadys
Chyba że PiS zaczął wsadzać swoich na stołki działaczy sportowych. Wtedy to ich wina.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
+1 / 5

@Inspiron8767
Zgadza się, przykre, że Polacy są tak głupi, że cały czas to działa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
-1 / 3

@El_Polaco
Powiedzmy sobie szczerze, że na ukształtowanych zawodników ma to już niewielki wpływ, może niestety mieć wpływ kiedyś w przyszłości, może ale nie musi. No ale wyborcy PiS są tak naiwni, że oni nawet wierzą w to, że sukces Kubackiego, jak słusznie zauważył @Inspiron8767 , to zasługa transmisji w TVPiS... tylko, że Eurosport też pokazywał te zawody :-) - ciemny lud to kupi jak mawia Kurski

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
+1 / 3

@Inspiron8767 tak samo to porównanie wrzuciła posłanka PO żeby kręcić gównianą politykę, wiec rozumiem, że jest dupowłazem? Jak tak to ok.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I konto usunięte
0 / 0

@mygyry87 Nie słyszałem o tym, ale jeśli tak zrobiła, to też jest dupowłazem. Dotyczy to każdego ugrupowania politycznego. Bez wyjątków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
0 / 0

@Inspiron8767 to porównanie które ktoś zmontował ze starą (głupią) wypowiedzią Dudy zaprezentowała posłanka PO.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I konto usunięte
0 / 0

@mygyry87 Podlinkujesz? Bo jak mówiłem - nie wiem nic o tym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I konto usunięte
0 / 0

@mygyry87 Przeczytałem. Tak samo pieprzy głupoty, jak Babiarz i Kurski. Tam gdzie zaczyna się sport, powinna kończyć się jakakolwiek polityka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
0 / 0

@Inspiron8767 ale za to jak ładnie w democie ukryte kto wyskoczył z tym porównaniem, przecież tylko PISowcy takie bzdury wygadują...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glupiobywatel
+2 / 8

Wyniki sportowe są wypadkową możliwości finansowych rodziców, czasu rodziców, jaki są w stanie poświęcić na sport dziecka i zaangażowania samego młodego sportowca.
Jeżeli gospodarka kuleje, to rodzice nie mają ani pieniędzy ani czasu, żeby zapewnić młodemu sportowcowi możliwości trenowania. W późniejszym czasie, kiedy młody sportowiec przechodzi do "juniorów", to w przypadku młodych sportowców, którzy osiągają jakieś wyniki, ciężar finansowania powinien z rodziców przejść na związek/federację sportową, a tak się nie dzieje.
Wszyscy sportowcy, którzy osiągają teraz wysokie wyniki w kraju i zagranicą, przede wszystkim zawdzięczają to właśnie swoim rodzicom. Nie jedni poświęcili absolutnie wszystko (domy, firmy), żeby ich dziecko moglo się rozwijać, a bardzo często pomimo super wyników "zauważony" został jakiś pociotek prezesa/działacza i dzięki takiemu stanowi rzeczy poziom sportu w Polsce szoruje gdzieś po ziemi. Niestety dotyczy to praktycznie każdej dyscypliny i każdego zwiazku/federacji.
Na ewentualne uwagi, że sport jest w zasadzie nikomu niepotrzebny i powinien być finansowany przez zainteresowanych, to zgadza się, powinno tak być, ALE wtedy dzieci i młodzież nie chciałaby się zajmować żadna dyscypliną, poziom rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży byłby tragiczny, a nastolatkowie siedziliby już tylko w komputerach i telefonach. Poza tym każdy rodzaj sportu uczy dzieci i młodzież systematyczność, znoszenia niepowodzeń, hartuje ducha i przygotowuje do bardziej odpowiedzialnej postawy w dorosłym życiu. Więc patrząc na to z punktu widzenia Państwa, powinno ono finansować od podstaw wszelkie dyscypliny sportowe właśnie po to, żeby młodzież miała możliwości i wzorce do naśladowania, i żeby najlepsi z nich mogli osiągać najwyższe wyniki. Niestety, ale stan gospodarki i "mądrość" rządzących są tutaj kluczowe, a jeżeli tego nie ma, to potem mamy takie słabe wyniki :(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cascabel
+4 / 4

@glupiobywatel Jeszcze o jednej wypadkowej zapomniałeś: poziomie infrastruktury dostępnej dla potencjalnych sportowców.
Jeżeli za PO otwierały się baseny, stadiony, orliki i hale sportowe, które teraz są niedofinansowane, niewykorzystywane i niszczeją (choćby dlatego, że na basen nie chodzą dzieciaki w ramach WFu, bo szkoła nie ma na to pieniędzy, ani szans by zarobić np. wynajmując hale wieczorami), a z basenów przyszkolnych miasto musi łatać dziurę budżetową, to rzeczone obiekty sportowe są albo w mało zachęcającym stanie, albo się walą.
To chyba dotyczy większości placówek, które organizowały zajęcia dla dzieci i młodzieży za symboliczne 30 zł miesięcznie, albo i za darmo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wolfi1485
+1 / 1

Kolor jedynego zdobytego przez nas medalu dużo mówi o naszej sytuacji gospodarczej...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mawik12
0 / 4

Sportowcom w osiąganiu wyników na pewno pomaga też duma z kraju który reprezentują. Wyczyn sportowy to ogromny wysiłek i poświecenie. Potrzebna jest tu dobra atmosfera. Przykro mi to powiedzieć, ale w ostatnich latach trudno być dumnym z tego jak Polska postrzegana jest za granicą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nino27
-5 / 5

I tu mamy pokazane wysiłki PIS-u w poprawę sportu które owocowały przez 8 lat a następnie jego upadek za rządów PO więc znowu PIS musi odbudowywać to co zniszczył Tusk

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rikifikii
0 / 0

Olimpiada w Rio juz uznana za nieistniejacą?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y Yahu1983
-2 / 2

Bo to na pewno sprawka polityków, w którym roku się urodziły takie talenty jak Małysz, Stoch, czy Kowalczyk. Skutki oddziaływania polityków na sport - przychodzą po około 15-20 latach. Trzeba patrzec, kto rządził 15-20 lat wcześniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jarl_lukas
-2 / 2

Polityka nie ma tu nic do rzeczy. Na początku wieku trafiły się nam dwa megatalenty - Justyna Kowalczyk i Adam Małysz. Z dobrej strony pokazali się łyżwiarze, jeden medal w Turynie dorzucił Tomasz Sikora. Nadal mamy mocną grupę skoczków choć w tym sezonie skaczą w kratkę. Szkolenie w sportach zimowych było w kiepskim stanie za rządów PO, PiS i SLD. W ostatnich latach mieliśmy szczęście że trafili się nam bardzo zdolni skoczkowie, ambitni łyżwiarze, i jeden megatalent w biegach narciarskich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem