Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
od ~Swartozs
+
140 141
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar kojot_pedziwiatr
+2 / 2

Na kontenerach jest to małym drukiem napisane. Albo z tyłu. W mało widocznym miejscu.

Popularne "Kontenery PCK" mają chyba właśnie napisane, że 10% tego, co jest wrzucane, trafia do PCK. Ile w tym prawdy wiedzą tylko właściciele kontenerów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K karolina1128
+4 / 4

Organizacjom charytatywnym nie opłaca się zarządzanie kontenerami, opróżnianie, naprawy, magazynowanie i sortowanie ciuchów, dlatego dogadali się z obecnymi właścicielami, że dostają procent od zysków. Kiedyś oglądałam o tym reportaż.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+6 / 6

Jeżeli ciuchy są mi zbędne a nie chcę używanych ubrań wciskać rodzinie i znajomym to jest mi obojętne co się z nimi stanie. Oddanie do pojemnika uważam jedynie za bardziej ekologiczny niż wpakowanie do kubła ze śmieciami.
A jeżeli ktoś na tym robi biznes? To chwała mu za to, że zarabia zamiast zostać "dejem".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
0 / 0

@BrickOfTheWall Robiąc porządek w szafie i mając na wsi mały pojemnik na śmieci niesegregowane, cieszę się, że mogę wyrzucić stare ciuchy do w.w. kontenera.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pejter
-1 / 1

@BrickOfTheWall ale ktoś może chcieć zrobić coś dla potrzebujących, a wiedząc, że te rzeczy idą na handel, sam mógł je wystawić za darmo w necie, albo sprzedać i oddać kasę komu na jakiś cel charytatywny

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
0 / 0

@pejter
Oj chyba nie próbowałeś wystawiać rzeczy za tzw symboliczną opłatę. :-D
Dużo szarpaniny, wydzwaniające jakieś dziwne typki chcące nie dość że za darmo to jeszcze z dowozem do Skalbierzowic (nie wiem gdzie to), wniesieniem i dopłatą na renowację. Pretensje, że pięcioletni płaszcz ma ślady używania etc. etc. etc.

NIGDY WIĘCEJ!!!
Podchodzę do pojemniczka, klapą tam i nazad i mam spokój.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
0 / 0

@pejter Nie jest tak do końca, bo jeszcze nadające się ubrania zimowe oraz różnego rodzaju koce które nie są we krwi, ekskrementach i wydzielinach są przekazywane do PCK a cała reszta nadająca się do sprzedaży jest sprzedawana i % z tego otrzymuje organizacja, nie wiem jak funkcjonują poszczególne organizacje, mogę powiedzieć jedynie jak funkcjonował kiedyś PCK.
Nawet nie wiesz jak spora jest ludzka wyobraźnia w tym co potrafią tam wrzucić. Najdziwniejszą znajdźką była chyba reklamówka zużytych prezerwatyw :)

Zakup, stawianie, zarzadzanie w tym naprawy, opróżnianie, transport ciuchów, segregowanie i magazynowanie jest po prostu kosztowne a np. PCK na to nie stać, więc dostają te potrzebniejsze a z reszty dostają % zysku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 19 listopada 2022 o 19:32

S SrogiKutafon
0 / 0

A ja myślałem że to cyganomat. Nie raz i nie dwa widziałem jak cyganka wyciąga stamtąd małego cygana, i to już z wyprawką...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem