Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
25 34
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P Plaskaflaszka
-2 / 16

To ja mam takie pytanko. Dlaczego nie wzieli kredytu ze stałą stopą procentową?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S StopLichwie
+6 / 12

@Plaskaflaszka ja mam prostą odpowiedź: Nikt ich nie dawał !
W tym jest główny problem.
Jesteśmy jedynym krajem w którym chore ustawodawstwo pozwala na takie umowy kredytowe i takie manipulacje ludźmi i ich pieniędzmi. Zakładam że Twoje IQ jest większe niż u kija od mopa więc nie będę tłumaczyc dlaczego niektórzy wzięli kredyt. I nie, nie każdy brał go pod korek i nie każdy też wybudował wille z basenem jak to ci bez kredytu uwielbiają teraz nazywać i komentować.
Stosunek spłacanego kapitału do odsetek jest w tym momencie ewidentnym przejawem LICHWY. Wystarczy poczytać historie ludzi.
I tak, czytalismy nasze umowh kredytowe, niektórzy nawet z prawnikami. Nikt nie dawał LEPSZYCH. Czy tam mądrzejszych....
Walczymy o sprawiedliwość w tym kraju. Mnie jeszcze stać na te ogromne raty które wystrzelily mi w kosmos o ponad 100%..Jednak milej byłoby te pieniądze odłożyć dziecku,a nie dawać złodziejom do kieszeni.Nie chce żadnych wakacji kredytowych ani ZADNYCH pieniędzy od Panstwa. Chce żeby przestali nam ZABIERAĆ ....
Walczcie z nami...nie bądźcie typowymi Polakami cieszącymi się z nieszczęścia innych. Może za x lat Twoje dziecko, przyjaciel będzie musiało wziąć kredyt. Pewnie chciałbyś żeby wtedy można było go wziąć na ludzkich, przejrzystych warunkach jak w całej Europie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
+3 / 3

@Plaskaflaszka znasz oferty głównych banków na kredyty hipoteczne z ostatnich powiedzmy kilku lat?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Cylindryk
-3 / 11

@Plaskaflaszka
Mam lepsze. Po co w ogóle brali kredyt? Bo to jest coś, czego nigdy nie mogłem zrozumieć...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S StopLichwie
+1 / 5

@Cylindryk
To jeśli przez lata nie udało Ci się pojąć to znak że nie ma najmniejszego sensu usiłować Ci wytłumaczyć...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
+1 / 3

@Plaskaflaszka Bo miał wyższą ratę w momencie brania, a jeśli brali kredyt w latach 2016-2020 to miał on dużo wyższą ratę, bo stopa procentowa wtedy szorowała po dnie i zbierała muł. Tyle że dziś to by się zaczęło zwracać.
To samo robili frankowicze, kredyty frankowe miały prawie dwukrotnie niższą ratę niż złotówkowe przy takiej samej wysokości kredytu.

No ale jak się ludziom tłumaczyło że rozdawnictwo i decyzje gospodarcze podejmowane przez tępaków doprowadzą do inflacji a potem hiperinflacji bo ten rząd tego nie jest w stanie opanować. To pytali się gdzie jest ta inflacja po np. roku rządów...

Ja już jedną hiperinflację w Polsce przeżyłem, czeka mnie druga. Mogę powiedzieć tyle, na początku, zanim nie będzie waloryzacji wypłat, rent i emerytur co miesiąc, będzie źle i w pewnym momencie doprowadzi to nawet do tego że klasa średnia będzie klepać straszną biedę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojtek321123
+2 / 2

@Plaskaflaszka Tu bardziej chodzi o pytanie: "Dlaczego zostali opodatkowani przez dodruk pieniądza?"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mrokis
-2 / 2

@Plaskaflaszka bo to tylko na 5 lat. :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Cylindryk
-2 / 4

@StopLichwie
Nie, nigdy nie udało mi się pojąć jak można wydawać pieniądze których się nie ma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S StopLichwie
-1 / 1

@Cylindryk Skoro wciąż to tak ciężkie dla Ciebie do przeskoczenia, to przestań komentować tematy tak Ci odległe.
Nie musisz pomagać, wystarczy nie przeszkadzać. Wszystkiego dobrego, pozdrawiam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
0 / 0

@StopLichwie wez mi wytlumacz jedna rzecz. Pomnoz sobie 1,1^10 to zobaczysz ze po tylko 10 latach majac taka inflacje ta kwota bedzie o podobnej sile nabywczej dopiero wtedy gdy bedzie wynosila prawie 260% kwoty poczatkowej. A inflacje obecnie mamy prawie 15%... Nikt nie jest takim frajerem zeby dawac kase przy inflacji 10% za damo!
Moje pytanie jest takie - jakie to niby oprocentowanie powinno byc, aby rzetelnie splacac swoje zadluzenie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S StopLichwie
-2 / 2

@Xar
Ty mi wytłumacz jak to możliwe że w innych krajach, (mam rodzinę np we Francji i Niemczech z kredytami) nie ma mowy o tym żeby stopa procentowa nie była stała?
Wytłumacz mi jakim "cudem"spłacany kapitał przy takim wzroście raty sięga 0 zł i gdzie idą te pieniążki w takiej ilości? Zarabianie ? Nikt nie mówi że banki na nas nie zarabiają, to logiczne. Ale w takim wydaniu to jest LICHWA.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-1 / 1

@StopLichwie poniewaz osobno masz wyszczegolnione odsetki i osobno kapital to splaty. Przez jakis czas splacasz glownie odsetki, a pozniej glownie kapital. W ogole rozumiesz jak to dziala czy tylko chcesz pokrzyczec ze nie pomyslales jak moze wygladac sytuacja za kilka lat i szukasz winnych wszedzie dookola?
A konsultowales umowe kredytu z prawnikiem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S StopLichwie
0 / 0

@Xar
Nie z jednym, z dwoma . I nie muszę Ci się z tego tlumaczyć.
Co za bzdura, spłacam kredyt od kilku lat i od samego początku spłacany kapitał oscylował w okolicy 700-1000 zł + odsetki. Teraz? 150-250 zł. Ale zapewne nie mając kredytu jesteś kolejnym znawcą tematu z fotela przed tv.
Jak się nigdzie nie wybierasz, nie pomagasz to chociaż nie przeszkadzaj

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Cylindryk
-1 / 1

@StopLichwie

Bo może ludziom wystarczy przetłumaczyć, że te ich problemy teraz to właśnie wynik ich głupoty i życia ponad stan?
Nie stać cię? To oszczędzaj. Nie wydawaj pieniędzy, których nie masz.
To naprawdę tak proste.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S StopLichwie
0 / 0

@Cylindryk
Ale o czym Ty mówisz ? Życie ponad stan to może wakacje na kredyt, samochód na raty pożyczanie na ciuchy , wystawne kolacje...
A nie na często skromne cztery kąty do mieszkania. Na
które wcześniej trzeba mieć 20% ceny nieruchomości na wkład własny.

Widzę że Twoj poziom tego nie ogarnia więc nie będę więcej dyskutować

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kazik8626
+2 / 2

@Płaskaflaszka pięć lat a co później

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Dawletiarow
+5 / 13

Wy się ku*** w łep pier****** a tak z rozpędu.
Jprd podpisujesz umowę to wiesz na co się piszesz. A nie po fakcie jęczeć.

To tak jakbym poszedł teraz do kasyna, postawił w ruletce wypłatę na 1 liczbę, a potem wyszedł na ulice płakać, ze mnie okradli bo przegrałem.

Ja rozumiem protestować ogólnie przeciwko machlojkom nieRządu i zmarnowanym miliardom tylko jakoś cisza(respiratory, maseczki, Ostrołęka, Turów, Kary za Sądy, TVP, Wieża PiS itd) czy cenom paliw, towarów chociaż w zeszłą sobotę na Orlenach było pusto i cicho. Ale ku*** protest kredytobiorców?

Najlepsze jak było w 3/4 przypadków.

Typ poszedł do banku po kredyt na 100tyś który szybko by spłacił bo chciał małe mieszkanko do 40m powiedzmy.
W banku doradca pocisł mu, że ma regularne dochody, stopy są niskie zamiast 100 możemy Panu dać 300tyś kupi Pan wygodne mieszkanie 60m.
I typ w to poszedł i zamiast z buforem spłacić te 100tyś wziął 300tyś i był na granicy, a teraz jak stopy idą w górę, że po fakcie hamować inflację to ląduje pod kreską i płacze.

I teraz róbmy kolejną Państwową zrzutkę na kredyciarzy i w następym miesiącu będzie 20% inflacji, a przed końcem roku 50% i już się z tego nie wygrzebiemy, a jeśli myślicie, że Polsce umorzą długi jak Grecji to się srogo mylicie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 czerwca 2022 o 23:55

M Maras78
+2 / 2

I to się Balbinie udało doskonale. Nawet nie potrzeba pislicji. Sami skaczemy sobie do gardeł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S StopLichwie
0 / 2

@Dawletiarow a Ty czytasz co ludzie piszą, słuchasz co mówią i w czym jest problem czy po prostu lubisz być typowym chojrakiem i szczuć jadem ? Bo narazie jak mówi otwarcie Glapinski to kredyciarze latają inflację i mają robić zrzutkę że swoich oszczędności życia żebyś miał tańszy chlebuś w sklepie. Żaden kredyciarz nie chce Twoich , niczyich pieniędzy. Chce spłacać swoje zadłużenie, nie ważne jak duże ( historyjka z naklonieniem na większy metraż mieszkania żenująco śmieszna ) . Problemem są umowy banku, sztuczny WIBOR, brak klarowności jak w każdym jednym kraju UE i stosunek spłacanych odsetek do kapitału przy obecnych podwyżkach : rata początkowa 1600 , obecna : 3200 zł spłacany kapitał 200 zł .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mrokis
-3 / 3

@StopLichwie a niech ci zabiorą mieszkanie czy tam dom to przestaniesz klepać w necie, bo będziesz bezdomny. :BTW widziały galy co braly, wiec nie jecz jak ostatni frajer. :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S StopLichwie
0 / 0

@mrokis bo co, bo mi zabronisz ? Marne szanse żeby cokolwiek mi zabrali, mam spore zarobki. myślę jednak o innych. A Ty jak tam ? W mieszkaniu od mamusi czy jeszcze z mamusia? A może kredyciku nie dali?Pozdrawiam Cię cieplutko

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mrokis
-2 / 2

@StopLichwie kupione za gotówkę. ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S StopLichwie
0 / 0

@mrokis
No moje gratulacje, wow wow.
Oby chociaż jeszcze swoją

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mrokis
-2 / 2

@StopLichwie uroki dobrego kursu. ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yoyo2123
0 / 0

A nie lepiej przejść na stałą stopę na 5 lat i mieć w pi**zie podwyżki?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S StopLichwie
0 / 4

@Dawletiarow
Ciężko mi zrozumieć, że po świecie chodzą tacy ludzie....
Widzę po demotach, że zagorzały ANTYPISowiec, ale coś Ci z tematami kredytów nie po drodze, zwłaszcza z wiedzą na ich temat. Typowy Polak, nie mam kerdytu to psioczę i poniżam ludzi pod pretekstem wymyślonej przez siebie teorii, że w banku ktoś namówił 3/4 ludzi biorących kredyt na większe mieszkanie i kredyt pod korek. Co za absurd.
Nikt NIE CHCE ani pieniędzy od rządu,ani umorzenia rat, ani tym bardziej NIC z Twojego portfela. Tylko wiesz co? Właśnie tacy jak Ty cieszą się, że to z MOJEGO konta łatana jest inflacja o czym otwarcie mówią rządzący. Na co się zwyczajnie nie godzę ja i ludzie którzy nagle do czyjejś kieszeni ładują tysiące odsetek. Jeśli chcesz elementarnej wiedzy w temacie dlaczego i jak to działa, to poczytaj o tym jak wygląda sytuacja w Polsce z umowami kredytowymi , WIBOREM i stosunkiem spłącanego kapitału do odsetek w tej chwili bo to typowa lichwa, a nie psiocz w komentarzach.
I tak ku**** właśnie STRAJK KREDYTOBIORCÓW przejdzie przez Warszawę i nikt Twojego pokroju go nie zabroni. Jeśli wolisz iść z ludźmi na ulicę bo "zamykają" Ci TVN to leć.
Życzę więcej wiedzy, zrozumienia i zdrówka,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SalomonMowi
0 / 6

Jest taka grupa, która nigdy kredytu i domu zarazem nigdy by nie miała, gdyby Jaszczomb nie obniżył stóp do poziomu 0. Teraz wszyscy się mamy zrzucać na debili, którzy najwyraźniej myśleli, że wartość stóp nie wzrośnie. Potem jeszcze będę dopłacać do węgla 750 zł, dla ludzi którzy od lat domu ocieplić nie umieją oraz powietrze mi zatruwają. A nie wspominając o socjalnych nierobach, których od 2016 utrzymujemy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S StopLichwie
-1 / 3

@SalomonMowi
Nie wiem czy przeczytałeś jakikolwiek komentarz wyżej...nikt nie każe Ci się ZRZUCAĆ, nikt nie chce umorzenia żadnych rat i nikt nie chce niczyich pieniędzy.To Wy nie chciejcie moich podnosząc rate w kosmos bo trzeba "walczyć. " Z inflacją która szaleje w kraju. kredytobiorcy jej nie nakręcili, dlaczego oni mają za to płacić i "podnosić " wartość zlotego ?Na tym polega

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SalomonMowi
-1 / 1

@StopLichwie Ustawa o uporządkowaniu stosunków kredytowych (Dz.U. z 1989 r. nr 74, poz. 440) – znosiła preferencje kredytowe przedsiębiorstw państwowych wiążąc stopę oprocentowania ze stopą inflacji, zmieniała warunki zawartych wcześniej umów kredytowych o stałym oprocentowaniu. - stopy macie jeszcze niskie. I dziwne, że jak kredytami okrada się ludzi oszczędnych to nikt nie strajkuje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
0 / 4

Dlaczego tylko kredytobiorców? A innych "wydymanych" przez rząd już nie? Rozumiem że organizatorami są ofiary systemu bankowego, ale przyjść może każdy. A nawet powinien.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S StopLichwie
0 / 2

@Rydzykant
Oczywiście , dokładnie . Powinien przyjść kto może... Żeby pokazać że społeczeństwo będzie się buntowało im działaniu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mrokis
-3 / 3

@StopLichwie ale plakusiasz, po co brałeś kredycik? Nie stać cię było na mieszkanko? :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S StopLichwie
0 / 0

@mrokis
Żenujący poziom, nie muszę Ci się z niczego spowiadać ale odpowiem na podobnym poziomie akurat mam mieszkanie własnościowe , które wynajmuję i dom do którego wystarczyło dobrać troszkę kredytu. Stać mnie na obecne raty, mam ogromny bufor ale myślę o innych którzy go nie mają, o moim dziecku, rodzinie czy przyjaciołach którzy w przyszłości może będa potrzebowali kredytu i chciałabym by wzięli go na normalnych obowiązujących w innych krajach zasadach. Szkoda że Ty jesteś typowym Polaczkiem i cieszysz się że ktoś ma gorzej. Ale spokojnie, wszystko wraca. Życzę wszystkiego najlepszego

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mrokis
-3 / 3

@StopLichwie no już popłacz jeszcze do poduszeczki. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S StopLichwie
0 / 0

@mrokis
Dobrze dobrze poplakusiam sobie bo Ty tak chcesz,koniecznie do podusi.
Wyjdź z tych komentarzy razem ze swoim poziomem i klikaj sobie w inne tematy skoro ten Cię nie dotyczy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem