Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Obyczajowy
+1 / 5

I komu wystawili ten rachunek..?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+2 / 8

@Obyczajowy w sensie: organizatorom protestu czy Federacji Rosyjskiej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
+2 / 2

@Xar no ja pytam właśnie z ciekawości :)
Komu się wystawia rachunek w takiej sytuacji? Jednemu chłopu..? Wszystkim co tam stali..? Czy jak tobwyglada. Bo skoro go komuś wystawili to komuś wystawic musieli xD

Co do twojej insynuacji odnośnie federacji rosyjskiej.. zabrzmiało to tak jakby wszyscy protestujacy rolnicy byli na usługach putina.. :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+2 / 6

@Obyczajowy wystarczy ze prowadzi i organizuje je jakis ruski agent
A co do tego kogo - jest osoba, ktora zglasza protest i ona jest za ten protest odpowiedzialna, wiec wystarczyloby tej osobie wystawic rachunek

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jurand65
-5 / 17

Ja bym tej firmie wysłał bardzo krótko brzmiące pismo! No i komu by mieli wystawić ten rachunek?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obiektywny1
-4 / 22


W Durdach, rolnicy przeprowadzili blokadę torów kolejowych zgodnie z prawem i za zgodą wydaną przez samorząd.

Nie można więc wymierzyć sankcji jakiejkolwiek ani domagać się roszczeń od protestujacego skoro działa legalnie, w interesie publicznym, zgodnie z ustawą.

W tum prxypadku to kolej zachowała się w sposób nieodpowiedni, ponieważ wiedząc o proteście, nie powinna dopuścić do transportu towarów w miejscu blokady.

To nie protestujący rolnicy, a kolej, która nie wyłączyła pociągów z ruchu, pomimo, że zosrała powiadomiona o legalnym proteście, stwarza zagrożenie dla protestujących.

Trzeba mieć naprawdę tupet, żeby będąc Spółką Skarbu Państwa podlegającą rządowi zaatakować protestującego, który legalnie, w interesie publicznym realizuje protest w miejscu do tego wyznaczonym przez samorząd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U ubooot
+7 / 17

@Obiektywny1 rozbawiłeś minie z tym "w interesie publicznym"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
0 / 12

@Obiektywny1 I to jest efekt cytowania wyłącznie prawników popierających ten protest. Tam nie ma żadnego interesu publicznego. Jest tylko interes rolników, którym hajs się może nie zgadzać, chociaż sami głosowali na partię, która się pod tym podpisała.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
5 5g3g
+1 / 7

@Obiektywny1 rozbawiłeś mnie nie można się domagać roszczeń. Oczywiście , że można. Mało tego, mają spore szanse na wygraną. samorzad może sobie zezwalać na protesty na terenach samorządu, a nie czyjeś prywatnej własności. Może ja ci urządze zgodnie z prawem protest w twoim domu za zgodą samorządu. Cały myk w tym, na co samorząd się zgodził. Jeżeli faktycznie samorząd ma uprawnienia do tego i zgodził się, żeby osobie fizycznej i prawnej rolnicy wyrządzili szkodę- to samorząd będzie musiał pewnienzapłacic. Jeżeli jednak nie do końca się na to zgodził to rolnik ma bardzo duże szanse na to by stać się bankrutem Własciciel torów od kogoś odszkodowanie dostać powinien.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 lutego 2024 o 20:13

O Obiektywny1
-1 / 3

@5g3g Własnie o to chodzi. Roszczenia powinny być kierowane do organizacji, która wydaje decyzję i bierze za nią odpowiedzialność.
Podobnie, za wymalowanie sprayem piorunów na fasadach budynków podczas protestów feministek powinien być obciążony prezydent warszawy, który wydał zgodę, a ewentualne dalsze roszczenia powinien sam kierować do osób które odpowiadały za zachowanie porządku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
5 5g3g
0 / 4

@Obiektywny1 za pomalowanie odpowiada osoba malująca. Generalnie odpowiada organizator. Samorząd może zgadzać się na organizację protestów w miejscach publicznych, publicznych drogach. Ale na prywatnych torach to jednak trochę śliska sprawa. Zdaje się nie ma definicji, która czyni prywatne tory miejscem publicznym. Ale pewnie w zależności kto zatrudni prawników taką wersję będą przedstawiać. I jeżeli samorząd powie, że sorry ale tego dnia z drogi publicznej korzystają protestujący, a inni muszą zaczekać,to w pewnym sensie jest uprawniony do tego jako właściciel drogi. Nie masz powodu do roszczeń jeżeli będzie jechał na objazdem lub postoisz z tego powodu w korku.Ale jak prywatny własciciel torów traci kasę, bo nie zarabia na przejeżdzajacych po torach? Nawet jeżeli uznać, że prywatne tory są miejscem publicznym i samorząd mógł dać pozwolenie, to jednak za szkody odpowiada organizator. I niech sobie na torach stoją, ale pociągi powinni przepuszczać. Prawnicy rolnika pewnie powiedzą, że powinien samorząd płacic. Ale czy zgadzając się na protest samorząd pozwolił im na łamanie przepisów prawa, które mówią,że po torach chodzić nie wolno? Przeciez to jest wykroczenie. Czy zgodził się na wyrządzanie szkód włascicielowi torów? Przecież jest jasno napisane że organizator ma tak zorganizować protest, żeby szkód nie powodować. To, że samorząd zgodził się na protest nie oznacza , że zgodził się na blokowanie pociągów i to co rolnicy na proteście robili z automatu jest z prawem zgodne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 27 lutego 2024 o 22:31

O Obiektywny1
+1 / 1

@5g3g Poza tym skoro było zapowiadane miejsce protestów, a mimo to spółka puściła tamtędy pociągi to narażała uczestników na niebezpieczeństwo. Co więcej w takich przypadkach policja powinna zabezpieczyć teren protestu, co wczesniej miało już miejsce. Pytanie, czy spółka, która wiedziała o proteście poprosiła o zabezpieczenie przejazdu policję.

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/zboze-z-ukrainy-rolnicy-chca-blokoac-tory-do-akcji-wkroczyla-policja/9p1r7yz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
5 5g3g
0 / 0

@Obiektywny1 nie bardzo kapuje twoja argumentację. Czyli jak ofiarą kradzież, pobicia itp. wiedziała, że jest ryzyko, że dojdzie do takiego zdarzenia i nie zgłosiła tego na policję, to później nie ma podstaw do roszczeń? Dziwaczna argumentacja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obiektywny1
+1 / 1

@5g3g No, nue wiem kto normalny wiedząc, że moze dojść do pobicia czeka, aż to się stanie i nie reaguje, ale dopuszcza do takiego zdarzenia. Oby nie było za późno.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jurand65
-2 / 6

@LowcaKomedii Jest tylko interes rolników? Proponowałbym abyś nic już nie pisał albo nawet usunął konto bo jesteś zwyczajnie tępy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
5 5g3g
0 / 0

@Obiektywny1 pytanie czy to ma jakiekolwiek znaczenie w przypadku domagania się kasy od tego, który pobił? Próbujesz zrzucić winę na ofiarę, a to już nieładnie. Już pomijam fakt, że mogli nie wiedzieć o proteście. Nie musieli zakładac złamania prawa w trakcie protestu itp. itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-3 / 3

@jurand65 Ja wiem, że prawda bywa brutalna, ale taka jest. Rolnicy protestują, bo nie zgadza im się hajsiwo. Nie ma w tym żadnego interesu publicznego. Żadnego. Nie robią tego z troski o nas a o siebie. Latami głosowali na partię, która im to zgotowała. Wyszli na ulicę, bo produkty ukraińskie poszły lepiej niż ich własne. Palą głupa, że chodzi o normy, ale gdyby ich nie było, to pryskaliby dosłownie wszystkim. Tak - reprezentują wyłącznie własny interes, w dodatku są hipokrytami, bo powinni podziękować za to pisowi, na który w większości głosowali. Jeśli myślisz, że ci ludzie robią to z troski o ciebie lub o ojczyznę, jesteś konfederatą (czyli tępy i naiwny).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jurand65
-1 / 3

@LowcaKomedii Po lekturze ostatniego zdania aż się usmarkałem ze śmiechu. Oj ty kawalarzu :-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-4 / 4

@jurand65 Ostatnie zdanie akurat było napisane w 100% na poważnie :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-2 / 12

@adamm_1978 Dobre. Trochę się pośmiałem.
To oni jeszcze jakieś tory mają?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamm_1978
-4 / 12

@LowcaKomedii nie wiem autor demota twierdzi że tak

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-2 / 10

@adamm_1978 Autor demota czegoś takiego nie twierdzi. Chyba czytanie ze zrozumieniem przydałoby się powtórzyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem