Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
146 151
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Koniot
+1 / 1

Zawiodło bardziej ustawianie mebli

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
0 / 4

@Koniot nie tyle co bardziej a przede wszystkim..

Jak to napisał autor.. dziedzina elektryczności nie ma tu nic do rzeczy xD ale specjaliści na od "elektryczności" wiedza lepiej xD

Elektryczność (od gr. ήλεκτρον (elektron) – bursztyn) – zjawisko związane z oddziaływaniem ciał mających ładunek elektryczny (na przykład elektronów i protonów) oraz z przepływem tych ładunków (prądem elektrycznym). W fizyce elektryczność obejmuje elektrostatykę, elektrodynamikę i prąd elektryczny. Można wyróżnić elektryczność naturalną, np. atmosferyczną oraz elektryczność związaną z techniką.

Co to znaczy elektryka?
Elektryk zajmuje się instalacją elektryczną – jej montażem, naprawą, czy konserwacją. Monitoruje on instalacje, jak i urządzenia, czy maszyny. Elektryk zajmuje się również m.in.: przyłączeniem niektórych urządzeń elektrycznych, przeprowadzeniem przeglądu instalacji elektrycznej, czy przygotowaniem projektu instalacji.

Kto by tam dbał o saczegoly ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Suchar24
-2 / 2

Co w tym złego? Nie chcieli rozkuwać całej ściany, to zrobili na zewnątrz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel1481
+2 / 2

@Suchar24
To nie są gniazdka natynkowe, one są normalnie w ścianie. Jedyne co widać na zdjęciu, to ze ktoś wsadził metalowe elementy jakiegoś mebla pod klapki...
Pytanie po co są klapki, bo raczej nie są tu żeby do środka napadał deszcz, tylko dla dodatkowej ochrony przed wkładaniem przedmiotów do dziurek przez najmłodszych...
Oprócz tego, że ktoś nie przemyślał wstawienia tam takiego mebla, przez co jest to srednio estetyczne, to z punktu widzenia elektrycznego, ja tam nie widzę nic złego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Suchar24
0 / 2

@pawel1481 Ty, faktycznie. Myślałem, że to koryto na kable

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Arry
0 / 0

@pawel1481 Klapki nie służą żeby zabezpieczyć przed dziećmi - do tego są specjalne nakładki do gniazdek. Klapki są po to, żeby zwiększyć szczelność wodną i pyłową gniazda - i nie od padania deszczu nie są gniazda jak wyżej ale naprawdę porządnie uszczelnione specjalne gniazda. Taka klapka może zabezpieczyć w przypadku jednorazowego chlapnięcia wodą z np. mokrych rąk przy umywalce. Dlaczego tutaj zostały zaprojektowane takie gniazda? Kto wie? Może żeby jak ktoś zmywa podłogę mopem to nie chlapnął.
I tak, zaprojektowane. Bo elektryk zamontuje gniazdo jakie jest w projekcie. Nawet jeżeli to nie ma do końca sensu. Dlaczego? Bo przyjdzie jakiś nadgorliwy chłop z nadzoru budowy i będzie się pluć, że tutaj według projektu ma być gniazdo w wykonaniu szczelnym i trzeba zmienić! Więc taniej i szybciej jest po prostu trzymać się projektu.

To teraz co z tą nieszczęsną belką? No tutaj zawalił ktoś od aranżacji wnętrz. Nie powiem że projekt architektoniczny był zły, bo czasem to on ma się do stanu końcowego jak pięść do nosa, ale jednak ktoś z działu "meblówki" cosik sobie nie domierzył chyba :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem