Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
26 44
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
7 konto usunięte
-1 / 11

Teraz to, co małym druczkiem, a czego foliarzynka komediant nigdy nie doda:
W powyższym tekście mowa o bliżej nieokreślonych "teoriach spiskowych" więc warto tutaj nadmienić, iż takową teoria może być zarówno "płaska ziemia" lub "czipy sterowane nadajnikami 5g" jak i pogląd, że jakiś problem społeczny, zdrowotny, polityczny czy klimatyczny jest sztucznie wyolbrzymiany przez media i grupy mające w tym interes. Tutaj znaczenie ma wyłącznie nastawienie tego, kto wydaje osad. W przypadku naszego komedianta, każdy kto się z nim nie zgadza, kwalifikowany jest do "zwolenników teorii spiskowych", chociażby żadnej takiej teorii nie wyznawał, a jedynie szukał prawdy, zwracał uwagę na niejasności i pokazywał różne możliwości postrzegania faktów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Maverick98
-3 / 13

@7th_Heaven No cóż, komediant nie ma tematu więc czepia się czego popadnie. Zwykły pieniacz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Maverick98
-2 / 12

@7th_Heaven Poczekaj za chwilę będzie siał panikę w temacie małpiej ospy, a potem gloryfikował "szczepionki"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
-3 / 9

@Maverick98 niech robi co chce, ja już dawno przestałam mu odpisywać. Na każdą próbę polemiki reaguje atakami, chamstwem i w koło tymi samymi epitetami z dziedziny, na punkcie której ma ewidentną manię. Mi za to nie płacą żeby jego wypocin słuchać/czytać, tutaj niech się jakiś psychiatra wykaże, jeśli zdoła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-5 / 15

@7th_Heaven Cholera i samo szurostwo, póki co, mi się w komentarzach zleciało…

Heaven, jak to dobrze, że ty zawsze siedzisz na telefoniku i nie zaglądasz do źródeł, dzięki czemu po raz kolejny masz szansę się skompromitować.
Oto kilka cytatów z powyższego artykułu, które wyjaśnią co chcieli zbadać autorzy badania i głównie jakie teorie spiskowe brali pod lupę:

„W konsorcjum z Uniwersytetem w Białymstoku, którego jestem reprezentantem, zespół prowadzony przez prof. Karola Kamińskiego i prof. Annę Moniuszko-Malinowską pozyskał w 2021 roku grant komplementarny z realizowanym projektem Białystok Plus, finansowany przez Narodowe Centrum Nauki i zatytułowany „Koniec początku czy początek końca? Długoterminowe trajektorie zdrowotnych i psychospołecznych efektów pandemii COVID-19”. Przez kolejne cztery lata będziemy starali się ocenić wpływ pandemii COVID-19 na ogół populacji…”

„W przyszłości pozwoli to na ewaluację strategii dotyczących przeciwdziałania skutkom pandemii i ocenę po pierwsze ich skuteczności, a po wtóre siły ich oddziaływania na kondycję psychiczną obywateli poszczególnych krajów.”

„Ten projekt składaliśmy na początku pandemii, więc właściwie nic jeszcze nie było wiadomo: jak bardzo ten wirus będzie zjadliwy, jak duża będzie zachorowalność, jak ciężko chorzy będą przechodzić zakażenie, ani tym bardziej, jak długo będzie trwała pandemia.”

„Chcieliśmy też sprawdzić, co determinuje określone poglądy dotyczące pandemii – kto wierzy w badania naukowców, a kto wybiera teorie spiskowe. Kto odczuwa strach i stres związany z zachorowaniem na COVID-19, a kto bagatelizuje ryzyko zachorowania. Kto stosuje się do zaleceń obostrzeń sanitarnych Ministerstwa Zdrowia, a kto uważa to za zbędne.”

„Właśnie wspólnie z Łukaszem przygotowaliśmy artykuł, który mówi o wierze w teorie spiskowe dotyczące pandemii. Literatura fachowa na ten temat była dosyć jednoznaczna: osoby wierzące w teorie spiskowe gorzej przechodziły przez pandemię, częściej chorowały. To się nam potwierdziło.”

