Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Silens
-4 / 140

czemu? wiem, że dyktatura, ale czemu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SzpaneRR
+76 / 104

Bo jest to traktowane jako "zniewaga władcy". BTW. nie o życie, tylko o zesłanie do "obozów pracy" ;>. Ale momentami grali lepiej niż "wyzwolona" Korea Południowa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quirel
+88 / 108

"Jeden pojedynek Korei Północnej z Portugalią już przeszedł do historii! 44 lata temu na mundialu w Anglii po 25. minutach ćwierćfinału Korea Północna prowadziła z Portugalią 3:0. Później cztery gole strzelił Eusebio, a Portugalia ostatecznie wygrała 5:3. Mimo tego sukcesu, dyktator Kim Ir-Sen, ojciec Kim Dzong-Ila, wysłał drużynę do obozu pracy. Nie oszczędził nawet Pak Doo-Ika, którego gol zapewnił Azjatom sensacyjne zwycięstwo nad Włochami. Strzelec bramki z Italią przez piętnaście lat był zmuszony pracować przy wycinaniu lasu!"
Tekst z:
http://www.niezalezna.pl/article/show/id/35652
Więc jak widać, mają o co walczyć, gdyż w obozach "pracy" umiera wiele osób, głównie z wycieńczenia i mordowania przez strażników. Niczym w Auschwitz-Birkenau.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ankamm13
+32 / 40

Chcesz się wszystkiego dowiedzieć, obejrzyj np na youtubie film pt: "DEFILADA"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A antraxcdt
+89 / 107

Tak szczerze mówiąc, to na miejscu piłkarzy Korei Północnej w nocy wymknął bym się z hotelu
i uciekł do pierwszej lepszej ambasady krajów UE albo USA, i błagał o azyl polityczny założę
się że każdy kraj by im go udzielił. W szczególności USA którzy chętnie utarli by nosa
dziong diowi, a może i dał by im pretekst by poszukać u nich ropy czy gazu.
edit. no ale teraz doszedłem do wniosku że rodziny piłkarzy wtedy by mieli niezbyt miło ;/. Dwoma słowy współczuje im.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 czerwca 2010 o 20:21

S skibaa
+51 / 57

Kolega na dole napisał, zeby sie wymkneli z hotelu..
NIESTETY. Każdy ma `ochroniarza`, który go pilnuje, zeby wlasnie nie nawiał...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I IndianaDzems
+13 / 29

To wy może nie słyszeliście, ale niedawno trzech zawodników Korei uciekło, bo bali się obozów pracy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A antraxcdt
+13 / 27

skibaa - dla tego mówię że w nocy trzeba wiać tak by nikt nie złapał :P. Tak na marginesie to nie wiem czy wszyscy słyszeli ale WSZYSCY "kibice" Korei to są żołdacy i milicjanci w przebraniu, większość z nich nie wie kto jest w drużynie :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krypton
+28 / 30

Myślicie, że nie wiali? Wiali! Ale wtedy ich rodziny były zamykane w obozach...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A antraxcdt
+23 / 29

czapaAZSBP - ale na stadionie nikt go nie pilnuje i wtedy może mieć szanse uciec. W hotelu raczej strażnik z nim nie śpi więc okna ma wolne. Wiesz w więzieniu też Cie pilnują a zdarzają się ucieczki, a tu masz większe pole manewru bo nie jesteś za murami, dodatkowo co taki strażnik może Ci zrobić przed kamerami?? Masz jakiś wywiad czy coś i wrzeszczysz do kamery by Ci pomóc czy coś. Dla chcącego naprawdę znajdzie się zawsze okazja by uciec. Ci co nie uciekają moim zdaniem po prostu boją się o rodziny bo wiedzą co je może czekać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 czerwca 2010 o 21:18

C CinuQQ
0 / 4

@antraxcdt,
Kibice korei to są głównie pomagierzy ich przywódcy oraz, nie pamiętam gdzie o tym czytałem, uprawnieni do tego chińczycy, co by jego lud nie mógł nawiać. A nie uciekają pewnie, bo mają strażników, którzy raczej ich skrupulatnie pilnują(coś się obiło o uszy o próbach ucieczek, ale tylko próbach) oraz jak już zauważyłeś boją się o swoje rodziny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szatanskipogan
+9 / 17

@Anrtaxcd
Genialny plan. Od dziecka grasz w gałę, idziesz na AWF i przechodzisz przez wszystkie ligi, żeby w końcu zagrać na MŚ i móc się ubiegać o azyl polityczny...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A antraxcdt
+19 / 23

A11 - a jesteś pewien że ci ludzie w dokumencie to na pewno piłkarze z 66?? Drugie pytanie czy jesteś pewien że ten film to nie propagandowy film by pokazać jaki ten reżim jest cudowny?? Ja w takie "dokumenty" nie bardzo wierzę, bo dla mnie to zwykła manipulacja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar housemd95
+7 / 13

Bo wykrakacie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A antraxcdt
+4 / 6

szatanskipogan - jak bym żył w Korei Północnej i to była by moja jedyna szansa na ucieczkę z tego kraju i normalne życie to zapewne bym się o to postarał, ale że żyje w Polsce i mogę sobie żyć normalnie bez bata nad głową to nie muszę grać w piłkę by uciec, wystarczy że kupie sobie bilet i mnie już może nie być w tym kraju. W Polsce za komuny przecież też wielu sportowców którzy wyjeżdżali na jakieś zagraniczne turnieje uciekało,i nie tylko sportowcy ale pisarze muzycy itp itd. CinuQQ - pisałem o tym że "kibice" Korei to żołnierze i milicja, to w TV mówili podczas któregoś meczu Korei. Tak na pewno mają jakąś "ochronę" ale na boisku nie widziałem by biegali koło nich ich "ochroniarze" zawsze znajdzie się sposób na ucieczkę. http://wyborcza.pl/1,75248,2745147.html - tu jest taki artykuł o ucieczkach z PRL-u :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 czerwca 2010 o 21:46

avatar acai
+6 / 10

właśnie wallian, widzę, że bardzo dużo tu ekspertów doskonale wiedzących co się dzieje w Korei Północnej, a prawda jest taka, ze wszystkie przekazywane informacje są bardzo skrupulatnie "dobierane". Będąc niedawno w Niemczech poznałam pewną Koreankę, która była co prawda z Korei Pd, ale powiedziała mi, że osobiście nie zna nikogo z Korei Pn, żadnego emigranta, ani osoby której pozwolono by tam pojechać i wrócić. oprócz tego opowiadała takie rzeczy, które przeżyła u siebie, że mi włosy dęba stanęły. na szczęście udało się jej uciec ponieważ wyszła za Niemca dla wizy. dlatego byłabym raczej sceptyczna w wymyślaniu co się stanie albo nie stanie z tymi piłkarzami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar miodek666
+1 / 5

