Demotywatory.pl

Menu Szukaj
+
132 170
-

Zobacz także:


T konto usunięte
+1 / 1

@snatch1969 a co oznacz" woosh"bo to też często widzę?

L lkb81
+2 / 2

Mysle ze odklejka ale bardziej nadawalo by sie do nazywania ludzi odklejonych od rzeczywistosci np politykow

Odpowiedz
Q Quant_
+3 / 3

Akurat "baza" ma całą kupę znaczeń, więc to nie tylko punkt zaopatrzenia i nie tylko w wojsku. Baza to główne miejsce/obiekt schronienia, logistyki, magazynowania itp., baza to podstawa czegoś (np. budynku), baza to podwaliny czegoś (np. wykształcenia), baza to element tranzystora, baza to miejsce do zdobycia w basseballu. Pewnie znaczeń jest jeszcze więcej. Ale najważniejsze znaczenie tego słowa jest inne. Wyczytałem je w jakimś artykule z zakresu psychologii rozwojowej i tak mnie ubawiło, że pamiętam do dzisiaj. Baza to tymczasowy obiekt lub prowizoryczna konstrukcja wznoszona w celu integracji grupy rówieśniczej, wzmocnienie subiektywnego poczucia bezpieczeństwa, bądź zaznaczenie odrębności grupy, przy czym jako przykład bazy w tym znaczeniu, w literaturze wskazuje się najczęściej domek z koców :D

Odpowiedz
M Maja123456
-1 / 3

@Quant_ Ile masz lat, ze nie uzywales slowa "baza" jak byles maly i nie spotykaliscie sie w kolegam w jakies wlasnie prowizorycznej konstrukcji, badz ustalonym miejscu, o ktorym tylko wy wiecie, ze to wlasnie to miejsce ustalone?

Q Quant_
+1 / 1

@Maja123456 - mam 49 lat i słowa "baza" używałem w dzieciństwie mnóstwo razy. Wraz z rodzeństwem, albo z kumplami, budowałem domki z koców, szałasy w moim ogrodzie, a nawet stanowisko na drzewie. Miała to być baza, ale nie zdołaliśmy jej zbudować, bo gałęzie były zbyt pokręcone i nie dało się zamontować desek, które przynieśliśmy. Kumpel spadł z drzewa i złamał rękę, potem była awantura między naszymi rodzicami i dostałem zakaz zadawania się z nim. O tak, wiem co to baza :)

LarryBarnsey
+2 / 2

Wielka szkoda że młodzieżowym słowem roku nie jest: proszę, dziękuje i przepraszam.

Odpowiedz
B biuro74
0 / 0

Czekam na czas, kiedy młodzieżowym słowem roku będzie... "słowo" - czyli wyartykułowana otworem gębowym zbitka sylab, która znajdzie swoje pisane odzwierciedlenie w słowniku.

Odpowiedz