Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
311 312
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar rafik54321
+23 / 25

Przecież jabłko apple jest nadgryzione. Te nie jest. Ba, to jabłko ma znaczek krzyża. Nie widzę podobieństwa.

Jabłko również nie jest autorskim wynalazkiem apple, do tego nawet nie robią w tej samej branży, więc cały pozew odrzuciłbym z marszu + rzucił z 10mln kary dla apple za bezpodstawny pozew.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rogeros123
+18 / 18

@rafik54321 apple jest pod tym względem jeb...tę zresztą nie tylko pod tym. Mam nadzieje, że finał będzie taki, że to apple będzie w Szwajcarii płaciło odszkodowanie firmie od jabłek za ukradzenie ich logo na terenie Szwajcarii :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+9 / 11

@rogeros123 Przede wszystkim, wg mnie, jeśli dwie firmy nie robią w tej samej branży, to już można bardzo łagodnie patrzeć na takie sytuacje.
Bo przecież to zastrzeżenie znaków towarowych ma na celu właśnie to, aby klient nie pomylił jednej firmy z drugą, aby nie dochodziło do żerowania jednej firmy, na marketingu drugiej. To są uzasadnione pretensje.
Jak np znak pumy i jakaś tam "pumba". Albo konsola PS5 i GS5. Tu łatwo się śmignąć XD...
Jednak tu? Jedno robi elektronikę, drugie sprzedaje żywność XD.

Ostatnio gdzieś mi się obiło, że apple wypuściło komputer za 40tys zł i niby taki super do pracy. Tylko że za 40tys zł, można zbudować komputer klasy PC z najmocniejszych części dostępnych na rynku, a w sprzyjających okolicznościach może nawet 2 takie PC. Te 2 PC by pozamiatały tym mackiem podłogę pod kątem mocy obliczeniowej XD.

Taki jest problem z apple. Oferują sprzęt może i niezły, ale lekko 2 razy za drogo by to miało sens. Jadą po prostu na modzie i agresywnym marketingu. Jakością się ich produkty po prostu nie bronią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+12 / 12

Czyżby? A co na to Beatlesi? Znak towarowy Apple Corps jest zastrzeżony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 23 czerwca 2023 o 12:48

M mantrox
0 / 0

@PIStozwis z firmą Apple Music to akurat ma Apple długą historię procesową

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mantrox
0 / 0

@mantrox znaczy z Apple records / Apple corps

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MG02
+15 / 15

Na miejscu sędziego przyznałbym symboliczne 100dolarów odszkodowania dla szwajcarskiej firmy, za każdy sprzedany produkt amerykańskiej firmy z logiem przedstawiającym jabłko. Jakby na to nie patrzyć to110lat > 47lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Moher_przez_samo_h
+9 / 9

Audi powinno pozwać producentów wszystkich pojazdów, które mają cztery koła. Opel - producentów rozdzielni średniego i wysokiego napięcia z ostrzegawczym znakiem błyskawicy. Ford - hodowców koni (ich jest logo Mustanga).

A Chrysler - Komunistyczną Partię Chin.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
+9 / 9

Powinno się bojkotować produkty tego koncernu. Jakby padli na swój głupi ryj, to inni potentaci wzięliby na wstrzymanie z tego typu ruchami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Schneemil
+5 / 5

Ta sprawa to tylko wierzchołek góry lodowej. Apple bardzo agresywnie chce zawłaszczyć wizerunek jabłka (chyba na całym świecie a amerykańskie prawodawstwo zdaje się w tym sprzyjać). Szwajcarzy wstępnie odpowiedzieli, że wizerunek czegoś takiego jak jabłko jest dobrem wspólnym i nie może być zastrzeżony poza pewnymi konkretnymi przypadkami (zastosowaniami). Zobaczymy co z tego wyjdzie.

W ogóle uważam za absurd, że ktoś może próbować zastrzec symbol będący dobrem ogólnym, będącym w powszechnym użyciu. W normalnym świecie powinien zostać wyśmiany. Drugim absurdem jest to, że ktoś może zastrzec nazwę firmy czy produktu i potem pozywać kogoś kto używał tej nazwy na długo przed nim (i ma to udokumentowane). Np. stara gra "Homeworld - Cataclysm" dzisiaj nazywa się "Homeworld - Emergence" ponieważ wydawca zdecydował się zmienić nazwę aby uniknąć zamieszania w związku z zastrzeżeniem nazwy "Cataclysm" jako znaku towarowego Blizzarda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+6 / 6

Jak już, to Apple powinno im płacić za plagiat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tomasz3652
+1 / 1

Pytanie czy Szwajcarzy zastrzegli logo w urzędzie patentowym. Pewnie nie i amerykańskie hieny prawnicze znalazły ofiarę...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pokos
+2 / 2

Nie wierzę, to zbyt głupie żeby było prawdziwe. A jeśli naprawdę to zrobili to sąd powinien pozew odrzucić bez rozpatrywania, a powoda obciążyć grzywną 1 mld $ za robienie sobie jaj z wymiaru sprawiedliwości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V voleck
+1 / 3

To chyba raczej ta szwajcarska firma powinna pozwać Apple za używanie ich logotypu i usunięcie go ze wszystkich produktów appla.
Ja kiedyś założe firmę, w której będzie w logo krzyż i pozwę kościół za używanie mojego logotypu.
I każe zdjąć wszystkie krzyże z kościołów...mogę tak?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zadziwiony
+5 / 9

@admin Mam nadzieję, że Apple dostanie mocno po głowie, jeśli ten pozew jest prawdą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem