Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
66 72
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar agronomista
+2 / 2

Pewnie w ostatecznym rozrachunku więcej ludzi zmarło na zawał, niż podczas niemieckiej okupacji. Jednak tamten okres był dla wszystkich ludzi bardziej istotny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 1917
+2 / 2

@agronomista

Związek tych rzeczy nie ma nic wspólnego z opisywanym błedem poznawczym. To chyba oczywiste, że przywiązujemy dużą uwagę do wydarzeń historycznych

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar agronomista
+1 / 1

@1917 wspomniany atak terrorystyczny też jest wydarzeniem historycznym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 1917
+2 / 2

@agronomista

Zamachy terrorystyczne sa wydarzeniem zarówno historycznym jak i teraźniejszym oraz przyszłym. Zjawisko przedstawione opisuje nasza tendencje do uznawania że dane zjawisko jest bardziej prawdopodobne, niż jest w rzeczywistości.

Dyskusja nie jest o tym co jest bardziej lub mniej istotne.

Przykładowo ludzie boją sie latać samolotem bo w mediach widzieli katastrofę lotniczną, więc wydaje im się, że zginięcie w katastrofie lotniczej jest bardziej prawdopodobne niż jest w rzeczywistości. Dzięki temu mogą częsciej podejmować decyzje o nielataniu samolotem.

Twój komentarz nie jest niestotny, ale wnosi wiatrak do dyskusji o pierniku :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jakisgoscanonim
0 / 0

To chyba tylko idioci tak myślą. Ja nigdy tak nie myślałem i dalej tak nie myślę i nie będę. Czyli jak taki idiota obejrzy mnóstwo programów przyrodniczych i naogląda się mnóstwo kanałów z rekinami czy krokodylami to chyba rzeczywiście zacznie myśleć, że są obecne w wielu miejscach i często atakują ludzi.
W sumie to nawet po tym można rozpoznać ludzi, którzy panicznie boją się średniej wielkości psów, bo naczytali się czy nasłyszeli się o atakach psów. A taki pies średniej wielkości nie jest żadnym zagrożeniem, nawet duży pies też dużym zagrożeniem nie jest, no chyba że człowiek pozwoli mu się zjeść, bo strach mu tak sieczkę w głowie zrobił, że nic nie jest w stanie zrobić. Często tacy ludzie myślą, że psy średniej wielkości to są jakieś maszyny do zabijania albo nawet masowa zagłada, co mnie śmieszy bardzo. A tak głupi ludzie albo stają jak wryci albo panikują, uciekają i w ten sposób pozwalają się zjeść jakiemuś psu, który ich zaatakował i to tylko dlatego, że myślą, że pies wszystkich zabije itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem