Demotywatory.pl

Menu Szukaj
+
765 789
-

Zobacz także:


bjg
-2 / 14

A po drugiej stronie powinni być starsi ludzie, którzy czekają na swoje emerytury, i kto na nich wyrobi? Garstka ludzi? Bądź obiektywny i nie zaślepiaj oczu ludziom.

Odpowiedz
Doda
+15 / 15

@bjg a Ja uważam że powinno sie wybierać tak jak ubezpieczyciela firme do której przez wszystkie lata pracy dobrowolnie wpłacamy tyle ile chcemy pieniędzy na emeryturę gdyby było dużo takich firm to była by konkurencyjność i na pewno jest to lepszy pomysł niż opiekuńczy zus

śmierć czerwonym! pozdrawiam.

midnight123
+3 / 5

@bjg Kto na nich zarobi ? A może oni sami na siebie zarobili, tylko ich pieniądze zostały rozkradzione.

V Ventogon
+3 / 3

@bjg Lewicowa polityka powoduje to, że ludzie wyjeżdżają za granicę a młodzi nie mają w tym kraju żadnych perspektyw... Typowi socjaliści, którzy najpierw tworzą problem bezrobocia przez płace minimalną i podatek dochodowy a potem próbują go rozwiązywać przyjmowaniem chołoty która przyjedzie tylko dla zasiłku.

bjg
+1 / 1

Skoro państwo tak chętnie zarabia na dzieciach m.in. VAT 23% na ubrania dziecięce, to dlaczego rodzic by nie miał dostać na dziecko 500 zł, w końcu wychowuje przyszłego podatnika.

bjg
+1 / 1

@Glaurung_Uluroki a jak braknie emerytów, to wyrżną resztę, sorry ale ja ich tu nie chcę

aderjan
+1 / 7

Demot bardzo na czasie. Narodzie, zacznijmy myśleć.

Odpowiedz
kondon
+4 / 8

@zaymoon Dlatego w ubiegłym roku Szwecję opuściło najwięcej Szwedów od 160 lat :) Podasz kiedyś jakieś dane, liczby, coś weryfikowalnego, co potwierdzi Twoje teorie?

kondon
+2 / 4

@zaymoon "w ubiegłym roku" czytaj co się do Ciebie pisze, zaymoonie!

zaymoon
-4 / 4

@Ventogon
Kapitalizm z państwowymi koncernami, pięciolatkami i gospodarka centralnie sterowaną?

zaymoon
-3 / 3

@kondon
To pokaż te statystyki ubiegłoroczne, bo na razie to tylko bełkot.

zaymoon
-2 / 2

@kondon
"Despite rising numbers of people fleeing their frozen homeland, Sweden's population is continuing to grow at a record rate, driven by unprecedented immigration. Some 163,000 people sought asylum in Sweden in 2015, while the number of foreigners relocating from other EU countries also continued to grow rapidly."
Tyle w temacie twoich żałosnych manipulacji.

kondon
0 / 2

@zaymoon "Szwecję opuściło najwięcej Szwedów..." pisałem o Szwedach, nie o ogólnej liczbie osób, nie wiem gdzie Ty tu widzisz manipulację - rekordowa emigracja Szwedów jest faktem. Nie zamieniłbym 50 tyś. rodaków na 150 tyś. imigrantów, dla mnie jest to niekorzystna sytuacja (wiem, Ty uważasz inaczej).

V Ventogon
+2 / 2

@zaymoon Widzę że pan niedoinformowany co się w Chinach dzieje, obecnie mają tyle wspólnego ze socjalizmem co Unia Europejska z kapitalizmem.

zaymoon
-2 / 2

@kondon
Migracje to normalny proces w takich organizmach jak UE, dlatego liczy bilans ogólny (imigracja-emigracja) a ten stosunek Szwedzi mają chyba najlepszy w UE.

V Ventogon
+1 / 3

@zaymoon 99% gospodarki Chińskiej to małe, niezarejestrowane firmy... mówiłem... poczytaj...

zaymoon
-2 / 2

@Ventogon
No i co z tego? Ale gospodarka jest pchana do przodu przez państwowe koncerny, a małe firmy służą albo za podwykonawców dla dużych, albo usługi dla robotników którzy zarobią pieniądze w państwowych koncernach.
Najważniejszy jest przemysł, a to jest generowane tylko przez państwowe koncerny.

D dbgoku
0 / 2

@zaymoon w Chinach jest wolny rynek, czyli coś, co według Ciebie powoduje, że ludzie umrą. No bo na pewno ktoś tam doda trucizny i oni umrą wszyscy. W Chinach przede wszystkim są niskie koszta pracy, dlatego wyprodukowanie czegokolwiek jest tam tanie, a jak jest tanie to można to eksportować. Tak trudno to zrozumieć? Wolny rynek = ludzie nie umierają z głodu.

zaymoon
-2 / 2

@dbgoku
W Chinach klęski głodu były od zawsze, odkąd je notowano historycznie, od ok. 100 r pne do lat 60ych XX wieku w Chinach było blisko 2000 klęsk głodu. Dopiero komuniści wyeliminowani w Chinach problem głodu.

zaymoon
-2 / 2

@dbgoku
Wolny rynek właśnie generuje głód i dlatego żywność nie powinna podlegać grze rynkowej, albo podlegać w bardzo ograniczonym zakresie. Już starożytni Rzymianie zdawali sobie z tego sprawę.
http://finanse.wp.pl/kat,1033767,title,Ile-Judasz-zarobil-na-Jezusie,wid,15449719,wiadomosc.html?ticaid=11650f
"Rzymianie wiedzieli, że jeśli społeczeństwo ma być ekonomicznie sprawne, to musi być dobrze odżywione. Dlatego funkcjonował system pomocy społecznej. Najbiedniejsi dostawali za darmo miesięczny przydział chleba i oliwy. Bezpłatne rozdawnictwo żywności rozregulowywało rynek, ale w pozytywnym sensie. Dzięki temu ceny podstawowych produktów były na niskim poziomie. Dochodziło do ogromnych różnic majątkowych, ale ludzie rzadko przymierali głodem. "

D dbgoku
+1 / 1

@zaymoon słuchaj poczytałbyś trochę, a nie pisał takie bzdury. W 1960 roku Szkot przyjechał do HongKongu i zajął się finansami, zredukował podatki do minimum jak i cały sektor publiczny. Hongkong zaczął się gwałtownie rozwijać więc Chiny na wzór Hongkongu wprowadziły podobny system przy czym zachowały trochę komuny, np nie można sprzedać patentu za granicę. Ale jeśli chodzi o gospodarkę, to całkowicie zliberalizowały rynek, podobnie jak Hongkong. Efekt był taki, że ludzie handlują sobie czym chcą, smażą naleśniki, grillują owoce morza itp i wszystko robią bez podatków - całość wypłaty idzie do nich, wystarczy spojrzeć na filmiki na yt (kanał "Raport z państwa środka"). To jest według Ciebie komuna? Że ludzie idą na ulicę i sprzedają co chcą, jak chcą, kiedy chcą, bez pozwolenia, bez regulacji i ustaw? To jest ta wredna komuna który wyprowadziła ludzi z biedy? Każdy Twój post to bzdura, jesteś urodzonym lewakiem i nic tego nie zmieni. Partia która rządzi w Chinach to partia komunistyczna, ale jak mówią o sobie: nie ma tu żadnego komunisty, no ale cóż, Ty wiesz lepiej. Podajesz skandynawię jako przykład państwa opiekuńczego, ale nie wspominasz o złożach naturalnych, nie wspominasz o wolności gospodarczej, względnie niskim sektorze publicznym jak i (co najważniejsze) o jej historii. Każdy kraj który OBECNIE jest bogaty rozwijał się właśnie w sposób kapitalistyczny. Gwałcisz logikę w każdym poście, piszesz, że wolny rynek = bieda, wysokie podatki = rozwój. Jeżeli firmy będą ponad połowę swoich zysków oddawać państwu to wtedy będą się szybciej rozwijać - to są wysokie podatki i to jest gwałcenie logiki, czyli Twoje myślenie. Jak ludzie będą mieli droższe jedzenie to nie będą umierać z głodu niż jak jedzenie będzie tanie (wolny rynek). I tak dalej i tak dalej...

zaymoon
-2 / 2

@dbgoku
Hongkong to państwo-państwo specyficznie położone. Bez przełożenia na normalne państwa. Wydziel z Polski Warszawę będzie jeszcze bogatsza niż Hongkong. Poza tym to była kolonia brytyjska o strategicznym znaczeniu więc ładowali w nią kupę kasy.
W Chinach ludzie handlują czym chcą ale tylko jeśli chodzi o drobnicę, duże koncerny są państwowe. Regulacje są w Chinach jak wszędzie, a jak ktoś by próbował je ominąć przy pomocy korupcji to może dostać nawet czapę. Ostatnio wprowadzili embargo na polską wieprzowinę bo nie spełniała ich standardów sanitarnych.
A kraje Zachodu, Europy Wschodniej zresztą też, najszybciej rozwijały się po IIWŚ, gdy na Zachodzie obowiązywał Welfare State, a na Wschodzie komunizm.
O logice to się nie wypowiadaj, bo na tle twojego fanatyzmu brzmi to bardzo zabawnie.

D dbgoku
0 / 0

@zaymoon "gdy na Zachodzie obowiązywał Welfare State" - zważywszy na to, że Erhard w 48 roku zlikwidował większość podatków i zniósł kontrolę nad płacami i cenami ;) pooglądaj sobie wideoblogi z Chin, jak tam wygląda życie i jakie tam są regulacje.

V Ventogon
+1 / 3

@zaymoon "wolny rynek generuje głód" - to akurat jest bardzo korzystne zjawisko, bo kto chodzi głodny? Ten kto nie pracuje lub nie pracuje na tyle dobrze, aby dostać wystarczające wynagrodzenie.
"Kto nie pracuje niech też i nie je" - jedna z podstawowych wartości europejskich.

~Pomniejszy
-4 / 10

Typowe myślenie Polaka który ma. Państwo pomagające potrzebującym jest be. Jeśli natomiast daje wszelakie ulgi ,zwolnienia z podatków itp itd tym ,którzy pomocy nie potrzebują, to jest cacy.

Odpowiedz
J jonaszewski
+4 / 6

Słusznie - problemem nie jest idea państwa opiekuńczego, lecz jego rozdymanie. Z A wcale nie wynika B, jeśli tylko utrzymać w ryzach ludzkie zapędy.

Odpowiedz
A Adamowitch
-1 / 1

@jonaszewski Nie da się. W państwie opiekuńczym furtka do rozszerzenia władzy politycznej nad zwykłym obywatelem jest otwarta na oścież i poszerza się z każdym dniem. Jeśli raz dopuścisz politykę do życia społecznego i gospodarczego, jeśli choć RAZ zgodzisz się na ustawę godzącą w Twoją wolność osobistą, zgodzisz się również na falę przyszłych ustaw jeszcze bardziej godzących w Twoją wolność.

J jonaszewski
0 / 0

@Adamowitch Można to też odwrócić, patrząc np. na USA: jeśli raz ruszysz w stronę liberalizmu, każdy krok wstecz będzie Ci się wydawał opresją, choćbyś umierał z głodu, nie mając znikąd pomocy (bo zasłużyłeś!).

V Ventogon
+2 / 2

@tajpan
Pkt. 8 likwidujemy podatek dochodowy i obniżamy VAT do 15%:
- większe przychody do budżetu państwa (mechanizm krzywej Laffera)
- bezrobocie znika, przedsiębiorcy otwierają 2 i 3 zmianę
- Polska staje się rajem podatkowym, rejestruje się w niej miliony zagranicznych firm którzy otwierają się na polski rynek pracy
- Na rynku rośnie konkurencja - pracodawcy konkurują o pracownika co powoduje podwyższenie płac
- więcej pieniędzy trafia do kieszeni obywatela - społeczeństwo się wzbogaca.
- Polacy zjeżdżają z zagranicy widząc, że państwo nie będzie im już aż 83% ich dochodów.