antraxcdt pięknie prawisz, cały czas to samo i niby racja ale dalej zapominasz o tych rodzinach...Pozatym "zawsze jest jakiś sposób"-no niby tak ale nawet za komuny Polacy uciekali (koreańczycy nie mają takiej szansy (straże)) i nie krzyczeli w TV żeby im pomóc. Jest jeszcze coś takiego jak honor, uciec w trakcie meczu to właśnie jego brak...Mylisz kraje Polska, a Korea to 2 różne komuny (koreańska to taka bardziej zaawansowana). Pozdrawiam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KorZaj
0 / 2

jak mi wiadomo to ten obóz pracy sprzed 40 kilku lat to zakończyła się uniewinnieniem i ogłoszeniem bohaterami narodowymi .. po kilku latach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A antraxcdt
+4 / 4

miodek666 - nie zapomniałem o rodzinach bo kilka krotnie wspomniałem o tym fakcie. Wyciągnąłem też wnioski że Ci piłkarze nie uciekają najprawdopodobniej ze względu na rodziny. Nie mówię też że mieli by uciec w 15 czy 60 minucie meczu ale zaraz po zakończeniu zamiast do szatni swojej iść do szatni przeciwników czy coś w tym stylu. Ja wiem że komuna Koreańska to inna komuna bo w Polsce nie było dyktatora itp, ale mimo wszystko gdyby ktoś chciał uciec straży podczas mundialu to zapewne znalazł by sposób. A co do honoru to szczerze powiedziawszy miał bym go w 4 literach gdybym miał szanse na normalne życie i podczas meczu bym spieprzał ( oczywiście gdybym nie obawiał się o rodzinę ). Tak na to patrząc to dla mnie w sumie to nie był by żaden uszczerbek na honorze uciec z Korei podczas mundialu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar acai
0 / 0

@miodek666, do tego wszystkiego jeszcze dochodzi sprawa mentalności, Polacy (z naszym sarmackim myśleniem, kombinowaniem i pieniactwem) oczywiście, że uciekali się do tego, ale tam panuje skrajny uniformizm myślowy i co mówi przywódca to święte dlatego - raczej brak sposobu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PRT
-4 / 4

wielu uciekało do chin czy korei pld. nie zwazajac na swoje rodziny, najczesciej rodzina ejst tak otumaniona, ze wcale jej nie szkoda...
najwieksze szanse mają straznicy granic i obozów, zycze piłkarzom szczesliwych ucieczek :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S savioo
+4 / 4

mogę tylko powiedzieć, że zachodnie media w 1974 roku, tak samo mówiły o Polakach. Że jeśli reprezentacja przegra na Mundialu, to wróci do Polski i będzie tutaj tyrać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Sildamir
+1 / 1

O ile mi wiadomo, w Polsce nie wystąpiła NIGDY sytuacja, żeby komunizm był panującym ustrojem. Komunizm oznacza zniesienie własności prywatnej na rzecz dobra ogółu i jest filozofią utopijną. Najbliżej osiągnięcia tego byli Czerwoni Khmerowie w Kambodży, ponieważ wszystko zostało znacjonalizowane, a środki płatnicze zlikwidowano. Tymczasem w Korei Północnej panuje tzw. Dżucze, czerpiące wiele z nacjonalizmu i szowinizmu, natomiast mieszkańcy, o ile ich na to stać, mogą KUPOWAĆ sobie różne produkty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mienciel
+5 / 11

ludzie, co wy pind.oli.cie?
nie słyszeliście że 3 lub 4 koreańczyków uciekło w nocy z hotelu?.. Oni naprawdę są zdesperowani.. Niektórzy mówią że za komuny było lepiej.. Niech ich wyślą do Korei Płn, wtedy dopiero zrozumieją co za głupoty mówią... Współczuje tym ludziom, swoją drogą - państwa inne takie jak np. USA lub RPA, gdzie oni obecnie sie znajdują (chodzi mi tutaj tylko o RPA), powinny im zaoferować azyl oraz szanse na lepsze życie.. Tym badziej, że oni doskonale wiedzą iż oni o to by prosili... I wyj.eb.ane w Kim Dzonga II ! USA potrafiło obalić rządy Husseina, jednak już Azjatom nie pomogą, ponieważ nie ma tam ropy czy też innych surowców... Pierd.oleni "bohaterzy"!
PEACE

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar miodek666
0 / 0

antraxcdt no tak zgadzam się:) Masz rację, wkurzał mnie tylko twój nieco cwaniacki (nie obraź się) sposób ucieczki ale masz racje jest sposób:)
acai w tym samym jest rzecz i to święta prawda:)

Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A anankofan
+5 / 5

@miodek666 - chłopie, jaki honor? gdybym nie mial tam rodziny to olalbym ta reprezentacje w czasie meczu na oczach calego stadionu i uciekl. honorowo maja postepowac dla ukochanego kraju, wodza czy czego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Haitilulz
-1 / 3

Co za bzdury! Koreańczycy NIE MAJĄ ze sobą bandy "ochroniarzy", wbrew temu, co tutaj insynuujecie... znajoma śledzi oficjalne konto wiadomości jednej ze stacji Korei Płd. na LiveJournal, nawet tam nie zabrakło paru mitomanów. Ci zawodnicy dostali ultimatum, wg. którego jeżeli zwieje chociaż jeden, reszta idzie do obozów pracy wraz z najbliższą rodziną. Nawiasem mówiąc - azyl by nie przeszedł, "Best Korea" dosłownie szuka zaczepki... czy nikt z was nie ma pojęcia, co dzieje się teraz na dalekim wschodzie? Byle pretekst wystarczy, by rozpocząć wojnę. Zresztą my, Polacy, nie mam tu za wiele do gadania - po pierwsze dlatego, że są to sprawy dla nas zbyt odległe, po drugie zaś - nawet gdybyśmy chcieli coś z tym zrobić (nie mam tu nawet na myśli akcji zbrojnej i chyba nie muszę nawet tego tłumaczyć), to mamy zamknięte usta. Sprawdźcie tylko, kto siedzi w ambasadzie Korei Północnej w Polsce, być może wtedy zrozumiecie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 22 czerwca 2010 o 15:04

A antraxcdt
0 / 0

Haitilulz - po 1 tak jak już pisałem WSZYSCY "kibice" Korei to jedna wielka banda "ochroniarzy", najwidoczniej nie widziałeś/słyszałeś/czytałeś wypowiedzi Polskich i zagranicznych dziennikarzy którzy chcieli przeprowadzić wywiady z Koreańskimi "kibicami". Ci "kibice" nie mają nawet pojęcia kto jest w reprezentacji. Dalej, co do azylu, sytuacja jest napięta od 30-40lat między dwoma Kolejami i trwa między nimi zimna wojna. Ale jeśli "uciekinierzy" w RPA "polecieli" by do ambasady Niemiec czy Francji to co dziong dziong by mógł zrobić? Zaatakował by Korę Północna bo jego zawodnicy uciekli do ambasady Francji? No chyba by nie miał ku temu pretekstu. Jedyne co by mógł zrobić to uwięzić ambasadora Francji a wtedy by miał przesrane, embarga całego świata by miał na sobie, groźbę wojny z UE, NATO, USA. A wtedy Korea Północna przestała by istnieć. Następna sprawa, a kto mówi że Polska ma coś tu do gadania? Kto mówi że Polska by wypowiedziała wojnę Korei Północnej ( w pojedynkę )? Podsumowując nie bardzo trafiłeś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Maigo
0 / 0

Gdyby embargo miało wystarczyć, to Korei Północnej już dawno by nie było...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Davee89
0 / 0

Hehe nie wiem w jakim wieku jestes antraxcdt ale masz male pojecie o wojnach i prretekstach... Przede wszystkim Korea posiada broń jądrową. Dodatkowo Azjaci mają zupełnie inną mentalność niż nam znani Europejczycy czy Amerykanie, pokazali to na 2 WŚ (przykładowo ataki samobójcze na Pearl Harbor) To oznacza że przywódca Korei najprawdopodobniej nie miałby oporów aby użyć broni jądrowej. I mimo że oczywiście są państwa silnijesze od Korei ale one nie chcą doprowadzić do wojny jądrowej bo wiedzą czym to grozi. Koreanczycy zwiać mogą... ale wtedy reszta ich kolegów zaplaci za to najwyzsza cenę dlatego albo wszyscy uciekna albo nie dopuszcza zeby ktokolwiek z nich uciekl. A odnosnie kibicow to nie sa to zadni ich straznicy czy ochornarze tylko glownie chinczycy. Przed Mś bylo glosno o tym ze Korea rozdawala wejsciowki na ich mecze chetnym z Chin pod warunkiem glosnego dopingu i tyle. A nie znaja oni skladow bo nie sa z Korei w ogole i jest to dla nich tylko okazja zeby za darmo byc na zywo na MŚ.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A antraxcdt
0 / 0

Davee89 - Co do wieku to sądząc po Twoim nicku masz 21 lat więc ja mam kilka wiosen więcej od Ciebie. Po 2 mentalność mentalnością ale mimo wszystko dziong dziong wie że nie może użyć broni nuklearnej. Co do pretekstów to gdyby Kim Dzong Il tak bardzo chciał go znaleźć by zaatakować Koreę Południową to znalazł by już tysiące takich, a ucieczka piłkarza do ambasady innego kraju niż Korea Południowa nie daje mu takiego pretekstu. Na Pearl Harbor z tego co mi wiadomo zaatakowali Japończycy a nie Koreańczycy, a nie zapominaj co kraj to inna mentalność, porównaj naszą mentalność a Niemców czy Szwedów. Jeszcze jedna sprawa Kimi może jest postrzelony jest sadystą, ma w dupie ludzi itp itd, ale nie jest głupi, i wie że w "swoim" kraju może sobie robić co mu się podoba ale wie że jak by coś zrobił poza terytorium Korei to by mógł sobie nagrabić nie na żarty. To się nazywa Polityka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 czerwca 2010 o 17:17

X XingXing77
0 / 0

Przynajmniej mają porządek i się nie certolą z kibolską hołotą. Drużyna narodowa to dla nich prawdziwy powód do dumy, a nie banda popisujących się i faulujących kolesi którzy przepijają majątek na wycieczkach i w hotelach ośmieszając tym samym siebie i innych. Tylko kasy się domagają i szerzą swą propagandę w mediach. Strasznie nie cierpię tego sportu.
Wiadomo, że jak zawinią to musi ich spotkać kara. Na tym polegają konsekwencje i całe życie właściwie. Widać, że mają zdrowsze podejście do drużyny jako kolektywu, a nie jeszcze im fundują drogie hotele tym samym ich rozleniwiając.
W Europie też mogłoby się to przydać, ale zaraz gogusie powiedzą, że ,,to przesada".
Trochę dyscypliny by nam nie zaszkodziło. Serio.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X XingXing77
0 / 0

Lepszy tyran niż nasi pseudo-politycy którzy nie mają za grosz honoru.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X XingXing77
0 / 0

Mógłbyś coś więcej powiedzieć o tym co ją spotkało w Korei Południowej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X XingXing77
0 / 0

Korea Północna NIE JEST komunistyczna. Rządzi tam ideologia Juche która jest bardziej ortodoksyjną mieszanką stalinizmu i faszyzmu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X XingXing77
0 / 0

Mylisz się. To o czym piszesz to komunizm ekonomiczny, a polityczny zaś to inna sprawa.
Odmian komunizmu jest bardzo dużo, ale sam Marks uważał, że żeby dojść do komunizmu wpierw trzeba przejść przez kapitalizm. Ja też uważam, że nie może istnieć komunizm bez kapitalizmu. Kapitalizm jest naturalnym budulcem ludzkiej siły, a nie cechą samą w sobie. Komunizm jako ideologia jest utopijna dopóty nie ma wypracowanych środków by ją wprowadzić w życie. Najbliźsi do wprowadzenia komunizmu są Chińczycy (budują swą potęgę ekonomiczną) i Japończycy (przez kulturę społeczną na wysokim poziomie i wypracowane środki). Żaden inny kraj nie mógł tego dotychczas zrobić. I nie zrobi, dopóki ludzie dalej będą postrzegać komunizm jako represyjną forma stalinizmu którą stworzyli Rosjanie ,,rozsławiając" w ten sposób ten ustrój. W każdej ideologii są skrajni jej przedstawiciele i nie warto brać z nich przykładu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koncjusz
+56 / 60

Zdziwiłbyś się, co tam się teraz dzieje, a afery wielkiej nie robią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JustNeptuN
+4 / 4

wydaje się że w tych czasach (internet, radio, satelity i co jeszcze) nie do pomyślenia jest zabicie tych piłkarzy gdy wrócą do kraju. Jednak Korea Płn. to anomalia na skale światową, na palcach można policzyć każde 5 minut nagrania ukazującego życie w tym kraju. Ten kraj pośród "reszty" to niemal jakby zamknięty szczelnie karton postawiony wśród przeźroczystych akwariów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Maigo
+1 / 1

Mają tam kilkadziesiąt obozów "reedukacji", w tym jeden wielkości Nowego Jorku, gdzie ludzie pracują w skandalicznych warunkach i często umierają po paru latach. Koreańczycy głodują - w rozpaczy zjadają korę z drzew - gdyż wszystko, w tym żywność wysłaną w ramach pomocy humanitarnej, pochłania ogromna armia. Kraj jest całkowicie odcięty od świata - nie ma Internetu, wolnych mediów, nie są publikowane żadne dane, obcokrajowcy (w tym dziennikarze) mogą przebywać tylko w specjalnie przygotowanych do tego strefach turystycznych, wszelkie informacje są uzyskiwane z relacji nielicznych uciekinierów. JUŻ dzieją się tam zbrodnie jak za Stalina. Myślisz, że śmierć piłkarzy wywoła aferę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 czerwca 2010 o 17:59

M Mepsik
-2 / 12

Nie maja zbytnich szans na awans z tej grupy okreslanej mianem grupy smierci, choc nigdy niewiadomo co moze sie zdazyc, chcialbym by obie reprezentacje Korei spotkaly sie z soba w tych mistrzostwach ale to raczej niemozliwe bo musialby byc to conajmniej polfinal.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szyna129
+30 / 40

po dzisiejszym meczu stracili definitywnie szanse na wyjście z grupu , Brazylia - 6 pkt , Portugalia - 4 pkt oni - 0 ... szkoda mi ich bardzo :( niewątpliwie mają talent a będą sie marnować w kamieniłomach :(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T trvedemot
+4 / 4

Na miejscu piłkarzy pozostałych trzech drużyn dałbym im wygrać. Oglądając mecz z Brazylią miałem momentami nawet takie wrażenie, że Brazylijczycy chyba chcą im oddać te trzy punkty z litości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F franko1988
0 / 0

a czy oni w ogóle mają jakiś wpływ na to by znaleźć się w reprezentacji?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Skunn
+15 / 27

Nie grają o zycie, jak nie wygrają to idą do ciężkich robót

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Quinz
+23 / 25

Wiesz jakie u nich są te ciężkie roboty, nie wiem co gorsze...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar miodek666
+1 / 3

Skąd to wiesz? Jakieś źródło? Bo ich reprezentacja co kilka lat ma powtarzalne nazwiska i tego samego trenera, więc wątpie ażeby gineli lub umierali w trakcie ciężkich robót. Nie mówie, że jest tam róznowo ale wkurzaja mnie plotki o ich domniemanej karze za porażkę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rdxize1
+70 / 98

Wlasnie takiej motywacji brakuje polskiej reprezentacji

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar cytrynowaxkasaa
-2 / 18

Masz racje w stu procentach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar beczka
+16 / 30

oni z taką właśnie motywacją przegrali z 7:0

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mylord
+42 / 64

nie przegrali z motywacją tylko z Portugalią..:/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JustNeptuN
-3 / 5

mylord beczke źle zrozumiał, za co dostał plusy, gdy beczka minusy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar beczka
+3 / 5

raczej dobrze zrozumiał tylko pokazał że moje zdanie jest trochę dwuznaczne:D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mylord
+2 / 6

nie martwcie się mylord, mylord jest bardzo kumata i wszędzie węszy podtekst:P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dziurex24
+7 / 17

bardzo mi ciebie żal :(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quirel
+2 / 8

I Twój był lepszy IMO. Tylko jego ocena wymagała lekkiego wysiłku umysłowego u dzieci, dlatego tak poszedł w dół.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mylord
0 / 2

a czemuż to żal ci?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I IndianaDzems
+1 / 3

imo ty brandziu wrzuciłeś demota 2 dni po tym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maarcin1993
+9 / 15

chłopcy maja przes*ane jaki ich ten komuch złapie to im nogi z dupska powyrywa ,,za kompromitacje wspaniałego narodu koreanskiego" ... a oni po prostu gorsi byli i tyle

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar dusia5461
+3 / 3

Korea Północna pogroziła, że jeśli ONZ się wpieprzy to oni uruchomią bombę jądrową czy jaką oni tam mają... To jest przykre, bo ludzie z Korei Północnej żrą trawę...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar agussia04c
0 / 0

Pewnie po meczu z Portugalią, już je przegrali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kisiel95
+11 / 15

dzisiaj jak przegrali z Portugalią 7:0 to tak mi się ich żal zrobiło... z resztą po każdej bramce zamiast się cieszyć, to właściwie się zasmucałem... Brazylijczycy przynajmniej ich oszczędzili i nie pokonali ich tak wysoko, a Portugalczycy jakby mogli to by jeszcze więcej nastrzelali. Coś trzeba zrobić z tą Koreą...mam nadzieję
, że nie spotka ich taki sam los jak kolegów sprzed 44 lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar beczka
-4 / 6

Dla Portugalii każdy gol był ważny bo to może decydować o ich awansie(w przypadku przegranej z Brazylią)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C czyco
+11 / 13

przegrali, byli słabsi... taka jest piłka i na tym polega mundial i Portugalii należało się zwycięstwo. Szkoda Koreańczyków, jeżeli faktycznie wyślą ich do obozów pracy. Zastanawiam się w ogóle,dlaczego wysyłają ich na mistrzostwa, skoro to niemal pewne, że jakiś mecz muszą przegrac bo nie są na tyle mocni, żeby zdobyc puchar.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Cct
+11 / 15

Brazylijczycy ich nie oszczędzili tylko nie dali rady im więcej strzelić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maly1252
-3 / 11

@czyco, jakiś powód musi być, a pracowników w obozach pracy nigdy za dużo... ;/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kagai
+24 / 26

No nie wiem, czy do ciężkich robót... Przecież tam mają obozy koncentracyjne, do których biorą całą rodzinę osób, które praktycznie nic nie przeskrobały, ponoć na takich nawet testują jakieś bronie biologiczne... W jednym filmie mężczyzna, który pełnił jakąśtam funkcję w takiej placówce opowiadał, jak testowano gaz duszący na jakiejś rodzinie, rodzice, córka i syn, jak matka i ojciec starali się wdychać umierającym dzieciom powietrze do ust, chcąc je uratować...
Jak myślicie, taki los ich czeka? Przecież ta cała doktryna jest po prostu CHORA...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I IndianaDzems
-3 / 11

Udław się i zgiń w agoni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JustNeptuN
+2 / 2

Miodek i Seki, ja wiem i rozumiem dlaczego to wam się wydaje absurdalne, ale... odróbcie lekcje. Chociaż 1 program (jakikolwiek) obejrzyjcie o Korei Pn. Ten kraj jest w istocie absurdalną anomalią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zabaa5
+1 / 1

Seki11 przeczytaj se komentarz Quirel. Ten ich przywódca jest ostro poj*bany. Pewnie jakby dostali się do półfinałów i tam przegrali to by był też na nich wku*rwiony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Ferrero
+6 / 10

a te ciężkie roboty mogą przypłacić życiem.
Mepsik, powiem tyle: gdyby dwie drużyny się spotkały, to na Półwyspie Koreańskim mogłaby się obudzić wojna. Teraz zresztą KoreaS oskarża KoreęN o zatopienie statku, na co ta odpowiada groźbami o rozpoczęciu wojny. Grożą, że Seul zamieni się w morze płomieni.

Tu potrzebna jest tylko iskierka, żeby rozpętać piekło.

Nie mają szans na awans, wręcz żadnych.
A dzisiejsza porażka... Eh, strasznie mi ich szkoda.
Teraz tylko trzymam kciuki za Koreę Południową, która ma jako takie szanse na wyjście.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar entropia
+7 / 7

ten piłkarz grający w Japonii mieszka z komisarzem politycznym. na mundial również przyjechali z komisarzami politycznymi - nie wiem czy słyszałeś, ale - choć Korea jeszcze tego nie potwierdza - wybuchła mała afera, bo kilku piłkarzy mimo "ochrony" zniknęło. jeśli myślisz, że w Korei żyją normalnie, polecam film "Defilada" Andrzeja Fidyka (nie ma w nim żadnego odautorskiego komentarza i w tym tkwi jego siła - zresztą w innym wypadku nie miałby szans powstać).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R radi1256
0 / 4

Tak tak a czy słyszałeś do końca jak to było? Bo wydaje mi się że nie. Fakt zginęło chyba 3 piłkarzy. Ale znaleźli się po meczu. Po prostu poszli "w miasto" bo myśleli że może grać tylko 18 zawodników tak jak to było w poprzednim turnieju w jakim grali...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pietrek10
+3 / 3

Radi-ty w bajki wierzysz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R radi1256
-1 / 1

Raczej wierze bo wrócili xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tenteges
+8 / 10

jakiś ty inteligentny, oczytany i domyślny! bez twojej pomocy nigdy nie zrozumiałabym tego demota! -_-''

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nakatsuki
+1 / 5

captain obvious strike again

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lukminek
+1 / 7

Za te 7 bramek ktore przepuscili to ich Wodz chyba nie da takiej kary jak oboz pracy tylko cos gorszego. Oj nie chcialbym tam zyc. Ponoc jakby ktorys uciekl tam w RPA to cala druzyna idzie do obozu wraz z rodzinami i rodzina tego co uciekl;/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar miodek666
+1 / 7

"Ponoć"-jak nie wiesz na pewno to zamilcz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar fafik1111
+15 / 17

Jak się czegoś nie rozumie, to się tego kurde nie ocenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Destr0
+1 / 3

Albo wygrana albo zsyłka do obozu pracy ;/ Najgorsze jest to że jak wygrają mają tylko uścisk dłoni od I prezesa partii, bo robią to dla narodu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DonSlimako
+2 / 2

Nie czytałem waszych komentarzy, ale z tego co wiem to zostali, te 44 lata temu wtrąceni do więzienia za zbyt huczne świętowanie co w mniemaniu Kim Ir Sena było nie godnego tegoż to obywatela.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jachu9
+4 / 4

No, niestety będą zesłani do obozu pracy. Mając grupę, w której drużyny są na 1,3,27 miejscu w rankingu FIFA, a samemu będąc na 106 wygrana jest praktycznie nie możliwa, chociaż w meczu z zespołem Brazyli, która jest na 1 miejscu, przegrali różnicą jednej bramki 2:1... Motywacja przednia, na prawdę szkoda mi ich...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TheBigRedDog
+5 / 11

w Korei są największe jazdy, jak będzie jakaś wojna to tylko z ich winy, ten kraj powinno się ten kraj unicestwić, mocne słowa ale taka jest prawda...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PRT
+7 / 11

unicestwic władze tego panstwa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Sildamir
+3 / 3

Unicestwić was obu. Zdajecie sobie sprawę, że jest to jedyne państwo, które w razie wojny użyje broni jądrowej? W takim wypadku mogłoby być naprawdę niedobrze...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar dstandera
+1 / 1

Inni nie mają takiej presji ze strony kraju jak oni, ale jak widać czasem największa motywacja nie wystarcza...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZiemniakPospolity
+6 / 6

Żal mi chłopaków i tyle. W Korei Płn. nawet zabraniają marzeń jak widać...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lucaseq
+3 / 3

Niestety szkoda ich... tym bardziej po dzisiejszej porażce z Portugalią 0:7...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JustNeptuN
+5 / 5

Kolego, w Korei możesz zostać zesłany do obozu, jeśli mijając pomnik Kim Dżong'a nie pokłonisz się. W tym co piszę nie ma odrobiny przesady.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 czerwca 2010 o 2:36

K Kac444
+8 / 8

niestety to jest prawda... cała kadra razem z trenerem trafi do obozu pracy! poprzednia też trafiła :(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KatarzynkaMalinka
+13 / 13

Wydaje mi się, że nie masz bladego pojęcia, jakim krajem jest Korea Północna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YokaiSan
+1 / 1

Nawet jeśli nie zesłali by ich do obozów to podejrzewam, że niektórzy popełnili by samobójstwo ze względu na to, że większość Koreańczyków jest tak zakochana w swoim kraju, że uznaliby to za zniewagę swojego kochanego wodza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Destr0
+9 / 9

Geniusze z podstawówki, w Korei Północnej do dziś istnieje reżim komunistyczny,tam za złe słowo na władze ma się kulkę w czoło

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Sildamir
+1 / 1

Geniuszu po podstawówce, TAM NIE MA ŻADNEGO KOMUNIZMU! Komunizm to ustrój utopijny, niemożliwy do wprowadzenia w życie! Filozofia Dżucze czerpie, co prawda, z marxistowskich i leninistycznych idei, ale też z maoizmu i nacjonalizmu. Ponadto nie zniesiono tam własności prywatnej-jak masz pieniądze, to możesz kupować i posiadać produkty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M makoboss
+3 / 3

podobno niektórzy zawodnicy uciekli z drużyny prosząc o azyl polityczny. więc nie wiem jak będzie w meczu z WKS

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DusiuBN
+5 / 5

racje mieli Ci którzy uciekli z mundialu. Podobno trzech zawodników z korei północnej znikło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HUBERTLUKE
+4 / 4

Wreszcie demotywator

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar barthef
+4 / 4

OK. Bez.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mops13
+1 / 1

nie tle co o swoje tylko swoich rodzin

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R radi1256
-2 / 2

Ci zawodnicy nie uciekli. Po prostu poszli. Wrócili po meczu gdyż myśleli że grać może tylko 18 zawodników jak w poprzednim turnieju w którym gralis.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mazurak7
0 / 0

Bo ich zajebi** koleś że przesrali

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R radi1256
0 / 2

Mazurak jasne... a w mikołaja też wierzysz??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E ejjjno
+1 / 5

Moim zdaniem nie powinni byc dopuszczeni do tego rodzaju imprezy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Rossonera
+4 / 4

USA sprzeciwiało się występowi Korei Płn, gdzie nie są przestrzegane chociażby prawa człowieka, ale FIFA stwierdziła, że nie zamierza mieszać się w polityczne sprawy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E enter1908
+1 / 3

szkoda mi ich :(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar peszko
+14 / 18

oj ludzie myślicie ze jakby ich nawet zabili to byście o tym coś wiedzieli? tam jest taka cenzura, a zagraniczne
media boją sie tam wjezdzać (o ile się to uda w ogóle...) tam jest sredniowiecze. Każdy o tym wie, że są tam
obozy koncentracyjne, co jest w tych czasach czymś "wyjątkowym" Ktoś tam wyżej pisal, film na YT
"Defilada" i będziecie wszystko wiedzieć. W dzisiejszych czasach tylko pozornie wszyscy o wszystkim wiedzą
dzieki mass-mediom. Gada się o pierdołach, a o prawdziwych skandalach nikt nic nie mowi. Wiecie, że w afryce w
małych miastach, niektórych państw za zdrade przez kobiete poprostu mąż bierze maczete i wymierza sprawiedliwość
(mowil o tym ksiadz ktory wrocil z misji w afryce i widzial to na wlasne oczy), w albanii jest normalnym "oko za
oko, ząb za ząb". Twoje dziecko ukradnie drugiemu cos, to normalnym jest jak przyjdzie rodzic tego dziecka i
utnie drugiemu mu reke. Mysle ze malo osob o tym wiedzialo

A tak btw. Amerykany to samo mają w gwantanamo (hiszpanska nazwa bodajze, nie wiem jak sie pisze), tam zsyłają "rzekomych" terrorystów i nie wiadomo czy zabijają ich czy co,bez sądów i nikt tez o tym nie mowi. ONZ nawet interweniowało a amerykany ".|." takiego pokazali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 6 razy. Ostatnia modyfikacja: 21 czerwca 2010 o 20:34

Z Zet
0 / 0

Sorry, ale ta "dyscyplina" g***o da. Dzieci inaczej się wychowuje, a że rodzice "faila" zaliczyli to nie oznacza, że od razu trzeba wprowadzać tak surowe zasady. Trzeba po prostu wpajać dziecku zasady moralne od najmłodszego. A ludzie nie mają czasu (kolejna niedorzeczność - nie masz czasu? to, k**wa, nie p***rz się bez zabezpieczenia i nie bierz się za wychowanie dzieci...)
A żeby medytować to trzeba umieć się wyciszyć, uspokoić i pozbyć się nienawiści. Powodzenia i krzyżyk na drogę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamko
-4 / 8

taaaa takie to glosne i oczywiste a jakby to bylo choc troche mozliwe to FIFA nigdy nie dopuscilaby ich do mistrzostw ;) poprostu ich reprezentacja zostalaby wydalona z organizacji. To jest historia z przed lat

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar barthef
+5 / 5

To nie jest ani głośne ani oczywiste. Z tego co słyszałem już nie mogą się doszukać dwóch
piłkarzy. Ich federacja nie ma strony internetowej, a internet w Korei Płn. jest ocenzurowany
całkowicie. W "Defiladzie" pokazywali jak dzieci w przedszkolu zamiast uczyć pieprzonych cyferek
uczą się życiorysów wielkiego wodza i jego syna. Oni nawet nie myślą o ucieczce, bo nie znają
innego świata. Widzieliście tego Koreańczyka co się popłakał jak grali ich hymn? On po raz
pierwszy w życiu zobaczył tylu ludzi na raz. I zobaczy łącznie prawdopodobnie 3 razy. Jeśli nie
stanie się mega-cud to ich i ich rodziny czeka obóz pracy! Tam tak działa prawo: nie tylko
przestępca idzie do obozu, ale też jego dzieci, wnuki, żona, bracia, rodzice, dziadkowie, i mam
nadzieję że w tym momencie lista* się kończy bo nie jestem pewien. Obawiam się że tych
piłkarzy czeka bardzo ponura przyszłość gdy wrócą do kraju...


*Zapomniałem o sąsiadach i ich rodzinach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 21 czerwca 2010 o 21:22

avatar mylord
0 / 0

spoko barthef, tylko że defilada została nakręcona 20 lat temu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar barthef
0 / 0

Podejrzewam (bo pewności nikt nie ma) że jednak nic się nie zmieniło... Chociaż chciałbym się mylić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R RastaTrikarz
+3 / 9

ich rodziny po dzisiejszej porażce 7:0 juz pewnie nie żyja albo są w niewoli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kasia7
+1 / 3

Szkoda mi ich ;(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar gamal111
+3 / 7

Zapewne nigdy nie dowiemy się co się z nimi stanie a szkoda bo fajne chłopaki może i skośnookie ale fajne :(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PanChlodek
+1 / 1

radi, tam jest dyktatura qrwa wiec kto tu ma sie dokształcać. mogą ich wysłać do niewoli

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L luk1800
+4 / 6

Portugalia się nie potrzebnie rozkręciła :(. Dla piłkarzy Korei to może być tragiczne. Z naszych pośmiejemy że przegrali 6:0, a tam może kosztować ich życie. Oby ich rząd był spokojny. Życzmy im tego, bo z dobrej strony się pokazali. Sam byłem szoku ich grą, ale to nie jest klasa światowa jeszcze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tenteges
+2 / 2

portugalia walczy o coś wielkiego, także dla swojego kraju. konsekwencje nie są w tym wypadku, jak myślę, ważne. a wyrzuty sumienia tym bardziej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T trvedemot
-1 / 1

@tenteges, o coś większego niż życie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SuperS54322
-2 / 2

Obóz pracy czeka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Oktavvia
0 / 0

beznadziejna sytuacja, przykro.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar barthef
-2 / 2

A ty? Skąd? Chyba znikąd. Obejrzyj "Defiladę".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G GoodLuck
0 / 0

barthef-Ty obejrzyj MATRIX,dowiesz się przerażającej prawdy o świecie!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kolsaum
+1 / 1

Ktoś tu napisał że mogli by uciec..Tylko,że jak słyszałem każdy z nich ma tam po 2 ochroniarzy żeby nie spieprzyli.Pewnie więcej kosztowało wynajęcie 1,niż taki piłkarz zarabia przez rok;/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
-2 / 12

Polak = ekspert od wszystkiego. Od dwóch miesięcy co jeden to lepszy jest w lądowaniu Tupolewem. Okazuje się też, że co drugi tutaj lepiej zna realia kraju leżącego na drugim końcu świata (i wcale nie zabiega o przepływ informacji), niż sąsiedniej wsi czy osiedla. Nie pytam nawet czy ktokolwiek z Was był w Korei Pn. albo chociaż rozmawiał osobiście z kimś, kto tam był. Zapytuję, czy potrafilibyście chociaż wskazać ad hoc położenie tego kraju na mapie, podać jakiekolwiek dane charakterystyczne, wymienić jakieś miasta poza stolicą? Chociaż jedną rzekę? Najbardziej znany zabytek? Guzik. Beczycie jak to stado baranów tak jak Wam dyktuje telewizor. Albo inne dziwne źródła, bo sama telewizja nie dałaby chyba rady dostarczyć takiej ilości "rewelacji". A w telewizorze, czy gdzie tam jeszcze, Korea Pn. jest "be" bo jej nie lubi wujek Sam. Choć sam zapracował na sytuację która tam jest. :/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar barthef
+3 / 3

Masz pod jednym względem rację. Nic, kompletnie nic nie wiemy o tym kraju. Ale dlaczego? Sam sobie odpowiedz. Możesz mi wierzyć że na pewno nie dlatego że nikt nie szukał...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Sildamir
+2 / 2

Cóż, jego większa część leży na Półwyspie Koreańskim, na którym, o ile się nie mylę, żadnych większych rzek nie ma. Sungari, albo jakoś tak-płynie na granicy z Chinami. Oprócz tego kolejne dwie, też chińskie, rzeki płynące przez Koreę to Yalu i Tumen. Kraj jest w głównej mierze wyżynny, jedynie od strony Morza Żółtego znajduje się pas nizin.Z większych miast podam na przykład: Rason, Kanggye i Hyesan. Największym zabytkiem jest oczywiście Wieża Dżucze. Wystarczy za odpowiedź? Chociaż twoje pytanie było naturalnie retoryczne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Iksdey
0 / 0

A najlepsze jest to ze po pierwszym meczu transmisje dano w ich kraju noi tera.....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K keyc9
+5 / 7

no to po dzisiejszym meczu już śmiało można mówić o nich w czasie przeszłym

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M milulu
0 / 4

ej, moze mi ktos cos wytłumaczyc? bo ja tego nie rozumiem, to w takim razie po co chcą byc piłkarzami skoro wiedzą co ich moze czekac? przecież ze tak powiem z ulicy ich nie biorą do prezentacji, przepraszam jesli źle zrozumiałam, mam nadzieje ze ktos mi wytlumaczy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tenteges
0 / 0

nie sądze, żeby tam był wolny wybór zawodu. szczerze mówiąc niewiele na ten temat wiem, ale np. KASTY mogłyby być odpowiedzią na to pytanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 19she46
-1 / 1

PRAWIE tak jak polscy piłkarze...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Aboveyou
-1 / 11

jestem specjalista od spraw drużyny z Korei Północnej proszę zadawać pytania

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A artur4s
0 / 0

szkoda gadac co tam sie dzieje "(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B beszczeszciciel
+2 / 2

ludzie opamiętajcie się! jaka ucieczka? wiecie co grozi za ucieczkę? to, że uciekinier dostaje fraga to nic, ale cała rodzina idzie do obozów dla rodzin tych co przeskrobali

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 czerwca 2010 o 21:00

avatar Dezvil
+3 / 3

smiejcie się ale prawda jest taka ze tylko 1 zawodnik z nich ma telefon. w całym państwie są może 2 .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B beszczeszciciel
+1 / 1

można łączyć się przez Satcom, tylko najpierw trzeba sobie to przemycić przez granice

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar aderjan
+1 / 1

Ciekawe co na To FIFA?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PRT
0 / 4

prace na ok. 20 lat

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ja5
+1 / 3

ja to nie wiem jak można na takie coś wogóle pozwalać, nauczyli się grać w piłkę, śa lepsi od wielu innych piłkarzy, a za to że nie ograją Brazylii, czy Hiszpanii 10:0, to będą pracować do usranej śmierci, a w takim obozie pracy to na dodatek umrą prawdopodobnie z wycieńczenia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maestro08
+6 / 8

Ja troszkę w tym się orientuje, to może się wypowiem ;)
Owszem, jeden zawodnik ma telefon - naturalizowany Japończyk, który nawet nie mieszka w Korei. Gdy wyciągnął telefon w szatni koledzy z drużyny byli w szoku.
Kara śmierci jest mało prawdopodobna, ale obozy pracy jak najbardziej, co mówią zresztą eksperci, znający się na sytuacji w Korei.

Czy da się uciec? Owszem, podobno dwóch uciekło już przed meczem z Brazylią, ponieważ brakowało ich wtedy na stadionie. Jednak następnego dnia skład był pełny, ale jak wiadomo Korea tuszuje szybko takie sprawy i prawdopodobnie nigdy nie dowiemy się prawdy, bo jest duże prawdopodobieństwo, że podstawili dwóch ,,zawodników'', a niestety nikt nie jest w stanie ocenić czy to oni, bo ogólnie piłkarze Koreańscy są anonimowi.

W innych krajach były podobne reżimy, np na Kubie. Jednak gorzej mieli chyba piłkarze z Iraku jeszcze całkiem niedawno. Syn Saddama Huseina, zagorzały ,,kibic'' po przegranym meczu potrafił wlec kapitana drużyny przywiązanego do samochodu, wtrącać zawodników do więzień i torturować, np. obijając im pięty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 czerwca 2010 o 21:13

J JustNeptuN
+2 / 2

z tym Irakiem dotknęło mnie to, że wrzucili tych piłkarzy do ścieku żeby nabawili się wirusów i innego ścierwa i oczywiście później lub wcześniej umarli na jakieś paskudztwo. Świat jest straszny, 70% ludzkości co dzień walczy o życie, a my kur2 narzekamy bo nie byliśmy w Egipcie na wakacjach.
No ludzie, świat jest porąbany a my jesteśmy aktorami tej chorej maskarady.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grzegorzb
+1 / 1

W takiej sytuacji zostaje se przestrzelić kolano 3 tyg przed Mundialem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar niccoe
-3 / 3

yyyy niby czemu? :/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 13Joker13
+4 / 6

Sory, że przytaczam taki przykład, Koreańczycy starali się jak mogli, nawet pod groźbą trafienia do obozu nie pokonają tak dobrej, wycwiczonej i zgranej drużyny jak Portugalia; gdyby grożono Wam tym i wysłano na walkę z Pudzianem, nie dalibyście rady

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pokemoniasta
-2 / 2

a nieźle dzisiaj zostali rozgromieni...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 13Joker13
-4 / 6

FIFA (uwaga) powinna ukarać za to Koreę, to niedopuszczalne, aby taka drużyna grała na mundialu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dombrek
+4 / 4

Nawet jeśli by uciekli to w Korei obowiązuje prawo dziedziczenia. Winę za czyjeś przewinienie ponosi cała rodzina i kilka następnych pokoleń. Chory ustrój.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Didds
+2 / 2

Owszem chory i najgorsze, że niewiele da się zróbić. Korea ma do dyspozycji wielką armie a co najgorsze broń atomową...To wszystko jest żałosne, cały ten ustrój, aż trudno uwierzyć, że dzieje się to w XXI wieku...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Szlachcic
-5 / 9

nasluchaliscie sie glupich komentarzy i szpanujecie. Nic im nie zrobia, 40 lat temu poszli do obozu za " swietowanie niegodne obywtela KP " a nie za slabe wyniki ;| Dzieci NEO !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R robotyk
-2 / 8

Nic ich nie czeka, to tylko wymysły mediów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R RQ7
+1 / 1

"co mówią zresztą eksperci" - sorry, ale tych ze studia ekspertami nazwać nie można, a poza tym nie mają jak uciec, bo ktoś tam oświadczył, że jak ucieknie jeden, cierpi cała drużyna, a jak nawet gdzieś uciekną wszyscy to przecież zostaje tam ich rodzina, który by została skazana...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R robotyk
-2 / 4

@Maestro08
Jednak nic się w tym temacie nie orientujesz. Komórki posiada parę osób z kadry i wiele tysięcy osób w
stolicy kraju. Komórki dla Koreańczyków to nich nic dziwnego, chyba że na wioskach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 czerwca 2010 o 21:35

E Edu914
+1 / 1

I dletego bardzo trzymałem za nich kciuki... Nie wiem czy wiecie ale cała ta reprezentacja przyjechała z wojskiem które miało pilnowac aby nie uciekli. To jest własnie reżim. O meczu z Brazylią dowiedzieli się dopiero 17godzin po meczu. I jeszcze nie wiadomo czy podali prawdziwy wynik. Mówili gdzieś, że podali o wygranej 1:0 !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G GoodLuck
0 / 0

Tam jest taka komuna,że nawet zawodnicy się dowiedzieli 17h później z kim grali...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Didds
+4 / 4

Niektórzy tutaj się wypowiadający dopiero dziś się dowiedzieli, że w Korei Północnej panuje komunizm i zaczynają
się tym interesować oraz współczuć. Jednak rola demotywatorów jest dosyć spora, może zredukuje się nieco liczba
hipokrytów-idiotów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 lipca 2010 o 0:25

P pr0pl4y3r
-2 / 4

wezcie sie ogarnijcie... to nie jest jakieś forum tylko komenty do demota...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar fafik1111
+1 / 3

Fakt faktem, że Portugalia trochę za bardzo się rozkręciła. Najbardziej demotywujący jest ich przywódca, jak bardzo ułomnym trzeba być, żeby dla władzy tak pogrążać miliony ludzi. Rozumiem, że władza może troszkę uderzyć do głowy, no ale nie popadajmy w skrajność. Tak w ogóle to zastanawaiam się na co mu to, co on będzie z tego miał, że zdobędzie więcej kasy kosztem narodu, skoro i tak wszyscy są odwróceni do ich kraju i na dobrą sprawę nic mu to nie da. Polecam też ten film (link do 1 części): http://www.youtube.com/watch?v=SuzWaSYXwEQ&feature=fvw

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomoto
+2 / 2

ode mnie mają największy respekt na całych MŚ

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nielubiesera
-1 / 1

Oglądnijcie na YOUTUBE korea północna z ukrycia. makabra..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pelikanq
+1 / 3

Według mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby wkroczenie do Korei Płn i obalenie tego całego,"wielkiego" dyktatora.Tak cały świat zawiązał by koalicję nie przeciwko Koreańczykom płn,a ich choremu rządowi to chociaż tych biednych ludzi dałoby się uratować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KorZaj
+1 / 7

jeb ać tego ich wodza, jakbym go złapał to bym mu palnikiem gałki oczne wypalił, i wszystkie inne najobrzydliwsze tortury. Utrzymywałbym go przy życiu latami i zadawał takie cierpienie którego nawet w hitlerowskich Niemczech nie zaznali, bestia jedna

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rales
+1 / 3

Przecież jak tam Wielki Wódź wybiera skład, to to jest jakieś chore. Najlepszy piłkarz zespołu otrzymał zgodę od "państwa" na transfer i to nie na zachód (Mimo iż miał oferty z Tottenhamu i Bochum) lecz do Rosji nieopodal Korei gdzie mimo wszystko jest pilnowany przez "anioła stróża".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Ruchacz94
0 / 0

nom np. Hong Yong Jo gra w lidze rosyjskie w FK rostów czy coś takiego

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kaci
+1 / 1

Tylko oni by wszyscy pouciekali, gdyby nie to że każdego agent pilnuje... Ale czterem się udało :D I bardzo dobrze. Za to że są w grupie śmierci z Portugalią i Brazylią na czele ktoś ich ześle do obozu... wg mnie jest to wszelaki bezsens...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ardneh
0 / 0

Ludziki nie pomyśleliście, że oni nie mogą tak sobie po prostu uciec? Wiecie co wtedy by się stało z ich rodzinami które zostały w Korei?

Po za tym - w systemach totalitarnych i biednych krajach widoczny jest mocniejszy patriotyzm niż na "zachodzie"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Quari44
-1 / 5

szkoda ze portugalia Ich pocisnęła 7:0 , mogli 1:0 i by starczyło :(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bezoar
0 / 0

no i przegrali...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dulce28
0 / 4

prawdziwe ale szkoda mi ich. Głupia Portugalia wystarczyłoby 2:0.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem