Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
0:20

Broń palna zawsze wygra z nożem

www.demotywatory.pl
+
855 863
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K Ktostamskadstam
+16 / 22

@rafik54321 Ale pieprzycie. Tu jakoś wygrał mimo że dystans właśnie taki na którym według was wygrać nie może.
Wszystko zależy od sytuacji, miejsca, "operatora" noża i broni i od broni. Nóż wygrywa tylko gdy nożownik działa z zamiarem bezpośrednim czyli idąc na ciebie z minimalnego dystansu z nożem w ręce a ty masz pistolet w kaburze pod ubraniem, nie przeładowany i jesteś pierdołą. Zanim się wygrzebiesz z jego wydobyciem to faktycznie masz kosę między żebrami. W każdej innej gdy między nożownikiem i strzelcem zaistnieje cokolwiek co spowolni nożownika, czyli tak jak tu, strzelec wygrywa.


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Agitana
+5 / 5

@rafik54321 Ale kombinujesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LordWisimitor
-3 / 3

@rafik54321 Skuteczność przewagi pistoletu to dystans 5 metrów...
Chodzi o to,że nożem można rzucić bez rotacji to w zależności od noża i umiejętności na 3 - 5 metrów.
No i nawet jeśli strzeli to lecącego ostrza i tak nie zatrzyma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+3 / 7

@LordWisimitor rzucanie noża wyższa szkoła jazdy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LordWisimitor
-1 / 3

@rafik54321
Niby tak ale rzut bez rotacji jest najłatwiejszy.
Tu się liczy refleks,szybkość i siła rzutu bo na małe odległości nie da się nie trafić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar damianix21037
-1 / 1

wracaj do swojego pi3dolenia o bliźniakach lepiej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
+2 / 8

Nie zgodzę się ze stwierdzeniem że zawsze, na zasięgu pół metra lub mniej nóż ma przewagę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LordWisimitor
-5 / 5

@kibishi
Na tym dystansie nie potrzebował bym noża by rozbroić napastnika.
Czy by przeżył i jeśli to nie został kaleką to już inna sprawa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
+3 / 5

@kibishi zależy od refleksu, raczej kula jest szybsza od ruchu ręką...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C carramia
-2 / 4

@Intropata

A zauważyłeś, że ten drugi "kretyn" nawet nie przeładował broni...?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Ktostamskadstam
+5 / 7

@carramia a po co niby miał by ją przeładowywać ? Wzasadzie można uznać że 100% nowoczesnych pistoletów jest skonstruowana w sposób umożliwiający bezpieczne przenoszenie jej w stanie załadowanym, czyli z nabojem w komorze. Często nie posiadają nawet manualnych bezpieczników. Wystarczy wyjąć i pociągnąć za spust. Wątpię żeby typek z tego filmiku miał cokolwiek innego niż Gloka albo spirngfilda które są w stanach szalenie popularne z uwagi właśnie na taką konstrukcję i takie możliwości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DestusEx
+2 / 2

@carramia mógl mieć już wczesniej przeladowaną i tylko zrzucił bezpiecznik iglicy,pistolety PDW czesto sie tak nosi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DestusEx
+5 / 9

@Intropata w momęcie gdy napastnik przyłożył nóż do pleców kasjerki. A gdyby ten kretyn z nożem zaczał sie rzucać to dostał by od tego czlowieka z pistoletem kulkę. A obecnosc kamer co da? W magiczny sposób uratuje kasierkę przed dzgnięciem? Dobrze ze byli swiadkowie,a wlasciwie jeden uzbrojony w pistolet. Byc może dzieki temu że miał bron palną uratowal zycie tej kasjerce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DestusEx
+4 / 8

@Intropata po to żeby zmusić ją do otworzenia kasy i wydania mu pieniędzy ? To chyba proste i logiczne. Gdyby napastnika nie powstrzymał dobry człowiek z bronią to byc moze zabil by tą kasjerkę nie wiadomo. Owszem istnieje ryzyko zranienia osob postronnych,ale w tym wypadku jest bardzo mało prawdopodobne gdyż odleglosc jest bardzo mała a ten czlowiek z pistoletem prawdopodobnie miał amunicje antyrykoszetową ktora po trafieniu w napastnika nie poleciala by dalej. Tak z innej beczki,panie jaśnieoswiecony co powinno sie według pana zrobic w takiej sytuacji? Oraz czy pan w swej wielkiej mądrosci uważa że wporzadku jest niereagowanie na cudzą krzywdę? I to że to dobrze ze to bandyci mają kontrole nad styuacją? Co do tej sytuacji to tak utracił, kontrolę i grzecznie sie poddał co robi wiekszosc bandytów po wycelowaniu w nich z broni palnej. Realnie mówiąc tak wyglada 95 procent przypadków samoobrony z uzyciem broni palnej.poprostu napastnik sie poddaje albo ucieka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
-1 / 3

@Intropata "Chyba nie po to, aby ją zabić na oczach wszystkich, prawda?"
Skąd wiesz? Może to jakiś psychol, chciał zrobić show i później finał?
Chcesz sprawdzać takie rzeczy?
Jak dla mnie to w takich można najpierw strzelać, a później pytać. O ile oczywiście strzelanie jest bezpieczne dla otoczenia.

"Facet z bronią zaryzykował życiem kasjerki."
Jak rozumiem bezpieczniej było mu pozwolić dokończyć zgodnie z zamiarami?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I konto usunięte
-2 / 6

@DestusEx "po to żeby zmusić ją do otworzenia kasy i wydania mu pieniędzy " - No właśnie. Bandytę interesowała tylko kasa, więc kasę należało mu dać i nie cwaniakować.

Bredzisz. "Owszem istnieje ryzyko ", "prawdopodobnie", "wiekszosc bandytów" etc. Poprzez stawianie się, zaostrzasz sytuację i nie potrzebnie ryzykujesz - w tej sytuacji - życiem kobiety.

@kondon
Psychol? Być może. Przecież kto normalny robi napad w takich okolicznościach (masa ludzi, kamery)? Jeśli bandytą był człowiek chory psychicznie, to tym bardziej nie jesteś w stanie przewidzieć jego reakcji.

Tak. Najbezpieczniej było dać mu się obrabować, a później wezwać odpowiednie służby. Ewentualnie jak ktoś potrzebuje trochę adrenaliny, to zawsze może za bandytą pognać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W WhiteD
-2 / 4

@kondon z tej odległości to pocisk przeleciałby przez typa z nożem i trafił w kogoś kto stoi za nim. Do tego pocisk z broni palnej nie koniecznie "działa" i facet nadal by mógł zadźgać tą kasjerkę.

Jakby gość chciał zabić to no już by było po ptokach - tu przypomnę historyczny przypadek Vincena Li i bus rage. Chciał zabić - to zabił. Nawet jakby pasażerami byli członkowie NRA jadący na zlot, to widząc to co tam się odjbało - też by wiali sprintem, gubiąc po drodze swoje pukawki...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
+1 / 3

@Intropata "Bandytę interesowała tylko kasa" Równie dobrze po dostaniu tego co chciał mógłby ją zabić aby pozbyć się świadka, na ogarnięcie kamer mógł być za głupi.
"Tak. Najbezpieczniej było dać mu się obrabować, a później wezwać odpowiednie służby. " Zostałem pobity, policja mimo że dostała dane sprawców potrzebowała rok aby zrobić okazanie, mimo że złamali mi rękę to kary były śmieszne. Jeżeli chcesz zawsze liczyć na policje to przy pierwszej okazji już się przejedziesz, może jest to bezpieczna opcja ale bardzo mało skuteczna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I konto usunięte
0 / 4

@kibishi Z tym pozbyciem się świadka, to ok, ale tylko jednego? Co z resztą?

Myślę, że w sytuacji, w której Twoje/innych zdrowie/życie jest zagrożone, to mniej powinieneś się martwić o to, czy sprawca zostanie odpowiednio ukarany, a przede wszystkim powinieneś się martwić o to, aby wyjść cało z opresji. Czy zostawisz sprawę policji, czy sam postanowisz wymierzyć sprawiedliwość, nie wnikam. Natomiast jeśli Twoja decyzja może stworzyć/zwiększyć zagrożenie dla innych, to jest to zła decyzja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
+2 / 4

@Intropata Jeżeli komuś uda się kilka razy napaść kogoś z nożem to kolejny raz może posunąć się dalej aby zyskać więcej, to znaczy że opieszałość policji stwarza zagrożenie, bandyta czując się bezkarny pozwala sobie na więcej. Jeżeli uda się zatrzymać bandytę przy pierwszym napadzie nawet jeżeli ktoś zostanie ranny jest to bardziej pożyteczne niż pozwolić bandycie napadać kolejne osoby.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DestusEx
0 / 4

@Intropata czyli rozumiem ze ty w przypadku napadu na ciebie,twoją rodzinę,lub bliską ci osobę nie bronil bys sie tylko poslusznie wykonywał rozkazy napastników? Nie obronił bys rowniez np. Dziecka przed pedofilem czy kobiety przed gwałcicielem?


A wlasnie,co w przypadku gdy ten gosciu z pistoletem był policjantem po słuzbie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DestusEx
+1 / 3

@WhiteD dlatego do samoobrony stosuje sie inna amunicję - antyrykoszetową,ktora oddaje najwiecej energii w momecie trafienia w cel grzybkując w nim co potęguje obrażenia w ciele napastnika oraz zapobiega przelotowi pocisku lub rykoszetowi po trafieniu w scianę. Takiej amunicji uzywa policja np. Nie stosuje sie amunicji FMJ.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Planck
+2 / 4

@Intropata nie zauważyłeś, bo zapewne nie masz do czynienia z bronią na co dzień, jak inteligentnie zmienił kąt, aby nie trafić obsługi za typem z nożem? Polecam obejrzeć jeszcze raz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 2

@Intropata Jeśli nie jestem w stanie przewidzieć reakcji, to trzeba tym bardziej jak najszybciej działać i w jakikolwiek sposób wyeliminować zagrożenie.

"Najbezpieczniej było dać mu się obrabować, a później wezwać odpowiednie służby."
Absolutnie i całkowicie nie zgadzam się z takim podejściem.
Skąd wiesz, że takie były jego zamiary? Bardzo to możliwe, jednak ja takich rzeczy nie chciałbym sprawdzać ani na sobie, ani na niewinnych ludziach.

@WhiteD Może i przelecieć i może w coś trafić, może. Jednak nie będzie już miał takiej siły.
Zauważ też, jak osoba z bronią się ustawia względem tego pakującego.
Łatwiej też mu będzie ją zadźgać bez pocisku w ciele...

Nie znam tej sprawy, a teraz nie mam czasu szukać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I konto usunięte
0 / 4

@kibishi Może posunąć się dalej, to fakt. Czy bardziej pożyteczne? Nie wiem, ale na pewno bezpieczniejsze dla osób postronnych.

@DestusEx Nie porównuj rabunku z zamachem na życie, w pierwszym przypadku chodzi tylko o pieniądze, a zatem ryzykowanie własnego zdrowia etc. dla pieniędzy jest głupotą, a ryzykowanie zdrowiem innych ludzi jest głupotą do potęgi równej liczbie ludzi zamieszanych w daną sytuację.

Być może był, natomiast z mojego punktu widzenia zachował się nierozsądnie.

@Planck
Zauważyłem, że zmienił kąt. Tylko co z tego? W 100% nie jesteś w stanie przewidzieć reakcji danego człowieka, a zatem w takich sytuacjach jak ta z wideo nie zwiększasz niepotrzebnie zagrożenia. Inaczej bym gadał, gdyby chodziło tylko o zranienie lub zabicie kogoś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DestusEx
-1 / 1

@Intropata cóż w przypadku rabunku bandyci nie lubią zostawiac swiadków

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DestusEx
-1 / 1

No to może inaczej zapytam - co i w jaki sposób zrobił ten facet celujac pistoletem w bandytę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MrFizjoterapeuta
0 / 0

@DestusEx jakby mnie przy mojej rodzinie zaczepiły dresy rzuciłbym portfel i telefon na ziemię
Koleś wykorzystuje nóż by dostać kasę nie porównuj tego do gwałtu bo to sofistyka

Pan z bronią ładnie rozładował sytuację, mógł być policjantem. Intropata za bardzo się czepia bo ryzyko bylo podobne w obu scenariuszach, ale tak, mógł zaognić sytuacje. Zwłaszcza gdy zakładamy ze jest zwykłym niedoświadczonym cywilem
Mysle że mniejsza szansa że by pogorszył, tak 20% ale była

No ale też zależy od kraju. W Polsce lepiej by było oddać pieniądze bo rozbój i mord naraz jest baaardzo rzadki, ale w takiej Brazylii to już częste

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DestusEx
0 / 2

@MrFizjoterapeuta w polsce to tak,bo w tym kraju prawo chroni bandytów. Szczerze mowiac gdyby napadli mnie w polsce to poddal bym sie,nie chce ryzykowac długiej odsiadki za to ze sie broniłem. W cywilizowanym kraju bronił bym się.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
+2 / 2

@Rider79

Aż mi się cytat przypomniał:

– To kłamstwo! Kopernik była kobietą!
– Einstein?
– Też była kobietą!
– A może Curie-Skłodowska też?!
– NO TO AKURAT NIENAJLEPSZY PRZYKŁAD…

:-D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Krisiek44
+2 / 2

@13Puchatek precyzyjny rzut nożem nie może być silny zwłaszcza z dołu, silniejszy z góry wymaga zamachu. Co do filmu tyle się odniosę (pomijając fakt, że bajka) te 4/5 centymetrów które się wbił, na pewno nie są śmiertelne. Nóż przy takim rzucie to około 60/70 juli, kula z takiego rewolweru 800juli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
+2 / 2

@Krisiek44

Wiem, ale wiesz - to był żart jednak :-)

Ja też nie biorę na serio starych westernów… ;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DestusEx
0 / 0

@Krisiek44 pocisk z rewolweru moze dojsc do nawet 1000 j pistolet to 350- 600. Wazny jest rowniez rodzaj zastosowanej amunicji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Krisiek44
0 / 0

@DestusEx uśrednione tylko, by nikt zbytnio się nie przejmował ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Assasinsninja
+4 / 4

Ummm, to chyba tam norma bo nikt w gruncie rzeczy nie reaguje na jedno ani na drugie :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar voot1
-1 / 3

Zupełna nieprawda, tutaj jest przykład w którym nożownik i posiadacz broni palnej są oddzieleni wózkiem sklepowym, a nożownik się poddał, nie atakował. Jednak w sytuacji gdyby stali naprzeciwko siebie, człowiek z pistoletem bez żadnej obrony, to nożownik jest w lepszej pozycji, szybciej jest zaatakować nożem niż pistoletem, a postrzał 9mm nie zawsze jest śmiertelny, dlatego gdy obejrzycie sobie nagrania z akcji amerykańskiej policji (wrzucają je na oficjalnych kanałach), to strzelają kilkukrotnie zanim człowiek padnie na ziemię.
Trafiłem niedawno na nagranie, gdzie z 10 policjantów weszło do mieszkania nożowniczki, zwykłej kobiety z nożem kuchennym, a nie zawodowego mordercy i krzyczeli aby rzuciła nóż, zanim ją zabili zdążyła mocno ranić dwóch świetnie wyszkolonych policjantów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mm_disabled
-2 / 4

U nas poszedł by siedzieć za wyciągniecie broni w miejscu publicznym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+2 / 6

Ćpun z nożem zraniłby max jedną osobę. a ile osób jest w stanie powalić "macho z klamką" gdy zacznie spanikowany strzelać?

PS. Skoro gość nosi w miejscach publicznych nosić nabitą broń to najprawdopodobniej jest gliną lub ochroniarzem - niewiele jest miejsc na świecie gdzie cywilom można paradować po ulicy z nabitą bronią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 23 września 2022 o 18:37

D DestusEx
-1 / 3

@BrickOfTheWall np. Mysle ze takich miejsc jest bardzo wiele,sytuacja miała miejsce prawdopodobnie w USA,w polsce kazdy posiadacz pozwolenia sportowego moze chodzic z nabitą bronią. Po drugie wiekszosc osob ktorzy noszą broń do samoobrony wie jak jej użyć w sytuacji zagrożenia tak zeby niepotrzebnych ofiar nie było.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
6 6agvv7
+2 / 2

Tak jest jak się na strzelaninę z nożem przychodzi...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jan0sik
0 / 2

Nie chce mi sie czytać waszych wypocin ale czy tutaj jakieś ameby umysłowe snują teorie o wyższości noża nad pistoletem? O jaciepierydole za duże ceesa czy innego gówna. Wyejbać wszystkie pisolety z wojska i policji i dac im noże. Kooorwa ale debile!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel1481
+2 / 2

@jan0sik
Wszystko zależy od sytuacji. Koledzy po prostu stwierdzają, że np. dla kasjerki w tym przypadku broń palna do samoobrony by gówno dała. Ot tylko to. Jeśli obawiasz się, że ofiara może mieć broń, to musiałbyś byc głupi, by narazić się na ewentualne wyciągnięcie przez nią broni.
Tutaj gość z nożem nie przewidział, że z napastnika może stać się ofiarą (w przenośni ofiarą, nie próbuje tutaj go wybielać).

Zwykle niestety napastnik ma tę przewagę, że wie pierwszy o tym, że chce napadać...
Więc jest w stanie Cie sterroryzować do tego stopnia, że wymiękniesz. I możesz mieć w piwnicy nawet czołg, czy głowice jądrowe, jak masz nóż przy gardle/pistolet wcelowany, jesteś udupiony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 24 września 2022 o 0:54

D DestusEx
0 / 0

@jan0sik ogolnie skutecznosc pistoletu czy noża jest zależna od sytuacji w tej sytuacji przewagę miał pistolet.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pilipiuk8
0 / 0

Przed nożem możesz spier*alać a spróbuj przed kulką.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LordWisimitor
0 / 0

Idźcie na strzelnice, ale nie molocha gdzie mają klienta w dupie tylko mniejszą,poproście o instruktora który był w wojsku i przekaże wam wiedzę.
Tak strzelanie z glocka a wiedza i umiejętności to dwie różne sprawy.

Można wyprztykać 1000 PLN i dalej nic nie wiedzieć.
A można poprosić o naukę i dowiedzieć się ot choćby jak strzelać na resecie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DestusEx
+1 / 1

@LordWisimitor swięta racja,wraz z zakupem broni do samoobrony powinno sie isc na porządny kurs obslugi broni palnej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem