Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Rozgrzana do 1000 st. C kulka żelaza położona na bambusie

0:44

www.demotywatory.pl
+
278 284
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
L lkb81
+3 / 9

Skoro tak dobrze pochlania cieplo to mozna zrobic statki kosmiczne z bambusa, zniosa wejscie w atmosfere bez problemu! Swoja droga to bardzo dobry material na papier, z bambusa mozna zrobic wiele rzeczy domowego uzytku i nie tylko, bambus szybko rosnie, wiec po co wycunac tyle drzew? Z maryski tez mozna zrobic papier, dlaczego jest zabroniona?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A amarthar
-1 / 1

@lkb81 bambusem się nie naćpasz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jacaato
+1 / 1

@amarthar metalową kulką też nie xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar greony12
-1 / 3

@lkb81 jest trudna w obróbce, w dodatku jest tak samo krucha jak tytan, niby twarda, ale nie do końca, w dodatku jak przejedziesz palcem po pękniętym bambusem, szybciej skaleczysz się + zostawi bolesne pamiątki w ranie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+13 / 15

Ja bym chętnie jeszcze zobaczył taką kulkę położoną na drewnie sosnowym, rurce plastikowej i głupich pomysłach PiS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar MEATLOAF
+3 / 3

Na bambusie nie robi wrażenia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Beldin
+5 / 5

Odnośnie powyższego poczytajcie "Rafę jasności" Davida Brina (kosmiczne sci-fi) albo artykuły o Starlite (faktycznie istniejący materiał ognioodporny, jego imitację można wykonać z kleju do drewna i mąki) albo o drewnie księżycowym (faktycznie istniejący materiał wykazujący sporą ognioodporność ale oparty na magicznych wierzeniach księżycowych)
wszędzie chodzi (mniej więcej) o tworzenie się nanostruktur węglowych o tak dużej liczbie masowej że nie ma punktów przyczepu dla jonów tlenu zatem tworzy się forma pancerza - warstwa niepalna zabezpieczająca niższe warstwy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 marca 2023 o 7:03

T tenqoba
+6 / 8

na styku bambus/metal powstaje warstwa węgla która jest świetnym izolatorem. kiedyś....dawno, dawno temu przy produkcji butelek szklanych formy wykładano wiórami dębowymi, w kontakcie z rozgrzanym szkłem powstawał węgiel, który "smarował" powierzchnię wewnętrzną formy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem