Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
229 244
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M MG02
+9 / 15

@rafik3001
Konkretnie to Unijny Komisarz ds. Rolnictwa pan Janusz
Wojciechowski należący do partii Prawo i Sprawiedliwość i reprezentujący z ramienia partii Prawo i Sprawiedliwość interesy polsich rolników w parlamencie Europejskm.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MG02
+10 / 16

@Obyczajowy
Już tłumaczę:
PiS rządził w Polece, wtedy kiedy zatwierdzano Zielony Ład. Konkretnie Janusz Wojciechowski z PiS, w imieniu Polski zachwalał w Brukseli jaki ten zielony ład wspaniały wtedy kiedy trzeba go było ostro wetować i nie zgadzać się na jego prowadzenie. Powtórzę jeszcze raz Janusz Wojciechowski z PiS. Z PiS, czyli tej samwj partii na którą głosowała większość rolników. Rolnicy w innych krajach UE, zostali wydymani przez swoich Januszy, wiec ich protesty nie mają nic wspólnego zgodą PiS na wprowadzenie tych wymagań. Chociaż gdyby Janusz Wojciechowski ( z ramienia PiS) działał przeciw a nie za, to Zielony Ład w takiej formo by przepadł i rolnicy z całej UE byliby zadowoleni. Podkreślę jeszcze raz. Za prowadzenie Zielonego ładu jest odpowiedzialny PIS a konkretnie Janusz Wojciechowsko, proszę wiec mieć pretensje do PIS, a konkretnie do Janusza Wojciechowskiego. Ja nie podpisywałem się pod Zielonym ładem, tylko Janusz Wojciechowski, tak więc proszę mi, oraz innym osobom, które nie mają nic wspólnego z zielonym ładem nie utrudniać, życia. Proszę z pretensjami zwrócić się do Janusza Wojciechowskiego z PiS oraz ameb, które głosowały na tą partię, po mimio, że działala na szkodę Polski i polskiego rolnictwa ... Mam nadzieję, że wyjaśnienie pomogło...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Marioo_85
+4 / 10

PiS był autorem przepisów zielonego ładu, więc tak cała Europa w zasadzie protestuje przeciwko PiSowi. więc kto tu jest ameba?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AleksandraCz
+5 / 11

też mi się nasunęło pytanie, dlaczego rolnicy nie protestowali za pisu, ale zachciało im się teraz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik3001
+3 / 3

@AleksandraCz bo pis z milicja pałowali psikali gazem i używali pałek teleskopowych wiec sie bali

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
-3 / 3

@rafik3001 w całej EU PiS pałował xD ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
-2 / 4

@AleksandraCz w całej unii czekali aż Donald zacznie rządzić :)))

Obserwatorzy zwracają uwagę, że jednoczesne protesty w wielu unijnych państwach wynikają ze wspólnych źródeł problemów. Są nimi przede wszystkim rosnące koszty - w szczególności energii, transportu i nawozów, które znacząco podrożały zwłaszcza po rosyjskiej agresji na Ukrainę w 2022 roku. Rolnicy są zdania, że z jednej strony muszą walczyć z rosnącymi kosztami produkcji, a z drugiej zaś muszą mierzyć się z polityką rządów i sprzedawców detalicznych, obniżających ceny żywności w obliczu inflacji, opisuje brytyjski "Guardian".


Wskazując na praprzyczyny protestów portal Politico wymienia również system dotacji faworyzujący "dużych graczy", wywrócenie łańcuchów dostaw przez rosyjską agresję na Ukrainę oraz coraz częstsze ekstremalne zjawiska pogodowe, co przekłada się na coraz trudniejszą sytuację finansową przedstawicieli sektora rolnego.

Zgodnie z przytoczonymi przez Politico danymi Eurostatu, od 2022 roku obserwowany jest systematyczny spadek cen uzyskiwanych przez rolników za produkty rolne. Między trzecim kwartałem roku 2022, a analogicznym okresem roku 2023, spadek ten wyniósł blisko 9 procent. Spadek cen produktów rolnych odnotowano wówczas w 21 z wszystkich 27 państw członkowskich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Marioo_85
+2 / 4

a później 66% rolników zagłosowało na PiS bo co zrobi PiS ? PiS -da

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
-3 / 3

Ten portal to jakaś żenada.. komentarz nie był wulgarny a został usunięty.

Co to za polityczna kupa się zrobiła z demotami..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jurand65
-3 / 5

@Obyczajowy Dostałeś minusy za prawdę, nie myślisz jak myśleć się teraz powinno czyli popełniłeś myślozbrodnię! Za minusy jak ja można dostać bana 2x w ciągu pół roku od lewaków. Myśl prawilnie bo Cię wykluczą!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
-1 / 1

@jurand65 to niech wykluczają :)) żadna strata :)

Myślę jak myślę. Na swoje myśli poradzić nic nie mogę :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wasserman2002
+1 / 1

Logika rolnika!?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F faraon69
0 / 0

Proszę nie obrażać ameby.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar saz06
0 / 0

Niezależnie od tego kto rządził wtedy a kto teraz - w pełni popieram każdego kto sprzeciwia się temu szalonemu projektowi UE.

To zabójstwo dla naszej gospodarki (nie tylko rolnictwa). I koszty, na które Polaków zwyczajnie nie stać - a UE planuje pokryć tylko ich drobny ułamek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem