Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
46 50
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar lolo7
0 / 2

Pieniędzy w budżecie nie ma, zadłużenie coraz trudniej ukryć ,,kreatywną księgowością'' ludzie kupują mniej bo jest z każdym miesiącem drożej a siła nabywcza złotówki jest warta mniej. Wpływy z VAT, akcyzy i innych podatków się nie zgadzają, UE blokuje środki i potrąca sobie ciągle rosnące kary z dotacji. PIS szuka pieniędzy gdzie się da.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+1 / 3

Obecna komuna kolejno kopiuje rozwiązania z poprzedniej. Są w tym cholernie konsekwentni. Skutki też będą takie jak poprzednio.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
+1 / 3

Ten podatek chce wprowadzić Komisja Europejska. Podatek solidarnościowy od nadzwyczajnych zysków najmocniej mogą odczuć go PKN Orlen, Repsol i OMV. W przypadku Polski wyszedł bardzo ciekawy przypadek, ponieważ obłożona zostanie nim firma państwowa, która w trosce o dobro swoich obywateli wydoiła ich na taką kasę, że będzie jej dotyczyć ten podatek. Paranoja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Ricochet69
0 / 0

@Laviol W tym przypadku Komisja Europejska dmucha w żagle polskiego (nie)rządu. Z oficjalnych wypowiedzi polityków społeczeństwo raczej się tego nie dowie. Cieszą się oni jednak, że dzięki "tej okropnej UE" będą mieli paliwo do kolejnych akcji propagandowych, co Morawiecki już zaczął skrzętnie wykorzystywać w przemówieniach kierowanych do pospólstwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Demot249
0 / 0

@Laviol
> Ten podatek chce wprowadzić Komisja Europejska.
.. nie bez powodu nazywamy UE Eurokołchozem ...
a hasła socjalistów są myślą przewodnią UE ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 września 2022 o 11:57

avatar Laviol
-1 / 1

@Ricochet69, oczywiście. Powołują się na przepisy UE kiedy im to pasuje. Głównie chodziło mi o pokazanie paranoi całej sytuacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
-1 / 1

@Demot249, jasne. Nie bez powodu kapitalizm został zastąpiony systemem nazwanym korpo socjalizmem - im więcej korpo, tym więcej socjalizmu. Tu właśnie mamy tego ładny przykład - skoro te firmy odnotowały nadzwyczajne zyski, to znaczy, że wzrost cen paliw itd. nie był tak wysoki, natomiast pod tym pretekstem wydojono ludzi z kasy. I jak widać nie dotyczyło to tylko Orlenu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem