Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
164 173
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K kikurenty
+3 / 7

Tak to jest jak się na ministra obrony wybiera człowieka którego jedynym życiowym osiągnięciem jest opróżnianie kuwety spod kota prezesa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
+2 / 8

@kikurenty należy pamiętać że wcześniej ministrem obrony był ten psychiczny od parówek ,i generalnie nie chodzi o to że "płaszczak" nie zna się na wojsku, taki był zamysł, kupić sobie wyborców kosztem wielu dziedzin, dzisiaj w jeden rok chcą nadrobić zmarnowane lata, nie zastanawiając się - kto będzie tym jeździł, gdzie będzie garażowane, jaki będzie serwis , kto i ile będzie potem wypłacał emerytury wojskowym

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gavron88
-3 / 3

@YszamanY Kto będzie czym jeździł?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gavron88
-2 / 4

A niby ktoś uwala "Borsuka"? Radzę usunąć ten fragment, bo zalatuje ignorancją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
0 / 2

@Gavron88 "borsuk" jest praktycznie gotowy, jednak wymaga testów , dotychczas testy były robione na jednym egzemplarzu z powodu wywalania kasy w socjal , " Problemu można było uniknąć, dofinansowując kilka lat temu program rozwoju Borsuka. Niestety, przez długi czas badania i testy prowadzono – z powodu ograniczeń finansowych – z wykorzystaniem jednego prototypu. Aneks na budowę czterech kolejnych podpisano dopiero w kwietniu 2022 roku. Zdecydowanie za późno." .Dzisij "fahofcy" z pis-u potrzebują na już nowego BWP, i nie jest to jeszcze "Borsuk" ,więc wywalą kasę w jakieś np. koreańskie cudo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gavron88
-1 / 1

@YszamanY ""borsuk" jest praktycznie gotowy, jednak wymaga testów , dotychczas testy były robione na jednym egzemplarzu z powodu wywalania kasy w socjal" - Jakieś źródło do tej informacji że to "socjal" spowolnił prace? Bo czytając twoje inne komentarze o zakupach naszego uzbrojenia to jakoś Ci nie wierzę.

Nie wywalają kasy w żadne "koreańskie cudo". Razem z Koreańczykami będziemy opracowywać nowy, ciężki BWP oparty na koreańskim AS-21 który będzie uzupełniał "Borsuka", który jest lekkim BWP. Informacja dostępna już od kilku tygodni.
.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
0 / 2

@Gavron88 nie można mieć wszystkiego , im mniej zamówień, tym większa cena, nie będzie uzupełniał , jeżeli tak będzie, to koniec "borsuka" ,pojazdu który już jest i zapowiada się świetnie , tak samo jak uwalają "kraba"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gavron88
-1 / 1

@YszamanY Powtarzam, nikt nie uwala "Borsuka", akurat ciężki BWP będzie naszej armii potrzebny, a wersja ciężka 'Borsuka" została zarzucona przez HSW. Wybacz, ale to "uwalenie" to zwykłe kłamstwo. Skąd to wytrzasnąłeś?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
0 / 2

@Gavron88 cyt . Co zagraża Borsukowi?
Niestety, nad polskim bewupem zebrały się czarne chmury. Producent deklaruje możliwość dostarczenia ok. 60 pojazdów w pierwszym roku produkcji seryjnej i ok. 120 w latach kolejnych. W praktyce oznacza to możliwość przezbrajania do dwóch batalionów zmechanizowanych (etatowo – 58 pojazdów) rocznie. Zakładane przezbrojenie co najmniej 10 batalionów zmechanizowanych nastąpiłoby zatem po około 5-6 latach. Wojna w Ukrainie sprawiła, że w kręgach władzy pojawiły się głosy, aby część polskich wojsk zmechanizowanych wyposażyć w inny, zagraniczny model bojowego wozu piechoty. Wymieniane są m.in. amerykański M2 Bradley czy południowokoreański K21 i jego "ciężka" wersja rozwojowa, AS21.To groźna dla Borsuka, a zarazem kontrowersyjna propozycja. Groźna – bo zmniejszenie zamówienia spowoduje wzrost ceny polskich pojazdów i może spowolnić ich rozwój. Kontrowersje wynikają natomiast z faktu, że zamówienie części bewupów za granicą (czy nawet produkcja licencyjna) wymaga czasu, który może okazać się porównywalny z latami, potrzebnymi na wyprodukowanie potrzebnych Borsuków. Do tego zagraniczna konstrukcja będzie prawdopodobnie pod wieloma względami ustępować polskiej maszynie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gavron88
0 / 0

@YszamanY "Co zagraża Borsukowi?" - Obecnie nic.

"Producent deklaruje możliwość dostarczenia ok. 60 pojazdów w pierwszym roku produkcji seryjnej i ok. 120 w latach kolejnych" - Dane wiadome od dawna.

"W praktyce oznacza to możliwość przezbrajania do dwóch batalionów zmechanizowanych (etatowo – 58 pojazdów) rocznie." - j.w.

"Zakładane przezbrojenie co najmniej 10 batalionów zmechanizowanych nastąpiłoby zatem po około 5-6 latach" - j.w.

"pojawiły się głosy, aby część polskich wojsk zmechanizowanych wyposażyć w inny, zagraniczny model bojowego wozu piechoty" - Obecnie nie ma takich planów poza opcją którą opisałem wyżej (ciężki BWP przy współpracy z Koreą).

"Wymieniane są m.in. amerykański M2 Bradley czy południowokoreański K21 i jego "ciężka" wersja rozwojowa, AS21" - Informacje nieaktualne.

"To groźna dla Borsuka, a zarazem kontrowersyjna propozycja." - j.w.

"Do tego zagraniczna konstrukcja będzie prawdopodobnie pod wieloma względami ustępować polskiej maszynie." - Już ci na ten temat pisałem, będziemy opracowywać ciężkiego BWP bazującego jedynie na AS21 przy współpracy z Koreą. Były początkowo informacje że kupowalibyśmy koreańskiego BWP również pływającego - K21, który faktycznie byłby gorszy od Borsuka. Ta propozycja umarła równie szybko co się pojawiła.

Wszystko co napisałeś jest już nieaktualne od jakiegoś czasu. Jeśli chcesz się wypowiadać na takie tematy to znajdź sobie jakieś źródło podające owe informacje na bieżąco. Dobry jest do tego kanał na youtubie "Broń Pancerna Świata". Prowadzący go Damian Ratka z reguły ignoruje plotki i skupia się na faktach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Piter189
+1 / 1

Ludzie ktos glosowal na nich na demotach widac ze kazdy antypis ale ile osob 18+ poszlo na wybory i wybralo inna partie az rzygac sie chce od tego jaki to pis to zly czemu wczesniej nikt nie darl ryja tylko haczyk pis , za nimi nie jestem i nie bede ale jak widze ile osob jest to az kole w oczy chodzicie wogole na wybory czy tylko takie demoty wstawiacie zeby sie wyglupic?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
0 / 2

@Piter189 gamonie nie widzieli mniejszego zła, na dodatek wielu mieszka za granicą kraju

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 sierpnia 2022 o 21:13

G gumbad
+1 / 1

Przecież to agentura. Pozorują działania, kupują część uzbrojenia, nie dbając o całość. Co po czołgach jak nie będzie osłony lotniczej i artylerii. Kupią karabiny a zapomną o amunicji. Od początku swojej kadencji rozkładają kraj na łopatki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G ghwerig84
0 / 0

Caracali szukasz? Spytaj się Norwegów gdzie są ich caracale.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nielubiepisu
0 / 0

@ghwerig84 na Węgrzech ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G ghwerig84
0 / 0

@nielubiepisu po 11 latach czekania na 14 caracali, zerwali kontrakt i domagają się odszkodowania. 14. A my mieliśmy kupić 50.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nielubiepisu
0 / 0

@ghwerig84 na węgrzech kupili caracale i zbudowali fabrykę ? zakładasz że nie dostalibyśmy 50 caracali ? czy jesteś mądry bo Norwegowie coś tam coś tam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G ghwerig84
0 / 0

@nielubiepisu Tak zakładam bo patrząc na miłość Węgrów, Francuzów i putina, my skonczylibysmy jak Norwegia. Ale cóż masz prawo do swojego zdania :).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem