Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
217 235
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
N next_1
+17 / 21

współczuję wybrankowi - najgorszy typ lampucary

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eaunanisme
+15 / 15

Definicja "madki" wyklucza dochód poza socjalem. Gwoli wyjaśnienia.

A co do tego, że konieczności zarabiania pod 50 kafli, żeby "godnie żyć" - stara śpiewka. Ostatnio znajomy, który zarabia kupę kasy pracując w IT, poprosił mnie o pożyczkę, bo mu wyskoczyła niespodziewana naprawa auta. Facet spokojnie wyciąga z 20-30 tysięcy, jego żona też pracuje (chyba bliżej średniej krajowej), mają dwójkę dzieci. No i wyszło, że mają praktycznie zero oszczędności, bo wszystko wydają na bieżąco. To rata za mieszkanie w dobrej dzielnicy, to szkoła dla dzieci + zajęcia dodatkowe, korepetycje etc., to wyjazdy zagraniczne 3-4 w roku, to nowy sprzęt co chwila, to drogie knajpy i tak dalej. Ostatnio kupili działkę w górach i podczas gdy przy normalnym życiu spokojnie mieliby kasę na jakiś domek czy coś, to póki co stoi pusta i brak perspektyw na zmianę, bo wydatków pod korek. Zamiast żyć na przyzwoitym poziomie, żeby mieć "luźno, fajnie" i jeszcze coś odkładać, to żyją na pełnym wypasie ze świadomością, że jak coś się jemu stanie, to żona w dziećmi de facto na bruk.

Super sprawa, nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rx_RTX
+1 / 11

@Eaunanisme czemu na bruk? sprzeda działkę w górach, zmieni mieszkanie na mniejsze i będzie miała więcej niż niejeden "normalnie zarabiający" a tak jak piszesz żyją fajnie, częste wczasy, inwestuja w dzieci (zajęcia dodatkowe, korepetycje)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eaunanisme
+11 / 11

@Rx_RTX A myślisz, że mieszkanie i działkę kupili za gotówkę? Przecież, że na kredyt. Auto w leasingu na firmę (informatyk, więc JDG). Chyba połowę ich bieżących wydatków zżerają w tej chwili zobowiązania wobec banków, w tym karty kredytowe. Do mnie przyszli, bo im się skończyły limity na kartach kredytowych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yoyo2123
+5 / 7

@Rx_RTX Ja też pracuje w IT i nie wiem co by trzeba było robić, żeby wydawać 20k na miesiąc. Pomimo, że terapie mojego syna wynoszą ok 4,5k / miesiac to odkładam od 2 do 6 k miesiecznie, w zależności od wydatków. A żyję naprawdę luźno i niczego mi nie brakuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar allmaechtig
+1 / 3

Nie wiem kto to jest, ale jeśli mieszka w Warszawie nawet to spokojnie 20 tys. na rękę wystarcza. Na obrzeżach to nawet i za mniej da się godnie wyżyć. Problem takich cytatów to fakt, że te same pieniądze mają zupełnie inną wartość w różnych regionach Polski i ta sama suma może być mała lub ogromna, bo koszty życia są bardzo zróżnicowane. 20 tys. w Warszawie to mniej więcej to samo co 5 tys. w oddalonej zaledwie 120 km Łodzi. Dlategorzucanie kwotami nie ma sensu. Pensja w jednym mieście zapewniająca Godne Życie nie wystarcza na wynajem mieszkania w innym. Niestety sztuczne pensje minimalne, próg dochodów w podatkach i pomocy społecznej nijak nie przystają do rzeczywistości. Ubodzy mieszkańcy stolicy, którym nie starcza na życie i często są zmuszeni do żebractwa, co widać często na Pradze, w większości mają zbyt wysoki dochód by otrzymać jakiekolwiek wsparcie MOPS i innych instytucji i jeszcze się im zabiera w podatkach z tego co mają. Wiem że nie da się tego rozwiązać, bo ludzie by się sztucznie przemeldowywali, ale problem równych kryteriów dochodowych przy różnych kosztach życia jednak istnieje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A annaonline
-3 / 3

może cię zaskoczę, ale chleb kosztuje tyle samo w całej Polsce benzyna też. czy ktoś mieszka w Warszawie czy na prowincji koszt życia nie ma znaczenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dejmien86
0 / 6

Pisuar dla szejków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamIM
+6 / 8

ci ludzie są odklejeni na max. :(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+8 / 8

Ta Pani już kilkukrotnie zasłynęła nienachalnym intelektem przy głębokim przekonaniu o druzgocącej wyjątkowości. Aż dziw bierze że ktoś ją promuje i po co? Wiem, że jest niby wiele takich osób, ale mówiąc szczerze, jak ktoś rzuci: Cichopek czy nawet Wieniawa to przynajmniej wiem z czym to połączyć. Tutaj, że ona podobno jest aktorką od 20 lat jakiś czas temu musiałem wygooglować trafiając przy okazji na jej inny intelektualny kwiatek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
+5 / 5

Ma rację kobieta! Skoro może żyć na takim poziomie, to dlaczego nie. Tylko żeby za 30-40 lat nie skarżyła się tabloidom, że nie ma za co żyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tomasz3652
+2 / 4

Dla mnie to ona musiałaby się zadowolić kwotą 10 razy mniejszą. Nie zasługuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R RinkashiMikito33
+4 / 4

Dzisiaj celebrytów można śmiało nazwac podgatunkiem ,zamknięci w złotej bańce ,zero pojęcia o zwykłym życiu ,a portale wydawać by się mogło że specjalnie opisują te ich "mądrości",żeby ludzie mieli się z kogo ponabijac

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bubu2016
+1 / 1

Może jednak nie "madki" tylko matki?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Samoyed
0 / 0

Ta pani kojarzy mi sie tylko z idiotyzmami, ktore z siebie wydalala udajac specjalistke od filmu, ale z drugiej strony skad takie oburzenie? Skoro jej to wlasnie jest potrzebne, to co to was obchodzi? Ona nie mowi, ze ktos jej to musi dac, tylko tyle by chciala miec/ma. W czym jest ten problem okropny?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+1 / 1

żałośni celebryci

Odpowiedz Komentuj obrazkiem