Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Duchowny chciał 700 zł za udzielenie ślubu. ”Ksiądz ma cennik ? To ja poproszę paragon!”

Jak skasować 700 zł i wpakować klienta w poczucie winy

www.demotywatory.pl
+
168 174
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
A adamIM
+7 / 7

@nr8

w prawie kanonicznym jak byk stoi że wszelkie sakramenty udzielane są za darmo !!! para młoda co najwyżej może dać ewentualnie na ofiarę i to tyle ile uzna za stosowne. ten kieckowy złamał nawet prawo własnej organizacji a potem wyjdzie na ambonę i będzie umoralniał ludzi.
uwielbiam to, niech robią tak dalej a za 2-3 lata do ich mafii będzie się chciało zapisać 0 (słownie zero) kandydatów :) :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Hamster88
+7 / 7

@nr8 Paragon ... rozliczenie .... opodatkować i utrzymywać kościół z przekazanego 1% od swoich parafian. Ja nie chcę sponsorować waszego .... logo wy tam macie. (na chwilę obecną, na kościół idą pieniądze z podatków, więc ten ch**j w sukience łaski niech nie robi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+4 / 4

@nr8
A nie jest tak, że "ustawowo" sakramenty są za darmo? Nie wiem mogę się mylić, ale chyba jest za darmo. Nie chodzi nawet o samo nawoływanie papieża tylko prawo liturgiczne. Tylko tak im się ładnie przyjęły te "dobrowolne ofiary, ale nie mniej niż'. Dla mnie to i tak bez znaczenia, ale czuję kolejny szwindel :)

Jeśli się mylę niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+2 / 2

@michalSFS nie mylisz się, to jest zawarte w konkordacie ale ludzie nauczyli tak tych kieckowych i sobie cenniki porobili. Wszystkie sakramenty powinny być za darmo i tyle i jak pisze @adamIM dobrowolna ofiara osób to ich dobra wola... i w wysokości w jakiej chcą czy to będzie 1000zł, czy 500... czy 100 czy 50 czy 1gr.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gekon86
+5 / 9

Sr@m na kler. Nie toleruję pedofilów i roboty na czarno.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jaszczuracs
-5 / 7

Mogę o tym pisać pozytywnie, negatywnie spróbuję obiektywnie. 700 zł to są 2 osoby na weselu. Ile ksiądz bierze za ślub każdy może sprawdzić orientacyjnie w Google. Facet nie jest przygotowany co łaska. Jeżeli to był ślub z weselem na przynajmniej 40+ osób (strzelam z ilością) to ksiądz za darmo tam nie jest, ma sporą rożnych wydatków. Jeżeli faktycznie biedne małżeństwo gdzie oni + świadkowie, rodzice i babcię a ksiądz nie chciał dać ślubu przez pieniądze, to zgłoszenie do kurii i prawdopodobnie ten ksiądz by na ślubie dzwonił dzwoneczkami tyle było by mu wolno. Najważniejsza kwestia, nie ma obowiązku brania ślubu w kościele.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+5 / 5

@jaszczuracs A sobie poczytaj konkordat i zobacz co tam jest o udzielaniu sakramentów? Za darmo on tam jest, bo to ponoć jego pieprzony obowiązek, a kasę dostaje z umowy pomiędzy państwem a kościołem (konkordat) i skończ pieeee... ić, bo to że sobie oni cenniki robią za posługi to jest nabijanie ludzi w balona...ale sami debilni parafianie ich tego nauczyli... i tak się "utarło, że księdzu trzeba dać.. " a oni to po prostu sobie do tego jeszcze cenniki porobili i doją parafian dwa razy.. raz że z ich podatków idzie na tę mafię, to mafia jeszcze od nich wyciąga..... "ofiarę" :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wans
+1 / 1

Róbcie tak dalej, potem będzie płacz czemu młodzi do kościoła nie przychodzą. Będą wszyscy winni tylko nie Wy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sceptykiem_sie_urodzic
-2 / 4

!!!! POPIERAM KSIĘDZA !!!!!!
Jeśli czujesz się katolikiem wierzącym w Boga i chcesz brać udział w ceremonii w domu Boga którym zarządza ksiądz to masz obowiązek zapłacić tyle ile ksiądz uzna za zasadne. Bez dyskusji czy jakiegokolwuek dawania się!!!!

Jeśli widząc że przyjeżdżasz do kościoła na ślub limuzyna za wynajem której zapłaciłeś 10 000 a ksiądz zażąda 2000 za ślub masz tyle zapłacić. !!!!

Analogia:

Mam piękny ogród z widokiem na góry i dostępem do jeziora. Kameralne i cukiereczkowe miejsce, idealne na ślub. Wiele osób pyta mnie czy może zorganizować sobie przyjęcie np urodzinowe. Podaje cenę. Aprobują albo nie. Czyta sprawa.

Tak samo w kościele! Ksiądz podaje cenę i płacisz a jak nie chcesz to ślub możesz brać np w stodole.

Jeśli czujesz się oszukany przez księdza że przez całe życie dajesz na tacę, robisz datki na ołtarz, dach, okna, ogrzewanie i sumiennie płacisz haracz za wiarę a później ksiądz wbija Tobie nóż w plecy gdy rodzi się dziecko i każe płacić za chrzest, komunię ślub i pogrzeb..... To zaciskaj zęby i płać albo wypisz się z tej mafijnej organizacji .....

Chcesz ślub w kościele ... Zastosuj się do zasad proboszcza lub obróć się na pięcie i wyjdź z kościoła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M memolog
+1 / 3

Kretynie. Dobrowolnie przychodzisz do jakiegoś człowieka, dajesz mu tyle kasy, ile od ciebie chce. I płączesz? Ty jesteś dziecko 5-letnie?
iIe wiesz, że NIE musisz brać żadnego ślubu "kościelnego". NIE MUSISZ.

Chcesz bawić się ich zabawkami, to płać, ile żądają i płacz. Skoro jesteś głupi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaszczomp_biznesu
-3 / 3

Nie rozumiem w czym problem...???
Ślub kościelny to taka sama usługa jak wymiana opony.
Jak mnie nie stać lub cena mi nie odpowiada, to po prostu nie korzystam.
Zresztą za ślub cywilny też trzeba zapłacić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem