Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
0:25

W Dublinie setki osób protestują i składają kwiaty po śmierci 47-letniej matki, Irlandki, która była bezdomna i zmarła na ulicy

Ludzie są oburzeni, że w tym samym czasie nielegalni imigranci śpią w hotelach i dostają darmowe jedzenie i kieszonkowe

www.demotywatory.pl
+
851 863
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S Sok__Jablkowy
-4 / 10

Sytuacja jest skomplikowana bo jeśli uchodźcy nie są ulokowani w tymczasowym pobycie i mają możliwość zarobku, jest to podstawa by domagać się i uzyskać stałego pobytu. Dopóki nie mają takich możliwości można ich jeszcze wyrzucić z kraju.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ludek_z_lasu
+18 / 22

Kto jest ważniejszy od obywatela kraju ? POLITYKA !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C copyright33
0 / 0

@ludek_z_lasu a u Nas jak było? Dla Polaków nie było żadnych ulg, dopłat do mieszkania a dla osób z Ukrainy darmowa komunikacja, dopłata do mieszkania, socjale, leczenie. Przez ścianę mam rodzinę z Ukrainy. 2 dorosłych i 2 dzieci (ok 4 latka i 8 lat). Pan zajmuje się dziećmi, Pani chyba pracuje. 2 lata temu co dostał starszy chłopiec na gwiazdkę?. Grę na Nintendo za ok 500 zł Mario Kart 8. Wiem bo moje dziecko bardzo pragnęło tej gry ale nas na nią nie było stać (obydwoje pracujemy i mamy 1 dziecko). Prawda jest taka że politycy żeby ich chwalono jakby mogli to by wszystko oddali dla Ukrainy a mają w gdzieś Polaków. Teraz nie będzie ulg dla przedsiębiorców bo nie ma pieniędzy. Ja mam pomysł zabierzmy 800+ i dajmy to jako dodatek nieopodatkowany do pensji. Zobaczycie ile pieniędzy się znajdzie. To samo z 13 i 15. Zabierzmy i dajmy osobą które w swoim życiu zapracowały na emeryturę a nie osobą które przepracowali miesiąc w swoim życiu i im się należy cała 13 i 14.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-5 / 29

Byla miejscowo, mowila miejscowym jezykiem i nie znalazla pracy ani domu? Kto ma wziac odpowiedzialnosc za jej zycie, skoro ona nie byla w stanie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Ochrety
+21 / 25

@Xar Chodzi o to, żeby w pierwszej kolejności pomagać ludziom, których rodzina zrzuca się na tę pomoc, lub którzy sami opłacali ten system do momentu, kiedy im się noga powinęła.

Chyba każdy, kto płaci ubezpieczenie społeczne i masę innych podatków, ma nadzieję, że w chwili kryzysu i niemożności zaopiekowania się sobą że względów również zdrowotnych (zdrowie obejmuje także psychikę), otrzyma wsparcie we własnym kraju.

Nie każdy człowiek przez całe życie jest wystarczająco zdrowy, silny, szczęśliwy i zabezpieczony finansowo (w dowolnych proporcjach tych właściwości), żeby podołać życiu samodzielnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Ochrety
+12 / 12

Dodam, że nie znam jedynie słusznego systemu rozwiązania problemów społecznych. Ani w ogóle żadnego systemu, który by skutecznie rozwiazał wszystkie problemy, nie tworząc przy okazji wielu innych problemów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar greony12
+5 / 9

@Xar wiesz ze nie wiesz, ale.... ona mogła mieć problem choćby po mężu lub rodzicach którzy zmarli zostawiając za sobą dług albo sama straciła prace mając kredyt, albo po studiach niezbyt dawała rade znaleźć pracy
jest wiele chorób niepełnosprawnościach które państwo nie uznaje za "przeszkodę" do normalnego życia, choć miała 47 lat to mogło się jej potęgować
moja ciotka kiedyś pracowała w lepszej firmie jako sekretarka potem zastępca, ale jak firma się przeniosła z polski, to teraz pracuje za psie grosze w NFZ, ja sam jestem niepełnosprawny i mam problem znaleźć stałą prace

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A askson
-3 / 23

To nie jest jedna z tych historii, które są nagłasniane, podkręcane i używane do szczucia na siebie ludzi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
+11 / 25

A gdzie byli ci protestujący, jak ta matka żyła na ulicy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obiektywny1
+8 / 22

@perskieoko Byli w pracy, zarabiali na socjal dla migrantów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P papilonek1900
+4 / 8

@perskieoko Nie? Wtedy tak nie śpiewali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R remmah84
+4 / 14

A jakby nie było imigrantów, to miejsca w hotelach dostaliby lokalni bezdomni? Problemem jest brak budownictwa społecznego, spekulacje na rynku nieruchomości i wynikające z tego absurdalne ceny kupna i wynajmu mieszkań. Deweloperzy i landlordowie dojąc innych lubią wskazywać na imigrantów jako winnych. Byli Polacy, potem Syryjczycy, teraz pewnie Ukraińcy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-4 / 10

@remmah84 zawsze mozesz poswiecic swoj majatek i budowac mieszkania ktore z kolei pozniej bedziesz wynajmowal za bezcen

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar voot1
+4 / 10

Uważam tego demota za manipulację, nielegalni imigranci nie dostają pieniędzy i mieszkań, aby otrzymać jakiekolwiek wsparcie trzeba się zarejestrować, a więc być legalnym uchodźcą.

Nielegalni imigranci są problemem, bo jeśli są ubodzy, to również najczęściej żyją na ulicach, są niechronieni przez prawo, pracują na czarno bo legalnie nie da się ich zatrudnić, więc w razie utraty pracy taki nie wie co zrobić, ląduje na ulicy, aby przeżyć zacznie pewnie kraść.
Dlatego są kampanie kierowane do imigrantów, aby wjeżdżali do krajów legalnie, wtedy jednak jeśli ktoś wjedzie legalnie, nawet jako uchodźca, to nie można już mówić o nim nielegalny imigrant.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rysrau
+4 / 10

"emigrant który ucieka najczęściej przed wojną" chora lewacka ideologia. Nielegalni emigranci pchają się na socjal do Europy. I dziwne że to same młode byczki w wieku poborowym. Kobiet według ciebie wojna nie dotyczy bo jest ich śladowa ilość w śród emigrantów. Własnie przy wyborach będzie okazja pogonić lewaków, marksistów i innych oszołomów żeby było normalnie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W WhiteD
+2 / 8

@rysrau A czy wy prawacy wiecie co to jest słownik? Przed wojną to ucieka uchodźca. Emigrant to ktoś kto emigruje, opuszcza swój kraj zamieszkania. Jest dość trudno być nielegalnym emigrantem, chyba że... jesteś uchodźcą i żeby zostać "imigrantem" musisz np. nielegalnie przeprawić się przez granice swojego kraju.
Można być nielegalnym imigrantem - przebywać w granicach nowego kraju nielegalnie. Wtedy w zasadzie nie masz żadnych praw a jak cie złapią to cie wywalą i tyle.

I tak - może byś tak pogonił się do jakiejś nauki, nieuku i oszołomie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P prdj
0 / 6

@WhiteD w graniach krajów europejskich wojna jest tylko na Ukrainie i z tego kraju mamy uchodźców. Pontonowi czy białoruscy to nielegalni imigranci. Ktoś, kto przekracza granice wbrew prawu i zgody Państwa popełnia przestępstwo. Dlaczego lewackie oszołomy nie widzą, że przyjmowanie masy tych ludzi to nic dobrego dla ich kraju oraz współobywateli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S ShadowUser
+1 / 1

@rysrau te jak to ująłeś "młode byczki w wieku poborowym" to wyobraź sobie też ludzie. Teraz uważaj bo to może być trudne ze względu na naszą wieloletnia kulturę nie traktowania życia mężczyzn jako coś wartościowego: facet = człowiek, facet =/= mięso armatnie. Mężczyzna powinien mieć takie samo prawo do życia jak kobieta czy dziecko, a nie być wyzywany i wyśmiewany za ucieczkę przed wojną. I tak wojna dotyczy przede wszystkim męzczyzn bo to ich wyślą na front, jak nie masz pecha i urodziłeś się bez penisa to masz pełna swobodę i akceptację społeczną aby przenieść się do niezagrożonego działaniami wojennymi miasta czy w ostateczności państwa. Faceci niestety takiej swobody nie mają, ale h...j z tym oni mają zas...ny obowiązek strzelać do ludzi i ryzykować WŁASNYM ŻYCIEM, bo większość tak uważa. I zostane oczywiście zminusowany za niezgodność z głównym nurtem politycznym który przez setki lat był taki sam: życie mężczyzny < zycie kobiety.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michau81
-2 / 2

@ShadowUser No właśnie. To też jest do zmiany. To że tylko faceci gina na wojnie. Feministki i inne lewactwo tak bardzo narzeka na ucisk kobiet w tym patriarchalnym społeczeństwie... Dobra, na początek wyrównujemy wiek emerytalny i wprowadzamy obowiązek obrony ojczyzny dla kobiet, wzorem Izraela. A nie że jak wojna to One sobie wyjadą a ja będę umierał w okopie. Jak równość to równość

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lector
+4 / 10

Jak bardzo ci wszyscy ludzie byli przejęci jej losem, zanim zmarła? Teraz kwiaty, znicze itd. a co od siebie dali, by jej pomóc?
Zgadzam się, że działania władz nie są dobre. Ale to społeczne "przejęcie" tą kobietą jest po prostu obłudne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W WhiteD
+2 / 8

To gdzie byli ci ludzie wcześniej? Nikt nie widział tej kobiety - przecież musieli ją widzieć, nie zjawiła się na tej ulicy magicznie na 10 sekund przed śmiercią...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glupiawrednabrzydkagruba
+2 / 4

Trochę dużo konkluzji a mało info co nie?
Jak ta kobieta zostala bezdomna? Od jak dawna była bezdomna? Z jakiegoś powodu nie mogła pojsc do przytulku dla bezdomnych?
Druga sprawa to, że bezdomni i osoby nieporadne życiowo zawsze będą istniały i to nie oznacza, że nie można pomagać uchodźcom. Ale czy to uchodźcy czy imigranci zarobkowi to już rzeczywiście trudna kwestią do ocenienia. Natomiast tutaj mamy rozdmuchiwanie politycznego balonika z wykorzystaniem dramatu kobiety, o której wiemy, że nic nie wiemy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem