Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
D diablojka
+10 / 14

Mocne!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AleksandraCz
+18 / 24

@pokos "Matylda Damięcka w instagramowym wpisie wyznała, że o Lizie myśli codziennie. "Jest mi tak cholernie źle, tak k**wa przykro, to nie powinno się wydarzyć, to nie powinno się wydarzać, to nie była twoja wina" - napisała graficzka. Matylda Damięcka post opatrzyła mocną i bardzo poruszającą ilustracją. Widać na niej leżące na ziemi ciało kobiety, a wokół niego wypisane są hasła, które często słyszą ofiary, gdy za to, co je spotkało, ktoś usiłuje obarczyć je winą. "Sama chciała. Po co wracała sama? Dlaczego nie krzyczała? Mogła zostać w domu. Po co piła? Mogła nie prowokować" - wylicza krzywdzące zdania Damięcka, dodając na koniec: "Mogła nie rodzić się kobietą".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 marca 2024 o 23:00

M Myslaca_istota
+14 / 30

@pokos Rozmawiałam z moim kolegą, który wyśmiewał się z akcji #metoo, mówił, że kobiety sobie poprzypominały jakieś sytuacje po -dziestu latach i się czepiają mężczyzn. Zrobiłam wywiad wśród kobiet z rodziny i znajomych (w wieku od 78 do naście lat), 90% z nich doświadczyło molestowania (nie zgłaszały tego nigdzie). Zapytałam kolegę, czy nie przeszkadzałoby my, gdyby jakaś stara gruba baba zaczęła głaskać go po tyłku w autobusie. Potem zapytałam, czy nie przeszkadzałby mu, gdyby ktoś molestował jego żonę lub jedną z dwóch (jeszcze małych) córek. Nie bardzo chciał ze mną dyskutować...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pokos
-2 / 24

@Myslaca_istota . A propos tej akcji, nie zastanawia cię to, że we wszystkich takich sprawach sprzed wielu dekad oskarżenia dotyczą tylko mężczyzn którzy porobili kariery i fortuny?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Alexa2025
+9 / 13

@Myslaca_istota bo niektórym ludziom molestowanie wydaje się czymś śmiesznym, mało ważnym, nie wartym uwagi. Dopóki nie dotyczy to ich samych, czy bliskich- żony, corki, matki czy innej ważnej kobiety. Tak samo bagatelizowany jest gwalt- a przecież to zbrodnia ktora może zniszczyć całe życie. Dlatego w niektorych krajach jest kastracja chemiczna i fizyczna gwalcicieli- jako kara ( i ostrzeżenie dla innyvh)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lunimajek
+9 / 11

@pokos Nie zastanawia cię to, że ludziom, którzy mają pieniądze i władze, zdaje się, że są bezkarni i mają przywileje na traktowanie innych jak podludzi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S skromny
0 / 0

@Myslaca_istota 'Zrobiłam wywiad wśród kobiet z rodziny i znajomych (w wieku od 78 do naście lat), 90% z nich doświadczyło molestowania (nie zgłaszały tego nigdzie)'
Pod słowo klucz 'molestowanie' można podciągnąć wiele rzeczy. Co konkretnie i w jakiej intensywności było robione? Po drugie, czemu nie było to zgłaszane?

'Rozmawiałam z moim kolegą, który wyśmiewał się z akcji #metoo, mówił, że kobiety sobie poprzypominały jakieś sytuacje po -dziestu latach i się czepiają mężczyzn'
Wiesz dlaczego? Ponieważ pod 'molestowanie' było podpinane zachowania typu gwizdanie, złe spojrzenie, kawał i inne tego typu rzeczy tylko po to, by iść za modą i stwierdzić, że ona też. Kolejna rzecz to taka, że to molestowanie nie przeszkadzało im w pracowaniu dla takiego delikwenta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
+29 / 37

W chorym umyśle każdy pretekst staje się usprawiedliwieniem chorego czynu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Myslaca_istota
+16 / 34

@BurakRasyPolskiej No to skomentuj wyrok uniewinnienia od gwałtu we Włoszech, który uzasadniono tym, że ofiara miała obcisłe dżinsy, a te trudno ściągnąć (tak jakby nie można było walnąć cegłówką w głowę, a potem ściągnąć te dżinsy). Jeśli nie zaczniemy uczyć mężczyzn, że ICH podniecenie na widok kobiecych piersi/nóg/włosów (niepotrzebne skreślić) to wyłącznie ICH sprawa, a nie wina kobiety, to nic się nie zmieni. Popatrz na kraje islamskie - tam kobiety muszą zakrywać włosy, żeby nie kusić mężczyzn - czyli mężczyzna nie odpowiada za swoje instynkty, tylko zawsze to wina kobiety. Też tak mamy żyć? Tak, jak musimy uczyć dzieci, że nie kradnie się komuś pieniędzy tylko dlatego, że mu wystają z kieszeni, tak musimy edukować chłopców, że nie można dotykać/gwałcić kobiety, tylko dlatego, bo wygląda seksownie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 4 marca 2024 o 13:56

avatar Eaunanisme
+16 / 22

@BurakRasyPolskiej Pewnie, że można wyjść z założenia, że z perspektywy ciała w plastikowym worku to nie ma znaczenia, kto jest winny. Z drugiej strony, niestety, dyskusje nad czynnikami, które doprowadziły do tragedii przybierają czasem naprawdę dziwny obrót i przeraża to, że zdaniem niektórych od takiego na przykład gwałtu kobietę ma chronić tak naprawdę tylko kilka cm materiału na ciele więcej lub fakt, że akurat obok ktoś stoi.

Demot w oczywisty sposób pije do tego, że praktycznie zawsze w dyskusjach po medialnym gwałcie jest cała rzesza komentatorów, którzy właśnie wychodzą z założenia, że zwyrodnialcy byli, są i będą, w związku z tym kobieta powinna mieć tego świadomość i uważać. Jest to moim zdaniem o tyle absurdalne, że niektórzy w swoich wywodach autentycznie prezentują głęboką wiarę w to, że kwestia rozwiązanie problemu gwałtów leży po stronie kobiet. Bo przecież WYSTARCZYŁO spełnić JEDEN warunek i do sytuacji, jaka miała miejsce, Z PEWNOŚCIĄ by nie doszło. Jednocześnie całkowicie ignoruje się udział sprawcy oraz fakt, że w większości przypadków jest on do tego czynu przygotowany, a nie chodzi wcale o przytoczony przez Ciebie przykład portfela, który skusi przypadkowego złodziejaszka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Myslaca_istota
-1 / 9

A jakieś merytoryczne argumenty , oprócz minusowania mojej wypowiedzi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T toke8009
+17 / 21

@BurakRasyPolskiej W omawianym przypadku masz portfel schowany w przysłowiowej dupie, ale podchodzi do ciebie gość z nożem, który następnie cię ogłusza, rozbiera do naga i Ci ten portfel jednak zabiera - wedle twojej teorii to nadal twoja wina, bo: tam lazłes(być może po zmroku wracałeś z pracy), twój strój sugerował że nie jesteś bezdomny i możesz mieć przy sobie kasę/komórkę, miałeś w ogóle pieniądze...Witamy w realnym życiu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T toke8009
+22 / 24

@Myslaca_istota Chcesz merytorycznych odpowiedzi oto przykład: parę lat temu byłam służbowo w Japonii, któregoś dnia podczas porannego biegania po parku zgubiłam tel (wypasiony, służbowy model), wyobraź sobie, że kilka godz później idąc tą trasą okazało się, że mój tel ktoś znalazł na ścieżce i położył na pobliskiej ławeczce na widoku - rozumiesz mój szok kulturowy, gdy odnalazłam zgubę!?! - miejski park, pełno spacerujących ludzi dookoła(coś jak u nas w łazienkach Warszawskich) a tel przez 4-5 godz leżał na widoku i czekał na właściciela!-Bo tam się nie kradnie! Tak ich wychowują, czyli że generalnie się da!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Alexa2025
+9 / 9

@BurakRasyPolskiej rzeczywistości tak wygląda. Masz racje. To jak rysowanie kredkami jako prostest przeciwko zamachom terr.
Tylko wydaje mi się, że chodzi bardziej o próby edukowania i tłumaczenia, że gwalt nie jest wina kobiety- tylko gwałciciela i nic go nie usprawiedliwią (ani mini, ani to, że była pijana itp.). Normalny meczyzna to wie i rozumie. A pajac udający mężczyznę wykorzysta 'okazje' ..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raj
+3 / 5

@Myslaca_istota Szkoda, że nie wspomniałaś, że sąd, który ich uniewinnił składał się tylko i wyłącznie z kobiet! Poza tym, plączesz się. W uzasadnieniu sądu było, że sprawca twierdził, że ofiara mu się nie podobała bo była brzydka i ŚĘDZINY przyznały, że faktycznie była brzydka. Więc skąd seksowność w twoim wywodzie? SĘDZINY uznały, że zeznania ofiary były niewiarygodne. Chciałbym zobaczyć pełne uzasadnienie wyroku, bo pismaki już nie raz przekłamywały fakty i pisały co im wygodnie. Do tego proces miał być wznowiony, 4 lata minęły i nic, cisza. Ta sprawa jest dziwna, bez pełnego uzasadnienia wyroku nie ma co wyrokować. To, że kobieta dostała tabletkę gwałtu wcale jeszcze nie oznacza, że to ten koleś ją zgwałcił. Poza tym skoro dostała tabletkę gwałtu to w jaki sposób zapamiętała jak wyglądał gwałt i kto ją gwałcił?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Myslaca_istota
+5 / 11

@toke8009 No właśnie o to mi chodzi! O to, żeby mężczyzna nie postrzegał pijanej kobiety jako okazji do "darmowego" seksu, tylko jako człowieka. Swojego kumpla też by "przeleciał", gdyby miał "chcicę"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 marca 2024 o 11:27

M Myslaca_istota
+9 / 11

@adamis62 Tylko, widzisz mój drogi, jakoś słyszę mało głosów potępienia ze strony mężczyzn, czy tzw. konserwatywnych kobiet w przypadku gwałtu, za to wiele głosów współoskarżających kobietę. Mam traumę z młodości, bo zgwałcono w mojej wsi koleżankę z mojej klasy w podstawówce. Dziewczyna 17-letnia wypiła trochę na dyskotece i została zgwałcona przez kilku chłopaków. Jak myślisz, kto musiał się wyprowadzić ze wsi, na kim położono piętno? Nie na gwałcicielach. Oczywiście, sama zawsze byłam ostrożna i uczyłam ostrożności moją córkę. Jednak uważam, że należy położyć nacisk na edukację chłopców. Wstrząsnął mną, jako nastolatką film "Ofiary wojny" o wietnamskiej dziewczynie gwałconej przez amerykańskich żołnierzy i próbie zabicia tego, który odważył się o tym mówić. Znam opowieści znajomej o tym, jak przyłapała chłopaka swojej siostry dobierającego się pijanej, śpiącej koleżanki. Ona sama twierdziła, że jak "urwał się jej film", to potem robiła sobie test ciążowy na wszelki wypadek. Słyszałam o tym, jak zgwałcona dziewczyna "zmarnowała życie" młodemu pływakowi, bo śmiała pójść na policję i do sądu. Przerażające jest to, co słyszy się o Rosjanach w Ukrainie, kiedy matki obcinały włosy swoim nieletnim córkom, żeby wyglądały na chłopców, a młode kobiety ubierały chusteczki i garbiły się, żeby wyglądać na stare. Pocieszające jest to, że w Bośni zgwałcone przez Serbów kobiety dostały status taki, jak weterani wojenni. Potrzeba jest edukacja, edukacja, jeszcze raz edukacja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 5 razy. Ostatnia modyfikacja: 5 marca 2024 o 11:26

M Myslaca_istota
+7 / 9

@raj Ok, przykład nie najlepszy. Może odniesiesz się do reszty mojej wypowiedzi o tym, że w wielu krajach/kulturach to kobietę obwinia się o "budzenie pożądania" u mężczyzn - w Iranie ostatnio zabito kilka kobiet, które nie chciały nosić chusty na włosach, która ma chronić mężczyzn przed widokiem kobiecych włosów.
W mojej wsi zgwałcono koleżankę z mojej klasy w podstawówce.Siedemnastoletnia dziewczyna została zgwałcona przez kilku chłopaków, bo wypiła trochę alkoholu na dyskotece i. Jak myślisz, kto musiał się wyprowadzić ze wsi, na kim położono piętno? Znam opowieści znajomej o tym, jak przyłapała chłopaka swojej siostry dobierającego się pijanej, śpiącej koleżanki. Ona sama twierdziła, że jak "urwał się jej film", to potem robiła sobie test ciążowy na wszelki wypadek. Słyszałam o tym, jak zgwałcona dziewczyna "zmarnowała życie" młodemu pływakowi, bo śmiała pójść na policję i do sądu. Moja Mama, jako nastolatka dała koledze w pysk, bo chciał się do niej dobierać. Kiedy była 30-latką jakiś koleś usiadł obok niej w autobusie i położył rękę na kolanie. Zapytała głośno, czy nie pomylił kolan. Moja siostra zatrzasnęła przed nosem drzwi jakiemuś mężczyźnie, który gonił ją od przystanku autobusowego, na którym wysiadła. Dobrze, że nie miała daleko do domu, bo pewnie by ją dopadł. Sama, jako nastolatka, walnęłam łokciem w żołądek pijanego kolesia, który łaził za mną po autobusie i próbował wysiąść na moim przystanku (znałam wszystkich z okolicy, a on był obcy). Nie każda dziewczyna ma tyle odwagi, żeby zrobić to, co robiła moja Mam, siostra, czy ja. Co próbujesz udowodnić? Że kobieta zawsze jest w pewnym procencie winna? NIE! NIE JEST! No, chyba, że sam masz na sumieniu jakieś molestowanie i próbujesz zagłuszyć wyrzuty sumienia.....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glupiawrednabrzydkagruba
+9 / 9

@adamis62 gwalciciela nie trzeba prowokowac. Gwalciciel to chory czlowiek. Gwalciciela kobieta prowokuje tym, ze posiada wagine. Nic wiecej nie jest mu potrzebne. Normalnego faceta kobieta nie "sprowokuje" do gwaltu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glupiawrednabrzydkagruba
+8 / 8

@iposek tyle, ze potracic mozna kogos przez przypadek a zgwalcic nie. Mozesz sie rozgladac ile chcesz, ale jak ktos bedzie cie chcial rozjechac autem to cie rozjedzie. Jak bedzie pier#olniety i bedzie chcial zgwalcic kobiete to ja zgwalci nawet w burce o 2 w południe. I oczywiscie ze szanse ma wieksze o 2 w nocy, ale to nie znaczy... ze ty masz nie chodzic ulica, tylko siedzieć w domu, bo tam cie zaden psychol nie rozjedzie. Wszak gdybyś nie wychodzil z domu, nikt by cie nie rozjechal. Sam sie prosiles.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I iposek
-3 / 9

@adamis62 ręce opadają, za każdym razem gdy ktoś napisze o tym że kobiety również odpowiadają za swoje bezpieczeństwo jest wysyp szkodliwych pseudo obrońców kobiet którzy przekonują że GW prawda i choćby kobieta nago biegała po ciemnym parku to nikt nie ma prawa jej tknąć. A co do bezsensownych przykładów to polecam wpisy pseudo myslącej istoty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TRUTHFUL
+4 / 4

@glupiawrednabrzydkagruba Dokładnie tak. Nic więcej nie trzeba pisać - trafiłaś w sedno.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KapitanPajk
-4 / 6

@Myslaca_istota
Rozumiem, że to co Rosjanie/Ukraińcy/Białorusini wyprawiali w Polsce w ogóle nie było dla Ciebie przerażające, zresztą dawno i nieprawda, nie? :D a jak "Gruzini" znowu kogoś pobiją, to nie wolno pisnąć, bo 'onuce'. I najlepiej w ogóle, profilaktycznie mężczyzn odstrzelić, przepraszam 'edukować' w myśl zasady 'zabijcie wszystkich, Bóg rozpozna swoich'. Ale pierwsza będziesz darała się o 'prawa ucznia', 'prawackie wychowanie' jak będzie próba zaprowadzenia porządku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Myslaca_istota
+3 / 3

@KapitanPajk Kapitanie Pajk, za dużo uprzedzeń. Nie pisałam o Rosjanach/Ukraińcach/Białorusinach, czy Gruzinach, bo odnosiłam się do przeżyć kobiet, które znam. Nie jestem wojująca feministką i uważam, że mężczyźni są w niektórych kwestiach dyskryminowani (obowiązkowa służba wojskowa - pamiętam czasy, kiedy taka była, prawo do opieki nad dziećmi, i jeszcze wiele innych problemów). Nie poruszałam wątków "onuc" - nie wiem, do czego pijesz. W ogóle to twój wpis jest strasznie chaotyczny, nie bardzo wiem, do których wątków moich wypowiedzi się odnosi. Powiem zatem wyraźnie: tak samo, jak uważam,że należy edukować chłopców w kwestii szacunku do kobiet, tak samo należy edukować dziewczynki, że należy dbać o własne bezpieczeństwo, a chłopak/partner/przyszły mąż nie jest wyłącznie bankomatem, z którego wyciąga się pieniądze. Sądzę, że dyskutujemy na dwóch różnych płaszczyznach - ja piszę, do czego powinno się dążyć, a moi męscy interlokutorzy o tym, jaką rzeczywistość mamy w tej chwili.
Zapytam wprost - uważacie np. że nastolatek, który znalazł się wśród starszych kolegów, którzy mu złamali szczękę, "bo im się nie podobał" jest winny sam sobie, bo mógł nie przechodzić obok nich? Uważacie, że jeżeli ktoś w szaliku Legii będzie chodził po Łodzi, to sam będzie sobie winien, że dostanie po mordzie od kibiców klubów łódzkich??? Zawsze można powiedzieć: "po co ma szedł?"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Myslaca_istota
+3 / 3

@adamis62 Zdefiniuj "prowokację". Czy prowokacją jest napicie się alkoholu na dyskotece? Czy prowokacją jest ubranie krótkiej spódnicy po mieście? Czy prowokacją jest bycie kobietą?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Myslaca_istota
+1 / 3

@iposek W moich wpisach możesz znaleźć informację, że dbałam o swoje bezpieczeństwo i nauczyłam tego swoją córkę. "Bezsensowne" przykłady, które podawałam są to przykłady z życia wzięte. Nie pisałam o wielu innych, bo nie dość tu miejsca. Wytłumacz mi, dlaczego nikt nie zaczepiał na ulicy, czy w tramwaju mojego brata? Dlaczego żadna starsza kobieta nie zaczynała mu z tego, czy owego prawić jakichś dziwnych komplementów? Dlaczego musiałam bronić przed napastliwymi mężczyznami młodych dziewczyn, które były pod moją opieką, a chłopaków nie musiałam?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 marca 2024 o 12:34

R raj
-2 / 2

@Myslaca_istota Totalnie odleciałaś. Wskaż w mojej wypowiedzi słowa, które wskazują na "udowadnianie, że kobieta zawsze jest w pewnym procencie winna". Posłużyłaś się zmanipulowanym przykładem, następnie jak udowodniłem, że manipulujesz i że ten przykład jest bez sensu, zarzucasz mi wyssane z palce bzdury. W tej sytuacji te historie, na które się powołujesz są równoznaczne ze zmyśleniami.
Żaden gwałt nie powinien nigdy mieć miejsca. Ale przestań kłamać bo to nie pomaga.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I iposek
-2 / 2

@Myslaca_istota ano widzisz, nie jestem ci w stanie odpowiedzieć, bo nie znam tych sytuacji a nie zwykłem wyrokować na podstawie relacji tylko jednej strony. Z tych przykładów które podawałaś jeden mnie urzekł, ten z laską która po urwanym filmie robiła testy. Przecież to znaczy że laska świadomie brała udział w podejrzanych imprezach. Rozumiem raz się mogło zdarzyć (w sensie każdemu się może zdarzyć pomyłka) ale jeśli to działanie regularne no to wypada przytoczyć dowcipo o myśliwym który chadzał polować na misia gwałciciela. I odpowiadając za adamis62, tak,ubranie krótkiej krótkiej spódnicy to MOŻE BYĆ prowokacja. I często jest. Jasne, jeśli ktoś się da sprowokować, powinien wisieć, niekoniecznie za szyję, ale nie mów mi że laska która zakłada spódniczkę krótszą od majtek nie robi tego aby prowokować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+2 / 2

@BurakRasyPolskiej Temat portfela jest dość zero-jedynkowy. Ze strojem, wyglądem tak nie ma - nie da się sformułować jednej definicji tego wyzywającego. Jednego kręcą włosy, innego nogi, jeszcze innego szpilki, dżinsy, trampki, klapki, albo zapięty pod szyję office look. Jedynym uniwersalnym rozwiązaniem byłoby powsadzanie wszystkich kobiet w burki. A i fetyszyści burek pewnie by się znaleźli.

Choćby dlatego ten kierunek myślenia jest katastrofalnie błędny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Myslaca_istota
+1 / 1

@raj Nie chcesz, nie wierz. Przyznałam ci rację z przykładem z prasy, przedstawiłam sytuacje, które przeżyłam sama, albo kobiety, które znam. Twierdzenie, że kobiety same prowokują ma nawet własną nazwę: kultura gwałtu, a ty się w nią wpisujesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S skromny
-1 / 1

@Myslaca_istota 'Uważacie, że jeżeli ktoś w szaliku Legii będzie chodził po Łodzi, to sam będzie sobie winien, że dostanie po mordzie od kibiców klubów łódzkich???'
Rozbij to na 2 pytania:
Czy kibice powinni być skazani? Oczywiście tak
Czy mądre jest chodzenie w szaliku Legii po Łodzi? Oczywiście nie

'Sądzę, że dyskutujemy na dwóch różnych płaszczyznach - ja piszę, do czego powinno się dążyć, a moi męscy interlokutorzy o tym, jaką rzeczywistość mamy w tej chwili.'
Jedno nie wyklucza drugiego.

'Jeśli nie zaczniemy uczyć mężczyzn, że ICH podniecenie na widok kobiecych piersi/nóg/włosów (niepotrzebne skreślić) to wyłącznie ICH sprawa, a nie wina kobiety, to nic się nie zmieni.'
A nie uczymy?

'Twierdzenie, że kobiety same prowokują ma nawet własną nazwę: kultura gwałtu, a ty się w nią wpisujesz.'
Ilu znasz mężczyzn, którzy chwalą się, że gwałcą kobiety?

'Ok, przykład nie najlepszy. Może odniesiesz się do reszty mojej wypowiedzi o tym, że w wielu krajach/kulturach to kobietę obwinia się o "budzenie pożądania" u mężczyzn - w Iranie ostatnio zabito kilka kobiet, które nie chciały nosić chusty na włosach, która ma chronić mężczyzn przed widokiem kobiecych włosów.'
W takim razie po co jeździcie do takich krajów na wakacje nie przestrzegając tamtejszych zwyczajów? Dlaczego feministki i ogólnie rządzący nie nakładają sankcji na te państwa?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Puolalainen
+8 / 8

ktoś kto tak pisze i tłumaczy to zajście, zrzuca odpowiedzialność na ofiarę ma coś z łbem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glupiawrednabrzydkagruba
+8 / 8

Psychol gwalci dlatego, ze jest psycholem. Psychol zgwalci kobiete w bieliznie jak i w burce. Normalny czlowiek nie zgwalci kobiety, niezaleznie od tego, co ma na sobie. Dla psychola kazdy pretekst jest dobry. Najgorsze kiedy społeczeństwo racjonalizuje postepowanie psychola.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C claragna
+5 / 5

I jeszcze facet co wychował mordercę i gwałciciela (czyli ojciec) śmie coś bredzić na temat tego, że hejt na jego synusia stawia w zlym swietle tych, co śmią żywić wobec oczka w glowie negatywne emocje. Śmieć został wychowany w domu bez krzty empatii czy samokrytycyzmu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KapitanPajk
-1 / 5

@herhor67
To nie jest socjalizm w rozumieniu subiekta Rzeckiego z "Lalki" ze wspólnością żon. Obowiązku ćpania też nie ma, kochania kogoś też nie. Jest za to obowiązek przyzwoitego wychowania dzieci i przestrzegnia prawa oraz zachowywania się jak człowiek. To nie z rzekomą epidemią samotności trzeba coś robić - ale z epidemią systemowej nienawiści do mężczyzn i wprowadzaną do prawa i praktyki (patrz "szkolenia Mślącej Istoty" w komentarzach) odpowiedzialności zbiorowej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H herhor67
0 / 0

@KapitanPajk Okej, wchodzisz jeszcze głębiej w problem. Oczywiście, epidemia samotności bierze się z epidemii nienawiści.
Bardzo mnie cieszy kompletne zminusowanie, to pięknie pokazuje nienawiść do mężczyzn i ich problemów, nawet u tak zwanych progresywnych środowisk.
Na marginesie - "wspólne żony" od państwa to na szczęście wymysł czasów słusznie minionych. Trzeba coś zrobić, żeby same był chętne. Może na przykład kompletny ban (szczególnie oferujących płatne funkcje) apek randkowych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 marca 2024 o 19:27

K KapitanPajk
-2 / 2

@herhor67
NIc podobnego. Po pierwsze, epidemia braku związków jest problemem w sensie społecznym, a nie indywidualnym. Nikt - a szczególnie mężczyzna - nie miał i nie ma nigdzie danego od Boga prawa do bycia w satysfakcjonującym związku z kobietą a państwo, społeczeństwo i kobiety nie mają obowiązku tego mężczyznom zapewniać. Brak związków wynika z odsuniętego w czasie dojrzewania i warunków ku temu: zbyt długa edukacja ( szczególnie uciążliwa dla kobiet w branzach gdzie zerem przestaje się być po 30stce kiedy za późno na związki czy dzieci ), iluzoryczna dostępność mieszkań, koniecznosć nadmiernego wspierania rodziców, w Polsce też wadliwe i zbyt bojaźliwe wychowywanie chłopców - zajechani pracą ojcowie i nadopiekuńcze matki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KapitanPajk
-5 / 5

Tymczasem gdyby nie była to Białorusinka, tylko .... dajmy na to Polka, to w/w retoryka nagle okazałaby się w sumie normalna, a sugestie aby sprawca dostał czapę "nieee bo pomyłka, Komenda" i o sprawie na drugi dzień nie byłoby słychać. Kiedy taksówkarz potrącił Ukraińca uciekającego z miejsca zderzenia - obrusz. Kiedy tydzień później sąd uniewinnił Włocha który zatłukł polskie dziecko na śmierć - a nie, luz. I teraz cały kraj jest winny, że nie stał z telefonami przy uchu, aktywnym nagrywaniem i bronią w miejscu przestępstwa. I ponownie: tematu co robią w skrajnie, agresywnie proukraińskiej Polsce Białorusini i Rosjanie - też nie ma. Podobnie jak nadzieji dla tego durnego kraju i narodu hipokrytów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zimnylech
0 / 0

W Internecie świat jest zawsze prostolinijny, prosty i banalny niestety życie jest już całkowicie inne i fajnie żeby wszyscy o tym wiedzieli,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KapitanPajk
-2 / 2

W ogóle - fascynująca jest zmiana retoryki, kiedy okazało się, że były jednak dwie świadkinie które nie zareagowały. Nagle wpisy i artykuły "nie wolno oceniać, nie wiesz jak zareagujesz".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem