Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
I Iiyrryyr3iit
+3 / 9

To wina rodziców (i oczywiście Tuska :)), którzy na to pozwalają. Wystarczy olać te śmieszne ceremonie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-2 / 6

@Iiyrryyr3iit a co ma jakąkolwiek "śmieszna ceremonia" do faktu, że dziecko miałoby nie kochać rodziców? Nie uważasz, że bardziej na dziecko ma wpływ jak rodzice go traktują, jak wzajemnie do siebie się odnoszą? Fnatazym zaczyna się w chwili gdy zaczynasz patrzyć na każdy aspekt przez pryzmat swoich niechęci, nienawiści itp. nie musisz być wierzącym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
-1 / 13

Co to za bełkot… Jakie "zawalenie die systemu wartości"… Czy ktoś mówi dziecku, że ma kochać Boga a NIE rodziców? Albo że kochanie Boga wyklucza kochanie rodziców? Silko, może zostań przy krótkich hasłach - wprawdzie w 9 przypadkach na 10 też są bez sensu, ale jednak przynajmniej sprawiają wrażenie sensownych…

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+1 / 5

@13Puchatek Jakbyś potrafił czytać ze zrozumieniem, to być na końcu doczytał, że to tekst Adama Mazguły. O wiele bardziej sensowny niż ten o rodzących dziewicach i gadających wężach, którego "bełkotem" trudno nie nazwać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
-4 / 8

@sliko

Ale to TY go tu wrzucasz, co oznacza, że się z nim zgadzasz, tak? Panu Mazgule chętnie powiem to samo, ale nie mam z nim kontaktu.

O tym, że Twoja wiedza na temat religii ("gadające węże"...) jest na poziomie dziecka z przedszkola, to Ci już mówiłem.

Niemniej: czym innym jest wiara albo niewiara w określone tezy (religijne lub nie), czym innym gadanie bzdur o "zawalaniu się systemu wartości" w takiej sytuacji (z powodów, które wymieniłem wyżej).

Spróbuj kiedyś (jak Ci zacietrzewienie opadnie) przemyśleć to, co Ci już kiedyś napisałem: fanatyzm ZAWSZE jest szkodliwy: fanatyzm antyreligijny tak samo, jak fanatyzm religijny. Oba sprawiają, że przestaje się myśleć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 maja 2022 o 13:35