Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1123 1163
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar YszamanY
+11 / 39

problem polega na tym ze oni mają nadal 30 % poparcia, na dodatek porozmawiaj ze starszą osobą która ma dostęp tylko do kremlowskiej tvpis- tam winny jest Tusk, Trzaskowski, "szwaby" ,paliwo jest najtańsze w Polsce a 1 września kaczyński będzie domagał się kasy od szwabów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
0 / 14

@YszamanY
Nie ufaj sondażom. Próbka 100-1000 obywateli w kilkudziesięciomilionowym Państwie jest skrajnie niemiarodajna zwłaszcza, że wyniki różnią się diametralnie od tego czy przeprowadzasz je w dużym lub małym mieście, na wschodzie lub zachodzie kraju, wśród osób wyżej lub słabiej wykształconych, pod kościołem czy pod uczelnią. Na aktualnym etapie wątpię żeby mieli 30% poparcia. Oni też o tym wiedzą. Został im klasyczny betonowy elektorat. Samorządowcy, poobsadzane pociotki po urzędach i spółkach skarbu państwa oraz ich najbliższe rodziny. Już nawet Kościół bardziej lobbuje za Konfederacją i Solidarną Polską niż za PIS co zwiastuje dalszy podział elektoratu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MikeRagnos
+13 / 19

@lolo7 Przed ostatnimi wyborami myślałem podobnie. Spośród ludzi z mojego otoczenia - rodzina, znajomi, praca, wszyscy pluli na PIS. A potem przyszły wybory i okazuje się, że mają 40%, a Morawiecki jest najbardziej zaufanym politykiem. Jak? Gdzie są ci ludzie? Dlatego bardzo ostrożnie podchodziłbym do informacji o porażce PISu w kolejnych wyborach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
+1 / 7

@lolo7 jak dotychczas wybory pokazały że sondaże nie mijają się z trendem , pis ma ponad 30 % poparcia i to jest raczej pewnik ,musisz pamiętać że w razie pierwszego miejsca dostanie premię z ordynacji wyborczej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+5 / 5

@YszamanY jedyne wybory które się mijały to chyba te, gdzie Komorowski starował na drugą kadencję i oponentem był Duda... wtedy sondaże pokazywały przewagę Komorowskiego nad Dudą... i chyba nie było takiego, który byłby na korzyść Du*y

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 sierpnia 2022 o 18:53

G Gekon86
0 / 2

@Dorianiks jak lunatykujesz to nie pisz bo tworzysz brednie klaunie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
+1 / 1

@Dorianiks dusić Niemca ? Niemcy to nasz najlepszy klient , kupują od nas bardzo wiele ,kopiesz klienta który daje ci zarabiać ? litości

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M misiunio1234
+1 / 1

@lolo7 Jak na studiach wyższych będziesz miał elementy statystyki, to tam się dowiesz, że próbka 1000 badanych przy poziomie ufności 95% jest sensowną reprezentacją całego kraju w kwestii dowolnych preferencji. Mówiąc po ludzku - z 95% pewnością będzie odzwierciedlać wybory całego polskiego społeczeństwa.
@Pasqdnik82 O ile pamiętam, to głosiły zdecydowane zwycięstwo komoruskiego w I turze. Do końca nie było wiadomo kto wygra w II, bo było mniej więcej pół na pół i ostateczny wynik był mniej więcej taki sam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+2 / 2

@YszamanY To fanatyk PiSu pewnie, oni chcieliby dusić wszystkich, którzy nie są tacy jak oni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dorianiks
0 / 0

@Gekon86 Słuchaj peowska fajo. Pilnuj swojej suczy co by się puszczała na lewo i prawo bo tłuczesz rogami w klawiaturę i sam nie wiesz co piszesz. Do dziury peowski kundlu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dorianiks
0 / 0

@Gekon86 Masz szczęście psisynu że mnie pies na schodach wyprzedził bo byś wołał do mnie tato, a tak tylko ujadasz psia fajo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gekon86
0 / 0

@Dorianiks masz dwubiegunowość:D postaraj się określić czy ja za PO czy za PiS jestem bo twojego bełkotu klaunie czytać nie idzie:D co za debil. Sram na Ciebie zyciowa pokrako:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+1 / 15

Gdyby tak się zdarzyło, że jednak opozycja wygrałaby wybory w 2019 r. to pewno mielibyśmy tylko 10% inflacji, raty kredytów podobnie wysokie jak dziś, z węglem problemy byłyby trochę mniejsze, nie rozliczono by afer bez poparcia TK, TS, SN, Prezydenta, tarcia w gronie koalicji rządzącej byłyby coraz ostrzejsze o ile nie doprowadziłyby nawet do wcześniejszych wyborów, a władza krytykowana przez PiS traciłaby stale poparcie i przegrała sromotnie kolejne wybory parlamentarne

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gekon86
0 / 0

@koszmarek66 gdybanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+1 / 1

@Gekon86 Nie mam wehikułu do podróżowania po światach alternatywnych. Możliwe, że nikt nie ma...
Tak - gdybanie. Oparte na obserwacjach rodaków i władzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+10 / 26

Ludzie,ktorzy wybrali PiS to nie sa ich ofiary a wspolnicy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Krisiek44
+6 / 8

Odnośnie; 'pozostali Polacy też cierpią' . Pozostali Polacy chcąc coś zmienić, powinni też udać się na wybory i zagłosować, a nie pindolić po internetowych forach 'ich żelazny elektorat'. Ale mają swoje przyjemniejsze rzeczy do robienia w niedzielę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TheSnorlax
+2 / 18

A powiedz mi gościu jaka była alternatywa dla ludzi?
PO które już wiemy do czego jest zdolne. Lewica która tylko wrzeszczy? Czy Korwiny które chcą się bratać z Rosją?
Notabene jestem ciekaw jak by wyglądał u nas Covid i inflacja gdyby rządziło PO. Zapewne tak jak wtedy gdy szalała ptasia grypa, a co do inflacji to pewnie kazaliby zaciskać pasa a sami by sobie napychali do kieszeni ile wlezie. PiS i PO jedno zło...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+1 / 9

@TheSnorlax podczas poprzedniego kryzysu mieli "zielona wyspe" i inflacje na w miare stalym poziomie. Jak PiS przejmowal wladze do oprocentowanie na lokatach bylo kolo 3-4%, teraz jest kolo 6,5%, tylko inflacja prawie 16...
PO do czego jest zdolne? Polityka cieplej wody w kranie sie nie podobala?To nawet i cieplej wody nie bedzie jak wstala Polska z kolan....
PS. Jak szukasz alternatywy polecam poczytac co chce zrobic Partia Libertarianska

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K km2bp
-1 / 9

Antypolska PiSowska zaraza jest gorsza od Króla Midasa! Czego Midas tylko dotknął to zamieniało się w złoto. A PiSowcy że swą bezgraniczną głupotą wszystko zmieniają w błoto! I żeby było po równo POwcy zamienią wszystko w gówno. A barany wyborcy oczadzeni kalkulacjami wyborczymi znów będą głosować na mniejsze zło by po staremu dalej szło raz PiS a raz PO. Nie pozdrawiam zwolenników obu tych skompromitowanych partii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
+2 / 6

@km2bp, niestety nie zawsze możemy mieć komfort głosowania za. Jeśli podasz mi realną, sensowną alternatywę, to chętnie na nią zagłosuję. Na razie nie ma i nie sądzę, żeby taka była. Obawiam się, że tym razem będę musiała głosować przeciwko, a nie za, bo w tej chwili najważniejsze jest odsunięcie PiS-u od władzy i tylko PO jest na tyle duże, żeby to zrobić. Reszta to przystawki. Każdy kto nie pójdzie do wyborów, tym samym przyłoży się do zwycięstwa PiS-u. Właśnie tak poprzednio wygrał i mniejszość wyborców wybrała większość w parlamencie - głosami żelaznego elektoratu i niegłosujących wcale. Ci ostatni są tak samo odpowiedzialni za to co się obecnie dzieje jak ci, którzy głosowali za PiS-em.
Tym razem to nie jest wybór między dżumą i cholerą, tylko między ospą i ospą wietrzną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K km2bp
0 / 0

Dlatego właśnie błędne koło będzie trwać nadal. I się nigdy nie skończy. Rozpacz mnie ogarnia. Demokracja to fikcja. Przegrana PiSdzielców z POpaprańcami nic nie zmieni bo wrócą za kilka lat jak bumerang po tym gdy POpaprańcy znów popadną w niełaskę. Zresztą Polska to tak naprawdę już od dawna niczym się nie różni od państwa skolonizowanego zarządzanego przez kogoś innego a politycy to tylko kukiełki w teatrzyku obłudy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kflatin
+4 / 8

Jeszcze więcej pogardy! To z pewnością pomoże wygrać kolejne wybory. Tak myślę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
+1 / 9

Wy tak na poważnie wierzycie że Tusk albo reszta PO/KO poradziłaby sobie z tym kryzysem lepiej?
Czy może trzeba było wybrać "kocham Putina" Korwina i "kocham kościół" Brauna?
Wiecie, nie przepadam za PiS ale jak czytam takie nabzdyczone i pełne pogardy oraz poczucia wyższości komentarze elyt to mam ochotę zagłosować na nich z czystej złośliwości, żeby takim paśnickim d.. pękła ze złości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 sierpnia 2022 o 20:06

A amwit
+3 / 7

@mwa "Wiecie, nie przepadam za PiS ale..." jak czytam gdy ktoś napisze coś złego o PiS, to mi d.. pęka ze złości.

Sorki, ale nie - nie wiem, czy nie przepadasz za PiS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
+1 / 7

@mwa jak sobie PO poradziła z kryzysem światowym na tle innych to możesz sprawdzić i ocenić samodzielnie. Podobnie jak i to, jak sobie PiS poradził z inflacją lub choćby nadmiarowymi zgonami.

A jeśli zamierzasz głosować z czystej złośliwości, to po co te teksty o merytorycznej ocenie ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
-1 / 1

@amwit
Nigdy nie miałem problemu że ktoś pisze coś złego o PiS. Ale wkurza mnie jak ktoś wyzywa głosujących na PiS. Dlatego np. z przyjemnością oglądałem Ucho prezesa ale neonówka mi się nie spodobała.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A amwit
+1 / 1

@mwa A gdzie w tym democie masz wyzwiska?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rentier
+4 / 6

^^
^^
byłoby dokładnie tak samo gdyby przy władzy było PO, może tylko ciut mniej obciachowo. Prawie wszystkie decyzje podjęte przez PIS a mające wpływ na inflację, ceny benzyny, energii, brak węgla itd. miały też poparcie PO.
Najważniejsze:
- dodruk pieniędzy na 500+, 13 i 14 emerytury, wyprawki i inne socjale - od kiedy PO i lewica zobaczyły jak to działa, nikt nie chce z tego zrezygnować, w dodatku proponują podwyższanie obecnych i kolejne "darmowe" pieniądze
- dodruk MILIARDÓW pustych pieniędzy na tzw. tarcze w czasie i po pandemii, przy jednoczesnym wprowadzaniu lockdownów - poparcie PO i lewicy
- nieprzemyślane (bez wcześniejszego zabezpieczenia się) wprowadzenie sankcji na ruskich - poparcie PO i lewicy
- dodatek węglowy - tutaj PIS, PO i lewica licytowały o wielkość dodatków
- PO głosuje przeciw tylko kiedy wiedzą, że pomysł PIS-u i tak przejdzie, czyli na pokaz.
--
To jedna banda, która kłuci się o tematy zastępcze (światopoglądowe) aby dzielić ludzi. A ludzi skłóconych, skupionych na tematach zastępczych, a przede wszystkim WYSTRASZONYCH (pandemia, wojna) można okradać na pierdylion sposobów i jeszcze są za to wdzięczni....
^^
^^

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 sierpnia 2022 o 20:29

G Gekon86
0 / 0

@rentier tak, masz sporo racji. Ładnie wypunktowałeś. Obecnie jesteśmy też coraz bardziej uradowani że paliwo kosztuje już ok 7zł za litr a w styczniu narzekaliśmy że ponad 5 zł. Jesteśmy ogólnie głupim narodem. Okradają nas z każdej strony i jeszcze mowia że to dla naszego dobra te wszystkie składki, podatki, daniny i podwyżki. My to łykamy jak pelikany i siedzimy w domach. Smutna rzeczywistość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J joseluisdiez
+3 / 7

Różnica między PiS, a PO, jest jak między dżumą, a cholerą. To i to paskudztwo. Wszyscy politycy są tacy sami, wszystkim chodzi tylko o władzę, by czerpać z tego jak najwięcej korzyści. Jeżeli robią coś "dla ludzi", to tylko pozory, albo środek do zdobycia/utrzymania władzy. Wszystkie partie tak naprawdę nie mają nic do zaoferowania, poza dzieleniem narodu na "dobych" (swoich zwolenników) i "złych"(opozycja), zgodnie z rzymską zasadą "dziel i rządź", a cała ich polityka sprowadza się do wzajemnego szczucia na siebie Polaków i wytykania jaka to ta druga partia jest zła. Nawet gdyby aktualnie rządziła inna partia, to wcale nie oznaczało by, że było by lepiej.
I to jest największą tragedią naszego narodu - zamiast się zjednoczyć i wspólnie budować nasze dobro, dajemy się dzielić i r...ć w d... pzez polityków WSZYSTKICH opcji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 sierpnia 2022 o 20:33

C cichooddycham
+1 / 3

Z prostego rachunku wynikaże gdyby w Polsce istniało prawo posiadania broni to wszystkie sk@wysyny traktowały by demokrację bardziej serio...DEMOKRACJĘ BEZPOŚREDNIĄ.Nie jakieś bzdety kukiza idioty

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zbychu_Zychu
-3 / 5

Wybierzcie sobie PO to dopiero zrobią z Polski bajzel, albo lewicę to kraj stanie się kolorowym eldorado. Tyle w temacie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dorianiks
-1 / 3

Ja też nie współczuję vaciarzom, osadzonym w "sanatoriach", kaście sędziowskiej, przemytnikom którym się urwał przemyt z Rosji i Białorusi, Gawłowskiemu, Piniorowi i reszcie peowni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ansset_
-1 / 3

Cytujac proze Sapkosia - "na pochybel skur*ysynom"
Im wiecej pisiorow zazna reperkusji swoich wyborow, tym lepiej.
nie dali miliona elektrykow, nie dali mieszkan, wiec naprawde trzymam kciuki za 100 tys trumien.
oczywiscie, to bedzie wina tuska, ue, czaskowskiego i innych :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawelkolodziej
+1 / 1

No i tak do usranej śmierci. Jak rządził AWS to tak mówiliśmy o ich wyborcach, jak SLD to to samo, jak PO to tymbardziej, teraz jak PiS. I tak do końca świata będzie. (tylko, że nam się skończyły partie do wybierania he he)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar paralipomena
0 / 0

Nie jestem zwolennikiem PiS i nie znam również nikogo, kto zagłosowałby na PiS i odwrócił się od tej partii. To betonowy, niewzruszalny elektorat. Zastanawiam się zatem, co leży u podstaw wywodu pana Paśnickiego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem