Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
38 57
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar rafik54321
+7 / 25

@kunegunda19 tak, brawo, wyciągnij pojedynczy incydent rozdmuchana to jako największy konflikt narodów.

Wołyń był tragedia, owszem, ale to kacapy go wykonały ukraińskimi rękami.
Poza tym skala. To pikuś przy zsylkach a Syberię. Nie zapominaj kto tu jest prawdziwym wrogiem. Kacapy chcą nas skłócić z Ukrainą bo wtedy będzie łatwiej nas podbić. Dziel i rządź - najstarsza metoda podbojów.

Nie wszyscy żyją przeszłością, jedną rozdmuchana tragedia. Teraz Ukraińcy pośrednio bronią Polski, jak Ukraina padnie to Polska do odstrzału. Dlatego uważam że Ukrainie można Wołyń wybaczyć. Ileś żyć zabrali, ileś żyć teraz ratują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M micb
-2 / 8

@kunegunda19
Duma z obrażania zamordowanych Polaków? Niech banują na dożywocie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O onlywoman
+3 / 9

@kunegunda19 Dla przypomnienia, bo widzę, że jakoś Cię pamięć o wyzwalania Polski zawodzi. To Wołyń to jedna miejscowość i tak należy pamiętać,bo to też tragedia. Ale gdzie podziała się pamięć o tysiącach zabitych, zgwałconych, okaleczonych??Wtedy Wołyń był w wielu miastach w Polsce i widzę, że to Ci nie przeszkadza. Nie nawołujesz do pamięci, potępienia i ukarania winny.Do dziś Rosja nie odpowiedziała za to.
Tu dla przypomnienia.
"Wiadomo, że gwałty i kradzieże były codziennością, ich liczba szła prawdopodobnie w tysiące, zaś spora ich część łączyła się ze śmiercią lub okaleczeniem. Były one tak powszechne, że nie sposób oszacować nawet skali zjawiska"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
+7 / 11

@kunegunda19 To nie jest czas na rozliczanie Wołynia, w sumie to powinno to być zrobione dawno temu tylko nikt nie chciał tego ruszać. Teraz wprowadzanie niezgody między nasze narody jest złym pomysłem, ponieważ wydłużenie naszej granicy z rosją będzie dla nas dodatkowym zagrożeniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Czubbajka
+9 / 11

@kunegunda19 A niby z czego miałbyś być dumny? Zrozumiałabym, jeśli byś w kwietniu pisał o zamordowanych w Katyniu, albo o Wołyniu w lipcu, ale tobie chyba chodzi tylko o wkładanie kija w szprychy. Że niby taki demotywator wyklęty. Szczeniackie zachowanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wzt377
0 / 2

@rafik54321
Co ty piszesz? Ukraińcy byli na Wołyniu inspirowanie przez Sowietów? Skąd ta informacja? Tak Hitlerowcy biernie się temu przyglądali ale Sowieci...?
To nie jest rozdmuchana tragedia to było ludobójstwo Trzeba nazywać rzeczy po imieniu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

@wzt377 Yyy, pamiętaj że Ukraina jako kraj to młody kraj. Naród ukraiński jest sporo starszy. Wiecznie w przepychance pomiędzy nami a kacapami.
Przez wieki Ukraińcy byli po naszej stronie, byli integralną częścią Polski. Podobnie jak choćby Litwa. Dopiero po II WŚ to się zmieniło. Czemu? Właśnie dlatego że kacapy podzieliły Europę Środkową na pomniejsze republiki radzieckie, by nad każdą z nich, z osobna sprawować władzę.

Pamiętaj, że kiedy dokonano Wołynia, to obszar Ukrainy NIE BYŁ WOLNY! Był okupowany przez sowietów, kacapów. Ukraińcy podczas tej wojny też swoje wycierpieli. Byli podatni na manipulacje okupanta. To wszystko.

W okresie II WŚ, utrata 50tys ludzi była "marginalna". Naziści mordowali MILIONAMI! Kacapy to samo. Tu nawet trudno o szacunki.
Pojedyncza masakra przy tym mocno blednie i idiotyzmem jest skupiać pełnię uwagi na pojedynczą tragedię, gdzie obok trupy szły w setki tysięcy dziennie!

Poza tym wyraźnie ci opisałem, teraz Ukraińcy bronią pośrednio Polski. 50tys ludzi zabili, ale setki tysięcy teraz ratują. Dlatego można im Wołyń wybaczyć, nie ma sensu wiecznie rozdrapywać ran, zwłaszcza że teraz mamy hiper przyjazne stosunki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wzt377
0 / 2

@rafik54321
Historykiem nie jestem ale to co piszesz zakrawa na indolencję umysłową połączoną z ignorancją
Wystarczy że wpiszesz kilka fraz z wyszukiwarkę i przeczytasz ze zrozumieniem!
Uparcie powtarzasz: "Pamiętaj, że kiedy dokonano Wołynia, to obszar Ukrainy NIE BYŁ WOLNY! Był okupowany przez sowietów, kacapów. Ukraińcy podczas tej wojny też swoje wycierpieli. Byli podatni na manipulacje okupanta. To wszystko."
Podczas Rzezi Wołyńskiej na tamtych terenach znajdowały się siły Niemieckie posiadające własną administrację która, jak wspomnialem wczesniej, biernie przyglądała się co robią Ukraińcy
O powstaniach kozackich, a było ich kilka, nie tylko Chmielnickiego, i co za tym idzie Twoje słowa "Przez wieki Ukraińcy byli po naszej stronie, byli integralną częścią Polski." też są nieprawdziwe

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-1 / 1

@wzt377 pierwsze 2 zdania i już wiemy że kacapski troll. Dobra koniec tematu....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wzt377
0 / 2

@rafik54321
Braku wiedzy nie zastąpisz brakiem kultury
Trzeba było w szkole na lekcjach uważać
Nie tylko historii Polskiego też

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SkrajnieCentrowy
+1 / 1

Historię należy pamiętać, ale nie powinno się nią żyć. Przypominanie jej w takich okolicznościach jest zwyczajnie żenujące.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 kwietnia 2022 o 11:30

avatar samodzielny68
+9 / 19

Wykorzystywanie pamięci zamordowanych do szerzenia prorosyjskiej propagandy jakieś takie paskudne. Prawie jak PiSowskie wyścigi na trumnach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
+5 / 5

Drogi autorze. Pomimo iż twoje demoty nie wyrażają żadnego stosunku do obecnych wydarzeń na Ukrainie (z tego powodu ja osobiście nie zamierzam cię oceniać) to jednak powinieneś mieć świadomość, że większość ludzi odbierze je po swojemu. Ciężko się spodziewać, by było inaczej, bo takie mamy nastroje teraz w społeczeństwie, spróbuj to zrozumieć. Jeśli twoje demoty nie są wyrazem poparcia dla rosyjskiej agresji na Ukrainie to może spróbuj jakoś delikatnie to w nich ująć, może wówczas nie będą tak odbierane. Sam fakt pamięci o Wołyniu jest ważny, ale trzeba go oddzielić grubą kreską od podejrzeń o sianie celowego fermentu na korzyść Rosji.
Ufając, że masz szczere intencje dodam tylko, specjalnie dla @rafik54321 z którym bardzo często się zgadzam, ale w tej chwili nie bardzo mogę, bo z tego co mi wiadomo, odwołanie ogłoszenia roku 2022 rokiem UPA i Bandery na Ukrainie póki co nie nastąpiło. Gdy nastąpi, poprę rafale twój komentarz. I proszę nie próbuj oceniać i porównywać skali krzywd, bo to trochę nie wypada.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
0 / 4

Ruskie trolle chcą skłócić Polaków z Ukraińcami. Na szczęście średnio im wychodzi ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marucha79
+1 / 1

A zanim wybuchła wojna, w której zwykła przyzwoitość i dbałość o interes Polski każe stanąć po stronie Ukrainy też pamiętałeś?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 kwietnia 2022 o 11:52

W WhiteD
+1 / 7

Po czym najlepiej widać że to kacapska propaganda? Bo nigdzie nie widać - Galicja pamietamy...

Galicja była w zaborze Austriackim, więc no kacapów to nie obchodzi...

No i pewnie większość pytajacych o Wołyń i tak nie wie gdzie on jest...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar GramDaniel
+6 / 6

Oczywiście należy pamiętać o takich zdarzeniach, ale obecnie są ważniejsze sprawy niż rozpamiętywanie dawnych krzywd.
W naszym interesie obecnie jest udzielanie wsparcia Ukrainie, ale spokojnie na rozpamiętywanie zaszłości historycznych jeszcze przyjdzie czas i to pewnie z obu stron, lecz obecnie musimy być zjednoczeni przeciwko ruskim.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 20 kwietnia 2022 o 12:53

M Myslaca_istota
+2 / 2

Nikt o Wołyniu nie ma zamiaru zapominać. Jednak w obliczu obecnych wydarzeń usilne przypominanie Wołynia jest jak wypominanie ciotce chorej na ostrego raka, że kiedyś ci przylała w tyłek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomkosz
0 / 4

czemu ukrywasz sie za zenskim nickiem, rusofilu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar samodzielny68
0 / 2

@tomkosz Po prostu słabo zna język polski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem