Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
788 802
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S sceptykiem_sie_urodzic
0 / 4

@koszmarek66 Tak samo pomyślałem. Jak w Gdańsku gdy usuwali pomnik Jankowskiego ....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O ottakijeden
+19 / 35

Wiesz jak to jest. Ci "najbardziej tolerancyjni" krzycza ze koscioly to tylko budynek i ewentualnie Bog jest wszedzie. Wyjdzie taka babuszka z krzeslekiem na swierze powietrze, pojdzie sobie do kapliczki gdzies, usiadzie, nie bedzie przeszkadzac nikomu, pomodli sie, a "tolerancyjni" beda krzyczec iz im to przeszkadza bo ciemnogrod. Jestem pewien ze ta sama osoba bedzie jako postep cywlizacyjny uznawala nie nowe rakiety itd, ale parade teczowych krzyczacych ze jest 70 plci....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
+4 / 14

@Sok__Jablkowy Parady do pewnego czasu były jak najbardziej potrzebne i ok. Niestety dostrzeżono że to dobre miejsce na agitacje polityczne lub na stwarzanie urojonego wroga społeczeństwa. Zaczęto tam wciskać typowych dewiantów, latających nago i obklejonych wibratorami, ewentualnie dwóch facetów w skórzanych slipach gdzie jeden prowadzi drugiego na smyczy. Dla obu stron jest to korzystne. Bo jedna strona pokazuje jaka jest tolerancyjna, że każdy może przyjść na paradę, druga przedstawia ich jako wrogów chcących zniszczyć państwo.

To samo stało się z organizacjami LGBT, na początku walczyły one o normalne traktowanie osób homoseksualnych, zobaczyli jednak że łatwo na tym robi się politykę i zaczęli ją robić, wybijając się na osobach LGBT. Gdy Homoseksualni przestali się sprzedawać, to organizacje te dołączały do siebie kolejne mniejszości, bo było to na czasie i dobrze się sprzedawały.

Szczerze, obie strony wykorzystały te osoby. Tam już żadnej organizacji nie zależy na walce o tolerancję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hamlet669
+3 / 13

@Sok__Jablkowy ode mnie się nie wyłudza na ekoreligie? Inflacja nie wzięła się z religii kovidiańskiej (wstrzymanie gospodarki na 2 lata i wpuszczenie tarcz i srarcz pieniądza bez pokrycia)? Tęczowi skąd mają pieniądze na swoją działalność? Idź tropem pieniędzy. Zaraz urzednik nakaże Ci co myśleć, jeść i na siebie założyć. I widzę że to nie jest problemem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
+3 / 7

@Sok__Jablkowy A co do 70 płci, wiesz, rozdwojenie jaźni bądź choroba afektywna dwubiegunowa, jest w pewnym stopniu uleczalna a na pewno da się ją zablokować lekami :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O ottakijeden
+7 / 13

@Sok__Jablkowy Sorki. Co Ci do tego w co kto wierzy. I tak szczerze. Potrzebni sa wariaci latajacy z wibratorami w tylkach po ulicach bo jest hejt? Co mi do tego co ludzie robia w domu. Ale teraz na sile wciskaja wszedzie zboczenia i kaza twierdzic ze to normale. Mi nawet nie wolno powiedziec ze obrzydza mnie mysl ze 2 facetow to robi (niech tam sobie robia ale mnie to obrzydza). Mowisz ze hejt. Powiedz mi, czy w telewizji (wez takie tvn) mozesz obrazacz katolikow i inne religie. Pewnie. Bedziesz cool i trendy. A zacznij to samo mowic o lpg. Ba, powiedz ze sa 2 plcie i tam maly promil obojnactwa. Zaraz przygotuja stos by Cie spalic. Walczyc beda o to bys stracil prace. Taka jest prawda ze zarowno z lewa i prawa sa jacys nawiedzeni przesiaknieci skrajnoscia. I nie dopuszczaja do siebie mysli ze moze byc inaczej. I z ich powodu reszta musi manewrowac miedzy tymi wariactwami. A nie lepiej by bylo by w spokoju ta babcia mogla sie pomodlic, a inni za rece sie trzymac. Bez wciskania innym naszego swiatopogladu i bez obrazania 2 strony? A my po prostu zajelibysmy sie waznymi rzeczami?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+1 / 3

@yankers
No wiesz. Wg tej samej logiki kościoły czy religie też już dawno przestały być potrzebne.


A tak na poważnie, to kiedyś byłem dużo bardziej radykalny w stosunku do kościoła, ale zmieniłem podejście, jak wyjechałem z Polski. Zamieszkałem w kraju, gdzie księża nie narzucają nikomu, jak ma żyć, a patologie w tym środowisku są tępione i przeszło mi. Dalej jestem ateistą i antyklerykałem, ale póki Kościół istnieje dla swoich wiernych i niczego mi nie narzuca poprzez polityków czy w inny sposób i póki przestępstwa i patologie nie są zamiatane pod dywan, to spoko. Niech sobie istnieje i nic do nich nie mam. W Polsce byłem dużo bardziej antyklerykalny. Zgadnij dlaczego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
-3 / 5

@El_Polaco Doskonale wiem dlaczego :)
KK w Polsce ustawia politykę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+5 / 7

@ottakijeden
Na osiedlu, na którym wychowała się żona, było głosowanie co zbudować pomiędzy blokami. Dominowały opcje: kapliczka i mini-plac zabaw. Zarząd spółdzielni, grubo zaawansowany wiekowo zorganizował głosowanie. Jakoś przed południem, gdy młodzi chodzą do pracy. Powstała więc kapliczka, no frekwencja była 60+. Obok są jakieś drobne akcesoria dla dzieci, które istniały już wcześniej. Mała piaskownica, itp.

Babki regularnie wyją przy kapliczce, w maju szczególnie, chociaż kościół jest niedaleko. A do czego zmierzam? Dzieciom nie wolno się w tym miejscu bawić, bo śpiewające babki przeganiają je... Był nawet konflikt z rodzicami, bo starzy dopuścili się rękoczynów względem dzieci. Kwintesencja tolerancji i miłości do bliźniego. W końcu Jezus kocha wszystkie dzieci.

Dla mnie kościół to tylko budynek - zakład pracy księdza. Postęp cywilizacyjny to m.in. rakiety i technologie, które ratują życie, ułatwiają życie, poszerzają nasze możliwości. 70 płci to dla mnie sprawa zaburzeń. Coś nie wyszło w twoich założeniach?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 4 razy. Ostatnia modyfikacja: 8 maja 2023 o 16:43

S Sok__Jablkowy
-2 / 2

@ottakijeden

Bo to oszustwo i kradzież. Tę same praktyki, które są dozwolone pod płaszczykiem religii są nielegalne w innym kontekście. Albo zakazujemy, albo nie. Skoro już ustaliśmy, że takie praktyki są przestępstwem, to przestańmy się okłamywać, że religia może mieć wyjątki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sok__Jablkowy
-2 / 2

@yankers

A więc można jednych prześladować i zabronić im protestować, bo inni wykorzystują. Twoją logiką proponuję wszystko zabronić, bo wszystko jest wykorzystywane w polityce i należy Ci zabrać wszystkie twoje prawa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sok__Jablkowy
-2 / 2

@Hamlet669

Doskonale wiem kto to finansuje i na tym się robi duże pieniądze. Zwłaszcza na tym, że możesz kupić dwóch pracowników w cenie jednego. Ekologiczna ściema też przynosi większe zyski. Na to są dowody. Pytanie czy ty wiesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PaniMisiaczkowa
+2 / 12

A jak to było w Piśmie świętym? Jak chcesz się modlić, to rób to w izdebce, a nie stój na rogu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C carramia
+1 / 13

@PaniMisiaczkowa A co ma wspólnego Biblia z katolikami...?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M minio1
+2 / 6

I za to wypiję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dabronik
-1 / 29

Katolicy by długo nie wytrzymali bez możliwości obrażania innych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ashardon
+12 / 18

A ja chciałbym żyć w kraju, w którym każdy modli się do kogo chce, nawet na krzesełku ogrodowym, ale nie ma w nim jednocześnie religii, która jest uprzywilejowana. Której przedstawiciele nabywają nieruchomości za bezcen. Której przedstawiciele na myśl o Urzędzie Skarbowym tylko się drwiąco uśmiechają. W której przedstawiciele, którzy łamią prawo i krzywdzą innych (szczególnie dzieciaki) ponoszą odpowiedzialność. I tak dalej. I tak dalej...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
0 / 4

@Ashardon Ma Pan (lub ktoś z komentujących) może do statystyk prezentujących zdarzenia pedofilskie w środowisku duchownych zaistniałe w latach 2018-2022? Chodzi mi o czas zdarzenia, a nie czas jego zgłoszenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pan_grajek92
-2 / 8

Nie narzekaj, u mnie co roku w maju stado baranów na pół godziny blokuje drogę publiczną będącą dojazdem do domów. Jak między czasie chcesz przejechać to trzeba jechać naokoło nadkładając kilometr drogi bo wieśniaki nie usuną Ci się z drogi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D drakon1
+3 / 17

Ta osoba na prawdę wyrosła w ciemnogrodzie skoro obraża/przeszkadzają jej ludzie siedzący sobie na krzesłach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar marcin1410
0 / 8

Patrząc na średnią wieku to lada dzień przy figurce nie będzie nikogo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gajtek70
+6 / 8

Ja też bym chciał, żeby kościół katolicki nie wprdalał się w dużo rzeczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Miyano
+2 / 4

Większość społeczeństwa modli się do komórek i komputerów, spędzając z nimi większość swojego czasu :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
-2 / 4

Niepoprawny politycznie wpis, to wiadomo, trzeba oczernić. Mimo XXI wieku nie można nazwać otwarcie człowieka mówiącego do formy z gipsu chorym, bo będzie to mowa nienawiści.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P peghehe
0 / 4

Jak chcą to niech się modlą i przy kapliczce , byle czarna zaraza wypier...la z kraju i przy okazji zabrała pisuar i solidarna rosje .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AerynSun
-1 / 1

A mnie to przeszkadza. W mojej miejscowosci te kapliczki są w miejscach publicznych przy ulicy. Te babcie, ktore tam siedzą zastawiają chodnik. Jeśli chcesz tamtędy przejść to Cię wyzywają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Cebr
0 / 0

ludzie obudźcie się ! i dajcie spokój Panu Bogu! po śmierci okaże się czy mieliście rację plując na niego i ludzie którzy chcą go wyznawać!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cichooddycham
0 / 0

Przecież wszyscy wiemy ,że kościoły w Polsce buduje się po to by się w nich NIE modlić...A cała ta religijna napinka finansowana jest przez całe społeczeńswo- dla kogoś co mało ogarnia :także niewierzących...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem