Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
122 132
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P pocoTUTAJlogin
+2 / 10

no ale, że jak? Sami doprowadzili do tych wybuchów? Może o spowodowanie katastrofy powinno się oskarżyć tego kto przebił rurki?
To co proponujesz jest bez sensu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 października 2022 o 13:34

S snake888
+3 / 11

@pocoTUTAJlogin Jeśli otworzyłbyś spółkę z osobą o szemranej przeszłości, wszyscy inni ostrzegaliby Cię jak ta współpraca się skończy, a jednak dalej uparcie parłbyś do przodu w imię władzy i chęci zysku, w momencie kiedy doszłoby do przestępstwa stałbyś się współwinnym. W tym przypadku schemat był ten sam, od lat wmawiano, że państwo na r, a teraz tytułujące się literką z, chce pomóc tylko zachodnim korporacją obniżyć ceny gaz, jak skończyła się ta historia widzimy teraz wszyscy. Czy według Ciebie koncerny energetyczne nie zawiniły w kwestii budowy, użytkowania i odpowiedniej kontroli na rurociągami?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pocoTUTAJlogin
+1 / 1

@snake888 Moim zdaniem popełniasz podstawowy błąd w swym wywodzie, mianowicie: Jak ktoś się uprze to zrobi co zechce.
Jakiej kontroli? Przed precedensowym atakiem? Ty zabezpieczasz się przed wysadzeniem własnego domu/bloku? Przecież teraz skrzynki i rury gazowe są na zewnątrz budynków/albo nie zabudowane. Pilnujesz 24h na dobę?

Producenta samochodu będziesz obwiniać jak ktoś poprzebija ci opony/przetnie wężyki hamulcowe?
No nie rozumiem twojego apelu...

.
A zresztą ruscy nie musieli wysadzać swoich rur bo zaczynają się u nich - wystarczyło by zakręcić kranik.


PS. Na pohybel ruskim!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S snake888
+1 / 3

@pocoTUTAJlogin Jak najbardziej masz prawo do własnego zdania, które nie musi być zbieżne z moim, mój tok rozumowania dobrze ukazuje przykład zatrucia przez platformę wiertniczą BP zatoki meksykańskiej:
https://www.rp.pl/biznes/art11420451-rekordowa-kara-dla-bp-za-wyciek-ropy-w-zatoce-meksykanskiej

Jeśli chodzi o instalacje przydomowe, to cóż gaz mam doprowadzony do granicy działki, dalsza część czyli przyłącz do mojego domu faktycznie musiałem wykonać sam i według przepisów, mam zająć się jego konserwacją, w przypadku moich zaniedbań i uszkodzenia głównej nitki doprowadzającej gaz do ulicy, to ja musiałbym pokryć koszta takich zaniedbań.

Prowadząc działalność gospodarczą dzięki właśnie takim korporacją jak właściciele nordstream, podlegam centralnemu rejestrowi BDO i płacę ogromne pieniądze za "wirtutalnie" wytworzone śmieci, która dzięki temu, że płacę już realne pieniądze niemieckiej firmie recyklingowej, nie są już problemem dla środowiska.

Tak jak już wspomniałem, nie musisz się ze mną zgadzać to naturalne, miło, że łączy nas niechęć do
operacji specjalnej drugiej armii świata" :-)
pozdrawiam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pocoTUTAJlogin
0 / 0

@snake888 no normalnie zgadzam się z tobą w 90%
:D
opatrznie trochę zrozumiałem twojego demota- chyba za dużo polityki ostatnio przeglądam :/

Też zawsze wspominam katastrofę BP w kontekście odpowiedzialności korpo, rosnących cen paliw jak i zmian klimatu-> Prąd Zatokowy.
Jest jeszcze jeden fajny argument na który "wpadłem" kiedyś: amerykańskie, brytyjskie i francuskie próby atomowe na Pacyfiku no i ruscy (ale oni bardziej u siebie) Ciekawe jaki wpływ miały te zabawy na zachorowalność na raka. Globalną. I czy nadal nie ponosimy tego konsekwencji bo chyba half-life pierwiastków promieniotwórczych powstałych z rozszczepu nie trwa (tylko) krótko...

Pozdrawiam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 października 2022 o 23:04

K kikurenty
+3 / 3

Wierzy ktoś poważnie w ekologie?? Prof. Filipiak chyba dokładnie wyśnił na czym ten cyrk polega. Masz mniej żreć i nie latać samolotem. Jego i reszty bogatych to nie dotyczy bo ich na to stać. Czego nie rozumiesz?

https://businessinsider.com.pl/lifestyle/janusz-filipiak-trzeba-uswiadomic-ludziom-ze-nie-maja-tyle-zrec/kxybv17

Jeszcze dokładniej wyjaśnił Frank Timmermans:
https://www.rp.pl/opinie-polityczno-spoleczne/art7581-lukasz-warzecha-bedziecie-biedni-tako-rzecze-timmermans

Także powodzenia niewolnicy, miłej lektury tylko szybko bo prąd to CO2, nie żrejcie mięsa i zakręcie kaloryfery jak będziecie walczyć z klimatem.

PS. Jak będziecie ta informacje posyłać dalej nie zapomnijcie ze obostrzania nie dotyczą prywatnych jachtów i samolotów bo się wielcy tego świata obrażą i nie przylecą na następny szczyt klimatyczny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 2 października 2022 o 16:04

P pejter
+3 / 3

@kikurenty Pewien dziennikarz wyliczył, że aby zużyć tyle co bogacz, przeciętniak musiałby żyć, nie jak to się powszechnie mówi kilkaset lat, tylko kilkadziesiąt wieków

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S snake888
+2 / 2

@kikurenty Oczywiście, że ekologia to narzędzie represji i nacisku na najsłabszych, to łatwa kontrola nad mniejszymi firmami, całymi podporządkowanymi państwami czy jednostką. Wszyscy wiedzieli, że jest narzędziem w geopolitycznej rozgrywce o władzę. Chodziło mi o to, że teraz zaistniała możliwość ogrania tych, którzy wmawiali wszystkim te brednie o bezpieczeństwie czy ekologii ich własną bronią. Jeśli ktoś krytykował od lat nasz kraj, o wprowadzenie znacznych ilości dwutlenku węgla do atmosfery, podważał sens budowy elektrowni atomowych, niech teraz zapłaci za tak bezcelowe zatrucie środowiska. Nie mam nic przeciwko prawdziwej ekologii, która jest potrzebna, każdy z nas ma szansę przyczynić się do tego by ta planeta byłą lepszym miejscem, ale nie pomoże w tym ogłupianie mas, hasłami typu: zamów eko kartę kredytową, która jest X% droższa, ale chroni planetę...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
+2 / 2

@kikurenty Kiepskie przykłady. Najlepszym tutaj byłby przykład tego co pieprzy Jeffrey Sachs, ten sam który przekonywał i doradzał ministrom finansów krajów byłego Bloku Wschodniego do polityki tzw. szoku. Tak aby państwa wszystko zaczęły wyprzedawać za grosze i wycofywać się z gospodarek, bo tylko to pomoże. Jak wyglądały lata 90-te, wszyscy wiemy.
Pomogło ale jemu, bo z resztą dorobił się niemałej fortuny na tym.
Teraz przekonuje do podobnej polityki w sprawie ocieplenia klimatu. Nie łagodne ograniczanie tylko nagłe.
Jest doradcą ds. zmian klimatu w PE i jednym z tych którzy mają realną władzę.
Sachs jest wzorem do naśladowania i lata prywatnym samolotem który udziela mu Soros. Żeby nie było krzyku że ma samolot i nim lata, to ma swobodny dostęp do floty Sorosa :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 3 października 2022 o 8:36

Y yankers
+2 / 2

Ale optymizm z tymi tysiącami ton :)
Wyciek z Nord Stream 1 i 2 wyemituje do atmosfery około 750 mln m³ metanu, co stanowi ekwiwalent około 14 mln ton CO2 i innych gazów cieplarnianych :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem