Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
G Goretex
-3 / 9

Bandera ponosi moralną odpowiedzialność za działania UPA , tyle że od 1942 roku przebywał w niemieckiej niewoli, czego zresztą można dowiedzieć się z podanego odnośnika. Trudno więc bezpośrednio wiązać go z rzezią Wołyńską, bo dowodów na jego aprobatę czy dezaprobatę działań brak.

A co do gloryfikacji, to każdego bohatera trzeba odbrązowić. Nie da się przeskoczyć tego etapu i musi on potrwać. Ukraińcy, kiedy dowiedzą się prawdy o wszystkich działaniach UPA sami znajdą sobie lepszych bohaterów niż ci obecni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 lipca 2022 o 11:52

C cola78
+2 / 8

@Sok_Jablkowy masz rację. też uważam że to już przesada. Ruskie onuce wzięły i postawiły Banderze pomniki. Nocą trolle kremlowskie podkładają tam wieńce i palą znicze. Te kacaskie śmieci zabroniły ekshumacji i godnego pochówku ofiarom Wołynia. Putinowskie odpady nie pozwalają postawić pomników. Podobno sam Putin zabronił Ukraińcom przeprosić lub chociażby wyrazić skruche za tę rzeź.
Tak masz rację to nie patriotyczne pamiętać o zamordowanych rodakach, Masz rację to nie patriotyczne i wręcz antypolskie zgadzać się by ludzie odpowiedzialni za tę zbrodnie, dumni ze swoich przodków chodzili w chwale po naszych ulicach.
A mu jak kundle mamy siedzieć cicho, pluć na swoją historię i słuchać jakiegoś ambasadora o anypolskich i nacjonalistycznych poglądach, gloryfikującego Banderę który w nagrodę za to ma zostać przeniesiony do Ukraińskiego MSZ. I co? Przyjedzie taki do Polski, a Duduś zamiast napluć mu w twarz, uściśnie dłoń i zakrzyknie Slava Ukrainii, Lachom smiert...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-4 / 4

@cola78

Na wszystko jest właściwy czas i miejsce. A jeśli ktoś wie, że coś wywoła zadymę lub chce wywołać zadymę, to niech przynajmniej przy tym nie ściemnia. Bo to żałosne, a nie patriotyczne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cola78
+2 / 6

@Sok_Jablkowy a jeżeli ktoś wie, że może być zadyma i jednym gestem, jednym słowem może temu zapobiec, ale tego nie robi?
To kto jest winien? Jedno przepraszam, jedna zgoda na ekshumacje i nawet zbiorowa mogiła. jeden pomnik.. I Ruski traci wszelkie argumenty. Więc ... kto jest winien tej sytuacji? Ci którzy pamiętają, Ci którzy przypominają, czy Ci którzy chcę byśmy my zapomnieli, ale sami chcą pamiętać tamte wydarzenia jako coś chwalebnego, powód do dumy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-3 / 3

@cola78

To nie wystarczy zadymiarzom, bo nie o to im chodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar polkong
-2 / 4

My sobie spokojnie załatwimy te sprawy z Ukraińcami, jak dobry sąsiad z dobrym sąsiadem, żeby już nigdy coś takiego się nie mogło zdarzyć. A wam ruskim bydlakom możemy tylko podziękować żeście nas tak zbliżyli, że teraz to będzie możliwe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cola78
+1 / 7

@polkong ej to tak całkiem poważnie, podaj przykłady tego dobrosąsiedzkiego współżycia?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DonSalieri
+2 / 2

@cola78 Przywożą ze sobą ukrainki :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem