Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
823 1081
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar patelnia123
+9 / 9

Bezsens,równie dobrze może mieć pretensje,że Księżyc to on a Ziemia ona

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 lutego 2013 o 19:14

avatar film100
+15 / 27

tłusty czwartek jest ustanowiony przez Kościół, ale wszyscy (katolicy i ateiści) go obchodzą-szczyt ironii, podobnie jest ze Świętami B.N.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kindzina
+2 / 6

Tak, na tym polega coraz większa "świeckość" obrzędów religijnych. Obecnie jak się myśli o Gwiazdce (notabene, coraz częściej są to Święta i Gwiazdka, a nie Boże Narodzenie) to mało kto myśli o tradycyjnych 12 potrawach bo było 12 apostołów. Każdy pamięta o tradycji i prezentach. Tak samo dzieje się z Tłustym Czwartkiem, każdy je pączki i faworki bo tak już się przyjęło. To nie ma co nazywać innych hipokrytami, to oczywiste że robią to co się pamiętają z rodzinnego domu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zoarix
+2 / 6

Max poglądy zobowiązują. Mi jako katolikowi w rodzinie zawierającej byłych komunistów mało powiązanej z kościołem ciężko jest pewne sprawy przeboleć ale nie można ulegać. Przejmuję się tym, że innym jest przykro z tego, że nie byłem na ślubie cywilnym (po rozwodzie rzecz jasna). Szkoda tylko, że inni nie przejmują się moimi sprawami. Weź powiedz takiej rodzinie, że nie jem mięsa w piątek. Od razu pocisk. Ciągłe rozmowy i gadanie na księży, Kościoły (nie chodzi już tylko o katolicki) i etykę seksualną. Postawiony w takiej sytuacji muszę bronić swojego a nie ulegać. Dać innym pociechę (żeby nie powiedzieć radość) mam znosić ich gadki? Jako ateista nie brałbym udziały w ceremoniach świątecznych z tego względu, że ateista to nie agnostyk, co za tym idzie ma pewne zasady, które są łamane przez opłatek, jajeczko poświęcone czy pogrzeby i śluby.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M max12383
+1 / 3

Zoarix najbliższa rodzina i przyjaciele znają moje poglądy i bronię tych poglądów. No ale bez przesady nie pójść na pogrzeb znajomej osoby to już przegięcie. Z ateizmem jest inaczej jak z wiarą, ludzie którzy poświęcali się dla wiary, wierzyli, że po śmierci zostanie im to wynagrodzone z nawiązką, więc nie można tego stawiać w ten sposób. I uwierz mi, gdyby jakiś ateista ujawnił się w małym mieście czy na wiosce to ciężkie miałby życie. Szukanie sporu ze wszystkimi dookoła jest głupie, zwłaszcza, że dużo ludzi nawet jeśli są normalnie spokojnymi ludźmi jeśli chodzi o religię uruchamia się u nich jakaś nagła agresja. Spotykam się z tym gdy wypowiem moje mało popularne opinie co do religii. Dlatego coraz częściej wolę w takich przypadkach unikać wdawania się w temat, bo często ci którzy najwięcej krzyczą nie krzyczą nic mądrego tylko ciągle te same puste hasła. Znam przyczynę tego problemu, zaraz oczywiście będę bardzo źle oceniony, ale ten brak tolerancji jest spowodowany wpajaniem religii od małego, nie dopuszczaniem myśli, że można uważać inaczej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M max12383
0 / 2

rbk17 niestety nasze społeczeństwo jest jakie jest i wiele wody w Wiśle upłynie zapewne zanim cokolwiek się zmieni. Ja tam wolę spokojnie żyć, bo wiem, że mam tylko jedno życie i gdyby nie to obiecywanie nie wiadomo czego po śmierci to nie mielibyśmy np. takich islamskich terrorystów samobójców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar patelnia123
+2 / 4

W tłusty czwartek je się pączki,bo są tanie xd

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar patelnia123
+6 / 6

@szarozielony Może zrozumiałbym ironię tego demota,gdybym wiedział,że ta kobieta na zdjęciu nazywa się środa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Boewulf
+6 / 6

To dobry pomysł na walkę z otyłością - patrząc na Patronkę nikt nie by tknął nawet kęsa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PanOcena
+1 / 1

Patelnia dobrze gada ;]

Odpowiedz Komentuj obrazkiem