Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
949 960
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Bimbol
+2 / 2

@pawel1481
Zapominasz, bo chyba nie jesteś tak głupi żeby tego nie wiedzieć, że droższe, paliwo -> droższy transport -> droższe wszystko.
To nie tylko wożenie swojej dupy, ale wożenie wszystkiego co kupujesz w sklepach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+8 / 12

@pawel1481 Nie wiem jak skomentować Twój bełkot... jakoby cena benzyny ok ale tamci przewalili pieniądze w bezsensowne inwestycje... może po części to się właśnie łączy co nie? Że przewalanie milionów czy miliardów na coś bezsensownego... dodruk kasy i cena bazyny jest taka a nie inna.... przecież kilka lat temu ludzie też walili bo byle chińskie gówno samochodami i jakoś to nie miało wpływu na cenę benzyny i kilkanaście lat temu robili dokładnie to samo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 czerwca 2022 o 20:02

Z znatt
0 / 0

@Pasqdnik82 niektórym jest to ciężko zrozumieć,szkoda że nie był uczestnikiem tamtych czasów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
+3 / 5

@polski_niewolnik Najlepiej chodzić w tych samych gaciach 5 lat, mieć jedne buty na troje rodzeństwa, mieszkać jak dawniej po 15 osób w małej chałupinie, albo zap* cały dzień za czapkę gruszek. ja Tobie nie bronię aby tak spędzić resztę życia, ale od mojego się odwal.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Binu666
+2 / 4

@pawel1481 bardzo naiwne myślenie. Ceny paliw wzrosły, ponieważ przedsiębiorstwa paliwowe w Polsce zwiększyły marże, a nie dlatego że drastycznie wzrosła cena baryłki na rynku. Nasi politycy łatają tymi pieniędzmi dziury, które powstały po ich licznych nieudanych inwestycjach oraz rabunkowym socjalu, którego celem było kupienie sobie elektoratu.

Wzrost cen paliw pociągnie za sobą kolejne wzrosty cen, tym razem podstawowych produktów (chleba, wody, lekarstw). Czy według Ciebie ludziom przyda się również nauka oszczędzania chleba, gdy będą wydzielać dzieciom kromkę dziennie bo na więcej nie będzie ich stać?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
+1 / 3

@pawel1481 Haha pewnie, masz rację. Cena paliwa Ciebie nie dotyka. Oczywiście. Przecież przedsiębiorcy nie używają pojazdów silnikowych do transportu. To tylko wygodniccy jeżdżą sobie, kiedy nie muszą. Oczywiście, że tak. Chleb z fabryki chleba i bułek, wożony jest do sklepów rowerami. Masz rację, to dotyka tylko te osoby, które do pracy dojeżdżają samochodami. Przecież składniki jedzenia do restauracji są wytwarzane (wszystkie) na miejscu. Na dachu jest szklarnia. Rolnicy nie dowożą swoich produktów traktorami do skupu. Mleko nie jedzie beczkowozem do mleczarni, tylko krowy są tam prowadzane wieczorem, dojone i pasterz je z powrotem w dzień prowadza na pastwisko. No i autobusy. Na dachach autobusów są panele solarne, które napędzają silniki elektryczne. I oczywiście na wsi nie potrzebne są samochody. To tylko głupi wymysł tych bogatych rolników, żeby zakupy robić w supermarketach. Rolnik nic z miasta nie potrzebuje. Powinien nigdy nie wyściubić nosa poza Pcim Dolny. Masz rację. A teraz wracaj do lekcji i poczytaj trochę o ekonomicznej drodze pieniądza, bo gotów jesteś stwierdzić, że pieniądze robi się z papieru i wkłada do bankomatu, a to jest durny wymysł prywaciarzy, że płacą śmieszne pieniądze, zamiast kupić papier i nadrukować na nim nominały. Widzę, drugi Morawiecki nam rośnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cyjanekpotasu
+1 / 1

@Pasqdnik82

Nie kolego. To nie od tego. Tak ma być. Skończył się srowid więc zgodnie z planem mamy zaplanowany kryzys gospodarczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cyjanekpotasu
-1 / 1

@Binu666
To tez jest bardzo naiwne. Robili w bambuko ze srowidem wiec teraz robią w bambuko z inflacja. To nie są działania rynku tylko działania zwyczajnie zaplanowane. Masz po prostu mieć coraz mniej a Państwo ci da tyle byś tylko nie zdechł i siedział cicho. Czemu teraz jest coraz większy nacisk na płatności karta? Zastanów się nad tym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar polski_niewolnik
0 / 0

@irulax Czy ja ci czegokolwiek bronię człeczyno? Gdzie w moim komentarzu napisałem cokolwiek o wpindalaniu się komuś w życie? Mam gdzieś twoje życie, interesuje mnie tylko moje własne. Jak już szukasz kogoś kto włazi ci z butami w życie to sobie ponarzekaj na polityków, kościół katolicki albo urząd skarbowy, ewentualnie rodziców jeżeli jeszcze z nimi mieszkasz.

PS Jeżeli nie zrozumiałeś treści poprzedniego komentarza to przeczytaj jeszcze raz. Słowo klucz które ci pomoże: konsumpcjonizm.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar polski_niewolnik
-1 / 1

@jaroslaw1999 Piękny poemat. Ale on napisał, że wzrost cen benzyny go nie martwi. Nie napisał, że go nie dotyka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
0 / 2

@polski_niewolnik Wprowadź u siebie socjalizm/komunizm to konsumpcjonizmu nie będzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
-1 / 1

@pawel1481 "Mnie tam wzrost cen benzyny tak nie martwi." Za rok będziesz pisał "Mnie tam głód tak nie martwi." A za kolejny rok bedziesz tylko mówił "Mnie tam eksterminacja w łagrze tak nie martwi"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sl4w3x
-1 / 1

@tomek_s bliżej 41 bo wyszła w 1981.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem