Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
2798 3134
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
R Ragi
+12 / 12

Sęk w tym, ze to Brytyjczycy... (system SA-80)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zyx
+4 / 8

Kolejny sęk to to, że Mudżahedini i Talibowie to nie jedno i to samo. Ci pierwsi bronili tylko kraju przed napaścią ZSRR, nie byli fanatykami, wielu nie popiera działań Talibów. To, że kilku z nich walczyło z Rosjanami nie czyni wszystkich M terrorystami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar radzio2k
+2 / 4

Brytole nie Amerykańce!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bydle
+4 / 4

dzieciaki zobaczą żołnierza i to już amerykanin albo polak. Zero jakiegokolwiek rozpoznania mundurów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F frycurasta
+5 / 5

właśnie to Brytyjczycy :) mundury DMP desert i karabiny L85

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BoooHigh
-1 / 1

Dokładnie "LAĆ ŁOBUZA"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MrSzakall
+3 / 3

Po pierwsze jak zauważyli koledzy To Brytole a dokładniej Royal Marines(DDPM, SA80A2 z granatnikiem, PLCE). O tym że Amerykanie zbroili Talibów jeszcze w życiu nie słyszałem. Mudżahedinom owszem przelewali trochę kasy na wojnę z CCCP ale nie było to zbyt dużo... Afgańczycy walczyli w większości zdobycznym na czerwonej armii sprzętem. Wracając do Talibów. Amerykanie finansowali z początku bojówkę Saddama i to chyba jedyna prawda jaką udało ci się zawrzeć w tym democie. No ale cóż... To chyba zrobiłeś przez przypadek. Potraktój moją krytykę poważnie...
Pozdrawiam
MrSzakall.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar liberty
+1 / 1

Tak to angole udało się już ustalić. A Mudżahedin to akurat bojownik o wolność, czyli w większości przypadków, każdy mężczyzna zdolny unieść broni podczas wojny w muzułmańskim państwie, a Talibowie to naród i Mudżahedini też tam byli. USA nie zbroiło ich??? To czemu po dziś dzień szukają pocisków stinger które wykupują od ludzi za pomocą bujnej siatki szpiegowskiej?? - zbroili i szkolili, czytałem o tym jak wyglądało szkolenie do obsługi stingera. A milioner Saudyjski Osama bin Laden założył "dom najemnika" i stworzył bazę danych zwaną "al kaida" (arab. baza) - członkowie al kaidy walczyli z ZSRR, byli również opłacani przez CIA podobnie jak najemnicy z całego świata (w tym Polacy, głównie uciekinierzy do RFN i byli legioniści). Zdjęcie jest złe, ale podpis jest jak najbardziej prawidłowy. Po wojnie w Afganie, jak już ZSRR się wycofał, przywódcy Talibów (dotąd walczącymi ramię w ramię z Afgańczykami) rzekomo przyśnił się niezwykły sen - wykorzystał tą bzdurę żeby przekonać wielu ciemniaków do fundamentalizmu i tak zaczęły się kłopoty USA z Talibami. Osama też wszedł na drogę fundamentalizmu, i wydalony z Arabii Saudyjskiej (która była za tym aby amerykanie w niej stacjonowali), wspierał terrorystkę antyamerykańską w Afganistanie i Pakistanie. Obecnie cała al Kaida jest uważana za organizacje terrorystyczną - a al Kaida to nic innego jak stary "notes z przydatnymi adresami"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar liberty
+2 / 2

o Talibach jeszcze - wiem że powszechnie się ich uznaje za organizację - jednak dążenia polityczne, i unikalna szkoła islamska a także liczebność - jednoznacznie wskazuje na obecność świadomości narodowej, to zupełna odrębność od Afgańczyków czy Pakistańczyków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D deriss
-1 / 1

" liberty "
Niewydaje mi sie czy amerykanie ich akurat uzbrajali , bo niewidzialem taliba z m4a1 lub cos innego z uzbrojenia amerykanskiego . To Rosja ich uzbroila ak-47 czy RPG , a reszta sie zgadza xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M maestromaestro
+1 / 1

-->deriss - to ze ci sie nie wydaje, ty gimbusie, nie znaczy ze tak nie jest; ze ty o czyms nie slyszalkes w telewizji czy wieczornych wiadomosciach to nie powod do negowania
Poza tym dokladniej mowiac to mialem na mysli CIA od roku 1968 do polowy 70'.
Oczywiscie ZSRR na az do poznych lat 70' rowniez finansowalo i uzbrajalo afganistan, KGB mialo nawet wlasnego czlowieka w Kabulu, minowicie uwczesnego prezydenta, ktory byl w rzeczywistosci tajnym agentem ruskich- w afganistanie po dlugich niepokojach ludnoci prezydent ozstal zabity(czyt.ruski agent) Moskwa sie wkurzyla i rozpoczal sie konflikt zbrojny pomiedzy ZSRR i Afganistanem.
A co do tego wszystkiego mieli amerykance? a no tyle ze podczas zimnej wojny troche nie zrecznie bybylo rozpoczynac otwarty konflikt z najwiekszym wrogiem , wiec takie podkopywanie zaufania wsrod jego sojusznika jakim afganistan pocatkowo byl bylo najlepszym sposobem na 'cicha' walke.

Jedyne do czego moge sie przyznac odnosnie bledu w democie to brak amerykancow*(o ktorych w preslaniu demota chodzi) na zdieciu.

P.s. konfliktu ZSRR i Afganistanu polecam brytyjski dokument 'eastern cold zone' brystyjski z 2003roku produkcjii BBC. Kiedys puszczali go przez pweien czas na orginalnym angielskim bbc - wiec wiekszsosc z gimbusow raczej nie wiele by zrozumiala.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MrSzakall
0 / 0

Na temat konfliktu CCCP z Afganistanem Polecam forum rus.mil.pl i rozmowę z członkami grupy razwiedka(w moim mniemaniu jedni z największych specjalistów w Polsce).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar robal14
+3 / 3

Nie zgodzę się z jednym z przedmówców, który mówił, że talibowie to naród. talib po arabsku znaczy student. Wiem, że studenci różnią się od reszty społeczeństwa, ale żeby od razu uznawać ich za osobną nację?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARCO
+1 / 1

Ruch Talibów niema więcej jak 15 lat dlatego Hamerykanie nie mogli ich szkolić przeciw Ruskim-bo ich tam dawno nie było,pierwsi Talibowie to absolwenci szkół koranicznych którzy przybyli z Pakistanu z kałachem w łapie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O OJO123
-1 / 1

tak jest to brytole... nie ma co do tego wątpliwości elki, DPM a nawet oporządzenie PLCE mówi za siebie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E exonwarrior
+1 / 1

@Sarco: "July 27, 1880, during the Second Anglo-Afghan War. Mainwaring wrote of how particular Afghan fighters wearing black turbans would charge the British infantry lines and, upon reaching a British soldier, would proceed by cutting open his throat; of these suicidal Afghan fighters Mainwaring reveals 'they were called the Taliban'." Pierwsza wzmianka o Talibach, aczkolwiek masz racje, dopiero w 1994 stali się de facto "organizacją".
Amerykanie szkolili Mujahideen, którzy zostali dosłownie zniszczeni przez Taliban kiedy Talibowie doszli do władzy.
@maestromaestro: Nie można powiedzieć, że ten czy ten finansował Afganistan, gdyż bardzo zmienił się afganistan na przedziale tych 30 paru lat od lat 70ych do dzisiaj. Jedni wspierali Taliban, inni Mujahideen itp.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pindolo
-1 / 1

tajne sluzby jak cia i kgb sa tajne wiec gowno wiecie i ja gowno wiem. o to w tym chodzi. to ze gdzies sie leja nie znaczy ze nie wpolpracuja. czesto chodzi o wywolanie jakis emocji u bydla ludzkiego. teatrzyk wojenny to swietne narzedzie. a pamietajcie ze gina zolnierze ktorych zycie nie jest wazne dla tych co ustalaja. wtc wewnetrzna robota bardzo prawdopodobne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotr78947
0 / 0

faktem jest że USA szkoliło talibów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar NocnaWilczyca
0 / 0

To nie współczesny świat, tylko świat. W historii są identyczne przykłady. Choćby Austriacy, którym tyłek uratował Sobieski, a neicały wiek później przyczynili się do 100% upadku RP. Świetnie to pokazuje skecz KMNu o historii. A ktoś kiedyś powiedział, że sojusznik to wróg, z którym chwilowo macie wspólnego silniejszego wroga.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar XklocMan8
0 / 0

1. Na obrazku są brytyjczycy. 2. Szkolili Mudżahedinów nie Talibów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem