Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
257 259
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K krzychad
+15 / 17

to jak z +500 też dają z własnego portfela

ale wracając do tematu to pod port cpk potrzebny jest teren równy, więc do wyceny proponuje dodać równanie terenu za 1.5mln i cyk właściciel będzie musiał prawie 500 tyś dopłacić :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E esbek2
+19 / 19

Dobrze, że nie odliczyli mu jeszcze kosztów wybudowania nowych obiektów, bo byłby zadłużony na kilka pokoleń.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dobrutro
+15 / 15

Konstytucja: "21. Rzeczpospolita Polska chroni własność i prawo dziedziczenia. Wywłaszczenie jest dopuszczalne jedynie wówczas, gdy jest dokonywane na cele publiczne i za słusznym odszkodowaniem."

Cel publiczny to taki, który jest realizowany na rzecz gminy lub skarbu państwa.

CPK należy w 49% do prywatnego inwestora. Dlatego nie spełnia przesłanek celu publicznego, dlatego taka pokrętna forma "dobrowolności" zbycia działek.

Robią przewał na cudzej krzywdzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+4 / 6

Za mało informacji. Fragment o działce niewyraźny i niekompletny. "wg. mojej opinii" - czyli czyjej? Rzeczoznawcy czy organu płacącego? Czy to jest kwota do wypłaty? Czy są inne klauzule?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MG02
+10 / 10

@koszmarek66
Jak dla mnie to wyglada na wewnętrzną wycenę na potrzeby budowy tego pożal się boże lotniska. Cena wykupu+ cena wyburzenia= całkowity koszt przejecia nieruchomości. Wyraźnie widać,że wyceniony jest grunt niezabudowany, a nie podana kwota rekomensaty za wywłaszczenie. To tak abstrachując od tego, że pomysł budowy lotniska w szczerym polu obsługującego loty na wschód, przy zamkniętej przestrzeni powietrznej białorusi rosji i ukrainy to wyrzucenie pieniędzy w błoto.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 7 sierpnia 2023 o 19:27

T tommol1985
+1 / 3

Ciekawe gdzie rzeczoznawca kupuje grunt po 24zl/m2

Ciekawe gdzie można kupić mieszkanie/dom po 1337 zł/m2 chyba, że to stodoła czy coś to OK, ale ten grunt to i tak promocja

Odpowiedz Komentuj obrazkiem