Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
18 35
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M MG02
+6 / 12

@wrocfig
Pewnie dla tego, że prącujący ludzie nie mają już siły dokładać do tych, co tylko płaczą że im źle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+7 / 11

Bez bieżącej wody? A co to tam na ścianie jest? Takie 2 białe, jedno z czerwoną kropką a drugie z niebieską? Bo mnie to wygląda na kran właśnie XD.
A to jak ktoś nie płaci rachunków za wodę to niech się nie dziwi że mu zakręcili. To jednak wg mnie nie jest równoznaczne z brakiem dostępu do bieżącej wody.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+7 / 11

@wrocfig Dostęp do wody bieżącej oznacza podciągnięcie rur wodociągowych do mieszkania. Tu ten warunek JEST spełniony.
To że dana rodzina ma zniszczoną armaturę to jest jej sprawa i bynajmniej państwu nic do tego. Jest to najbardziej klasyczny kran z klasycznych kranów. Jego naprawa wynosi olbrzymie 30zł. Serio. Tyle kosztują 2 nowe zawory do takich kranów i zajmuje to jakieś 10min, wystarczy zwykły klucz 17 żeby to ogarnąć i śrubokręt.

Reanimacja odpływu jest jeszcze tańsza. Komplet uszczelek do syfonu to mniej niż 20zł. Więc nie chrzań. Bo obie te usterki można naprawić za mniej niż 50zł. Wystarczy mieć ciut rozumu lub po prostu obejrzeć instruktarz na YT. A YT mają nawet dzieciaki w szkole. Ewentualnie można iść do biblioteki miejskiej.
Klucz 17 w zwykłym hipermarkecie można kupić za 5-7zł. Śrubokręt za 3zł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+5 / 7

@wrocfig nie jestem trollem. Po prostu wiem jak to wygląda.
Nawet w domach z głębokiego PRLu już są instalacje wodne.
Gorzej jest z instalacjami elektrycznymi które grożą pożarem (przewody aluminiowe o małej średnicy, których używanie dziś jest nielegalne w nowych instalacjach).

Poza tym chyba nikt dla jaj sobie nie wieszał na ścianie kranu jako ozdoby :/ . Skoro kran jest, to rury też muszą być. Przecież ty w sypialni nad głową sobie kranu jak obrazka nie wieszasz XD.
Skoro rury są, to są warunki techniczne do bieżącej wody. Proste.
Jeśli w danym mieszkaniu wody nie ma, to musi to być wina lokatora, bo albo wodę mu odcięto przez niezapłacone rachunki (a miesięczny rachunek za wodę to mniej niż 100zł, przy prądzie to pikuś), albo ma uszkodzoną armaturę. Obie te kwestie leżą po stronie najemcy.

Bo wg ciebie to co? Wodę mają mieć za frajer? Wszyscy płacą rachunki ale "samotna madka" to nie musi? Kto tu jest pisowskim trollem? XD...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+5 / 7

@wrocfig to jako dobry wnuczek trzeba było przyjść i babci wymienić rurkę w spłuczcce ;) .

Oczywiście, za wymianę baterii to cię policzą srogo. Tylko że nie trzeba wymieniać całej baterii!
Tu masz taki zawór
https://armatura24.pl/pl/p/KFA-glowica-suwakowa-do-baterii/28573?gclid=Cj0KCQjwmPSSBhCNARIsAH3cYgYe9EdA_pjE8tX5RzCkQ2HfSAbaxKS9vVFoogOoJdH6Fsc9b8cS_a8aAkyZEALw_wcB
Kupujesz takie 2.
Wyciągasz kolorowe korki, odcinasz dopływ wody do mieszkania. Wykręcasz 2 śrubki pod korkami. Klucz 17, odkręcasz stary zawór, wkręcasz nowy, zakładasz pokrętła, wkręcasz śrubki, wkładasz korki - gotowe XD.

90% prac hydraulicznych można wykonać samodzielnie w domu za grosze. Łap za YT i oglądaj - pomóż swojej babci a nie gadasz głupoty "panie drogo".

Na prawdę drogo to są usługi na które trzeba mieć uprawnienia. Np przyłącznie skrzyni rozdzielczej - może być nawet parę tysięcy. Wymiana pieca gazowego - podobnie. TU są koszta.

"Wymiana odpływu 1,metra koszt 740 zł i przyłączenie syfonu." - to nie są koszta, tylko twoja babcia dała się zrobić w balona XD. Po prostu trafiła na nieuczciwego majstra i tyle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+4 / 6

@wrocfig jeszcze ci na dokładkę dopowiem inną kwestię.

Moi znajomi mieszkają na wsi. Wodę biorą z własnego źródła głębinowego. Taki farcik.
I nawet nie prosząc, nie pisząc o przyłącze itp i tak gmina sama im wodę podciągnęła XD. Na wieś! A ty mi tu gadasz głupoty że w Polsce do mieszkań woda nie jest podciągnięta XD...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+5 / 7

@wrocfig wiem, wiem, sam w takiej mieszkałem ;) . I teraz humoreska, połowa "ruder" zrobiona na w miarę godny byt, druga połowa ruina. Ciekawe czemu?

" Za wodę się płaci ale nie za jej dostęp tylko za zużycie" - taa, jasne, bo "opłata abonamentowa" nie istnieje XD... Płaci się zarówno za dostęp do wody jak i jej zużycie, przy tym opłata za dostęp jest stała ;) .

Dobra, koniec tematu, bo dopiero ktoś tu jest oderwany od rzeczywistości. Chyba że piszesz o rosji, wtedy przyznaję ci pełną rację ;) .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wrocfig
-5 / 9

Program Nasz Nowy Dom pokazuje dobitnie jak ludzie mieszkają w jakich warunkach. Tylko burak PiSowski i konfederacyjny będzie negował ten fakt.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 7

@wrocfig Haha, no nie dochodzi do uparciucha. Skończyłem dyskusję z tobą. Bo po prostu żyjesz w jakimś odrealnionym świecie, albo właśnie wybudziłeś się z 30 letniej hibernacji. Się dość mocno pozmieniało kolego.

No i skoro niby PiS jest winny takiego stanu rzeczy, to znaczy że za "Peło" musiało być tak samo źle XD...

PiS święty nie jest, odjaniepawla na potęgę. 500+ to ekonomiczne sepuku, Sasin to powinien siedzieć, a kaczafii to ma chory łeb. Jednak winy za rzekomy brak dostępu do wody bieżącej akurat NIE ponosi.

Koniec tematu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DonSalieri
+11 / 13

A to mieszkania są tylko z przydziału? Myślałem, że trzeba zaiwaniać w robocie, żeby samemu sobie jakieś kupić i utrzymać!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dionizyzibizy
+10 / 14

Wg mnie trzeba najpierw ustalić czy ta "samotna matka" nie ma przypadkiem nieformalnego partnera (lub partnerów) i nie przewala kasy z socjalów na np. alkohol.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
+3 / 9

PiS prowadzi nas, do średniowiecza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar butterfly2000
-1 / 13

@bartoszewiczkrzysztof
Dobrze, że nie do epoki kamienia łupanego :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
+1 / 5

@butterfly2000 Cierpliwości o Pani.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalcK8
+17 / 23

To, że ktoś ma takie warunki to, przykro mi, ale nie moja wina, więc dlaczego mam płacić większe podatki i pracować coraz więcej, żeby inni niezaradni życiowo albo nieroby miały takie same warunki jak ja czy inny pracujący. Ja i wiele innych osób zapierdziela niejednokrotnie na 2 etaty by mieć godne warunki życia, a inni mieliby to mieć za darmo tylko dlatego, że se dzieci narobili? Nie.
Inna sprawa, że warunki nawet w polskich więzieniach to nieporozumienie, siedzą byki nic nie robią i jeszcze jakieś wymagania mają, nie pracujesz nie żresz, krótka piłka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+5 / 7

@wrocfig To niech sobie wyremontują jak każdy.
Skoro każdy kolejny lokator oczekuje że ktoś mu za frajer wyremontuje mieszkanie na full wypas to nie dziwota że te mieszkania niszczeją.
A aby mieszkanie zaczęło jako tako wyglądać to wystarczy trochę gładzi, nowa farba i już mieszkanie nie do poznania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wrocfig
-5 / 9

@rafik54321 wyremontują jak PiS przestanie ich okradać. W tym momencie przez pis towar i usługi poszły w górę, ludzie pracują za grosze i dlatego tak mieszkają. Popatrz na Legnicę, Wałbrzych, Jelenia Górę, Świdnicę, multum zniszczonych przez czas budynków pamiętających dziadków Hitlera. Albo daj namiar swojego pracodawcę, będą też dobrze zarabiać, kupują sobie mieszkania albo wyremontują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hella_1
-1 / 1

@wrocfig
Wiesz, generalnie to jestem przeciwko PIS i też uważam, że to, co wyprawiają, to zgroza, ale...
Twoje podejście też uważam za niewłaściwe. Że PIS okrada. No okrada, ale nie tylko tych kilku wybranych nieszczęśników, tylko WSZYSTKICH szarych obywateli. Owszem, w XXI w., w cywilizowanym kraju w ogóle nie powinno być mieszkań bez wody/gazu/toalety. Jednak jest, jak jest. Jeśli chce się mieć godne warunki życia, to niestety trzeba na to zapracować, przyjemniej na tym świecie i w tej rzeczywistości. A z tego, co piszesz, rozumiem, że nieważne czy ktoś jest leniem i nierobem, czy niezaradny, to należą mu się takie same warunki jak komuś, kto ciężko na to pracuje. Mnie i męża też PIS okrada, a jednak jesteśmy w stanie odłożyć na remont. I też nas szlag trafia, gdy widzimy, że ceny rosną zatrważająco. Moją mamę, na niskiej emeryturze, też PIS okrada, a też odłożyła, z drobną pomocą, na remont (trwało to 5 lat, ale zawsze).
Jak ktoś jest niezardny życiowo, to trzeba nauczyć zaradności, a nie podstawiać wszystko pod nos, bo potrzeba pomocy nigdy się nie skończy. A jak ktoś ma takie warunki mieszkaniowe, bo nie chce się pracować no to...przykre. A co do samotnej matki. Zależy, czy to była tzw. normalna rodzina, która na skutek jakichś fatalnych wypadków trafiła do takiego mieszkania, czy też żyjąc w takich warunkach, kobieta narobiła sobie dzieci. Bo jeśli to drugie, no to cóż...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

@Hella_1 Wiesz, podciągnięcie wody, prądu, kanalizacji do mieszkania leży po stronie właściciela budynku.
Więc jeśli jest jakaś hiper stara ruina, to trzeba uderzać do właściciela, zwykle spółdzielni.
Jednak osobiście nie znam żadnego aktualnego przypadku aby te 3 media nie były podciągnięte do danego budynku.

Co do gazu, nie jestem pewny, ale chyba wprowadzono zakaz podciągania gazu do nowo wybudowanych budynków :/ . Pewnie z wyłączeniem przemysłu.
Bo w moim mieście powstaje całe osiedle bloków i gazu nie ma w żadnym nowym bloku.
Więc zostaje prąd, woda i kanalizacja.
Z czego prąd jest chyba serio wszędzie, woda nie widzę by jej nie było, jedynie kanalizacja bywa niepodciągnięta, bo gdzieś na wioskę to serio byłaby mega lipa, zwłaszcza że te rury by się mogły zatykać przez zbyt małe spadki :/ .

PiS ma w pytę za uszami. Na prawdę ciężko w słowach wyrazić ogrom tej winy, ale akurat za to PiS nie odpowiada :/ . Raczej odpowiada za rozpieszczenie nierobów. Czyżby PiS był zjadany przez własne dzieci? XD.

Znowu właściciel mieszkania może tylko podciągnąć instalację do mieszkania i umyć ręce. Ale np kibel można kupić już za 200zł, a używane muszle klozetowe można dostać nawet za frajer.
Kran to koszt od około 50zł w górę. Bardzo dużo rzeczy można dostać za darmo na różnych forach, OLX czy grupach na FB.
Kwestia głównie chęci. Bo jeśli masz już ten kibel, kran i parę innych rzeczy za darmo. Wiedzę o montażu masz za darmo z sieci, to wystarczy troszkę narzędzi z hipermarketu (i to takiego zwykłego, nawet nie budowlanego) i można sobie poradzić. Nawet kibel można przykleić do podłogi zamiast go przykręcać XD. Można nawet na zwykły silikon przykleić od biedy. Tubka kosztuje z 10zł i nawet pistoletu nie trzeba.
Rurę harmonijkę kupisz za 30zł i nie wymaga żadnych narzędzi do montażu.
Wiadomo, ślicznie perfekt to by nie wyglądało, ale by po prostu działało, a w biedzie to najważniejsze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 konto usunięte
-3 / 3

@michalcK8 2 etaty? czyli 16 godzin na dobę? chyba przesada

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar konradstru
+1 / 1

Przecież mamy już nowoczesne więzienia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J juljuljul12
+2 / 4

3 dzieci - 1500. Za tyle wynajmujesz mieszkanie -ok, niech będzie bez rachunków, na rachunki musisz zarobić - czyli jak mamulka ruszy się do roboty, będzie to minimum jeszcze 2 tysiące. Nawet jeśli nic nie umie - żabki, biedronki, pakowanie w fabryce... Ale trzeba sie ruszyć. Ruszyć się, a nie liczyć na "dyj"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Ertyka
+1 / 1

@juljuljul12 nie mam dzieci i pracuje. Mnie nie stać na jakikolwiek remont i swoje mieszkanie. Kolejne dziecko które nie ma pojęcia o życiu bo wszystko dostało od rodziców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 konto usunięte
-3 / 3

@Ertyka a ja pracuję i mnie stać na spłacanie kredytu za mieszkanie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
-1 / 3

Jakiej kurvva wody?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gemini1234
+5 / 9

Ojcowie 3 dzieci mogliby pomalować ścianę, a madka pozmywać talerze, było by ładniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
+4 / 8

Szczerze powiedziawszy to po różnych historiach biednych madek z gromadką bąbli, to mam je gdzieś. Znam osoby, które same wychowały dzieci z różnych przyczyn, chodziły do pracy, dzieci wykształciły. Nie było łatwo, mieszkały skromnie, ale czysto. Byłoby im łatwiej, gdyby kasa nie szła na pasożyty bez wykształcenia, którym od samego początku jedyne co chciało to gzić na lewo i prawo i czerpać korzyści finansowe z kolejnych bastardów. Z trójki nieślubnych plus inne świadczenia ma się tyle co z pensji minimalnej. Mieszkanie z gminy, opłaty gmina, jedzenie z placówek edukacyjnych dla dzieci, zasiłki celowe w tym na leki, ubrania z mopsu, wyjazdy dzieci z mopsu. 1500 z plusów idzie na madkę patusiarę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Ertyka
-2 / 2

Dożyliśmy czasów, że ludzie biedni dostają byle jako socjal i są wrogami dla innych. Mieszkają w fatalnych warunkach. Natomiast politycy złodzieje zwłaszcza ci z pisu okradają i są chronieni przez rozwścieczonych ludzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 konto usunięte
-3 / 3

3 dzieci znaczy 1500 zł miesięcznie socjalu, na farbę powinno starczyć

Odpowiedz Komentuj obrazkiem