Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
450 465
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Xar
+5 / 9

@konradstru no i dlatego tez wiele firm albo sie zamyka, albo podnosi ceny. Skoro wszystkim rosna koszty to wszyscy podnosza ceny. Logiczne, nieprawdaz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar konradstru
+2 / 2

@Xar oczywiście, że logiczne i w dodatku oczywiste do tego stopnia, że nie trzeba w czyimś imieniu się za kogoś tłumaczyć.
Z tym, że ja też żyłem w pandemii z obostrzeniami, mi też podniesiono ceny gazu, prądu, wody czynszu, paliwa i produktów spożywczych. Ja nie dostałem wsparcia z tarcz, jakie by ono nie było ile wynosiło i jak teraz jest rozliczane nie mój problem ale przez blisko dwa lata jakieś dopłaty były, nie dla mnie, no chyba, że dopłaty za obsługę bo pandemia i dezynfekować trzeba. A jak napisałem ceny za rybkę nad morzem są podobne do tych sprzed kilku lat i wtedy też kilkukrotna przebitka jak u Orlenu mi się nie podobała, ale mój wybór i nie płakałem jak teraz co niektórzy lub ci właśnie biedni "restauratorzy".
Ja, niestety, nie wejdę do sklepu z komunikatem "w związku z podwyżkami wszystkiego od dzisiaj za zakupy płacę 80PLN zamiast 100PLN, jak na rachunku i dodatkowo rządami jeszcze extra punkty na kartę."
Wszyscy odczuwają skutki podwyżek ale tylko jedna grupa ponosi wszystkie koszty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jacek83218
+1 / 11

@LowcaKomedii
Oczywiście że popłynął. Na jesień nasz stary "ś-wirusek" wraca. Żadna małpia ospa nie będzie potrzebna.
Ale co do reszty jak chodzi o obciążenia finansowe dla przedsiębiorców to ma 100% racji. Jeszcze tylko bym dodał że na wiele rzeczy taki restaurator musi zarobić w 4 miesiące: (kawałek maja, czerwiec, lipiec, sierpień, kawałek września) bo potem nad morzem klientów niewielu (taki mamy klimat). A za lokal gmina chce opłat cały rok.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 czerwca 2022 o 11:58

J Jacek83218
-1 / 5

@LowcaKomedii
Powinieneś sobie zmienić nick na ŁowcaMinusów, dobrze Ci wychodzi ich łapanie. :D Wszystkie Twoje komentarze dotyczą pandemii. A ja się odniosłem do kosztów jakie ponosi przedsiębiorca. Owszem. Co roku od zawsze. A nie pandemii która latem i tak nigdy nie obowiązywała. A w innych miesiącach pandemia czy nie, ludzi było jak na lekarstwo. No poza okresami świątecznymi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 czerwca 2022 o 20:09

avatar PIStozwis
+15 / 15

Ceny będą wysokie, bo Polacy od dwóch tygodni zbierają chrust.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Anonim_Gall
+12 / 12

Pstrąg jest rybą słodkowodną. Może dlatego tak drogo, że trzeba go dowieźć nad morze?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar matek1998
+14 / 14

@Anonim_Gall prawda jest taka, że akurat w sezonie urlopowym wypada również zakaz połowów większości ryb w Bałtyku. Chyba świeża można zjeść jedynie flądrę. Nad Bałtykiem większość ryb w menu to mrożonki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lego45
+3 / 13

Jest zrozumiałe,że przez sezon musicie zarobić na siebie na cały rok... Ale nie pier..lcie,że te ceny to na ledwo przeżycie... Jakoś nie widziałem np. w Ustce,żeby któryś restaurator jeździł 20-letnim samochodem i klepał biedę... bo jak się narzuca 400% marży to raczej da się żyć...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S swosek
+6 / 14

Na początek , wkurzają mnie te fotki z paragonami, dlaczego nie pokazujecie paragonów od stomatologa, ginekologa, od mechanika samochodowego..... czy od nauczyciela za korki.
Pokazujecie te durne paragony otrzymane od ludzi, którzy płacą podatki z tego co zarobią. Co w tym dziwnego? Życie jest brutalne, jedziesz raz na rok na wywczas za 2000 zł od osoby, a nie masz na lody dla dzieci? Coś tu nie gra, dawniej , gdy moich rodziców nie było stać na wyjazd, lody kupili mi na miejscu.
Nie stać cię na dorsza, kup pizzę lub hod-doga. Firmy , które świadczą usugi gastronomiczne i hotelarskie w "kurortach" typu Zakopane czy Mielno, przez ostatnie 2 lata ledwo zipali, nawet mimo pomocy państwa (bo taka była). To przez waszą głupawkę plandemiową, ci ludzie dziś odrabiają, bo nie wiadomo co wymyśli świat...... może małpią ospę?
Pozytywny przejaw drożyzny, to taki, że za rok w moich ukochanych górach będzie mniej "turystów". Nawet jeśli padną bary i hotele, góry zostaną, i w plecak wezmę konserwę i suchy chleb, a z domu słoik ze smalcem , tak jak to było 40 lat temu.
Pamiętajcie, to nie wina hotelarzy i kucharzy, ale polityki i ich sług.
pozdr

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U UFO_ludek
+1 / 1

@swosek A to ginekolodzy, mechanicy i nauczyciele nie płacą podatków? Chyba tylko Kościół podatków nie płaci. Ale jeśli chodzisz (lub ktoś z Twojej rodziny) to ginekologa-księdza to już się nie dziwię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Szubertus
-4 / 4

@swosek W życiu nie dostałem paragonu od lekarza, nawet stomatologa :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S swosek
-2 / 2

@UFO_ludek Chyba rzeczywiście jesteś z kosmosu, skoro zadajesz takie pytanie. A może jesteś przedstawicielem przykładowych zawodów, które wymieniłem.... więc wiesz o czym piszę. Nie napisałem , że te grupy nie płacą podatków. Drugiego zdania nie skomentuję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S swosek
-1 / 1

Musi cenzura zadziałała.... a szkoda, "tylko prawda jest ciekawa"....
pozdr dla ..... kogoś

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wolfi1485
+17 / 17

A ja mam jedno pytanie - który to pracownik chce PPK? Bo każdy kogo znam wycofał się z tego badziewia.

Paragony grozy... wystarczy nie jeść przy głównym deptaku, i już d*pa nie boli, bo ceny nawet o połowę niższe. Tak, to nie żart! Ja w zeszłym roku w Międzyzdrojach za cały zestaw płaciłem 20zł (Sola, fryty i surówka jako zestaw dnia). Przyznaję - porcja do wielkich nie należała, ale jako tako szło się najeść.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 czerwca 2022 o 20:34

K konotori
0 / 0

@Wolfi1485 ja też się dziwię, że ktoś przystępuje o PPK, ale trochę już tam ludzi jest "Według danych opublikowanych przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) pod koniec 2Q 2021 liczba uczestników gromadzących środki na rachunkach PPK to 2,31 mln"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+8 / 8

Dziwi to kogos? Chyba tylko tych analfabetow ekonomicznych ktorzy sie ciesza ze PiS daje bo za PO to nie dawali...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TrinityKiller
+2 / 2

I w większości przypadków klient dostaje tanie żarcie z marketu. Smażone na kilkudniowym oleje. Ja dziękuję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 czerwca 2022 o 9:29

avatar Zetar
0 / 0

WINA TUSKA!!! XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J joseluisdiez
+2 / 2

Prosta sprawa - za drogo to nie kupuj. Ceny reguluje rynek, jeżeli jakiś produkt/usługa będzie zbyt drogi, to nikt nie będzie tego kupować.
A ludzie i tak będą narzekać, bo chcieli by wszystko za darmo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fishe27
0 / 4

Ceny cenami, ale najbardziej poraża chamskie trakowanie w polskich "kurortach". Rozumiem cenę za kg ryby, ale powinno się zważyć i ją podać przed przyrządzeniem, nie przy odbiorze razem z olejem, panierką, talerzem, sztućcami i łokciem. Wołanie po odbiór, nawet jeśli nie ma klientów, odnoszenie naczyń. Bardzo podobne ceny są w Hiszpanii, ale tam jest przynajmniej kultura, tutaj klient jest bydłem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Albijon
0 / 0

Z takimi cenami to nie będzie klientów, restaurator pomyśli że przeczeka gorszy okres. Jeśli nie chce zwalniać pracowników, weźmie kredyt a koniec końców i tak straci interes i zostanie z długami. Lepiej mieć 50% zysku niż 100% niczego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem