Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
384 394
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
B Bebzonik
+4 / 4

Popraw ten stelaż nieuku

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+6 / 6

Radość obozu władzy bezcenna. Za wszystko inne zapłacisz kartą...

Za ławeczki zapłaciliśmy z podatków, dzięki kartom... wrzuconym do urn.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
+1 / 7

"- Panie prezesie millenium! Jarozbawie najjaśniejszy, mam pilną sprawę!
- Tak Mateuszku-Kłamczuszku ty mój! Co mogę dla ciebie słoneczko zrobić?
- A no bo kuzyn cioteczny ze strony matki kuzynki mojego kolegi z ostatniej ławki z 5 klasy podstawowej jest stolarzem i zadzwonił, czy byśmy nie byli w stanie poratować, bo kryzys i inflacja i ja tak pomyślałem, że kto jak nie pan prezesie Jarozbawie nie pomoże takie dobremu, głęboko wierzącemu?
- Hmm... stolarz mówisz? Weź notesik i zapisuj. Usiąść na czym w parkach i w centrach na skwerkach nie ma... marzy mi się, że jak pójdę na spacer z Alikiem Vladimirem VIII to będzie taka, w nasze barwy, biało-czerwono-niebieska! Tylko żeby mi tam totalna opozycja nie siadała to musi instrukcja być, taka co do joty dokładna! Niech się instrukcją prawnicy zajmą, a ławeczek zamów... tak z dwa tysiące sztuk. Swój w potrzebie jest, co nie pomożemy jak pomożemy! *mlask*"

Swoją drogą ciekawe, że każdy podest niebieski tych ławeczek i kolorystyka jest podobna do flagi ruskich onuc, co nie? ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
+3 / 3

Wykonanie 2tys?
Hahhahhahahhhahha

Ja rozumiem, że ceny tych ławek to absurd, ale trzeba być tak samo oderwanym od rzeczywistości, myśląc, ze ktoś coś takiego wyprodukuje za 2tys.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W WisniaWisniewski
+2 / 2

Nie ma co się czepiać tej ławeczki.
Jest to bardzo trafne zobrazowanie obecnej Polski - państwo z dykty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar odie
0 / 0

Serio tam jest 5 ton stali?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pafcio80
+2 / 2

bo cudze pieniadze łatwiej sie wydaje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dragoo
+1 / 3

Serio! 2000 zł wykonanie czegoś takiego? Robię różne wyceny i wg mnie zrobienie czegoś takiego to na oko 20-30k zł. Nikt taniej tego nie zrobi chyba że na "lewo". Podałeś ceny samych materiałów teraz dodaj: robocizna, zysk (przecież żaden przedsiębiorca nie zrobi tego za darmo- chce zarobić na wygranym przetargu), VAT. 30k materiał + 30k robota ok. 30% zysku (nikt w tym złodziejskim państwie nie będzie robić taniej) i 23% VAT. Jak by nie patrzeć z oka 100k +/-. Wkurza mnie że ludzie czepiają się kogoś że tak drogo robi a nie tego że ktoś to chce kupić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vinyard
+2 / 2

@Dragoo no tylko że sama pani prezes BGK mówiła, że całość waży ok. 1,5 tony więc tam nie może być 5 ton stali. Wychodzi za materiał jakieś 12k a nie 30. A dodawanie VAT jest manipulacją, bo i tak cały vat jaki dostaniesz w płatności przekazujesz dalej do US więc nie ma on żadnego znaczenia - przecież wycena i tak jest zawsze netto. Więc nawet liczmy 15k za materiał i te 30k za robociznę (co na sztuce takiej konstrukcji przy zamówieniu kilkunastu sztuk i tak jest zdzierstwem) - wtedy przy uczciwej marży rzeczywisty koszt wykonania oscyluje w okolicach 55-60k.
Tak czy inaczej to jest kolejny przykład rozwalania milionów z publicznych pieniędzy na debilne nikomu niepotrzebne "projekty". Co tam inflacja, co tam kryzys... koleś jakiejś persony z PiSu robi instalacje ze sklejki to trzeba mu dać zarobić... Normalnie mamy kolejny film Barei na żywo :/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
-1 / 1

@Vinyard najbardziej boli mnie fakt, że ludzie widzą tylko jak pis postawi jakiś szajs, jeżeli ten sam numer i to za większą kasę robi jakiś włodarz z opozycji to cichutko a pozniej szok i niedowierzanie, władza się zmieniła a dalej takie oczywiste wały kwitną w najlepsze za kasę podatnika.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vinyard
+1 / 1

@mygyry87 no nie wiem, czy tak "cichutko". Żeby dowiedzieć się o nastrojach w kontekście władz lokalnych trzeba trochę bardziej się wczytać w lokalne media. Zapewniam Cię, że marnowanie pieniędzy publicznych jest piętnowane wszędzie bez względu na przynależność partyjną przedstawicieli samorządu. Różnica polega na tym, że rząd robi wały "ogólnopolskie" marnując znacznie większe ilości naszych pieniędzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
-1 / 1

@Vinyard Bo mają taką możliwość. Każdy działa na polu który może wykorzystać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vinyard
0 / 0

@mygyry87 z tą różnicą, że na poziomie samorządu dużo łatwiej wykopać ze stanowiska radnego, wójta, nawet prezydenta miasta się da chociaż im większe miasto tym trudniej. Natomiast jak minister przewala miliony to wystarczy, żeby z premierem dobrze żył i kompletnie NIC nie można mu zrobić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
-1 / 1

@Vinyard tak, ludzi którzy siedzą po 30 lat z całą swoją rodziną a durny lud j tak zagłosuje ponownie, bo "tyle zrobił" a po wyborach ci sami ludzie mówią, że dalej jest do dupy w rządzie mamy dokładnie to samo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V valdizg
0 / 0

czy w tej wycenie została uwzględniona drabinka po której należy wejść na tą ławeczkę? Ta z tyłu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem