Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

"Bóg dał ci ręce po to aby brać, więc bierz póki cie nie pobiją."

rosyjskie przysłowie

www.demotywatory.pl
+
54 60
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P Pasqdnik82
+3 / 5

nie znam rosyjskiego więc nie wiem co tam mówia w tv (znaczy oczywiście poza tym że to na pewno papka propagandowa).. czy co też sprayem na ścianie napisał, ale filmik mi się bardzo podobał. Edit: znalazłem to co głosi napis na ścianie. "A kto pozwolił wam pięknie żyć?"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 września 2022 o 14:47

T takierzeczytylkowpolsce
+4 / 6

@Pasqdnik82 Animiacja jest zrobiona przez Ukraińców i jest ekstremalnie dosadna. Na ścianie jest napisany tekst, który został odnaleziony po masakrze w Buczy w jednym z mieszkań i mówi: "A kto pozwolił wam żyć tak pięknie?!"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+3 / 5

@takierzeczytylkowpolsce Dzięki :) też szukałem i znalazłem tylko trochę inaczej ktoś to przetłumaczył, ale sens jest identyczny

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
+3 / 5

@Pasqdnik82, napis na ścianie - "a kto pozwolił wam dobrze (dosłownie - pięknie) żyć". Taki napis pojawił się podobno gdzieś w ukraińskim domu po wizycie kacapów. Nawiązuje również do opakowań z nasionami słonecznika z tekstem "Żyć dobrze" ukazanymi w filmie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 września 2022 o 14:56

W wrocfig
+1 / 3

@jeeep to wszystko zaczęło się od prorosyjskiego prezydenta Ukrainy Janukowycza, uwikłanego w afery i manipulacje wyborcze. Miało to miejsce w 2014 roku. A w zasadzie zaczęło się w listopadzie 2013 roku od protestów, później tylko wychodziły na jaw przekręty. Janukowycz uciekł do Rosji i prosił Putina o pomoc i najazd na Ukrainę. W celu stabilizacji. Ale Ukraina to osobny, niezależny kraj, nie pozwolili mieszać Janukowyczowi w konstytucji i się zaczęło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J konto usunięte
-2 / 2

@wrocfig Nic z tych rzeczy, zaczęło się od Majdanu w 2004r, za amerykańskie dolce, o czym wspomniała nawet Victoria Nuland, iż USA na "zdemokratyzowanie" ukrainy wydało 5 MILIARDÓW zielonych.
Afery... tey możemy pogadać o przewałkach pewnej Julii...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem