Demotywatory.pl

Menu Szukaj
+
246 288
-

Zobacz także:


E elefun
+19 / 23

Czy "STUDIA" mają być wyznacznikiem wysokości pensji ?
Zatrudniając osobę, nie jest dla mnie ważne jaką szkołę ma "na papierku", ale to co potrafi zrobić, w czym jest dobra.
Znam informatyka, który jest rozchwytywanym, a jest samoukiem, pasjonatem. Inny po studiach nie może mu butów czyścić.

Odpowiedz
Symulakr
+2 / 12

@elefun Wniosek? Szkoła i wykształcenie to strata czasu. Zmuszają cię do rzeczy ,z którymi nie wiążesz kariery,a głupia administracja i biurokracja związana z systemem edukacji chce wszystko zepsuć. Coś wiem o byciu samoukiem. I nie żałuję. Jedyne czego to fakt, że to co umiem teraz mógłbym umieć nawet w gimnazjum, gdyby szambo szkolne nie wypełniało mi niepotrzebnie czasu. Grafiki szkoła mnie nie nauczyła. Sam to osiągnąłem.

AVictor
+3 / 5

@elefun ogólnie powinna być prowadzona zapotrzebowanie na rynku pracy na dany kierunek studiów. A co za tym idzie wprowadzone limity studentów z tolerancją 20-30% i jak to jest przyjmowanie na podstawie wyników z matury, jeśli ktoś nie załapie się na dany a chce studiować to za studia płaci. To znacząco poprawiło by jakość kształcenia, do studiowanie dla studiowania w obecnych czasach jest bez sensu, po co komu papier jak później nie ma dla niego pracy? Obecnie brakuje fachowców po zawodówkach i technikach za to jest sporo ludzi z magistrem pracujących na kasach, jaki jest sens kształcenia takiej osoby, wypłacania stypendiów jak później jego dyplom jest nie przydatny.

R Raf_Raf
-1 / 3

@Symulakr Szkoła i wykształcenie to nie jest strata czasu, bo otwiera drogę na możliwości. Przy rekrutacji gdzie jest kilka mocnych kandydatów prawdopodobnie zostanie wybrany ten, który ma duże umiejętności i skończone dobre studia. Po prostu póki co tak to działa.

Zastanawiałem się dlaczego, skoro bywa że na studiach zdolna osoba po części traci czas. Chyba podświadomie pracodawca interpretuje to tak - "Ma skończoną dobrą uczelnie, nie wyleciał po pierwszym roku, to znaczy że jest wytrwały obowiązkowy a jeżeli nie do końca to i tak sobie poradził w na uczelni, która stawia wyzwania. Wolę żeby ten człowiek pracował dla mnie". Może za 20-30 lat takie podejście wygaśnie zupełnie, nie wiem. Na razie działa.

Symulakr
0 / 2

@Raf_Raf Tylko, że ja zdobywając swoje umiejętności postanowiłem, że w życiu będę panem siebie i wykonywał wolny zawód. Czasami pomagam przy wizualnej stylizacji bloga, czasami robię projekty plakatów, zaproszeń. Teraz intensywnie się dokształcam w grafice 3d. wolę pracować na własną kieszeń niż się płaszczyć o miejsce pracy

R Raf_Raf
+2 / 2

@Symulakr I chwała Ci za to, nie mam nic do zarzucenia osobom które sobie radzą. Jest jednak wielu młodych ludzi, którzy sami się za sprawy nie zabiorą a jednocześnie karmią się opowieściami o braku potrzeby posiadania papierka. Jeden ma naturę niezależnego freelancera i zbuduje sobie markę tak, że nikt o jego wykształcenie nie będzie pytał a drugi żeby ruszyć potrzebuje wsparcia ze strony zespołu, najlepiej fajnego z dobrymi warunkami pracy, żeby się mógł rozwijać. W tym pomoże mu papierek z uczelni.

Uczelnia to dla pracodawcy jest pewien wyznacznik tego, jak dana osoba radzi sobie z załatwianiem spraw. Oczywiście nie jedyny ale mocny. Zwłaszcza osoba która dopiero startuje i nie ma jeszcze pokaźnego portfolio rzeczy które wykonała. Oczywiście możecie powiedzieć, że po co studia skoro w tym czasie można zdobywać doświadczenie i referencje ale to zmierza do tego samego. Nie mam nic do zarzucenia osobom, które sobie radzą, same się motywują i nie potrzebują do tego wsparcia z zewnątrz;)

Zmodyfikowano 3 razy Ostatnia modyfikacja: 2 December 2019 2019 17:16

Symulakr
+1 / 3

@Raf_Raf System papierka jest do zmiany. To bardziej tresura i wypalanie niż jawne rozwijanie zdolności. Na pierwszym roku studiów przeczyłem da siebie więcej książek niż przez 6 lat gimnazjum i liceum. Był moment, że przez szkołę prawie nic nie czytałem. Szkoła, absorbuje dużo czasu

R Raf_Raf
+2 / 2

@Symulakr Zgadzam się, również od zawsze byłem tego zdania. Tak samo przechodziłem skrajne zniechęcenie uczelnią. Tak samo musiałem zarzucić ważne dla mnie zainteresowania. W pierwszym wpisie napisałem, że wielu ludzi jeżeli chodzi o pozyskaną wiedzę - na uczelni po prostu traci czas. Ucząc się w tym czasie samemu wykształciłoby się znacznie lepiej. Ale jest druga strona medalu, po której nikt nie pyta co było na wykładach. Widzi "dobra uczelnia" to +10 do CV. Zdaję sobie sprawę jaka to bzdura i trochę mnie boli że to wciąż tak działa.

Wszyscy najlepsi fachowcy z mojej branży jakich miałem okazję poznać skończyli studia. W większości opinie mieszane z przewagą narzekania. Dużo niepotrzebnych rzeczy, mało praktycznych, zdziwaczali wykładowcy, masa nauki itp - standardy. Tylko jeden z nich przyznał, że to była na prawdę świetna uczelnia.

Sprawy mają się trochę lepiej w branżach kreatywnych gdzie można zaprezentować swoje umiejętności w Internecie i pracować jako freelancer. Jeżeli od początku się ma talent do prowadzenia prężnej działalności gospodarczej to też nie widzę problemu. Gdy korzystam z usług jakiejś firmy to nigdy nie pytam o wykształcenie właściciela ;) Pozdrawiam.

Zmodyfikowano 2 razy Ostatnia modyfikacja: 2 December 2019 2019 17:32

A AZA193
+11 / 13

Bo ludzie myślą że papierek da im super kasę. A zasada jest prosta ten dużo zarabia kto dużo pieniędzy produkuje ze swojej pracy, wyjątek politycy i urzędnicy .

Odpowiedz
pawelkolodziej
+12 / 12

Pytanie jakie studia skończyłaś i jaki uprawiasz zawód. Jeśłi mąż jest po technikum to prawdopodobnie robi coś społecznie użytecznego.

Odpowiedz
C ciomak12
+6 / 10

No właśnie jest to sprawiedliwe, w czym widzisz problem?

Odpowiedz
D Dragoo
+3 / 7

Po samym technikum raczej wątpię w te 11. Chyba że gość ma masę kursów na maszyny lub podobne i średnio 350 h w miesiącu. Ona po socjologi pracuje w mopsie od 8 do 14.30

Odpowiedz
I Iiyrryyr3iit
+2 / 10

Kolega z pracy nawet nie ma matury i zarabia ok 20 tys zl /miesiąc netto. Zależy co umiesz i ile jesteś w stanie zarobic dla pracodawcy

A activefun
+2 / 4

@Dragoo w prywatnej firmie, bez wykształcenia można być kierownikiem, albo nawet właścicielem i zarabiać dużo więcej niż 11 tyś.

D Dragoo
0 / 0

@activefun kierownikiem bez wykształcenia to możesz być jedynie w swoim samochodzie. Żeby być kierownikiem przynajmniej na budowie to trzeba mieć wykształcenie wyższe i uprawnienia. Zgadzam się ze można mieć swoją firmę i zarabiać krocie bez większego wykształcenia potrzeba jedynie ambicji i mieć fach w ręku i zap8ierdalac piątek swiatek

A activefun
0 / 0

Jeśli chodzi o budowlankę to ok, ale jest wiele branż gdzie wykształcenie nie ma znaczenia. Ba, nawet prezesem można być, albo dyrektorem;) W firmie w której pracuję na prezesa awansował gość który pracuje praktycznie od początku działalności w firmie i zaczynał na produkcji. Ale to już się już liczą znajomości, zaufanie właściciela itd.

R Reksio79
-1 / 5

do kogo pretensje że hu..we studia wybrałaś albo że nie ogarnięta jesteś? WTF

Odpowiedz
A adrk18
+5 / 5

Bo wyzsze wyksztalcenie to nie wszystko. Trzeba miec do tego
srednie pojecie i przynajmniej podstawowe wychowanie

Odpowiedz
Q qrczak000
+3 / 7

Demot dotyczy płaczu pewnej urzędniczki, której mąż po technikum w IT zarabia właśnie 11k, a ona biedna tylko 2k.
Dobrze dodawać źródło do demota, aby było wiadomo o co kaman ;)

Odpowiedz
S sirjacor
+1 / 5

To JEST sprawiedliwe, bo z Was dwojga to on coś przydatnego umie :)

Zmodyfikowano 1 raz Ostatnia modyfikacja: 2 December 2019 2019 13:35

Odpowiedz
T konto usunięte
0 / 6

No trzeba w końcu opodatkować ciężkie i użytecznie społecznie prace wykonywane przez mężczyzn i przetransferować jeszcze więcej kasy kobietom grającym w pasjansa.
Bo mężczyźni je dysrkimujo patriarchatem itp

Odpowiedz
C canslogin1
-2 / 2

13tys miesiecznie no to sie pożyje.... a ja mam 4000 na 4 osoby i gdzie tu sprawiedliwosc

Odpowiedz
RomekC
0 / 0

Mam propozycję dla tej pani. Rzuca pracę i robi to technikum które skończył mąż. Za niecałe 7 lat zacznie wychodzić na swoje - 7 lat w swoim zawodzie = 168 tys. (2x12x7), 5 lat technikum + 2 lata w zawodzie męża = 264 tys. (11x12x2).

Odpowiedz