Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
31 58
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar lolo7
+1 / 1

Niemcy nie oddały tych ziem ,,za karę'' bo nie płaciły reparacji tylko jako część tych reparacji. Na zasadzie ,,Płacimy wam tyle i dajemy ziemię a wy się zrzekacie reszty'' i Polska na to przystała. Teraz PIS chce powiedzieć, że tamte ustalenia są nieważne więc Niemcy hipotetycznie będą mogli się domagać przywrócenia granic. Żeby było zabawniej to wszystkie inne kraje sąsiedzkie będą się mogły tego domagać skoro oficjalnie nie uznajemy tamtego rządu i jego ustaleń.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dakonto
-2 / 2

@lolo7
Negacja Układu Poczdamskiego nakreślającego granice współczesnej Polski, w obliczu wojny na naszej wschodniej granicy, nasuwa wielu graczom na arenie światowej szanse na nowe rozdanie, z którego ochoczo skorzystają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+1 / 5

Dla mnie to się nadaje do Trybunału Stanu. Problemy są dwa. Kaczyński nie pełni funkcji państwowej. Szefową TS jest Manowska.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+1 / 1

@koszmarek66 najpierw neo KRS , jego nominaci i ich orzeczenia
a potem już nic nie będzie stało na przeszkodzie
a za przestępstwa kryminalne (defraudacje niegospodarność itd...) żaden TS tylko sądy powszechne
oczywiście po wysprzątaniu złogów neoKRS

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
0 / 0

@Antypisior Daj Boże, daj Boże!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A antyfrajer
+5 / 5

No to już mocno naciągane tezy. Po pierwsze to są bezsensowne dywagacje dla odwrócenia uwagi publicznej od katastrofy na Odrze, inflacji w Polsce i zapaści gospodarczej.
Czekam tylko jak znowu coś o antykoncepcji puszą w obieg, aby odwrócić uwagę jeszcze bardziej.
Stare pisiorskie metody. Sitwa i tak się nie wywinie od Trybunału Stanu!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+3 / 3

@antyfrajer niestety chyba masz rację dużo gadania o nic byle odwrócić uwagę o tego co istotne, najgorsze, że chyba opozycja podejmuję co raz dyskusję, zamiast od razu odbijać piłeczkę w to co istotne.

@koszmarek66 Kruk krukowi oka nie wykole. Pomimo gróźb żaden polityk w Polsce jeszcze nie stanął przed TS.

@sceptykiem_sie_urodzic jak już pisałem gdzieś indziej nazwanie się sceptykiem powinno zobowiązywać. Przesunięcie granic po wojnie nie było rządną formą reparacji, przypominam że tzw ziemie Prus książęcych pierwotnie przynależały do Polski podstępem krzyżaków przekazane przez papieża państwu krzyżackiemu, ich następcy Prusy książęce był dalej pod koroną RP przez długi okres. Przede wszystkim jednak Stalina za zgodą naszych sojuszników raz podzielił Europę na dwie części, nam zabrał dużo więcej ziem niż my odzyskaliśmy pod nazwą nomen omen ziemie odzyskane. To nie było odszkodowanie za zniszczenia przez Niemców, tylko pełć płótna za grabież naszych ziem rzucona przez Stalina. Jesteśmy zdaje się tym nielicznym krajem gdzie Niemcy się wykpili z odszkodowań. Poczytaj jakie grosze zechcieli wypłacić tym którzy przeżyli wywózkę, obozy, a są straty materialne całego okrągłego Ziobrę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
0 / 0

Ja jestem za. I zaraz przeprowadzam się na te "niemieckie" ziemie. Może w końcu żyłoby mi się normalnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U uderz_w_stol
0 / 0

Tylko że te ziemie zostały przekazane pod polską jurysdykcję na 50 lat nie na własność. Podobnie jak teren wolnego miasta Gdańsk.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem