Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
794 819
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar koszmarek66
+5 / 9

No bez przesady! Niektóre były po 3 tys. a mogły być też wizy rodzinne albo Black Friday...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawel24pl
+3 / 13

Czy to nie oznacza, że 500+ szło nie (tylko) z kieszeni obywateli, a z kieszeni muzułmanów?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
+5 / 5

@pawel24pl, na chyba żartujesz. Wiza do Polski kosztuje 60-80 Euro lub równowartość w lokalnej walucie. W sprawę są zamieszani są pośrednicy- prywatne firmy (dwóm przedsiębiorcom postawiono zarzuty) "pomagające" wypełniać dokumenty itp. Jak oni nie dzielili się z kim trzeba pieniędzmi za wizy, to ja jestem Kleopatra. https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/tyle-placa-za-polska-wize-gdzie-trafiaja-pieniadze/kk5mp4s

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar hek_sa
+8 / 12

@pawel24pl Nie ma mowy, mieli by splamić takie wspaniałe działania muzułmańskimi pieniędzmi? Z całym poświęceniem i oddaniem wrzucali je do wlasnych kieszeni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawel24pl
-2 / 4

@Laviol Tak, to był żart

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D didja
0 / 0

@pawel24pl

Niestety, nie. 500+ szło z funduszu solidarnościowego dla niepełnosprawnych - niepełnosprawni nie dostali grosza, a jeszcze zayebano im pieniądze na ich mieszkania (z renty kredytu nie spłacisz). 1.500.000.000 zł gnoje z PiSu wzięli do własnych kieszeni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N next_1
0 / 0

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lisia312
+1 / 7

Może by tak ktoś zweryfikował, bo już czytałam 250, 300, a nawet 750 tys wiz. Raz są po 50, innym razem po 5.000 $. A jakoś nie widać tych tysięcy bezrobotnych..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+2 / 4

@lisia312
Bo nikt z nich nie zamierzał dla Polski pracować ale jedynie chodziło o możliwość legalnego wjechania do strefy Schengen....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A abaddon81
-2 / 4

@lisia312 To są dwie różne afery. To co sprzedali z wyjazdem do USA przez Amerykę Południową to wiadomo o 350. A te mityczne wizy sprzedawane przed konsulatem to były łapówki za szybsze dostanie się do konsulatu i wypełnienie papierów. Można zmieszać jedno z drugim pomnożyć przez ilość wiz i zrobić demota.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KoJotP
-1 / 1

@abaddon81 dodatkowo te łapówki brali AfroJanusze biznesu, często bez jakiegokolwiek pokrycia, ot, Afrykański książe tylko zamiast spadku wiza ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R RM1980
0 / 2

@lisia312 w sumie to nie ma znaczenie, czy to było 50,100 czy 200 tys,skoro referendum chcą zrobić o 2 tysiące i to legalnych

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+5 / 7

Ale za Tuska to zegarki mieli i ośmiorniczki jedli. A PiS przynajmniej pińcet na każde dziecko dał, czynaste i czternaste rynte PiS dał. A Tusk co wam dał - nic nie dał tylko zabrał i Niemcom oddał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D didja
0 / 2

@BrickOfTheWall

No. Raz zjedli ośmiorniczki za kilkaset złotych ZAPŁACONE Z WŁASNYCH PIENIĘDZY i raz Nowak nie wpisał do oświadczenia majątkowego zegarka za 40.000 zł. (Przy czym mało kto pamięta, że taki drobiazg w ogóle liczy się do majątku, zawsze oświadczenia dotyczą oszczędności, nieruchomości, samochodów).

A Morawiecki zayebał 120.000.000 zł z naszych pieniędzy. I cały PiS okradł nas na ok. 3.000.000.000.000 zł. Około, bo ukrywają rozmiar kradzieży, więc np. nie wiadomo, czy z ukradzionego złota z rezerw Polski w Londynie coś jeszcze jest.

No i nie dali żadnej 13. i 14., tylko te pieniądze są próbą zatuszowania sfałszowania nielegalnego zaniżenia waloryzacji. Każdy najbiedniejszy rencista został orżnięty przez PiS na ok. 170 zł mesięcznie, czyli 2.000 zł rocznie na samej waloryzacji. Kto ma więcej, stracił więcej. Bo PiS nie dość, że zaniżył tuż przed waloryzacją inflację, to jeszcze okradł Polaków z drugiej części wskaźnika waloryzacji, czyli 20% realnego wzrostu wynagrodzenia. A to, jak oficjalnie podał oficjalny pisowski GUS, wynosiło 10,1%, czyli 20% to ok. 2% z wynagrodzenia 7500 zł, czyli 150 zł.
A kto ma wyższą emeryturę, stracił jeszcze więcej. Bo jak miał np. 4000 zł, to stracił na zaniżonej waloryzacji 270 zł miesięcznie, czyli 3240 zł rocznie. Dostał 1445 zł trzynastki, a czternastki wcale, czyli jest w plecy 1795 zł tylko w 2023 roku. A proceder kradzieży trwa osiem lat.

Dodatkowo za Tuska wizyta lekarska z usg kosztowała 130-150 zł, dzisiaj 300-450 zł; lek na astmę na ryczałt dla niepełnosprawnych wynosił 3,20 zł, dzisiaj 36 zł, bułka zwykła 0,19 zł, dzisiaj 0,99 zł.

A co nam Tusk miał zabrać, debilu? To nie PiS, że z naszych podatków finansuje swoją kampanię wyborczą.

W dodatku Niemcy to akurat nam dali. Od 30 lat płacą naszym seniorom i przez 15 lat, jeszcze nawet za czasów PiS, dostawaliśmy mnóstwo pieniędzy z Unii Europejskiej, do której najwięcej wpłacali Niemcy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Skar2k19
+4 / 4

o tym w tvp nie powiedzą :D wola winić za coś Tuska

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 2

Tak ich nie przekonasz. Im nie przeszkadza to, ile pieniędzy idzie do kieszeni polityków PIS. Jeżeli już, to powinno być, że ci czarni i muzułmanie wjechali do Polski, bo PIS wygrało wybory właśnie przez to, że obiecali zakaz wstępu dla czarnych i muzułmanów. A tu PIS ich oszukało...

Jak chcesz dotrzeć to wyborców PIS, to szukaj takich działań partii, które się im nie spodobają i ujawniaj, że PIS mimo obietnic to zrobiło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Plaskaflaszka
+1 / 1

@Cammax z drugiej strony, poważnie wjechali? Bo pewnie pierwsze co zrobili to najkrótsza trasa do Niemiec czy innego takiego, i już ich nie było. Ni ma czarnego ni ma dowodu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SrogiKutafon
+1 / 1

To i tak wina Tuska. To za jego kadencji wymyślono tych całych emigrantów, wcześniej jakoś nikt o tym nie słyszał...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem