Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Badacz Kościoła odsłania jego tajemnice.

Ludzi Kościoła ta rozmowa pewnie oburzy. Ale są to fakty, których nie da się ukryć. Małżeństwa kapłanów, kupowanie stanowisk biskupich, seks w klasztorach i dziwna zmiana definicji "sodomii". Średniowieczne spojrzenie na Kościół, wcale nie pokazuje jego zacofania. Pokazuje wydarzenia, które zmieniły Kościół na tyle mocno, że skutki tych zmian wierni odczuwają do dziś. Ich źródła i powody są często szokujące i obecnie byłyby całkowicie nieakceptowalne. Tych tajemnic z pewnością nie znacie. Kościół. Dla jednych skompromitowana instytucja, cynicznie wykorzystująca religię jako narzędzie do zarabiania pieniędzy. Dla drugich opoka oraz źródło wszelkiego dobra i miłości. "Rachunek sumienia" to nie jest podcast tylko o Kościele! To podcast o ludziach, na których kariery, a czasem i na całe życie, wpływ miała (lub nadal ma) instytucja, jaką jest Kościół katolicki. Jeśli nie macie w sobie uczuć religijnych, koniecznie posłuchajcie. Jeśli je w sobie macie - posłuchajcie tym bardziej.

www.demotywatory.pl

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S swoj_chlop
+1 / 1

Po wysłuchaniu tego podcastu odnoszę wrażenie, że profesor Skwierczyński bagatelizuje rolę polityki w historii Kościoła, jak i Kościoła w historii powszechnej. Owszem, wiek XI jest tutaj znaczący, ale to Sobór Laterański I w roku 1123 wprowadził celibat i kwestią sine qua non było zapobieganie dziedziczeniu dóbr przez potomstwo księży.
Teologiczne dywagacje jedenastowieczne znacząco się przysłużyły w kierunku ograniczenia rozdrobnienia dóbr dziedziczonych przez Kościół.
Zaprzeczeniem tezy Profesora jest też fakt, że ekspansja Kościoła trwała nieprzerwanie i rozmyślnie od czasów Konstantyna Wielkiego, przez Karole Wielkiego i następnie wszystkich władców Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego.
Już Zjazd Gnieźnieński był pokłosiem tej polityki!
To tylko polityka!
"Kwestia sodomicka" jest jedynie narzędziem do sterowania opinią i nastrojami społecznymi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 lutego 2024 o 20:29