Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
143 158
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
E El_Polaco
+11 / 15

Czyli nie malują jajek na Wielkanoc i nie trzymają wolnego miejsca przy stole na wigilię ani nie wsadzają siana pod obrus (nie wiem, czy w całej Polsce jest taka tradycja).

A tak w ogóle to Boże Narodzenie obchodzą latem, bodajże w sierpniu, kiedy Jezus naprawdę się urodził, a nie w bardzo ważny dla Pogan dzień przesilenia zimowego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 2

@Gundula to, że Halloween jest w ten sam dzień, co jakieś protestanckie święto, a wiadomo, protestanci to inna religia, przez co Halloween zdaniem PIS i KK jest złe (bo jak wiadomo nienawidzą oni każdej wiary innej niż katolicka). Poza tym protestantyzm kiedyś był w znienawidzonych przez PIS krajach (Niemcy, kraje skandynawskie). Dziś co prawda to są kraje niemal całkowicie ateistyczne (nie w stu procentach, bo są tam polscy imigranci i muzułmanie), ale jednak, dla fanatyków przeszłość majważniejsza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jacek83218
0 / 4

Stalowa Wola czy PiSowa Wola?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 3

Ale ciemnota. Ciekawe, czy autor tych zabobonów się, że ubieranie choinki to niemiecki zwyczaj. A wiadomo, dla takich jak on, wszystko co niemieckie, to zło, bo Niemcy to Niemcy, a po drugie kiedyś był to protestancki kraj (dziś ateistyczny).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Deithwen_PL
+3 / 5

W 1806 roku Wilhelm Martin Leberecht de Wette zauważył, że przepisy prawne i kultowe z rozdziałów 12-26 Księgi Powtórzonego Prawa odpowiadają reformie króla Jozjasza, datowanej na 622 rok p.n.e. i opisanej w rozdziale 23 2 Księgi Królewskiej. De Wette uznał, że księga powstała dla uzasadnienia centralizacji państwa i ustanowienia wyłącznego kultu jerozolimskiego boga Jahwe.

Samhain - gaelickie święto wyznaczające koniec sezonu żniw i początek zimy. Pierwsza wzmianka w Kalendarzu z Colignym pochodzącym z końca I wieku p.n.e.

Zatem Księga Powtórzonego Prawa zakazuje obchodów święta, w nieznanej izraelitom kulturze, które mogło powstać jakieś 500 lat później. Brzmi tak samo prawdopodobnie jak to że Dziwisz nie wiedział o pedofilii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Ruda_Maruda
+3 / 3

Wychowałam się na wsi. Po nawale roboty związanym ze żniwami, zbieraniem owoców/warzyw, robieniem przetworów, kiszeniem kapusty, a na koniec zbieraniem orzechów i grzybów też urządziłabym sobie wielkie święto.
No i nalewki potrzebują około 3 miesięcy leżakowania (niektóre dłużej). No i w ten "mityczny" sposób padło akurat na koniec października.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mati233490
-1 / 3

Nie ma pieczątki. Nie sposób potwierdzić, kto i gdzie wywiesił tą kartkę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C camper52
+4 / 4

Śmieszne jest to odwołanie się do reformacji kiedy to luteranie i kalwini przez 30 lat tłumaczyli katolikom że są pazernymi świniami bez Boga w sercu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+1 / 1

Jednocześnie katolicy wierzą, że podczas Eucharystii dochodzi do prawdziwej przemiany chleba/opłatka i wina w ciało i krew Chrystusa. Proszę więc mnie uświadomić, jak na co dzień nazywamy spożywanie ludzkiego ciała i krwi, bo mi się coś tam o jakimś kanibalizmie i wampiryzmie kojarzy, ale ja głupi jestem...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem