Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1816 1893
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar kasik0202
+46 / 74

własnie, tyle ludzi sie poświęca zbiera pieniądze np na operacje itp... a lekarze zamiast tez wykazać się odrobiną altruizmu i np operować za darmo lub na tyle tanio by było ludzi na to stać to tylko latają jak te sępy nad padliną...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JessieBannon
+20 / 20

Wydaje mi się, że akurat to nie wina lekarzy ale urzędników, administratorów, pracowników firm ubezpieczeniowych, wszystkich tych, którzy nie stykają się na co dzień z cierpieniem dzieci i rozpaczą ich rodziców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Evanoorg
+1 / 17

Kasik - Jak w takim razie ci lekarze mieliby utrzymać rodzinę, pomóc na start swoim dzieciom w przyszłości nie mając ani grosza zarobku ? A tak z ciekawości - ty pracujesz za darmo ? Jeśli tak, to podziwiam :) .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kasik0202
+1 / 13

evanoorg, uważasz że sytuacja z demota to normalka i nic w tym złego? nie każę im pracowac za darmo, ale ludzkie życie jest ważniejsze niż ich nowy merc, operacja nawet niech trwa 10 godz i uwazasz że 3,5 mln zielonych za 10 godz to nie wygórowana stawka? tu akurat mowa o leczeniu ale działa to w ten sam sposób. Poza tym nie powinno byc tak że prawo do życia mają tylko ci których stac na leczenie. zresztą jeśli masz takie zdanie to ok, ale postaw się najpierw na miejscu tego dziecka albo jej rodziców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Witek1235
+4 / 4

Jeśli mam wierzyć w prawdziwość całej sytuacji (bo nie sądzę, by takie zagranie mogło się klinice opłacać) to muszę przyznać, że było to wyjątkowo perfidne z ich strony i mam nadzieję, że albo wszyscy poślizgną się pod prysznicami, albo klienci przeniosą się do konkurencji ze względu na obrzydzenie. @ kikiki - niestety prawo rynku jest takie, że ludzie wymyślają i produkują medykamenty oraz technologie leczenia chorób TYLKO I WYŁĄCZNIE dla pieniędzy (no, może 1% stanowiły wyjątki, które postanowiły zapi*dalać za darmo, na co nie zdobyłby się pewnie nikt z nas). Gdyby nie bodziec ekonomiczny, większość tych metod nigdy nie zostałaby nawet wymyślona, a co dopiero użyta. Nie można oczekiwać od medyków, by robili za darmo, tak samo jak od Ciebie też nikt tego nie oczekuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DakkarFezboul
0 / 4

Oddaj mi swoje rzeczy. Moje SZCZĘŚCIE tego wymaga. Ha ha ha!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ilonka_Stokrotka
+8 / 10

Ale chamstwo normalnie brak słów ludzie są okrutni ;(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M max12383
+3 / 15

To już czyste skur....stwo. Tacy lekarze którzy biorą tyle kasy to podłe chciwe sukinsyny. Ja rozumiem uczył się na tego lekarza, nie było łatwo, ale żeby brać za wyleczenie kogoś w milionach? To jest chore. Czy nie wystarczyłoby takiemu lekarzowi jakby wziął średnią pensję krajową za jedną operację? Miałby pieniędzy jak lodu, ale nie tyle żeby zrobić jedną operację i móc siedzieć na tyłku cały rok, choć żaden tak nie robi. Ogólnie to dużo ludzi chyba idzie na lekarza tylko ze względu na zarobki a nie chęć pomagania ludziom. Prawda o szpitalach jest taka, najwięcej zapieprzają pielęgniarki a lekarze zgarniają najwięcej kasy nawet jeśli nie robią operacji itd.
Chamstwa i znieczulicy na Świecie jest coraz więcej, bo dziś wielu za kasę by zabiło:/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M max12383
-1 / 1

kamil789456123 dobra tylko napisałem średnią krajową za jedną operację, więc nie chodzi mi o to żeby lekarz zarabiał tyle co robol, za jego fach należy się godne wynagrodzenie więc przyjmując np. dla chirurga specjalizującego się w jakichś trudnych operacjach. Na ten przykład u nas taka osoba wykonując 10 operacji miesięcznie, licząc średnią krajową razy 10 miałaby ok 45 tyś. mało?
A co do pielęgniarek, chodziło mi o porównanie tego co robi zwykły lekarz, a nie np. chirurg. Miałem okazję obserwować pracę pielęgniarek i stwierdzam, że jest to ciężki kawałek chleba i w naszym kraju zarabiają za mało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M max12383
-1 / 1

kamil789456123 nigdzie nie napisałem o milionach. No i zgodzę się, lekarz nawet jeśli dobrze zarabia to urzędasy będący "nad nim" zarabiają więcej. Piszesz, że zarabia się tyle ile warta jest praca, hmm tak powinno być ale nie jest. Powiedz mi czy praca np aktora warta jest setek tysięcy albo milionów, albo np. czy prezes jakiejś spółki na prawdę wykonuje pracę wartą kilkaset tysięcy złotych miesięcznie. I nadal uważam za zwykłe sukinsyństwo to co zrobił ten szpital w sprawie leczenie dziewczynki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M max12383
-1 / 1

kamil789456123 a czy uważasz, że praca posła czy jakiegoś kierownika wielkiej spółki z kapitałem skarbu państwa jest warta jego wynagrodzenia? Ty oceniasz pracę na podstawie tego ile kto za nią da a nie tego ile wymaga zaangażowania. Widziałeś taki obraz za bodajże 140 mln dolarów? Same kreski kolorowe, a na prawdę ładne obrazy są dużo dużo tańsze. Może inny przykład: gry komputerowe, twórcy muszą się przy nich bardzo napracować a biorą marne grosze z ceny gry, natomiast krocie zarabiają wydawcy, którzy nie mają zbyt wiele do zrobienia w porównaniu do tych pierwszych. To, że jakiś np. piosenkarz zarabia miliony nie znaczy, że jego praca jest tyle warta, bo ktoś równie dobry albo nawet i lepszy może śpiewać za grosze w porównaniu do sławnego piosenkarza, ponieważ nie miał tyle szczęścia by zyskać rozgłos. Więc uważam, że źle oceniasz prawdziwą wartość pracy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P puma315
+1 / 3

Jak widać chamstwo nie zna granic.. Ciekawe czy tak samo by zrobili, gdyby to był ktoś z ich rodziny...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zaymoon
-3 / 7

To jest właśnie prywatna służba zdrowia nastawiona na zysk i komercję a nie na pomaganie ludziom. Powinni się udać do Hawany, tam by jej pewnie za darmo pomogli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ciastolin
-5 / 11

Tak to jest w prywatnych szpitalach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wielkikatz
+5 / 13

W państwowym:
Znieczulenie młotkiem, nacięcie nożem do chleba, a amputacje piłą pożyczoną od drwala.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X xxxl12
0 / 0

@Change_Your_Mind: Prowadzenie biznesu nie musi być równoznaczne z byciem skur*ysynem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K K9wolf
+2 / 4

szczyt sk#rwysyństwa został osiągniety poraz kolejny raz, tym razem przez szpital

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M makaron76
-3 / 3

3,3 mln za leczenie??? nigdy nie słyszałem o takiej kuracji
NIGDY
dziewczynka widać że ma raka (prawdopodnie białaczka) bo włosy rzadkie po chemioterapii
jednak 3 mln to jakiś szwindel

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KaenV
+5 / 5

Dowodzi to dwóch rzeczy o ile to oczywiście prawda. Pierwsza to taka, że inicjatywa prywatna działa znacznie lepiej niż przymusowe ubezpieczenia. Druga - jeśli nie ma konkurencji, tylko wszystko jest regulowane przez państwo sytuacje zawyżania cen są "normalne".
Wystarczy zdrowa konkurencja w branży medycznej bez jakichkolwiek pozwoleń na otwieranie szpitali i problem cen znika. Gdy firmy biją się o klienta - ten zyskuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zado1984
+1 / 3

Niezle, trzeba byc wyjatkowym skur*****m, zeby cos takiego zrobic.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Andriej69
-2 / 10

Macie swój cudowny kapitalizm, młotki, w całej swojej pięknej okazałości...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar antykonformista
-1 / 1

Zawsze mnie zastanawia, czy te wysokie koszty generują lekarze, czy mafia farmaceutyczna. Drogie leki, które mają się "zwrócić". Jakby nie dość zarabiali na środkach przeciwbólowych i innym wciskaniu ciemnoty. Pewne rzeczy powinny być długofalową inwestycją. Czy te głąby nie rozumieją, że lepiej wyleczyć milion osób z zyskiem sto dolarów od osoby, niż tysiąc osób z zyskiem 100 tyś od osoby, mimo że na papierze wygląda to tak samo? A gdzie jest coś więcej niż tylko pogoń za pieniądzem? I gdzie byśmy byli, gdyby dawniej też tak myśleli? Nie byłoby nas, wszyscy by już dawno na dżumę i zapalenie płuc poumierali, w kilku pandemiach, które dzięki dawnym, dobrym lekarzom, nigdy nie miały miejsca...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wirusek25
-1 / 1

Bosz! Ja nie ogarniam wogóle jak tak można! Ludzie się starają,pomagają,a tu urwą się z choinki tacy co wogóle tego nie docenią np.Ci lekarze! Biedna dziewczynka..:( Zgadzam się z kasik 0202.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wirusek25
0 / 0

Napisze jeszcze tylko tyle:skoro tak się zachowali to najwidoczniej oznacza,że pieniądze dla Nich to świętość! Chyba bardziej przejęli by się tym,że nie dostaną pieniędzy niż losem tej dziewczynk-.- To jest poprostu chore! Rodzice się starali inni pomagający też,a Oni tak poprostu podwyższają cenę nie przejmując się dziewczynką....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M metiu6
0 / 0

Nie no to jest ku.wa szok !!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ciufa
0 / 2

"Zebrali 3,3mln? To zobaczymy na ile jeszcze ich stać hehe" - w szpitalu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olo555
0 / 0

trzeba było pojechać do innego szpitala

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
3 30051980
0 / 0

Jeszcze dwa takie demoty i nie będziemy nic innego robić jak tylko zbierać na kolejne dziecko,przez internet tv sms itd.,a państwo nadal to będzie miało w dupie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C czopor
0 / 0

Zastanawiam się, barany, dlaczego jeździcie po lekarzach, gadacie żeby operowali za darmo etc jak to nie oni ustalają ceny operacji/leczenia >.>

Odpowiedz Komentuj obrazkiem