Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
109 120
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar kondon
+5 / 5

Jeśli państwo się czymś zajmuje, to zawsze będą kontrowersje, łapówki, niegospodarność i inne problemy...
Dlatego najlepiej, żeby to państwo jak najmniej mieszało się do czegokolwiek. Jedynie rzeczy naprawdę konieczne, aby żaden urzędnik nie miał okazji zmarnować naszych pieniędzy lub dać się przekupić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lenazk
+3 / 3

To powinno być drukowana na billbordach i wszędzie rozklejane. Sama chętnie bym się dorzuciła na druk!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N neo1neo
-3 / 9

Zobaczymy za PO ile będą dostawać fundacje pokroju lgbt i tym podobne lewicowe. Przypilnujcie teraz swoich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Aracarn
-1 / 1

@neo1neo Z tego co pamiętam to PiS krzyczał o ośmiorniczkach i zegarkach za kilka tysięcy, a tyle przekrętów zrobili na 100 razy więcej, sami nieźle przypilnowaliście "swoich"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N neo1neo
-3 / 3

@Aracarn było tego kapkę więcej za PO: Afera taśmowa. Afera Amber Gold, Afera reprywatyzacyjna. Afera stoczniowa. Próba doprowadzenia LOT do upadłości, Afera autostradowa, która doprowadziła polskie firmy do upadłości, Afera stadionowa, Afera wyciągowa, Skok na OFE i ograbienie Polaków z połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w funduszach (153 mld zł), Afera z KGHM, Afera z Elewarrem, Afera stanowiskowa - Platforma wzięła 140 tysięcy stanowisk, PSL - 60 tysięcy, Skandal z budową gazoportu w Świnoujściu i dostawami gazu z Kataru, Afera atomowa – Sam wybór lokalizacji trwał kilka lat, projekt budowy elektrowni atomowych pochłaniał ogromne pieniądze, które przeznaczano na tajemnicze cele. Jednym z nich jest przekazania 11 mln zł dla klubu sportowego, Podwyższenie podatku VAT do 23 proc. Na artykuły dziecięce wzrósł drastycznie z 8 do 23 proc, Gigantyczne zadłużenie kraju - z 530 mld zł do blisko 1 bln zł, Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców, Podniesienie akcyzy na paliwo, Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej, Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa), Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego, Nałożenie na Lasy Państwowe gigantycznego haraczu - podatek od przychodu, a nie dochodu, co miało wzbogacić budżet państwa o 800 mln zł , Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego, Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej, Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń, Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych, Podpisanie z Rosją fatalnej umowy gazowej, na mocy której mieliśmy najdroższy gaz w Europie, Zatajenie raportu obnażającego nieprawidłowości ZUS, Wyprzedaż majątku narodowego za prawie 60 mld zł – pozbywanie się spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów, Osłabianie bezpieczeństwa i ograniczenie potencjału militarnego, Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” - tzw. ustawa 1066, pozwalająca na obecność w Polsce zagranicznych służb i funkcjonariuszy, Prowadzenie polityki zagranicznej, która uzależniała Polskę od silnych państw i osłabiała jej suwerenność,Kilkuletni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkoweg, Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO, Masowa inwigilacja obywateli, Potężne osłabienie publicznej służby zdrowia, Wydłużenie obowiązku pracy o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn, pomimo protestów i wniosku o referendum ws. wieku emerytalnego, Wprowadzenie obowiązku szkolnego dla 6-latków, pomimo sprzeciwu społecznego, Ponad 2 mln Polaków żyło w skrajnej biedzie, w tym aż 700 tys. dzieci

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ChrChr
-3 / 3

@neo1neo
O proszę, ktoś napisał parę konkretów i nagle nie ma nikogo kto by ci odpowiedział że i tak za po to był cud miód i maliny?
Ogólnie takie przepychanki i licytacje kto bardziej nabroil za swoich rządów są bez sensu co nie zmienia faktu że irytujące jest to że mnóstwo osób pozapominalo jak było jeszcze parę lat temu.
Owszem PiS dzielnie srubowal rekordy skandali. Najbardziej boję się jednak tego że za parę lat też dużo osób o tym zapomni i będzie w kółko to samo. Obie partie miały swoje 2 kadencje żeby pokazać co potrafią. Potrzebujecie kolejnych dwóch?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vinyard
0 / 0

@neo1neo Afera taśmowa: akcja ruskich służb w porozumieniu z PiS dla zdobycia władzy. Poza "wątpliwymi moralnie" wypowiedziami na taśmach nie było nic, za co komukolwiek można by postawić jakieś konkretne zarzuty. Afera amber gold: to nie była żadna afera, KNF wydał oświadczenie o ryzyku i kto mądry ten nie dał się w piramidę wmanewrować. A nadzorem amber gold nie zostało objęte bo podpadało pod tą samą kategorię co SKOKi, które były pod kontrolą pisowców i kaczor osobiście nie chciał dopuścić do objęcia nadzorem KNF. LOT nie był "doprowadzany do upadłości" tylko po prostu upadał przez żenująco niski stosunek jakości usług do ich ceny. Tanie linie lotnicze wycinały LOT praktycznie wszędzie poza pojedynczymi lotami krajowymi. A jak pis się wziął za "naprawę" to jedyne co wymyślili to wywalić wszystkich etatowych pracowników na śmieciówki, jdg lub bruk, a potem za dotacje rządowe i horrendalne kredyty kupili dreamlinery żeby na papierze dobrze wyglądały aktywa spółki. Więc nic nie naprawili tylko bardziej popsuli i pomalowali z wierzchu żeby nie śmierdziało.
Kasa z ofe poszła do ZUS i cały czas tam jest. Drugą połowę tej kasy (minus 15% "opłaty") przerzucił tam pis. Przynajmniej PO nie pobrało sobie opłaty za ch.. wie co. Skandal z budową gazoportu to był tylko wg kaczora bo inwestycja toczyła się w całkiem normalnych warunkach. Za pis natomiast standardem było kończenie inwestycji za 3-krotność początkowej wyceny kosztów. Budowa elektrowni atomowej jest torpedowana od 30 lat więc trudno tu winić którykolwiek rząd, bo protesty organizują ludzie, którym pseudoekolodzy i inni debile wyprali mózgi. Podwyższenie vat miało datę ważności, która przypadała już za rządów pis i to pis utrzymał podwyższony vat na kolejne lata. Osłabianie bezpieczeństwa i ograniczenie potencjału militarnego - fajne hasło, takie nie za konkretne. A samoloty kupione, czołgi zamówione, śmigłowce zamówione (co to pisowski minister zaorał kontrakt i jeszcze publicznie się tym chwalił). Jeśli to co robiła platforma było osłabianiem wojska to jak nazwać działania pisu w wojsku? wszyscy generałowie, którzy cokolwiek naprawdę wiedzieli i umieli odeszli a zastąpili ich tępi nominaci z pisu po błyskawicznych awansach nie mający pojęcia o niczym. nawet nie wspomnę o zgnojeniu wojska durnymi akcjami w wykonaniu przydupasów ministrów, salutowanie cywilom, trzymanie parasola nad partyjnym pionkiem itp. itd.
Polityka zagraniczna platformy nie uzależniała nas od silnych państw tylko zapewniała nam sojusze i współpracę gospodarczą. Natomiast pis doprowadził do tego, że nikt już na świecie nie traktuje nas jak poważnego partnera do czegokolwiek.
ustawa pozwalająca na obecność zagranicznych służb i funkcjonariuszy - rozumiem, że wg ciebie "nieoficjalna" obecność i aktywna antyrządowa działalność ruskich służb we współpracy z ówczesną opozycją pt. pis była lepsza? Bo wg mnie lepiej na mocy ustawy zgodzić się i monitorować kto, z jakiej agencji i w jakim celu przebywa w naszym kraju. Służby wywiadowcze współpracują ze sobą i nikogo to nie dziwi. natomiast u nas pierwsze co pis zrobił po przejęciu władzy to rozmontowanie wywiadu i służb specjalnych, żeby tylko nie wyszło jak faktycznie tą władzę przejęli.
A co do skrajnej biedy to spokojnie - "dobra zmiana" pisu potroiła liczbę ludzi żyjących poniżej minimum socjalnego.
Także mimo, że za rządów platformy z wielu rzeczy byłem niezadowolony to jednak po tym, co nam zafundował pis przez 8 lat naprawdę wolę cokolwiek byle nie dalsze staczanie się w totalitaryzm pod rządami kaczora.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KENJI512
0 / 0

PiSowcy i tak powiedzą, że żyje się lepiej xD

Bo im żyje się lepiej, pracujący muszą oddawać im swoją kasę!

(rzigom)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Geoffrey
0 / 6

To są największe przekręty PiSu-? Lotos owszem. A Elektrownia Ostrołęka? ( 1,35 mld), a szpitale covidowe i respiratory? A "wybory" pocztowe Sasina? ( 70mln) ? A program Willa Plus Czarnka? A CPK, który nic nie wybudował a wydał już miliardy ? A Izera?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 lutego 2024 o 11:44

avatar okiem_inteligenta
-1 / 1

Kłamstwo, Profeto wzięło 98,9 mln!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W WhatAboutIt
-2 / 2

Jeszcze podajcie ile dostało polin i będzie komplet.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem