Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
146 251
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar szilwa
+2 / 8

jeżeli każdy będzie mógł tylko raz powiedzieć kolor to nie zadziała, powiedzmy że ostatnich trzech ma w kolejności; 1-2-niebieskie 3 czerwona czapka. Ostatni mówi niebieska, przedostatni mówi niebieska, trzeci z kolei mówi...niebieska i ginie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Legolas
+8 / 16

coś nie do końca, co ma powiedzieć drugi w kolejce? jeśli powie swój kolor, nie da żadnej informacji więźniowi przed nim, więc Twój sposób to 50% skuteczności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S spesinvirtute
-2 / 10

Jeśli ci o numerach nieparzystych by mówili kolor czapki człowieka przed nimi, a parzyści by to powtarzali, to przeżyliby wszyscy parzyści i co drugi nieparzysty, więc 75% zachowałoby życie. Sposub dobry, ale niedoskonały.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar socjalizmonly
-4 / 10

Pomoc socjalna jest odpowiedzią na wszystkie pytania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Carrier
+1 / 3

Zabić egzekutora. A dla pacyfistów - można sylabizować. "cze-rwo-na" - oznaczać to będzie że kolor czapki kolejnej osoby jest niebieski i analogicznie. Jeśli jest identyczny, to bez sylab. I nie słuchajcie lewaków bo się nie znają. Metoda z tonem jest lipna, bo czasem trudno odróżnić niski od wysokiego, a niektóre osoby mają "fabrycznie" niski albo wysoki. Wszystkie inne też są lipne. 2 które podałem, zadziałają. Metoda z wolnym i długim wymawianiem słowa też nie jest 100% skuteczna, bo ktoś może błędnie zinterpretować. Nie można powiedzieć "moja czapka jest koloru" co by oznaczało że czapka tego z przodu jest inna, bo w zadaniu jest napisane że mamy do dyspozycji tylko jedno słowo - czerwona albo niebieska.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 4 razy. Ostatnia modyfikacja: 11 kwietnia 2015 o 15:06

J johnnyg
+1 / 1

ale każdy musiałby powiedzieć kolor tego przed nim żeby ten przed nim miał powiedzieć kolor po 1. swój żeby przeżyć i po 2. więźnia przed nim żeby tamten wiedział jaki ma kolor. I każdy może powiedzieć tylko 1 kolor, więc jak ? Jakim cudem niby ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RELLink
+4 / 4

Socja... masz racje - z pomocy dostaliby wszyscy czerwone czapki bo barwnik jest tanszy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~1234tester1234
+27 / 49

bardzo prosta sprawa. w jednym komunikacie (czerwony/niebieski) trzeba przekazać 2 informacje. pierwszą o kolorze swojego kaptura, drugą - o kolorze kaptura tego przed sobą. wystarczy umówić się przykładowo na ton głosu (wysoki - czerwony, niski - niebieski) w ten sposób mówiąc 1 rzecz przekazujemy 2 różne informacje. jedną dla kata o swoim kolorze kaptura (wypowiadając odpowiedni kolor), drugą dla tego przed nami aby uratować mu życie (używając wysokiego/niskiego tonu).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wacht
+4 / 8

Przecież jest wyraźnie napisane że więzień musi powiedzieć "czerwona" albo "niebieska" głąbie jeden.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 kwietnia 2015 o 11:48

W wacht
+2 / 2

No ty to już zaszalałeś. Wniosuje po wypowiedzi że odawlili by cie po telefonicznym screeningu, i to pierwszym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~jezier20088
0 / 0

Spoko tylko pierwszy w każdym rzędzie będzie miał 50% szans na uratowanie życia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zielonymelonik
0 / 0

No tak, ale czy wtedy ostatni ze skazańców nie powinien znać koloru swojej czapki? Btw.. nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale chyba w tej zagadce oryginalnie była podana taka informacja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~bitas
+1 / 1

+1 świetny pomysł, jedyny problem polega na tym, że pierwszy przekazuje (np tonem głosu) informację 2 jednak co do swojego koloru musi strzelać. Następnie 2 odczytuje informacje od 1 i odpowiada poprawnie podając też informację 3 itd... Tylko oby pierwszy trafił z kolorem ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Student2061
0 / 0

@1234tester1234. Jest tylko jeden problem z tą strategią, ktoś może być chory, mieć chrypke itp. Ergo, nie być w stanie intonować lub wprowadzać w błąd swoją błedną intonacją. Jest też możliwość, że nie lubi gościa przed sobą, więc wprowadzi go w błąd. Poprawną strategię podał @R0B3RT007 "Jeśli pierwszy przed sobą widzi parzystą ilość czapek czerwonych mówi, że ma czerwoną, w przeciwnym przypadku niebieską. I tak ma 50% szans. Drugi już wie, jaką ma bo jeśli pierwszy widział parzystą ilość, a drugi widzi nieparzystą, to znaczy, że to na jego głowie jest ta uzupełniająca do parzystych"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szwarcenator
0 / 0

udowodnij mi błędne rozumowanie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Student2061
+1 / 1

@szwarcenator - Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Jak stoisz w kolejce i jesteś ostatni to nie jesteś na jej przodzie, tylko na jej tyle i widzisz każdego. Skoro egzekutor zaczyna od końca kolejki to pierwszy widzi czapki wszystkich poza swoją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar leo90
0 / 0

sądzę, że oni stoją raczej ramię w ramię i nie widzą innych czapek...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szwarcenator
0 / 0

@Student2061 - eh jeżeli ja nie potrafię, to zachęcam Cię, żebyś jeszcze kilka razy przeczytał co napisałem... 1) nie wiemy gdzie jest początek kolejki - ale nie o to mi tu chodzi i nie będę się wykłócał... 2) i najważniejsze BŁĄD, o którym pisałem to fakt, że wg zagadki nikt nie wie czy odpowiedź kolegi była poprawna czy nie... więc jak to możliwe, jeśli Ci z tyłu go widzą? i słyszą odpowiedź? więc siłą rzeczy wiedzą czy jest dobra czy nie. ZAGADKA ma wykazać, Waszą umiejętność znajdowania błędu a nie rozwiązania, bo nie da się rozwiązać źle sformułowanego algorytmu.... ale i tak wszyscy będą mnie hejtować i uważać, że są najmądrzejsi...a ja idę do pracy do Google :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 kwietnia 2015 o 12:14

S Student2061
+1 / 1

@szwarcenator. Kolejka to pojęcie informatyczne, ale nie tylko. Na końcu kolejki zawsze jest facet, który widzi wszystkich przed sobą. Wyraźnie pisze, że egzekutor zaczyna od końca,a więc, jak już wspomniałem, koleś, który jest pytany o kolor czapki widzi wszystkich i nie ma nikogo za sobą, za każdym razem. Bo koledzy za mna albo nie żyją, albo wrócili do cel. Google to firma informatyczna, zagadka nie ma wykazać umiejętności czytania ze zrozumieniem, tylko umiejętności zarzadzania surowcami i błędami przekazu. Chodzi o zastosowanie strategi o najwyższej statystycznej szansie na przetrwanie. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ..
@1234tester1234. Zwracam honory, twoja strategia ma lepsze szanse niż ta zaproponowana przez R0B3RT007. Nie wziąłem pod uwage, że więzniowie mają wolną wole i moga intencjonalnie wprowadzać kolegów w błąd lub też, że są poj***ni (przecież są w więznieniu) i mogą nawet poświecić swoje życie, żeby zabić jak najwięcej pozostałych więźniów. Zatem jeżeli jest możliwośc chorych psychicznie więźniów sabotażystów (a tekst tego nie wyklucza) to Twoja strategia jest najlepsza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 5 razy. Ostatnia modyfikacja: 14 kwietnia 2015 o 17:12

avatar ~trollling
0 / 0

nie , ponieważ osoba która mówi zna kolor czapki osoby przed nim

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Acecik
0 / 4

Bartłomiej Kuras - A gdzie w zagadce było napisane że czapek niebieskich i czerwonych jest po równo ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~1234tester1234
-2 / 8

@klanikadr - niestety mylisz się - jest podane, że możesz powiedzieć czerwona albo niebieska. Pytanie nie jest związane z szukaniem mędrkowaniem tylko ma określone zadanie. To pytanie akurat polega na wykorzystaniu jednego medium przekazu do przekazania kilku różnych wiadomości do różnych odbiorców. Podobnie sprawa ma się z agregacją sieci telewizyjnej/telekomunikacyjnej i informatycznej. przekaz jeden a prez różnych odbiorców może być rozumiany inaczej. Skoro renomowana forma zadaje takie pytania to po pierwsze musi mieć to jakiś sens. po drugie odpowiedź musi być dla nich na tyle wartościowa, żeby można było kandydata oszacować. Innymi słowy to pytanie polega na zwiększeniu wartości danego przekazu (zamiast jednej podajesz 2 informacje, 2 różnym odbiorcom, lub inaczej ta sama informacja znaczy co innego dla innych odbiorców zależnie od sposobu jej odczytu )

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T therosiu
+15 / 27

Jest normalne rozwiązanie tego zadania, tylko trzeba ruszyć głową. Ostatni (który i tak ma tylko 50%szans na przeżycie) liczy czapki czerwone przed nim i jeśli ich ilość jest parzysta mówi "czerwona", jeśli nieparzysta mówi "niebieska". Zostaje 99 więźniów, więc ilość jednej z czapek musi być nieparzysta, a drugiej parzysta! Może być np. 80 czerwonych i 19 niebieskich. Każdy kolejny więzień ma już informacje o kolorze swojej czapki - musi tylko przeliczyć ilość czerwonych czapek przed nim żeby sprawdzić, czy ich ilość jest parzysta czy nie. Ginie maksymalnie 1 osoba lub nikt nie ginie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Isildur10
+1 / 9

@Therosiu Fakt, że ty i Bartłomiej Kuras z FB nie dostaliście łapek w górę świadczy chyba o tym, że większość użytkowników ma problem ze zrozumieniem zadania i gotowej odpowiedzi na nie, za to próbuje usilnie doszukiwać się jakichś kruczków w samej treści. Wasze odpowiedzi są optymalne, tzn. tylko jeden więzień ma 50% szans na przeżycie, reszta 100%, jego rozwiązanie wymaga typowego, algorytmicznego myślenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wacht
-5 / 7

@therosiu, CCNC, pierwszy mówi "czerwona", drugi mówi "czerwona", trzeci "czerwona" i dostaje czape, a ostatni się zastanawia jak poprzedni mógł widzieć parzystą liczbę czapek skoro on jest ostatni. Hahaha.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 11 kwietnia 2015 o 13:14

F franciszekkimono
+1 / 1

skoro renomowana firma pyta...
ponad 10 lat temu na studiach podyplomowych dostalismy zadanie 'jak przezyc na ksiezycu po katastrofie' majac do dyspozycji jakichs 10 bez sensu narzedzi. wszyscy stwierdzilismy ze to bez sensu, ale trzeba bylo zrobic zadanie w samodzielnie a potem w grupach. okazalo sie ze te narzedzia to rzeczywiscie bez sensu a zadanie mialo wylonic ludzi przywodcow ktorzy potrafia najbardziej przekonac do swoich wyborow. ponoc to byl test z nasa. tu moze jest podobnie. moze nie chodzi o samo rozwiazanie ale poznanie toku myslenia itp.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T therosiu
0 / 0

@wacht obyś był dobrym sportowcem lub humanistą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Amilloo
+1 / 9

Pierwszy ma 50% bo podaje kolor osoby przed nim, potem wystarczy że się umówią, jeśli osoba przede mną ma czerwoną to krzyczę kolor, jeśli niebieską, mówię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~fffffffff
-2 / 2

Takie pytanie. Za co te minusy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M monofluorek
0 / 0

Pewnie za to, że strategię omawiają wieczór PRZED całą akcją. A zakładanie czapek to element egzekucji. Nie mają ich na sobie omawiając. Co za dekiel...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 kwietnia 2015 o 8:41

avatar ~fffffffff
0 / 0

To dobrze wiedzieć, że omawiają strategie, chociaż nie wiedzą nawet co będzie na egzekucji. Skoro to się dzieje PRZED egzekucją, to jak mają wymyślić strategie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Iceman1973
+4 / 6

Egzekutor, król, cesarz, diabeł... oni już kuźwa wszyscy zakładali tutaj te pieprzone czapki, berety, szlafmyce i inne kolorowe dziadostwa mieszczące się na głowie. KTO JESZCZE?? Może Komorowski Tuskowi albo odwrotnie??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~olewacki
+5 / 11

jak to co robić? wziaść kata, na stukać mu i iść do domu, czego więcej chcieć, nic nie pisze że są związani ani pilnowani. ich jest 100 a kat jeden, i to jeszcze pewnie ma szmate na głowie to mało co będzie widział:P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~nieinteligent
-3 / 5

powinni zrobić dużo świeżej i zdrowej kupki i dać egzekutorowi, a on z wdzięczności na pewno by ich wypuścił.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ertyui
-3 / 5

Jak przestaniesz się tarzać w politycznym goownie, to może kiedy s trafisz na główną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adam001_
+1 / 3

Xar czasami ma rację, ale jest ona obraźliwa dla niektórych ponieważ niekiedy brakuje im kontrargumentów. Ale czasami też się z nim nie zgadzam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Furyan
+2 / 6

Nie ma o tym mowy w zadaniu więc po prostu mogą zdjąć czapki z głów i zobaczyć ich kolory XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N notop
-3 / 3

wejsc na poklad tu154 mieliby wieksze szanse na przezycie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JaroWars
0 / 0

Pytany po upływie kilku sekund wydaje z siebie westchnienie ulgi. Jeśli zginął "bezgłośnie i natychmiast", to siłą rzeczy nic nie zrobi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R R0B3RT007
+3 / 5

Jeśli pierwszy przed sobą widzi parzystą ilość czapek czerwonych mówi, że ma czerwoną, w przeciwnym przypadku niebieską. I tak ma 50% szans. Drugi już wie, jaką ma bo jeśli pierwszy widział parzystą ilość, a drugi widzi nieparzystą, to znaczy, że to na jego głowie jest ta uzupełniająca do parzystych :) A jeśli pierwszy widział parzystą ilość czerwonych i drugi też widzi parzystą ilość czerwonych to ma niebieską. I tak dalej... Każdy następny sobie liczy w ten sam sposób, bo wie ile czapek czerwonych widział pierwszy i ile już ubyło.
Przeżywają na 100% wszyscy, oprócz pierwszego który ma 50% szans.
Jak myślisz, że to nie działa, to przeczytaj jeszcze raz ;)

A w Google zadają trudniejsze pytania,
Pozdrawiam :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wacht
-5 / 7

No to jak w Google zadają trudniejsz pytania to byś z pewnością do nich nie dotarł bo po tej odpowiedzi by cie odawlili:). Spójrz na ten rząd: CCNC (C-czerwona czapka, N- niebieska). Wg. twojego rozwiązania przeżyje na pewno tylko druga osoba :). Osoby na krańcach zginą z pewnością 50% a reszta zginie na pewno. Jak myślisz że twoje rozwiązanie działa to sobie je zastosuj na przykładzie który podałem, Pozdrawiam :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 11 kwietnia 2015 o 12:43

R R0B3RT007
+1 / 7

Nie pracuje w Google, ale zadają trudniejsze pytania :D

CCNC zakladajac ze pierwszy jest pierwszym od lewej to:
1) pierwszy widzi parzysta liczbe czerwonych i mowi czerwona, akurat trafia.
2) drugi wie ze poprzedni widzial parzysta ilosc, on widzi nieparzysta, mowi czerwona, trafia (na 100%)
3) trzeci wie ze łacznie z jego czapka w puli jest nieparzysta ilosc czerownych; widzi nieparzysta przed soba, mowi niebieska, trafia (na 100%)
4) czwarty wie, ze w puli dalej jest nieparzysta liczba czapek czerwonych, a ze jest ostatni a jakas czapka czerwona jest wiec mowi czerwona i trafia (na 100%)

Wiec tak jak pisalem, pierwszy 50%, reszta 100%.
Czytanie ze zrozumieniem :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 kwietnia 2015 o 13:27

avatar ~loolo12345
-1 / 3

Ale go*niane odpowiedzi.
Trzeba uzgodnic strategie buntu. Na smierc nie ma lepszego sposobu, jak walka. Co to jest za "smierc za kolor czapki" ? Chcecie byc kreatywni, a zgadzacie sie od samego poczatku na takie zalozenia ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Masterczółka
-1 / 1

Ja prdl, egzekutor jest jeden a więźniów setka....co tu rozdrabniać ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~kez1987
-2 / 2

Po pierwsze - jeśli to czapki to można je zdjąć,być może też spuścić wpier... katowi. Na użytek firmy i rekrutacji powiedzmy jednak,że sprawę redukujemy do bitów zero i jeden i że zewnętrznych sposobów na weryfikację bitów i inne przekazywanie informacji (np manipulacja zakresem napięcia - ton głosu) - nie ma.Załóżmy też,że liczba czapek NIE JEST znana (mogą być nieparzyste ilości czapek). Wykluczmy też nawet kolejne rozwiązania - komunikacja ze zweryfikowanymi więźniami. Przede wszystkim pozostaje i tak luka taka,że przed zostaniem zapytanym jeden lub 2 więźniów (bitów) w kolejce przekazuje dane o stanie następnego (równoległy potok danych). Mogą się też zmówić,by podawać kolor którego jest statystycznie więcej - w ten sposób większość przeżyje. Jeśli chodzi o to co mówi @Spesinvirtute - w praktyce mamy przy takim rozwiaząniu przeżywalność rzędu 50% lub więcej nie 75% przeżywalności pewne. Pod względem czystej statystyki Spesinvirtute ma rację,jednak to algorytm "statystycznie więcej" oferuje większą przeżywalność w przypadku braku innej komunikacji i przy tym ze względu na swą bezstronność gwarantuje,że zostanie zaakceptowany przez ludzi. Tym niemniej rozwiązanie z drugim potokiem (przekazywanie zanim kat podejdzie koloru poprzedzającemu) daje skuteczność rzędu 99-99,5% (99% jeśli kat podchodzi natychmiast nie dając ostatniemu czasu na komunikację z przedostatnim).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Vman
-2 / 2

Każdy powinien zdjąć swoją czapkę z głowy i powiedzieć jaki ma kolor. Nie jest powiedziane, że mają związane ręce ani, że nie wolno im zdjąć swojej czapki z głowy. W ten sposób każdy uratuje swoje życie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~WyszłemZaNawias
-1 / 3

Jakbym miał przewagę stu do jednego to bym się pozbył egzekutora.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Adrian1234
0 / 4

Jedyna słuszna odpowiedź to "minus" bo to było tu już niedawno a inny demot z zagadką na temat czapek dwa dni temu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 kwietnia 2015 o 19:05

avatar ~tgyhujikolp
-3 / 5

Powiedziałabym egzekutorowi, że za moją wolność będzie mieć sex życia, który trzeba koniecznie nagrać, gdyż inaczej koledzy mu nie uwierzą, a pozostali 99 niech kombinują sami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~mikael86
0 / 2

spalić czapki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TyberiaszCwany
0 / 0

A co ma zrobić ten, który odpowiada pierwszy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kumpelos
+1 / 1

gupie to...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Carrier
0 / 0

Zabić egzekutora.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~EwaEwaEwaEwa
0 / 2

Przecież tych więźniów jest stu. A egzekutor zabija ich bezgłośnie - czyli bez użycia broni palnej, która nawet z tłumnikiem daje niezły huk. Dusi, albo trucizną. Nawet jeżeli on ma broń, nie zdąży po nią sięgnąć. Nawet jeżeli oprócz niego są jeszcze strażnicy - to ilu ich może być w stosunku do 100 więźniów?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Dusiacz
-1 / 1

Ale to jest tak, Jest "kolejka" ludzi, ja bym to zrobiła w ten sposób, jeżeli to jest kolor czapki osoby przed ostatnią to mówi Np. Czerwony wysokim tonem, jeżeli nie to mówi niskim tonem. Najprawdopodobniej zginie tylko ostatnia osoba chociaż nie wiadomo jaki ona ma kolor czapki. Wysoki ton gdy kolor czapki osoby przed nią jest taki, niski gdy nie jest :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Mykmarsan
+1 / 1

Jak to wieczór przed egzekucją ? no chyba, że ktoś im wcześniej powiedział o tej "zabawie"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~niezalogowany11
-1 / 3

bardzo prosta sprawa. w jednym komunikacie (czerwony/niebieski) trzeba przekazać 2 informacje. pierwszą o kolorze swojego kaptura, drugą - o kolorze kaptura tego przed sobą. wystarczy umówić się przykładowo na ton głosu (wysoki - czerwony, niski - niebieski) w ten sposób mówiąc 1 rzecz przekazujemy 2 różne informacje. jedną dla kata o swoim kolorze kaptura (wypowiadając odpowiedni kolor), drugą dla tego przed nami aby uratować mu życie (używając wysokiego/niskiego tonu).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~1234tester1234
0 / 0

eno, zmiom... prawa autorskie. Coś byś zmienił chociaż a nie bezczelnie na "kopjego-pasteja" jedziesz -_-

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~czerwneb
-3 / 3

jeśli facet przed ostatnim ma czerw to ostatni mówi kolor swojej niskim glosem jeśli nieb to wysokim i tak dalej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FCBarcelona
0 / 0

Tak przeżywacie, a w Googlu i tak nie będziecie robić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Lollek
0 / 0

Rozwiązanie zagadki:
Poszukaj w Google.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~dobra_dusza
-1 / 1

Wystarczy, że każdy z nich będzie mówił (jednocześnie podpowiadał) poprzednikowi, jaki on ma kolor czapki. Oczywiście ryzykuje tylko ostatni, od którego zacznie się ta koszmarna zabawa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~von_Precz
0 / 0

Setka z jednym egzekutorem sobie nie poradzi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~tomek524
0 / 0

Parę miesięcy temu przeszedłem rekrutację w Google i wcale takich pytań nie zadają, chyba że na rozluźnienie :). Zadają "zwykłe" zagadki algorytmiczne, takie jak u nas na Olimpiadzie Informatycznej w liceum.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~omg1988
+1 / 1

powiedzieć: czerwony ... jak usłyszysz głoś odbezpieczanej broni dodać szybko - >..to nie mój kolor :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomracja768
0 / 0

Zastrzelić Egzekutora, ewentualnie niech ktoś dobry w grze aktorskiej (może być piłkarz) symuluje atak padaczki, wtedy wyrwać broń

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~foka_221
0 / 0

proste i bez slow umawiaja sie tak ze ten zatoba klepie Cie w ramie jak czerwona to w lewe a jak niebieska to prawe i po sprawie :) tylko ostatni ma lipe :) ale 99 wygrywa zycie :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Haaaappi
0 / 0

Co powinni zrobić ? Proste,Spierda*ać !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Soryu
0 / 0

Najlepiej było żyć uczciwie, albo nie dać się złapać i problem egzekucji z głowy :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D damek560
0 / 0

wieczór przed egzekucja czapki już maja, to niech się wymienia informacja o kolorach czapek i problem z głowy :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Man_Trucker
0 / 0

Kolejny demot dla masturbatorow chcacych pracowac w Google. Tak naprawde, zeby sie dostac do googla, trzeba sie wykazac umiejetnosciami i ew miec doswiadczenie. Rekrutacja jest za drogim procesem, zeby z powodu blednej odpowiedzi na takie pytanie, odrzucic kandydata, ktory ma umiejetnosci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LordSzyszka
0 / 0

Ok, przemilczmy specjalistów od wysokości głosu i tym podobnych pierdół, bo ocalić da się 99 więźniów i tylko jeden będzie miał 50% szans na przeżycie jeżeli wybierze się odpowiedni system. Całość oparta jest na parzystości: pierwszy musi podać czy widzi parzystą ilość czapek czerwonych czy nie parzystą. Dzięki temu każdy kolejny więzień ma dwie informacje: ile jest czapek czerwonych przede mną, oraz ile jest czapek czerwonych włącznie z tą którą mam na głowie. Jeżeli parzystość tych liczb się zgadza więzień ma na głowie niebieską czapkę, a jeżeli nie ma czerwoną. Algorytm ten działa dla dowolnej liczby skazańców, gdzie zawsze jeden ma 50% szans na przeżycie reszta 100% szans na przeżycie. Niedowiarkom polecam przetestować algorytm na mniejszym zbiorze (powiedzmy 6 więźniów), z losowym rozstawieniem czapek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~takoyaki
-1 / 1

a gdzie specjalisto od parzystości masz napisane, że czapek jest po równo? może być stosunek 95: % i co w tedy? a co jak będzie stosunek 38:62? Tak ciężko przeczytać i zrozumieć jakie są dane a jakich nie ma? Do cholery ludzie czy to takie trudne??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LordSzyszka
0 / 0

Nie zależnie czy ilość czapek jest parzysta czy nie ten system działa. Chodzi o to czy liczba czapek czerwonych jest parzysta czy nie (co zawsze jest spełnione, chyba że widziałeś gdzieś np. 1/5 więźnia, xd ), przeczytaj, zrozum algorytm, dopiero potem wypisuj głupoty. (btw. myślę, że gdyby był stosunek 95% czerwonych 5% niebieskich nawet łatwiej byłoby więźniom policzyć... no ale najpierw musiałbyś zrozumieć algorytm ;) )

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 kwietnia 2015 o 17:44

avatar ~donatello1978
-1 / 1

Pierwsza moja myśl: po podejsciu kata więźniowie powinni się odwrócić w taki sposób aby ostatni więzien był pierwszym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P papayos
-1 / 1

Wystarczy zdjęć czapkę z głowy i powiedzieć kolor. Nic o tym nie jest wspomniane. A jeśli coś nie jest zabronione to jest dozwolone...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P papayos
+1 / 1

Przed egzekucją każdy skazaniec ma prawo do ostatniego życzenia...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~yestaksi
0 / 0

100 więźniów i czerwone albo niebieskie czapki - więźniowie, którzy widzą np. niebieskie czapki, wyciągają ręce... ponieważ ten ostatni to widzi może zaryzykować i przeliczyć ile jest czapek danego koloru oraz zrobić założenie, że ma inną niż więzień przed nim - pozostali domyślą się po odpowiedziach poprzedników (zakładamy, że jest 50/50)...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~sapinkk
0 / 0

Ostatni ma 50% szans na przeżycie. Jeżeli kazdy będzie mowil kolor czapki tego przed nim ti zginie maksymalnie jedna osoba - ostatni

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~sapinkk
0 / 0

Jednak nie :D trzeba wykorzystać np. ton głosu pomagając temu przed soba

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~poleeeeko
0 / 0

a moja siostra pracuje w google w krk i nie musiala rozwiazywac takiego zadania....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Karollllllllllla
0 / 0

Niech każdy powie, że jest daltonistą :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Marion91
0 / 0

popatrzeć w lusterko :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~AveJaAve
0 / 0

łatwiejsza metoda -
pierwsza osoba liczy czerwone czapki. jezeli ta liczba jest nieparzysta mowi "czerwona" jezeli parzysta to "niebieska". sam ma 50% na przeżycie. następna osoba też liczy czapki. jeżeli widzi parzystą liczbe czerwonych, a dostał informacje od poprzednika że jest nieparzysta - ma 100% szansy ze ma ten kolor. następna osoba znając informację że (przykładowo) na początku czerwonych czapek było nieparzyscie + to ze poprzednich miał czerwona to jezeli przed nim jest parzyście czapek wie na 100% ze tez taka ma. jezeli przed nim jest nieparzyście czapek to ma niebieska. analogicznie wszyscy pozniej wiedzą co mają co daje nam 99.5% szansy na przeżycie

pomysły ze zmianą tonu czy z sylabowaniem mają wady:
sylabowanie - ktoś się jąka więc automatycznie zabija swojego następce
zmiana tonu - podobnie jak wyżej, różni ludzie mają inną "game dzwięków" czyli wysoki ton jednego może byc niskim drugiego


ave

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kumodoushin
0 / 0

W tego typu zagadkach po cichu są wykonywane pewne założenia: np. jedyne co można przekazać to jedno ze słów (żadne barwy głosu, ani sposoby jego wypowiadania nie przekazują informacji), można też założyć, że każdy więzień ma dobrą wolę, aby wypełnić ustaloną strategię, skoro każdy słyszy odpowiedzi, to żaden z więźniów nie powinien mieć problemów z pamięcią, choć jak się okaże nie trzeba tu dużo pamiętać, zakłada się też, że więzień potrafi np. liczyć.
W takiej sytuacji przy proponowanej strategii, tylko pierwszy więzień ryzykuje, gdyż musi podać, których czapek była np. nieparzysta ilość.
Założymy, że pierwszy mówi 'czerwona' - to oznacza, że czerwonych czapek przed nim jest nieparzysta ilość. W tej chwili każdy więzień zlicza ile jest przed nim czerwonych czapek - jeśli parzysta ilość, lub brak, to zakłada, że na głowie ma czerwoną czapkę, jeśli nieparzysta, to zakłada, że na głowie ma niebieską czapkę.
Od tej pory, za każdym razem jak usłyszy, że któryś z poprzedników mówi, że ma czerwoną czapkę, to zmienia kolor swojej czapki na przeciwny. W efekcie kilkukrotnie może zmienić zdanie, jednak, jeśli przed nim parzysta ilość więźniów wskaże kolor czerwony, jako kolor swojej czapki, to wróci on do punktu wyjścia - czyli jego pierwotne ustalenie w oparciu o czapki więźniów przed nim okaże się słuszne. Jeśli czerwień wystąpi nieparzystą liczbę razy, to zmieni swój kolor na przeciwny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Pani_Koziołkowska
0 / 0

odpowiedź to: czerwona lub niebieska

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~blyat
-1 / 1

jeśli mogliby się ustawić w dowolnej kolejności to to bardzo proste - w pierwszej połowie szeregu więźniowie z np niebieską czapką, a w drugiej połowie ci z innym kolorem czapki - czerwonym. Jedynie pomiędzy powinni zamienić się miejscami, aby wiedzieć, że są w miejscu 'granicy dwóch kolorów'. Wtedy wyglądałoby to tak (od tyłu/w kolejności egzekutora):
49 czerwonych (czapek) - 1 niebieska - 1 czerwona - 49 niebieskich
I wszystko (chyba) wiadome, bynajmniej wg mojej idei

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Kris999999
0 / 0

Tylko pierwszy ma 50 % szans jeżeli każdy powie następnemu o jego kolorze

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A areklobuz
0 / 0

ostatni ma przerąbane, tak czy tak musi trafić na chybił trafił. Mówi dwukrotnie, raz strzela kolor swojej czapki, dwa kolor tego przed nim, po teście chrząknie albo kaszlnie na znak że żyje. Kolejny ma już ułatwione zadanie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem