Demotywatory.pl

Menu Szukaj
+
519 530
-

Zobacz także:


G Gicio
+2 / 14

A co robi dzisiaj papież w temacie wojna na Ukrainie i pedofilia w szeregach kleru

Odpowiedz
G gibosit
+7 / 17

Teoria o papieskiej winie brzmi na pozór logicznie i efektownie (oraz wygodnie dla antyklerykałów), jest jednak kilka „ale”… Po pierwsze, pandemia wybuchła i rozprzestrzeniła się na terenach Azji Środkowej, gdzie koty nie były poddawane masowej eksterminacji. Po drugie, epidemie dżumy (w tym porównywalna skalą z „czarną śmiercią” Dżuma Justyniana) wybuchały na świecie regularnie aż do XIX w.

Odpowiedz
Xar
-2 / 4

@gibosit ostatnio tez bylo male ognisko Dzumy w Azji, ale jakos sie nie przeniosla. Ciekawe dlaczego,co?

G gibosit
+2 / 2

@Xar Nie wiem , może szczepionki , profilaktyka i leczenie antybiotykami np. streptomycyna, tetracyklina, gentamycyna lub cefalosporyna , ale mogę się mylić

J jeszczeNieZajety
+1 / 3

@gibosit OK - szczury nie były i tak tępione przez koty a w dodatku szczury nie przenoszą zarazy. Czyli papieski nakaz tępienia kotów nie wywołał żadnej zarazy. W takim razie papieski nakaz był logiczny i słuszny.

G gibosit
0 / 0

@jeszczeNieZajety A czy ja napisałem , że to była dobra decyzja . Uważam , że każda ingerencja w naturalne środowisko fauny czy flory przynosi więcej strat niż korzyści . Chodzi o to , że dżuma jest z nami od wieków i dopiero od niedawna radzimy sobie z nią jako pandemią

rafik720
-1 / 9

Wbrew pozorom Koty niechętnie polują na Szczury gdyż te częstą dorównują im rozmiarami lub są zbliżone a koty atakuję przeważnie gdy mają przewagę.
Jednakowoż tępienie Kotów mogło sprawić, że nastąpił wysyp drobnych gryzoni oraz ptaków, które też mogłyby źródłem różnych chorób oraz odpowiadać za zmniejszone zasoby żywności dla ludzi.

Zmodyfikowano 1 raz Ostatnia modyfikacja: 12 March 2022 2022 22:51

Odpowiedz
D dindu_nuffin
+3 / 15

Kościół jak zwykle w służbie społeczeństwu, i zawsze z podobnym skutkiem...

Odpowiedz
R Rydzykant
0 / 2

Masz nieaktualne informacje. Badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii wykazały, że średniowieczna epidemia dżumy była roznoszona głównie przez wszy odzieżowe. Zapiski z tamtego okresu pozwoliły ustalić, że w kilku miejscowościach pierwszymi chorymi byli handlarze odzieży, którzy otrzymali dostawy z zakażonych miast. Odbiorcy innych towarów z tych samych miejscowości nie byli wśród grupy pierwszych zarażonych.

Odpowiedz