„To stwierdzenia typu: „Koronawirus został stworzony w laboratorium jako broń biologiczna”, „Rządy wymyśliły pandemię, żeby kontrolować społeczeństwo”, „Grupy naukowców fabrykują (albo ukrywają) dowody, żeby wprowadzić w błąd opinię publiczną”, „ Niektóre szczepionki przeciw COVID-19 zawierają chipy, aby kontrolować ludzi”. Z tychże stwierdzeń zbudowaliśmy – metodami statystycznymi – indeks wiary w teorie spiskowe i dokonaliśmy podziału społeczeństwa na dwie frakcje: wierzących i niewierzących w takie teorie.”

„Blisko 40 procent populacji Polaków wierzy, że COVID powstał jako broń biologiczna, 43 proc. respondentów zgadza się z opinią, że niewielka grupa ludzi jest odpowiedzialna za podejmowanie wszystkich decyzji w polityce światowej w kontekście pandemii, 37 proc. Polaków uważa, że naukowcy manipulują, fabrykują, ukrywają dowody w celu oszukania opinii publicznej, 34 proc. społeczeństwa uważa, że zamiast wprowadzać obostrzenia rządy powinni dać ludziom podejmować samodzielne decyzje na temat tego, jak najlepiej chronić siebie i bliskich przed COVID, 36 proc. uważa, że epidemia jest wynikiem celowych i ukrytych wysiłków jakiegoś rządu lub organizacji, 15 proc. uważa, że szczepionki posiadają chipy.”

Czyli jedno wypluwa z siebie komentarz nawet nie zaglądając do źródła, a drugie poklepuje to pierwsze po pleckach i również nie zagląda do źródła. Szury naprawdę mają jakąś awersję do źródeł informacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-2 / 14

@7th_Heaven A teraz druga sprawa: "W przypadku naszego komedianta, każdy kto się z nim nie zgadza, kwalifikowany jest do "zwolenników teorii spiskowych""

Przypomnijmy sobie co na początku pandemii, a później w jej trakcie pisałaś:
1) nikt nie zna osoby zarażonej covidem
2) linkowałaś skompromitowanych naukowców (np. Judy Mikovits) od szczepionki zmienią nasze DNA, ludzie będą bezpłodni itp.
3) na początku twierdziłaś, że w 2020 nie umarło więcej osób niż w latach poprzednich
4) twierdziłaś, że szczepionki są złe, bo zawierają białko kolca, więc przechorowanie, gdzie dostaniesz tego znacznie więcej, jest lepsze
5) twierdziłaś, że amantadyna działa, bo inaczej przecież nikt by jej w leczeniu covid nie badał. Cóż, zbadali ją, okazała się nieskuteczna...
6) twierdziłaś, że zaszczepieni zarażają w tym samym stopniu co niezaszczepieni, co jest naukowo obalone. Transmitują mniej wirusa oraz robią to krócej
7) pisałaś kłamstwa na temat co można znaleźć w ulotce szczepionki. Później ci ją linkowałem i musiałaś palić głupa
8) powielałaś fake newsa, że zaszczepieni mają 251x więcej wirusa w nozdrzach niż osoby niezaszczepione. Debunk tego fejka tutaj:
https://fakehunter.pap.pl/raport/68c92e24-9173-4afb-91a9-0eabec48cb6c
9) twierdziłaś, że w Polsce nie brakuje lekarzy i pielęgniarek., co jest oczywistą bzdurą.

To tak na szybko kilka przykładów twoich wynurzeń. Jak sądzisz, ile jeszcze głupot, kłamstw i fake newsów musisz powielić, aby oficjalnie można ci było przypiąć łatkę zwolennika teorii spiskowych? Rozumiem, że to, co wymieniłem, to za mało?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tosavi
0 / 6

@LowcaKomedii - widziałeś kiedyś by zwolennik teorii spiskowych przyznał się do bycia nim?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-4 / 10

@tosavi Nie, i teraz również jesteśmy tego świadkiem :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S swosek
-2 / 8

Ostatnio modna klasyfikacja ludzi, jako skutek powikłań mózgowych poszczepiennych u tych , którzy ją wymyślili, jest dla mnie obraźliwa i dyskryminująca :)
1. wiem, że ziemia jest okrągła - prawie, lekko spłaszczona
2. nie wierzę w wszczepiane ze szczepionką czipy
3. prawdopodobnie plandemia covid miała cel biznesowy, co do depopulacji - efekty tego nie potwierdzają, gdyż statystyki były i są zakłamywane w zależności od potrzeb
4. obawiam się , że wojna w Ukrainie to też biznes, i to duuuuuży
5. nie szczepiłem się , bo nie lubię, gdy ktoś ma mnie za niemyślącego
6. gdyby ruscy na nas napadli, nie uciakałbym do niemiec, ale chwycił za broń i bronił tej Polski (różnie ocenianej)..... nie byłoby mi żal umierać .... swoje przeżyłem
7. mieszkam na tzw. prowincji
8. i mam wyższe wykształcenie sprzed kilkudziesięciu lat

I jak się na to spojrzy, to nic się nie zgadza :)
spokojnej nocy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-4 / 12

@swosek Widzisz, problem w tym, że to TY uważasz, że wnioski tych naukowców się nie zgadzają, a prawda jest taka, że je potwierdziłeś. Stwierdzili, że w teorie spiskowe zdecydowanie częściej wierzą osoby ze słabszym wykształceniem, więc twoje wyższe tego nie przekreśla. Częściej nie jest synonimem słowa jedynie.
Widzisz, w punkcie 7 napisałeś, że mieszkasz na prowincji, a w punkcie 3 wymieniłeś teorię spiskową, o której białostoccy naukowcy wspomnieli w badaniu.
Tutaj fragmenty z wniosków, do jakich doszli i które wymieniają w artykule:
"37 proc. Polaków uważa, że naukowcy manipulują, fabrykują, ukrywają dowody w celu oszukania opinii publicznej (...) 36 proc. uważa, że epidemia jest wynikiem celowych i ukrytych wysiłków jakiegoś rządu lub organizacji"
Co więc się nie zgadza?

Można więc powiedzieć, że tymi 2 punktami potwierdziłeś część wniosków z badania.

"nie szczepiłem się , bo nie lubię, gdy ktoś ma mnie za niemyślącego" - czyli, że na złość mamie odmrożę sobie uszy? I właśnie niestety to jest typowe podejście "niemyślącego". Idąc tą logiką - nie zapinam pasów w samochodzie, bo nie lubię, gdy ktoś ma mnie za niemyślącego. Sam oceń jak to brzmi i ile w tym jest sensu.

Spokojnej nocy :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tosavi
+2 / 6

@LowcaKomedii - wypunktowane super

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S swosek
0 / 2

@LowcaKomedii Dzień dobry, no i spowodowałeś, że muszę przerwać pilną pracę. Może nie napisałem precyzyjnie , "ścisły" jestem, więc mam fory w błędach stylistycznych i pisarstwie. Twierdzę, że moja samocena i spojrzenie na różne sprawy nie zgadzają się 1:1 z naukowcami - nic więcej.
Czy twierdzenie , że świat i jego działanie ( w tym wojny) opiera się na pieniądzu/biznesie jest teorią spiskową - uważam, że nie jest, ponieważ historia potwierdziła post factum, że w czasach tragedii jedni zarabiają , a inni tracą (kwestia skali zysków/strat w porównaniu z czasami pokoju).
W temacie covid: trochę się natrudziłem, i analizowałem na bieżąco TYLKO oficjalne komunikaty MZ , a dotyczące zachorowań, powikłań i śmiertelności w latach 2019-2021 - grypa/covid a inne przyczyny. Chciałem zrozumieć. I wierz mi, widać manipulację danymi. Okazuje się np. , że nagle w cudowny sposób zanikają pewne przyczyny/choroby i wzrasta wtedy jedynie słuszny covid. To następowało nieregularnie, i jakoś skokowo.... trochę zgodnie z późniejszymi decyzjami MZ. Przed covidem przechodziłem grypę w 2018/2019 - standardowo - raczej lekko, i w 2020/2021 również, objawy i przebieg identyczne. Wszyscy moi domownicy zaszczepili się zgodnie z "grafikiem" , i nie chorowali. Ale też nie zachorowali w 2018/19. Uważam, że covid był okazją do zrobienia biznesu przez różne grupy interesów od Pfizera ... po lekarzy - i to też nie jest teoria spiskowa. Swoje biznesowe osiągnięcia potwierdził Pfizer, a o covidowych dyżurach lekarskich i zapisach kontraktowych lekarzy nie chce mi się pisać.
Na zakończenie stwierdzam, że w ostatnim akapicie potraktowałeś mnie.... no dość nieuczciwie, choć masz do tego prawo. Porównujesz dwie nieporównywalne sprawy i to nie może być logiczne: szczepienie nie było dla mnie obowiązkowe (wolny zawód) , a jazda z pasami jest obowiązkowa. Jeśli mogę, sam chcę decydować o sobie.
Wiesz, ja jestem z rocznika 1962, trochę przeżyłem... i nie jestem strachliwy, co oczywiście nie musi być zaletą.
tak, kolejnej spokojnej nocy..... muszę wracać do pracy :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 maja 2022 o 22:01

A adamis62
+1 / 7

Z moich obserwacji różnej maści foliarzy wynika jeden wniosek. Otóż brak wykształcenia nie jest główna przyczyną ich odporności na wiedzę. Powodem podstawowym są kompleksy. Drugim jest naiwność.
Znam kilkanaście osób wierzących w różne brednie. 90% z nich to osoby z kompleksami. Niektóre wykształcone. Ciągle udowadniają, że są coś warte, grają jakaś rolę, choć nikt od nich tego nie oczekuje.
Znalezienie się w gronie, w ich mniemaniu elitarnym, ludzi lepiej i głębiej rozumiejących świat, ludzi bystrzejsxych i sprytniejszych od innych, bo nie dających sobą manipulować, daje im poczucie wyższości. Uwalnia ich od niewiary w siebie. No bo skoro cały świat daje sobie wmówić kłamstwa, a oni nie, to znaczy, że są inteligentniejsi od reszty społeczeństwa.
Dla tych biednych, zakompleksionych ludzi, pójście w kierunku walki z systemem, demaskowanie go, jest pewnego rodzaju terapią. W tym swoim wyimaginowanym świecie są kimś. Mogą stawiać się ponad szara, bezwolną i tępą masa jako ci, którzy rozgryźli spisek. Oni rozgryźli wroga, a reszta ludzi nie!
Więc kto tu jest mądrzejszy!?

Wszelkie próby uwolnienia ich od tego są jak walka z narkomanem , żeby odebrać mu działkę.

Czworo z takich moich znajomych już jest uwolnionych. Zmarli covid.
Ciekawe jest to, że spośród wszystkich, nawet dość ciężko przechodzących covid znajomych, ale nie wierzących się spiski, nikt nie umarł.
Że znajomych foliarzy chorych mocno na covid przeżył tylko jeden.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SpojrzZaSiebie
-3 / 9

@adamis62
Covid miał bardzo dobry marketing a wszystko mocno podsysane nielegalnymi obostrzeniami. Sam wirus groźny tak jak przeziębienie ale w przekroju populacji zbierze swoje żniwo. Jednak jeśli covid zasługiwał na miano pandemii to przeziębienie również powinno mieć tym bardziej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-4 / 10

@SpojrzZaSiebie A kiedy to z powodu przeziębienia ludzie mieli takie problemy z oddychaniem, dusili się, musieli być podłączani do respiratora i kiedy umarło w Polsce na nie kilkadziesiąt tysięcy osób rocznie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SpojrzZaSiebie
-4 / 6

@LowcaKomedii
Koleżanki brat z powodu przeziębienia ma serce 70 latka. Ale to tylko przeziębienie nie jest tak medialne jak covid

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S swosek
0 / 2

@adamis62 Sądząc po pseudo możesz być z mojego rocznika 1962. I dobrze, że na początku napisałeś :"Z moich obserwacji ..." , ponieważ z mojego punktu widzenia sprawy mają się trochę inaczej.
A bierzesz pod uwagę, że tacy niefoliarze jak Ty mogą po części nie mieć racji? Trochę tolerancji w poglądach. Z kompleksami i naiwnością to pojechałeś.... Wyciągasz obraźliwe wnioski z niereprezentatywnej grupy społecznej, twoich znajomych. W mojej , też niereprezentatywnej grupie znajomych i rodziny, sytuacja wyglądała i wygląda zupełnie inaczej. I tylko dlatego zakwalifikowałbyś mnie do foliarzy? To właśnie Ty stawiasz siebie wyżej.
Więcej nie napiszę , ponieważ szkoda mi czasu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SpojrzZaSiebie
-5 / 5

@LowcaKomedii
Mam więcej niż jednego znajomego, może dlatego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SpojrzZaSiebie
-3 / 5

Oczywista oczywistość bije z treści tego demota.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-4 / 10

@SpojrzZaSiebie O, miło że jesteś. Nie obiecywałeś mi przypadkiem, że wymienisz mi nicki zbanowanych kont?
https://demotywatory.pl/5135904
6 dni się zbierasz. Ja tu cię pinguję, przypominam, a ty nic :(
Taki bohater na pół gwizdka z ciebie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SpojrzZaSiebie
-5 / 7

@LowcaKomedii
Wybacz ale nie dostałem żadnego powiadomienia.
ZMORAWIECKI, WISIELSKI

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SpojrzZaSiebie
-5 / 7

@LowcaKomedii
Jeśli podasz mail to mogę Ci nawet podesłać screen na dowód ale wtedy liczę na przeprosiny z Twojej strony

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SpojrzZaSiebie
-5 / 5

@LowcaKomedii
A co mi zależy odpisać, żaden problem. Jakoś teraz bez oporu odpisałem.

Jeśli ja jestem wojownikem to ty również. Aczkolwiek sam postanowiłeś skończyć z noszeniem maseczek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SpojrzZaSiebie
-5 / 5

@LowcaKomedii
Nie miałem problemu, żadnego :)
Jakoś 2 lata temu obowiązywało zasłanianie ust I nosa pomimo lata :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-5 / 9

@SpojrzZaSiebie Mam wrażenie, że nie rozumiesz co ja do ciebie piszę :) Przeczytaj jeszcze raz, dla odmiany ze zrozumieniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-5 / 9

@SpojrzZaSiebie Paanie, tak sobie czytam z ciekawości jakie mądrości wypisywałeś na tych wcześniejszych kontach, i powiem tak - ładnie się rzuciło na głowę. W zasadzie ten screen idealnie obrazuje praktycznie wszystkie twoje komentarze od marca 2020:

I pomyśleć, że ty to wszystko piszesz na poważnie :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 maja 2022 o 13:15

S SpojrzZaSiebie
-5 / 5

@LowcaKomedii
Nie na głowę tylko emocjonalnie.
Może ty przez obostrzenia nic nie straciłeś a ja owszem. Pół poważnie pół przez złość.
Latem mi silownie zamykali, później otwierali, użeranie się o nielegalnie wypisywane mandaty za brak maski. Zakaz prowadzenia legalnie prowadzonej działalności.
Trochę się tego nazbierało nosi mnie jak o tym myślę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-4 / 8

@SpojrzZaSiebie Wiesz jaki ja mam sposób na siłownię? Sam kupiłem sobie dużo sprzętu i nigdzie nie łażę. Polecam podejście.

Z mandatami za brak maseczki również prosta sprawa - wystarczyło ją nosić.

Z działalnością - nie wiem co robisz, możesz zmyślać, zresztą już wcześniej pisałeś, że pracujesz w sklepie.

A to, że cię nosi wcale nie jest żadną wymówką. Przypomnę, że ty od samego początku pisałeś takie dyrdymały. Na moje - internety weszły za mocno, a teraz się tylko głupio tłumaczysz.

Zauważ, że na razie zakładam, że w sprawie tych kont napisałeś prawdę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SpojrzZaSiebie
-4 / 4

@LowcaKomedii
No ja lubię ćwiczyć w klubie ze znajomymi. Wyjść z domu do innego świata i nie lubię gdy ktoś mi tego zabrania, zwłaszcza, że ie robię nikomu krzywdy. Równie dobrze można powiedzieć po co chodzić do kawiarni jak można zrobić pyszna kawę w domu.
Mam sprzęt do ćwiczeń z którego korzystam, gdy nie dam rady pójść na siłownie.

No nie, wszystkie zostały uwalone, nie będę się stosował do nielegalnych obostrzeń I tyle. Masz nawet przykład na kanale audyt obywatelski jak facet celowo nie zakłada maski by zobaczyć jak będzie wyglądała procedura,

Tak, pracuje w sklepie, rodzinna działalność która dostała w kość przez obostrzenia ale to nieistotne.

Mam wybuchowy temperament i to żadna wymówka, tylko taki już jestem. Reaguje tak na bezprawie I lekkomyślność rządu w sprawie losowych obostrzeń. Straciłem kupę kasy moi dostawcy ucierpieli, klienci również oberwali.
Jakoś nie buntuje się w innych kwestiach i przestrzegam prawa.
W zeszłym roku, godzina 22, zadupie, brak żywej duszy w zasięgu wzroku. Zaczepia mnie straż miejska która akurat przejeżdżała o brak maski. Gdzie tu logika.
Gdybym źle się czuł, był chory to nie wyszedłbym z domu by nikogo nie zarazić. Jednak nie jestem podatny na choroby także nie mam potrzeby nosić maski.
Na silowni też nie nosiliśmy u mnie w sklepie również nikt nie nosił. A póki co żyjemy. Byłoby lepiej gdyby obostrzenia nie zniszczyły ludziom życia...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-4 / 10

@SpojrzZaSiebie "No ja lubię ćwiczyć w klubie ze znajomymi." - a ja odwrotnie. Nie lubię siedzieć w zapoconym przez inne osoby miejscu, czekać aż sprzęt się zwolni itp.

"zwłaszcza, że ie robię nikomu krzywdy" - jako, że wszędzie łaziłeś bez maski i strasznie sprzeciwiałeś się wszelkim obostrzeniom, to stwierdzenie to jest zwyczajnym kłamstwem. Rozumiem, że jeśli byś kogoś zaraził to nie jest to zrobienie mu krzywdy? Widzisz, ja przynajmniej zachowałem środki ostrożności, więc jeśli kogoś zaraziłem, bo byłem chory a tego nie wiedziałem, to zrobiłem wiele by tego uniknąć. Ty o sobie nie możesz tego powiedzieć.

"Masz nawet przykład na kanale audyt obywatelski jak facet celowo nie zakłada maski by zobaczyć jak będzie wyglądała procedura, " - czyli że zachowuje się nieracjonalnie i nierozważnie oraz specjalnie utrudnia pracę innym ludziom? Cholera, bohater. Tylko medal mu przypiąć.

"Tak, pracuje w sklepie, rodzinna działalność która dostała w kość przez obostrzenia ale to nieistotne." - a jaka to branża, że niby normalny rodzinny sklep dostał tak w kość?

"Straciłem kupę kasy moi dostawcy ucierpieli, klienci również oberwali." - nie no, piszesz, że wszędzie łaziłeś bez maski, w sklepie też, że nie będziesz się stosował do obostrzeń, a tu wielki altruista, że klienci oberwali...

"A póki co żyjemy." - czyli że noszenie maseczki miałoby cię uchronić przed chorobą, czy jak? Swoją drogą mógłbym napisać, że robicie dużo, by to zmienić. A tak nieśmiało zapytam - gdyby ten wirus miał śmiertelność powiedzmy podobną do hiszpanki, to też by się tak zachowywał? Mam na myśli, że sytuacja prawna również wyglądałaby identycznie w kwestii obostrzeń.

"Byłoby lepiej gdyby obostrzenia nie zniszczyły ludziom życia..." - zawsze można było troszkę zmniejszyć ilość osób starszych, prawda?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SpojrzZaSiebie
-4 / 4

@LowcaKomedii
Nie wiem nie ćwiczę na maszynach, wolę podest i wolne ciężary, z reguły zawsze wolne. W domu nie mógłbym sobie pozwolić na twkie klamoty, bardziej żeby sobie spompowac mięśnie i tyle.

Gdybym był chory to siedziałbym w domu. Albo ubrał tę nieszczęną maskę gdybym musiał. Wszyscy w moim otoczeniu żyją czyli podejrzewam, że nikogo nie zaraziłem. Odnośnie nierubieniu krzywdy miałem na myśli znajomych z silowni czy z najbliższego otoczenia.

Żaden altruistą, jak traci klient to ja ównież tracę. Coś na wzór metafory wybitej szyby.

Naseczka ani mnie nie uchroniła ani mi nie zagrażała, była po prostu zbędna i przeszkadzała. Gdyby wirus miał śmiertelność jak hiszpanka to sam prosiłbym o przestrzeganie obostrzeń.

Żeby maska zadziałała musiałbym kichać i smarkać by zatrzymać moje wydzieliny. A jak mowie nie wychodzę z domu gdy jestem chory, a że praktycznie nie choruje ro nie mam jak kogoś zarazić.


Odpowiedz Komentuj obrazkiem