Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
193 199
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
R Rydzykant
-1 / 3

A wiesz skąd wzięła nazwiska dla postaci występujących w książce? Z tamtejszego cmentarza. Stamtąd pochodzi przynajmniej Minerva McGonagall oraz Tom Riddle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
0 / 0

@Rydzykant Minerva akurat pochodzi od rzymskiej bogini, takiej zmniejszonej wersji Ateny.
Riddle natomiast(zagadka na polskie) akurat pasuje do charakteru postaci w 2 tomie. Ogolnie, wiele imion pochodzi z mitologii etc.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-1 / 3

@Xar
Wiem skąd pochodzi imię Minera - bogini mądrości. Ja pisałem, skąd bezpośrednio pochodzą nazwiska niektórych bohaterów książki - autorka znalazła je na starym zabytkowym cmentarzu w Edynburgu. Od czasu opublikowania tego cyklu książek, liczba młodzieży zwiedzającej ten cmentarz znacznie wzrosła. Rowling zrobiła małą (być może nieświadomą) promocję tego obiektu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X konto usunięte
+3 / 3

W dzisiejszym świecie jest mega wiele spier*olonych spraw, jak np. transpłciowy sportowiec zmieniajcy rywalizację z facetów na kobiety, hurtowo przypominające sobie kobiety o gwałtach(którym coraz częściej udowadnia się, że kłamały), więcej praw dla dla mniejszości kosztem większości(niby wszyscy równi, ale mniejszości mogą więcej), "oskary" gdzie ma być tyle i tyle mniejszości(sztuka aktorska odchodzi na dalszy plan, ważne żeby aktor był czarnoskóry i najlepiej jeszcze, żeby był gejem wychowanym przez dwie lesbijki), itd.
Historia J.K. Rowling to druga strona medalu, bo pokazuje, jakie niektórzy mają uprzedzenia. Nie chciano wydać jej książki, bo jest kobietą. W czym kobieta może być gorsza przy pisaniu książek?? Rozumiem sport, gdzie statystycznie facet jest silniejszy, ale w pracach umysłowych?? Dopiero jak Rowling ukryła imię "J.K." wydano jej książkę... co za masakra.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
0 / 0

@xdarth A teraz jej zarzucają transfobię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevox
+2 / 2

to były czasy. wtedy elgiebety jeszcze nie szczuły na nią że jest za mało pedalstwa w jej książkach. gimby nie pamiętajo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem