Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
993 1017
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M mikv
+33 / 35

Ciekawe jest tez uzasadnienie, rodzina w tym jak rozumiem ofiara, poprosiły o ułaskawienie, ponieważ ułaskawiony był jedynym żywicielem rodziny. A gdzie był fundusz sprawiedliwości ? Czy w ogóle pan Duda przed ułaskawieniem zaproponował pomoc z tego funduszu ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar samodzielny68
+41 / 45

@mikv Fundusz Sprawiedliwości jest dla Zarządu, dla Pani jest ułaskawienie tatusia co Panią gwałcił!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bromba_2k
+8 / 10

@mikv Ja już wszyscy wiemy, Fundusz miał poważniejsze wydatki di sfinansowania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bartes123
+1 / 3

@mikv abonament za pegasusa sam się nie zapłaci...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar hek_sa
+33 / 35

Fundusz SPRAWIEDLIWOŚCI, jak sama nazwa wskazuje, poszedł do prawych i sprawiedliwych, a nie do jakiejś patologii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fishe27
+4 / 12


Tak dla ścisłości. Wszystkie ułaskawienia dotyczyły przestępców.
W tym przypadku ułaskawił osobę na wniosek poszkodowanych już po odbyciu kary więzienia. Ułaskawienie dotyczyło tylko zakazu zbliżania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 lutego 2024 o 15:41

avatar kicunio1
+5 / 5

@fishe27 Bo Ziobro wolał finansować z Funduszu Sprawiedliwości Swoich kolegów niż ofiary przestępstw dla których ten fundusz jest. No ale koledzy teraz bronią Ziobrę i Dupę bo dostali kasę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
5 5g3g
+1 / 1

@fishe27 "tylko" zakazu zbliżania się pedofila do swojej ofiary, aby mógł z nią ponownie zamieszkać. Gość generalnie bił i gwałcil, ale jakąś kasę do domu przynosił. Bez pedofila w domu może bez przemocy było, ale brzuchy byłe puste, groziła ofierze pedofila eksmisja. Oczywiście używanie w jego aspekcie słowa pedofil mija się z jego medycznym znaczeniem. Gość po prostu jest tak zwyrodniały, że gwałcił wszystko co ma dwoje nóg i na drzewo nie ucieka. Zapewne preferuje dorosłe kobiety, ale jak dostępna była jego 11- letnia ? Kto by wybrzydzał. Sytuacja jest trudna, na ponad 90% oceniam szanse że facet znowu będzie bił i gwałcił.Tyle, że tym razem ofiary będą siedzieć cicho. Lepiej dostać kilka razy, mieć obolała okolice intymna, ale nie głodować. Niby się mówi, że " ich wybór", ale nie oszukujemy się . Przeciętny 10latek jest pewnie bardziej ogarnięty niż te żoba i córka tego pana. Byłoby bardziej humanitarnie gdyby nie musiały wybierać między biciem i gwałtami, a głodowaniem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 lutego 2024 o 5:55

M mikv
+2 / 2

@fishe27 a kogo niby miałyby dotyczyć ułaskawienia jak nie przestępców ? To nie gra Monopol, ze możesz na zapas dostać kartę wyjscia z wiezienia czy anulować jakiś zakaz. Prawo laski to nie uwiniennienie tylko złagodzenie uciążliwości kary, kiedy wina jest bezsprzeczna i udowodniona w sadzie. Jeśli kara była kara wiezienia ale i zakaz zbliżania się do ofiary, bo sad uznał, ze jest konieczny, natomiast ofiara i przestępca musieliby żyć w tym samym miejscu, bo dom gdzie zamieszkiwala ofiara należał do przestępcy - to prezydent mógł znaleźć inne środki zaradcze i do tego najlepiej nadawał się fundusz sprawiedliwości, którego celem był pomoc ofiarom przestępstwa ale również byłym więźniom. Zatem można było z niego sfinansować np mieszkanie dla ofiary, lub np pomoc w wynajmie mieszkania dla przestępcy do czasu, kiedy ofiara nie dostałaby mieszkania socjalnego, remont jakiegoś mieszkania socjalnego, żeby przyspieszyć wyprowadzkę ofiary itp.
Moim zdaniem, jezeli człowiek, który po odbyciu kary wiezienia nie przestrzega zakazu zbliżania tzn ze resocjalizacja nie przyniosła efektu i tym bardziej nie powinien być ułaskawiony. Kancelaria prezydenta w ostateczności z powodu na zawiłości dotyczące własności mieszkania powinna udzielić mu porady prawnej i skierować do funduszu sprawiedliwości po pomoc, a nie ułaskawiać i doprowadzać do ponownego kontaktu ofiary z przestępca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FanFiction
-3 / 9

Gość został skazany za pedofilie

Nigdy nie zgwałcił.

Odsiedział wyrok

Miał zakaz zbliżania się

Po wyroku zamieszkał w swoim domu.

Dostał wyrok za złamanie zakazu zbliżania

Odsiedział go.

Duda na wniosek pełnoletniej córki anulował zakaz zbliźniania aby gość mógł zamieszkać w swoim domu i nie trafił ponownie za kratki.

Dziadek z Wermachtu Tuska ma więcej prawdy niż ten demot.


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kicunio1
+2 / 4

@FanFiction Czyli ciągle ułaskawił skazanego pedofila, by ten mógł zbliżać się do ofiary, no Ziobro wolał wziąć pieniądze do kieszeni niż dać tym dla których były to znaczy ofiar przestępstw.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FanFiction
-1 / 3

@kicunio1
Bo odsiedział całość kary może kara go zresocjalizowała?
Bo osoby które doprowadziły do jego skazania o to prosiły?

Inni ułaskawiali morderców którzy śmiali się z ofiar i problemu nie ma.

To że Ziobro wydał pieniądze jak się wydaje niezgodnie z przeznaczeniem nie oznacza że je wziął do kieszeni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
+1 / 1

@FanFiction czyli za pierwszym razem resocjalizacja nie przyniosła efektu i trafił drugi raz do wiezienia ?
Bezradność i brak komunikacji miedzy organami państwa był w tym przypadku porażający. Właściciel domu łamał prawo mieszkając w swoim domu i dlatego ofiara musiała mu pomoc i prosić o ułaskawienie, bo najwyraźniej nikomu z władz nie przyszło do głowy, żeby za pomocą funduszu sprawiedliwości nie dopuścić do tej sytuacji.
Na ich miejscu, w sytuacji, kiedy z tego funduszu stworzonego dla ofiar przestępstwa ale i pomocy byłym więźniom, wydawano ogromne pieniądze na jakieś fundacje powiązane z kościołem, na wozy strażackie, karetki pogotowia a zabrakło prawdziwej pomocy dla ofiary przestępstwa ale i byłego więźnia starałabym się o odszkodowanie od państwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FanFiction
-1 / 1

@mikv
"resocjalizacja nie przyniosła efektu i trafił drugi raz do wiezienia
Druga odsiadka była za złamanie zakazu zbliżania się.

"bo najwyraźniej nikomu z władz nie przyszło do głowy, żeby za pomocą funduszu sprawiedliwości nie dopuścić do tej sytuacji."
Ogólnie tak.
Można mieć tez pretensje do wyroku sądowego.

"pomocy byłym więźniom"
Tak technicznie to za wyroki nie powinno być nagród.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
0 / 0

@FanFiction "Druga odsiadka była za złamanie zakazu zbliżania się." - a pierwsza za zbliżenie seksualne i stad zakaz zbliżania się, którego nie nalezalo łamać, ale najwyraźniej niektórzy maja za nic zakazy, bez względu na to jaka kara im grozi a potem oczekują ułaskawienia.

Mnóstwo ludzi wynajmuje mieszkanie, mieszka z rodzicami itp a on uparł się, ze będzie mieszkał z ofiara, łamiąc zakaz i panu Dudzie to najwyraźniej przeszkadzało. Tym właśnie ten drugi różni się od pani z Węgier. Ona, jak twierdzi, została oszukana, ale kiedy dowiedziała się prawdy, podała się do dymisji, bo uzmysłowiła sobie, ze popełniła błąd.

"Można mieć tez pretensje do wyroku sądowego." - o co można mieć pretensje ? Ofiara jak rozumiem była tam zameldowana od dziecka. Sad mial ponownie ja narażać, bo jaśnie pan wraca z wiezienia i nie zamierza kiwnąć palcem, żeby przestrzegać zakaz sadu ?

"za wyroki nie powinno być nagród." - to nie jest nagroda za wyrok, to są pieniądze wypracowane przez więźniów na okoliczność umożliwienia im powrotu do społeczeństwa po odbyciu kary, oraz pomoc ofiarom.


Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 lutego 2024 o 17:08

W wwo23
+3 / 7

Najlepszy był komentarz Dudy w tej sprawie "To była sprawa rodzinna"
A to spoko, OK!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piahu666
0 / 0

to jest uj a nie prezydent

Odpowiedz Komentuj obrazkiem