Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
1:05

Podziemna próba nuklearna głowicy o mocy 5 MT Cannikin 1971 Alaska

www.demotywatory.pl
+
163 165
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Czarny_motyl
+4 / 10

Ale to nie miało wpływu na klimat prawda? Przecież inaczej nikt by tego nie robił. ;P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Krisiek44
0 / 0

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bongo123xyz
+12 / 14

Może to i głupie i nieodpowiedzialne pytanie: ciekaw jestem jaki wpływ na klimat miało przeprowadzenie około 2000 prób jądrowych od 1945 roku? Ile energii cieplnej do atmosfery zostało wyemitowane?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
+11 / 11

@Bongo123xyz Głupoty opowiadasz, przecież to Twoja wina(i moja), bo śmieci nie segregujemy ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bongo123xyz
+7 / 7

@bartoszewiczkrzysztof proszę o wybaczenie mojej niekompetencji. Obiecuję poprawę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
+2 / 6

@Bongo123xyz

Nie tak duży jak sie może wydawać. Emisja ciepła ma wpływ lokalny i ograniczony czasowo, bo ono z czasem wyparowuje w przestrzeń kosmiczną. Problem gazów cieplarnianych nie jest to, że są ciepłe, ale to, że właśnie zaburzają ten proces ucieczki nadmiaru ciepła.

Słońce dostarcza nam około 10x więcej energii na sekundę niż uwolnił wybuch tej bomby a jednak ziemia bez problemu odprowadza to ciepło.

Problemem przy tych eksplozjach i powodem ich zaniechania było promieniowanie i idące za nim skażenie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 września 2023 o 12:11

L lameria
-3 / 3

@Bongo123xyz Energia cieplna została z naddatkiem zrekompensowana ochłodzeniem związanym z zwiększoną ilością pyłów w atmosferze. Zwłaszcza, że ciepło było lokalne, bardzo chwilowe i głównie szło w kosmos, a pył był globalnie i utrzymywał się zdecydowanie dłużej. Zdecydowanie większym problemem są miliardy samochodów spalające miliardy litrów paliwa dzień w dzień, przez dziesięciolecia, niż te 2000 eksplozji nuklearnych na przestrzeni dziesięcioleci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X xargs
+3 / 3

@lameria nie no, spalenie kilometrów sześciennych gleby i atmosfery nie mialo zadnego wplywu na srodowisko

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lameria
0 / 2

@xargs Próby podziemne to od kilkudziesięciu do kilkuset metrów w głąb. Gleba to pierwsze 2 metry, więc skażenie gleby minimalne. Po drugie lwia część prób odbywała się na terenach pustynnych Newada, Nowy Meksyk, Kazachstan, arktycznych, Alaska, Nowa Ziemia, malutkich wysepkach, Oceania. I na dokładkę lwia część tych prób nuklearnych odbywały się praktycznie w tym samym miejscu, więc te kilometry spalonego piasku, to daruj sobie. Na dokładkę punkt zerowy gdzie masz możliwość odparowywania to ma średnicę kilku do kilkunastu metrów (oczywiście nie licząc bomby Car). Nasza atmosfera w każdej sekundzie jest bombardowana przez promieniowanie, słoneczne, kosmiczne, kaskadowe, radiowe et cetera, wyłapuje różnego rodzaju cząstki. Non stop od 4 miliardów lat, 24/7. Miedzy innymi dlatego możemy podziwiać zorzę polarną. I nie napisałem że te 2000 prób nie miało wpływu na środowisko. Napisałem tylko, że jeśli chodzi o wpływ człowieka na środowisko to zdecydowanie większy mają nasze samochody, ponieważ zamiast dwóch tysięcy mamy ich kilka miliardów, spalają miliardy litrów paliwa, a na ich produkcję zostały zużyte kolosalne ilości zasobów. I produkują miliony ton spalin, nie na jakiś odludziach, tylko bezpośrednio przy nas, w naszych miastach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 września 2023 o 15:54

K Krisiek44
0 / 0

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+3 / 3

To nie ma żadnego wpływu na klimat, bo to co ma wpływ na klimat, a co nie ma decydują ci sami co te próby organizują:) wylew piardyliarda ton ropy w zatoce meksykańskiej kilka lat wstecz też nie miało wpływu na klimat. Ale ludzie są naiwni

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pan_grajek92
+2 / 2

Takie filmiki potwierdzają tylko moje stwierdzenie że jesteśmy prymitywnym gatunkiem. Pieją głąby coś o ekologii, ociepleniu klimatu a z Ziemi robią chlew.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lameria
+5 / 5

@pan_grajek92 Ten chlew (testy atomowe) robiliśmy kilkadziesiąt lat temu, kiedy dopiero zaczęliśmy robić chlew na ostro, pierwsze plastikowe reklamówki, pięć miliardów mniej ludzi, o niebo niższe zapotrzebowanie na wszystko,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem