Demotywatory.pl

Menu Szukaj
+
235 239
-

Zobacz także:


Wandejczyk
0 / 4

Głęboko wierzę, że użyli do tego prymitywnych narzędzi kamiennych i miedzianych.

Odpowiedz
K killerxcartoon
0 / 2

@Wandejczyk
Trochę wiedzy głąbie VIII wiek naszej ery to późna epoka żelaza. Mało tego Hindusi opanowali metalurgię na najwyższym poziomie już około I-II wieku ne w czasach gdy europejczycy mieli dymarki i wytapiali kilka do kilkudziesięciu kilogramów żeliwa. Hindusi w IV wieku odlewali kilkutonowe obiekty za jednym razem . I to nie żeliwa ale staliwa (stop niklowo fosforowy z niską ilością węgla) co oznacza ze musieli znać piece czadnicowe gdzie wytop następował bez zmieszania rudy z węglem. Europejczycy podobne piece o podobnych możliwościach skonstruowali dopiero w XVI-XVIII wieku.
W VI wieku w Indiach powstała pierwsza budowla o konstrukcji Kamienno żelbetowej z dźwigarami staliwnymi. o rozpiętości 10 metrów miedzy kamiennymi kolumnami jaka podtrzymywała kamienny dach świątyni. Takie konstrukcje powstały w USA dopiero w XIX wieku .
Pojedyncza belka nośna składała się z 16 do 64 małych prostokątnych prętów o wadze około 2,5 tony skutych razem obejmami (zachowało się około 20 belek nośnych z ponad 200) . Szacuje się że Ilość żelaza użyta do budowy tej jednej świątyni była dwukrotnie większa niż sumaryczna ilość żelaza używana w europie aż do XVI wiecznej rewolucji renesansowej w metalurgii.

Poczytaj
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBelazna_Kolumna

Przestań postrzegać Hindusów jako prymitywnych. To jedna z 4 najstarszych kolebek cywilizacji. Jaka przez wieki górowała technologicznie nad Europejczykami i dopiero w XVIII-XIX wieku uległa europie głównie z powodu wywołanych wewnętrznych waśni.

Wiec jak najbardziej Hindusi do jej wykucia używali narzędzi z kutej stali . A zanjąc historię technologi to i mieli narzędzia tnące z koronami.

Wandejczyk
-1 / 1

@killerxcartoon

Najpierw się wkurzyłem. Ale teraz widzę, że nie skumałeś ironii. Nabijałem się z mejnstrimowej nauki, która twierdzi, że tylko epoka nowożytna miała wypasione wynalazki.