Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
421 424
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
R Rydzykant
+1 / 7

Małe uzupełnienie. To nie była fałszywa bomba. Drewniane bomby były systematycznie używane do celów edukacyjnych. Pozwalały ćwiczyć celność przeprowadzanych bombardowań, a dzięki swojej trwałości były wielorazowego użytku. RAF swoja akcją zakpił z Niemców "Dziękujemy za wybudowanie treningowego celu, przeprowadzimy na nim treningowe bombardowanie" ;)

Niemcy też używali na poligonach bomb treningowych, jednak zazwyczaj były one betonowe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+5 / 5

Co bardziej interesujące, ten sam patent wykonało wojsko aliantów w Afryce. Z tym iż tam się rozchodziło o jakieś miasto.

Rzesza dokonywała w nocy masowych bombardowań, nie było wtedy GPSu więc cele dobierano "organoleptycznie". Więc alianci wybudowali "makietę" miasta kilka kilometrów dalej. W nocy gaszono światła w mieście faktycznym i zapalano w mieście-makiecie. Naziści się mylili i bombardowali nie to miasto. W dzień przykrywano makietę maskowaniem, a w faktycznym mieście modelowano "straty".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 1

@Marcin2019Master no mój angielski jest stanowczo zbyt słaby :P . Ja o tym fakcie historycznym dowiedziałem się z kanału "historia bez cenzury" ale nie pamiętam tytułu odcinka :P .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Marcin2019Master
+1 / 1

@rafik54321 też oglądam ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gardian
+4 / 4

Też mi wyczyn, jedno lotnisko, PIS przerabia całe państwo na kraj z dykty...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem