Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1043 1080
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
A Ashardon
-1 / 7

@YszamanY Ile komunisto dajesz miesięcznie z własnej wypłaty na pomoc innym?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Shambler
0 / 2

@YszamanY
Poczytaj trochę, bo Lewandowcy akurat wydają swoje miliony anonimowo na różne cele charytatywne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
0 / 6

@Ashardon procentowo wiecej jak lewandowski- głupio ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
-3 / 9

@Shambler takie osoby nie wydają anonimowo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
0 / 6

@Ashardon lewandowski to przecież katolik, zaproponujmy, jego majatek to ponad 500 mln złotych, nie wiem 1 % mojego majątku i jego ? czy rocznych dochodów ? zgodzi się czy będzie pazerny bo zbiednieje ? układ na ziemi jest taki że na majątek bogaczy składają się ci biedniejsi a na ziemi nie będą sami bogacze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 stycznia 2023 o 15:20

J jaroslaw1999
0 / 2

@YszamanY pan Lewandowski miałby się dokładać do celów charytatywnych procentowo? Idźmy tym tropem. Nie ma sprawy. Niech procentowo płaci podatki, a nie jakieś progi. Niech procentowo dostaje 500+, a nie jak wszyscy - 500 złotych. Jeszcze kilka płatności, które procentowo powinien płacić, a płaci o wiele wyższe bym znalazł. Jesteś pewien, że chcesz w tą stronę, żeby wszyscy wszystko procentowo?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
-2 / 4

@jaroslaw1999 to zrozumiałeś ? to słabo z twoją inteligencją ,sprowadzasz to do absurdu , czyli niech ludzie umierajaz głodu a inni nich kupują torebki za tysiace euro, bo zwykła jest be. bogacze dorabiają się na biedniejszych , bogacze to tylko jednostki w większości pazerni, rozmawiamy o darowiznach ty nagle chcesz przerabiać system system podatkowy ? po równo ? to może równajmy w górę do lewandowskiego ,żeby tak wszyscy mieli ? działajmy tak .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
-1 / 3

@YszamanY jaki absurd? Każdy ma prawo być bogaczem. Nie każdy "bogacz" dorabia się na krzywdzie ludzkiej. Przeciwnie. To bogaci ludzie dają możliwość zarabiać tym, którzy w życiu sobie nie radzą i są robotnikami czy pracownikami niższego i średniego szczebla. Ta cała, znienawidzona przez Ciebie jak widzę, działalność gospodarcza, jest miarą wysoko rozwiniętego państwa i dobrobytu ogółu. Szpitale sponsorują bogaci ludzie, płacący wyższe składki, a korzystający z prywatnej opieki medycznej. Ten bogaty kupuje - jak już wspomniałeś - drogie torebki, zostawiając pieniądze pracownikom i właścicielom sklepów. Kiedy bogaty kupuje dom, to kupuje od kogoś kto go zbudował. Ty i Tobie podobni widzą tylko pieniądze osób, którym się powiodło, a nie widzą ciężkiej pracy, którą okupione są sukcesy. Przez tydzień spałem w samochodzie, jadłem pasztet z chlebem, zasypiałem głody. Ostatnie 10 lat spędziłem, śpiąc czasem na dworcu centralnym, popadając z jednego długu w drugi. Pożyczałem od znajomych na wynajem mieszkania. Kiedy Ty po pracy włączałeś TV i odpoczywałeś, ja przez ostatnie 10 lat po pracy ciężko pracowałem żeby dopłacić do firmy, która ciągle przynosiła straty i nie miałem jak zapłacić podatków. Nie miałem czasu na żonę i dziecko. Nie pobieram 500+ i 13 oraz 14 emerytury Nie pobieram zasiłków. Wszystko oddaję państwu w podatkach. Teraz nie muszę pracować, a i tak szukam nowych pomysłów na zarabianie. Zatrudniam pracowników i nie muszę wychodzić z domu, bo jestem wspólnikiem spółki średniej wielkości, której część sprzedałem za dużą cenę. A Ty mi piszesz "bogacze to tylko jednostki w większości pazerni"???

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
-1 / 3

@jaroslaw1999 brawo chcę żeby wszyscy tak mieli jak ty, nie będzie problemów z głodem i chorobami, każdego będzie stać , proste ,zgadza się? wziołęś to do siebie ? jesteś bogaczem ? nie przeginasz ? nie pracujesz ? czyli ktoś pracuje na ciebie ? a ile dajesz zarobić ? tak żeby starczyło do pierwszego ? rozmawiam o człowieczeństwie ty o kasie , ktoś krytykuje bogacza ża torebkę ktorą sobie kupuje za tysiace euro ,bo w tańszej nic się nie zmieści, albo musi mieć kilkanaście samochodów wyjątkowo drogich- bo ma kaprys? jest pazerny ? jest mu to niezbędne do życia ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+3 / 13

A zabronił komukolwiek być bogatym w ogóle? Otwarcie sprzeciwił się robieniu targowiska w domu ojca. Nie potępiał grzeszników, tylko nakłaniał do zmiany postępowania przypowieść o cudzołożnicy, którą chciano ukamienować.
Nie chodzi o gromadzenie tylko co z tym zrobisz, dlatego mówił coś u wielbłądzie i bramie w Jerozolimie przez którą wielbłąd nie mógł przejść.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 stycznia 2023 o 8:45

avatar iluminat
0 / 0

@Tibr
A nie uważasz, że Mat 6:19 mówi o tym?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 31 stycznia 2023 o 0:31

T testoviron257
-1 / 1

@Tibr ja raz dałem 2 złotem Owsiakowi na leczenie małych narkomanów i... żałuję XD chcę zwrotu XD nie warto pomagać mlecznym ćpunom XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 31 stycznia 2023 o 1:38

T Tibr
-1 / 1

@iluminat o czym mówi? Bo zdaje się o tym, że gromadzenie bogactwa nie może być celem samym w sobie, żeby nie przywiązywać do tego wagi większej niż do celu właściwego dla każdego chrześcijanina jakim jest zbawienie. To jest ślepa uliczka bo oznaczało by, że wystarczy być biednym, a tak nie jest. Czy pasożytowanie na społeczeństwie i uczynienia z biedy sposobu na życie jest chrześcijańskie, o to chodziło?
Równolegle do tego mylnie utożsamia się konieczność cierpienia, a nie chodzi o to by cierpieć, tylko pomimo cierpienia i niepowodzeń, które są nieodłączną częścią życia nie stracić tego co najważniejsze (przynajmniej dla chrześcijanina) czyli znamienia. Czy Herod dlatego, że cierpiał to miał gwarancję zbawienia? (z opisów historycznych wynika, że zaraził się chorobą weneryczną i gniły mu jądra ból doprowadzał go do szaleństwa co tłumaczyło by skąd z pragmatycznego przywódcy przeistoczył się w szaleńca, który zabił swojego syna.)
Pamiętasz przypowieść o talentach? A co jeżeli twoim talentem jest rozwój biznesu, pomażanie kapitału, to masz to zakopać w ziemi? Chyba bardziej chodzi o to byś był w tym uczciwi dawał ludziom pracę i uczciwe płacił, byś potrafił bezinteresownie podzielić się z głodnym i spragnionym, tak aby "twoja lewica nie wiedziała co czyni prawica". Dlatego lewica powtarza często tezę, że Jezus był pierwszym socjalistą, co jest taką pół prawdą bo należało by doprecyzować, że jak już to socjalistą utopijnym, a nie tym realnym. Właśnie na tym polegała idea socjalizmu utopijnego, że kapitalista w imię chrześcijańskiej miłości bliźniego dobrowolnie podzieli się majątkiem by pomóc bliźniemu.
Ad rem chodzi więc o to byś nie przywiązywał zbytniej uwagi do dóbr do czesnych, do grobu ich nie zamierzasz, a twin celem jako chrześcijanina jest zbawienie, więc istotne jest co w finale uczynisz w życiu i ze swoim życiem. Nie zabronił być bogatym, ale przestrzegł jeżeli będziesz "Ebenezerem Scroogem" to czeka cię płacz i zgrzytanie zębami w ogniu nieugaszonym (co notabene też było brane dosłownie i piekło postrzegano i postrzega się jako płomienie). To wszystko wynika z głównego przelania Jezusa, nigdy nikogo nie potępił, zawsze dawał szansę, po każdym upadku, mówił wstań nie poddawaj się... pierwszy trener personalny;-)
Oczywiście, choć zasady takiego postępowania są uniwersalne i "dobre" dla każdego jako wskazówki jak żyć, to w kontekście zbawienia są istotne tylko dla chrześcijan, ludzi wierzących.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-1 / 1

@testoviron257 chyba nie zrozumieli twojego sarkazmu, bo rozumiem, że był to roast ;-)

zawsze warto pomagać tylko nie każdemu tak samo w ten sam sposób. Napoić spragnionych nie oznacza by kupić alkoholikowi wódkę ;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar iluminat
0 / 0

@Tibr
Uważasz, że Kościół Rzymskokatolicki to ten prawdziwy Kościół Chrystusa?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@iluminat Kościół to ludzie, nie sam kler choć też. Ludzie (często oni sami też) księży stawiają na piedestale, traktując jak jakąś świętość, a to zwykli ludzie uprawiający niezwykły zawód i tak należy ich traktować. Mają takie same wady jak społeczeństwo z którego się wywodzą, jako, że to struktura hermetyczna i zhierarchizowana to będzie skupiać w soczewce zarówno wady jak i zalety ludzi, stąd ich zachowanie będzie skrajnie uwypuklać skrajne podstawy, gdzie spotkasz rzeczywiście dobrych, ale też i tych złych. Też pomimo cech wspólnych ta społeczność będzie w różnych krajach wyglądać inaczej bo w innej kulturze wyrośli ludzie, wbrew pozorom to nie jest monolit.
Ad rem prawdziwy Kościół to ludzie, przede wszystkim ;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 lutego 2023 o 17:18

avatar iluminat
0 / 0

@Tibr
Takiej odpowiedzi się nie spodziewałem ;] To inaczej: jesteś katolikiem, który uznaje zwierzchnictwo Watykanu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 lutego 2023 o 15:36

T Tibr
0 / 0

@iluminat a jakiej odpowiedzi się spodziewałeś i jakie to ma znaczenie? ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar iluminat
0 / 0

@Tibr
Po pierwszym komentarzu miałem wrażenie, że bronisz tej religii katolickiej, i też założyłem, iż jesteś katolikiem. Być może błędnie założyłem tak. A spodziewałem się odpowiedzi twierdzącej, że Kościół Rzymskokatolicki to ten jedyny prawdziwy i tym samym zbawczy. Spodziewałem się tego, bo widziałem wiele razy tego typu komentarze katolików. Prawdą jest, że prawdziwym Kościołem są ludzie - ciało Chrystusa Jezusa, i tego też się nie spodziewałem usłyszeć. A napisałem do ciebie w celu ostrzeżenia, że Kościół Rzymskokatolicki nie jest wcale Chrystusowy, tylko ziemski i cielesny. Ostrzeżenie w myśl tego ostrzeżenia z Ezechiela 33.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C CentralGuy
+4 / 24

z tymi księżami to już pół-prawda bo też są tacy którzy wspierają WOŚP a poza tym KK za swoje bogactwa budują też np domy opieki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R robokop23
-4 / 20

@CentralGuy nie pier...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pletiks
-3 / 15

@CentralGuy wśród oficerów SS też było kilku dobrych ludzi oszukanych przez chorą ideologię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pletiks
0 / 10

@CentralGuy Sprzedaj mi 1000ha ziemi z miasteczkiem i zamkiem za 1% wartości, potem dopłać mi 100mln na renowację i zwolnij mnie z wszystkich podatków, gwarantuję ci że w ramach wdzięczności wybuduję szpital :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
-2 / 8

@CentralGuy Może się paru trafiło. Nie zmienia to faktu, że KK jest przeciwny programowo działaniom Jurka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar belzeq
+1 / 1

@CentralGuy Co to do ***** nędzy jest "Polski odział Kościoła Katolickiego"?!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-1 / 3

@Pletiks nie są zwolnieni z podatków tylko płacą znacząco mniejsze podatki niż pozostali podatnicy tak w gwoli ścisłości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-1 / 3

@PIStozwis nie działaniom w sensie tym charytatywnym (choć jest część kleru której bielmo na oczach zasiadło i też bredzą banialuki) ale drogi Owsiak i Kościoła rozjechały się potem w kwestiach ideologicznych (przecież na samym początku WOŚP bez problemu kwestował z księżmi którzy też w tym uczestniczyli) choćby kwestiach aborcji abstrahując o tego co kto uważa za słuszne czy aborcja do 9misiaca czy w ogóle, to chyba się nie dziwisz, że na tym polu Kościół wyraża sprzeciw wobec ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar belzeq
-3 / 3

@CentralGuy Naprawdę nie potrafisz napisać jednego zdania po polsku, bez błędu?
Może już się nie ośmieszaj dłużej dzieciaku i wracaj do swojej piaskownicy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar belzeq
0 / 0

@Tibr Dlaczego księża mają płacić mniejsze podatki, albo mniej za cokolwiek (bo przecież miewają np. zniżki na samochody albo paliwo) niż człowiek bez koloratki, wierzący lub nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@belzeq a czy ja napisałem, że mają, że mnie o to pytasz ;) ? Wszyscy powinni płacić takie same %, im mniej tym lepiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C CentralGuy
-4 / 6

@belzeq Chyba ty idź do piaskownicy bo twoje zachowanie to jest na równi z 10-latkiem który jest wychowywany przez narodowców :^)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fahrmass
-4 / 6

Jak to dobrze, że Owsiak i jego rodzina nie gromadzą bogactw.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PanPikus007
-5 / 7

Typowa czysta jak łza propaganda licząca na głosy tylko łykających lemingów wiadomości bez sprawdzenia i nie mających świadomości jaką pomoc oferuje ludziom chociażby Caritas. Słabo autorze demota, bardzo słabo ....A lemingi łykają jak leci demot za demotem...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar belzeq
-1 / 1

@PanPikus007 Opowiadaj nielemingu - jak pomógł Ci Caritas?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
0 / 6

Bo Owsiak nie gromadzi bogactwa.... ja prdl.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem